Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zakaj motoriste vsi, kao izsilijo?

Zakaj motoriste vsi, kao izsilijo?

Kar naprej beremo, o nesrečah, kjer je bil udeležen motor, da ga je nekdo, kao, izsilil.
Ej pa komu lažejo? Vsi vemo, da motoristi divjajo, ko pa se naredi nesreča, so pa drugi krivi. Tak močen motor je vaba za divjake.
Drveči motor je praktično izstrelek. To se v dveh sekundah pojavi od nikoder. Kako naj ne bi metek izsilil?
Potem je pa voznica kriva, ker ni videla leteče rakete.

Aja, še link.
Vaš link

Če voznik avta nečesa ne vidi, tudi če je tisto (motorist) prehitro ali celo velikooo prehitro, to še ne spremeni dejstva, da je voznik avta izsilil (prednost).

Že v avto šoli učijo, da je treba biti pazljiv in gledati na vse strani – pa pričakovati nepričakovano (prehitre motoriste)…
Tu ne gre za to, kdo je kriv (itak j ekrivda ponavadi deljena) ali za nesrečo / namen – gre enostavno za dejstva: Če je poškodba na avtu ki je npr, speljeval s stranske ceste na strani – potem je izsilil (po novinarski logiki).
Lahko pa je seveda tudi motorist za hip pogledal stran.

nova
Uredništvo priporoča

Kako pa lahko pravočasno vidiš izstrelek?
Če bi se dalo izstrelku pravočasno umaknit, potem med vojno ne bi bil nihče ustreljen.
Takšna poročila, dajejo samo potuho divjaškim motoristom.

Dejstvo pa je tudi, da mene ne izsiljujejo samo na motorju (pa ne vozim hitro) temveč vedno večkrat tudi v avtu. V soboto je človek pri speljevanju v krožno križišče gledal direktno vame in zapeljal tik pred mene ?!? Folk je totalno preobremenjen z vsem drugim v avtu, samo z vožnjo ne.

Če se vozi po omejitvah, je teh izsiljevanj mnogo mnogo manj.
Ker pa jih večina vozi prehitro, pa se težko presodi v kolikšnem času se bosta srečala. Potem pa POOOOOKKKK

Največkrat ne gre za izsiljevanje, ampak da voznik avtomobila motorista spregleda, ker ta prileti od nikoder kot raketa. Če zame veljajo omejitve, naj še za motoriste. In ja, novica, kako vsakič nekdo “izsili” motoristu prednost, da je reveža vrglo ne vem kolk m daleč, meče krivdo na voznike avtomobilov, ne na prehitre motoriste.


Tako je.
Če bi se zavedali, da se s 100km/h v 1 sekundi prevozi cca 30 m potem je zadeva jasna. Nekje 3 seundi rabiš, da pogledaš levo, potem desno in spet levo, da se prepričaš, če je cesta frej in takrat je motorist ki drvi 100km/h še 90 metrov stran. Ko pa spelješ, je pa pri tebi. Pooooook.
Nemogoče, da ga ne bi “izsili”.
Če pa gre motorist še hitreje kot 100km/h, kar sploh ni redko, pa vemo kje smo.

KaJ pa ko izsiljuje avto drug avto? Ker gleda stran / v telefon / nikamor? Se dogaja redno na avtocesti, iz stranskih ulic, na prehodih za pešče, kolesarskih stezah… dejstvo je, da so posledice manjše, ker dejansko avto pripelje počasneje kot motor in je voznik tudi bolje zaščiten. Ampak folk ne zna več vozit, so čisto raztreseni ali pa prepotentno presamozavestni.
Pa motor gor ali dol, spregledajo tudi kamion, če je treba.

Se absolutno strinjam. Povsod si lahko ali objesten ali previden voznik. Tako v avtu, kot na motorju al pa v kamionu. Niso vsi motoristi divjaki in vsi vozniki avtov bogi reveži. Tesla maš povsod in pametne šoferje maš povsod. Zdaj samo govorimo o največjem problemu pri nesrečah z motorji, in ta je hitrost.

Nihče si ne kupi divjaškega motorja, da bo vozil po omejitvah.

Še dobro, da raket ne prodajajo, kar tako v trgovinah. No, sej te truge na dveh kolesih, niso dosti boljše..

Iskreno upam, da populacija na forumu ni odraz splošne populacije v realnem življenju. Ker če je, potem se nas bog usmili.

Pri nas je katastrofa. Motoristi podivjani za bruhat. Mislim cestne dirkače, ne kakih mopedistov, skuterjev, Harleyev.
Cestni motoristi se po cesti, kjer je omejitev 50, drgnejo cele ure gor in dol, gor in dol. Divjajo pa tako, da kar švigne mimo tebe. 100 in več na uro. In to cel ljubi popoldan. Vmes se usedjo dol, pokadijo, vržejo čik v naravo, spijejo kak pir, vržejo piksno v naravo in spet gor in dol, gor in dol skozi ovinke.
Obup. Sicer večkrat kdo zleti s ceste in to ne bi bil problem, če ne bi občasno nastradal še kdo ne kriv. Recimo kdo na kolesu, v avtu, ko mu nasproti prileti motoristični izstrelek, pogosto kar po sredini ceste.

Al pa ko motoristični divjak polaga ovinke in ko v ovinku z butico visi čez črto na tvojo stran.

Al pa ko motoristični divjak polaga ovinke in ko v ovinku z butico visi čez črto na tvojo stran.
[/quote]

Ja, točno to počno. Kolo sicer še na pravi strani črte, betica in telo in seveda motr pa na drugem pasu. In to iz ovinka v ovinek isto. Če si pa na kolesu pa se pelješ lepo po desni, takrat drvijo pa tako mimo, kar se te ne dotakne. Grozljivo.
Pa policija kaj ukrepa? Ma nič. Vsake toliko pridejo. Motoristi se pokličejo med sabo, in dajo takrat mir , se policija umakne, spet nažigajo na polno.
Mi je pa zanimivo, da so po eni strani to mladi muloti, ki verjetno niso sami kupili motorja. Po drugi strani pa ostareli strici. Zgleda,da ene meče še prva puberteta, čeprav so tam med 20-25. Tiste s sivimi glavami pa očitno meče druga puberteta.

Prav pogledala sem dva motorista s težkimi športnimi motorji, ki sta se dostojno peljala skozi našo vas, prepričana, da sta tujca. Imela sta MB registracijo. Res unikum na naših cestah.

Pazim na motoriste, ker smo pač na stari cesti proti morju in jih je veliko, smo jih vajeni. Pa še vseeno se kdaj zgodi, da me kateri preseneti. Kaj šele tiste voznike, ki redkeje naletijo nanje.

Res bi jih morali še bolj opozarjati, sploh mlade in začetnike. Doma stokrat napiši: v naseljih in skozi križišča ne divjam.

Drugače pa, moj sosed danes z avtom BMW, očitno kar močnim. Se je nalepil z vso hitrostjo nekomu na rit in potem rinil vanj … Omejitev je 50, kaj ni jasno. Kar sram me je bilo in mu bom rekla – tako se ne vozi, kolega, dovolj nesreč je na tej naši cesti, lahko bi že vedel.

Al pa ko motoristični divjak polaga ovinke in ko v ovinku z butico visi čez črto na tvojo stran.
[/quote]

Ja, točno to počno. Kolo sicer še na pravi strani črte, betica in telo in seveda motr pa na drugem pasu. In to iz ovinka v ovinek isto. Če si pa na kolesu pa se pelješ lepo po desni, takrat drvijo pa tako mimo, kar se te ne dotakne. Grozljivo.
Pa policija kaj ukrepa? Ma nič. Vsake toliko pridejo. Motoristi se pokličejo med sabo, in dajo takrat mir , se policija umakne, spet nažigajo na polno.
Mi je pa zanimivo, da so po eni strani to mladi muloti, ki verjetno niso sami kupili motorja. Po drugi strani pa ostareli strici. Zgleda,da ene meče še prva puberteta, čeprav so tam med 20-25. Tiste s sivimi glavami pa očitno meče druga puberteta.
[/quote]

Pri nas ti motoristični divjaki delajo tako, da gre najprej eden naprej, po predpisih, da pogleda če je kje radar ali policija, potem pa pokliče svoje sodivjake in pove, da ni policije in oni za njim gaaaaaassssssaaaaaaaaaaaaa…….

Ja, točno to počno. Kolo sicer še na pravi strani črte, betica in telo in seveda motr pa na drugem pasu. In to iz ovinka v ovinek isto. Če si pa na kolesu pa se pelješ lepo po desni, takrat drvijo pa tako mimo, kar se te ne dotakne. Grozljivo.
Pa policija kaj ukrepa? Ma nič. Vsake toliko pridejo. Motoristi se pokličejo med sabo, in dajo takrat mir , se policija umakne, spet nažigajo na polno.
Mi je pa zanimivo, da so po eni strani to mladi muloti, ki verjetno niso sami kupili motorja. Po drugi strani pa ostareli strici. Zgleda,da ene meče še prva puberteta, čeprav so tam med 20-25. Tiste s sivimi glavami pa očitno meče druga puberteta.
[/quote]

Pri nas ti motoristični divjaki delajo tako, da gre najprej eden naprej, po predpisih, da pogleda če je kje radar ali policija, potem pa pokliče svoje sodivjake in pove, da ni policije in oni za njim gaaaaaassssssaaaaaaaaaaaaa…….
[/quote]

Pri nas je pa ovinkasta cesta, lep asfalt in imajo to cesto, z omejitvijo 50, za svoj dirkalni poligon :(.
Sumim pa, da se niti ne sekiraj preveč za kazni, ker neki reveži brez denarja to niso.
In ne dvomim, ko se ti psihiči usedejo v avto, da niso več psihiči. Ziher z avti isto počno.

Imam skuterja ki gre 25 km na uro. Kupila sem si ga z namenom, da se vozim v službo, ki je oddaljena 10 km. Pa se ni obneslo zakaj? Ker me avti ne šmirglajo in rinejo iz stranske ceste kot da me ni. VoNiki avtomobilov ko zapeljujejo iz stranske na glavno očitno gledajo samo ali je kak avto nikoli pa alu je kak kokesar, pešec ali motorist.
Zdaj se vozim iz avtom ker je vožnja na skuterju preevarna.



Kaj si zmišljuješ nekaj brez veze?

To ti kar verjamem. Motoristi na skuterjih, mopedih, Harlejih, čuperjih – ti niso problematični. Se normalno vozijo. No ja, itak povsod najdemo bedake, ampak na splošno so pa ok.
Verjamem pa, da ste pogosto ogroženi. Sem namreč kolesarka in vse, kar si napisala, lahko potrdim.
Pa sem tudi avomobilistka.

Že dolgo imam navado, kadar se v koloni za menoj podijo motoristi se kar izločim iz prometa. Vsakič to ni možno in takrat vas imam na oku, raje se dam čisto desno in vam dam prosto pot.

Vendar pa sem pred nedavnim poslušala inštruktorja varne vožnje na Vranskem, da motoristom še posebej reši življenje “predvidevanje v prometu”.
Premalo tudi vi motoristi predvidevate.

Primer….Vozim v koloni počasne vožnje… pred mano motorist z dekletom, ni prehiteval, vendar je rinil ob bok avtomobilu od spredaj. Zaradi predvidevanja zdrsa motorista sem imela varno razdaljo….kolona se je nenadoma ustavila, motorist je gledal stran in hipec sekunde bi treščil v avto pred seboj. Sicer ne silovito, toda nesreča je lahko hipoma tu. S silovitim zasukom je obšel avto, toda punca ni bila pripravljena in je skoraj padla z motorja. K sreči se je ujela. Torej pazljivost in predvidevanje.
Drugi primer….zelena na semaforju, jaz ravno, motorist silovito nasproti levo, ni bilo videti, da se bo ustavil. Ustavila sem se, ter mu dala prednost, ker bi drugače silovito trčila. zavedal se je napake in mi v zahvalo mahal…..zato se raje izločim iz prometa, ker ste resnično nevarni.
Da predvidevanje z vaše in naše strani 🙂

New Report

Close