Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Dnevnikovo poroačnje o Balatonu – pošteno?

Dnevnikovo poroačnje o Balatonu – pošteno?

https://www.dnevnik.si/1042781850/magazin/aktualno/madzarsko-morje-kopica-ponudb-pomanjkanje-reda-nobene-rdece-niti

Totalna kritika…verjetno to, v katerem mediju je bilo objavljeno, kdo je avtor in dejstvo, da madžarski vlagatelji podpirajo desne medije, nima čisto nič zveze

Hm zmotilo me je da v uvodu omenja Vinarium, pa ravno tu smo brali da je nanj vstopnina 7€, drugače na članek ne bi bil niti pozoren, tako pa sem ga na hitro preletel in res, ni dobre besede, saj vse pa res ne more biti zanič, zato sem si tudi sam ustvaril vtis pristranskega poročanja, oziroma lažnih novic, res škoda da tako zapravljajo ugledno ime katerega so donedavna imeli.


Gre za zelo pouhlo in nemarno povzemanje. Niso omenili niti prestevilnih moznih animacij za otroke,ki jih ponujajo vzdolz Balatona: veliki in mali zoo-ji, tematski parki, tudi vodni parki, plezalni adrenalinski parki, jahanja, predstave, cirkusi,lunaparki..ni da ni. Podzemeljska kraska jama Topolca je blizu kjer lahko varno veslas po vodnih hodnikih. To je za otroke raj. Ravno tudi zaradi nizke vode in te izvenpenzionske ponudbe. Pa se starse ne udari toliko po zepu. Nocno zivljenje se ne da primerjati z Slo obalo,kjer vlada nocno mrtvilo. O velicastnih kulturnih znamenitosti (ravno grad in kar nekaj muzejev v Kesethely’ju,ki ga je omenil avtor se ni niti dotaknil). Se bi lahko pisali. Pa dovolj, da je popolnoma jasno,da tako prepotentno in vzviseno ter celo zaljivo pisanje avtorja skodi ediciji,ki jo predstavlja. Zalostno kako je pri nas padel standard: pisanja. Vredno Slovenskih novice in ne nekoc eminentnega Dnevnika.

nova
Uredništvo priporoča

Tudi Budimpešta je fantastična. Madžari se ne sramujejo svoje kulture in zgodovine, tako kot v Ljubljani, kjer turiste najprej pozdravijo kebab stojnice, potem pa še guslar na Čopovi…


Res je res. Zanj je ocitno neka Avstrija verodostojna primerjava. Zanj je verjetno tudi Gdansk na Poljskem bz, tam bi bilo zanj pac ”premrzlo” ali nekaj tako bedasto nelegitimnega za ocenit kraje in kulturo. Naj se drzi te svoje opevane Avstrije in mogoce se Hrvaske ker vse ostalo je zanj brez zgodbe. Jaz mu ne bi izplacala honorarja za tako skropucalo.


in violine..romantika.

Avtorja članka so predtem odpustili z Dela, zakaj ni bilo sicer nikoli javno povedano, je pa dejstvo, da je zaradi njegovega pisanja Delo moralo plačati mastno odškodnino stranki SDS. O blažami z lažnim Rodetovim sinom niti ne bi…Me res zanima, kako lahko Dnevnik daje kruh takim ‘pisunom’? Temeljno pravilo resnega in profesionalnega novinarstva je, da se podatke preveri. Pa to ni niti tako pomembno, dejstvo je…

…da tako pristransko pljuvaškega članka glede neke turistične destinacije še nisem bral…tistega o (vzhodnih)nemscih, zrajevalih napravah, smrdeči in kalni vodi pač ne bi komentiral…jezero se v prevodu imenuje Blatno jezero, fora je ravno v tej vodi, ki naj bi imela pozitivne učinke na kožo, če bi bila voda bistra, kot je um Dejana Karbe, bi se jezero imenovalo Bistro jezero…

Siva glina iz blatnega jezera ima zdravilne ucinke,ki pa jih je omenill le za Heviz,ki ima drugacno sestavo. Nerazgledanost pac. Pisanje pa na ravni bloga kjer vsak laja po svoji pameti in ne na znanstvenih,zgodovinskih in ostalih preverljivih dejstvih. Le po kaj je sel tja? Morda pa so mu placali prepoceni ”raziskovalne” pocitnice in bi sel on raje pisat reportazo o Svicarskem jezeru naprimer :).

če se je namakal na ‘službene’ stroške v balatonu ali pa ga je ‘umazana’ voda odvrnila?

New Report

Close