Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek koliko ste bili stari ko ste si kupili nov avto

koliko ste bili stari ko ste si kupili nov avto

in za koliko denarja

jaz pri 30 za 16.000

Jaz pri 44tih še nikoli, ker se mi zdi to sran metanje denarja. Ko avto odpelješ domov izgubi 20{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} vrednosti takoj. Jaz kupujem okrog 2 leti stare, trenutno vozim Priusa, pred leti sem zanj dala 15k€, še danes je lepši in boljši, kot večina novih za tak denar.
Denarno razliko pa investiram drugam. Najprej nepremičnine, potem delnice, trenutno kriptovalute, skratka v nekaj, kar bom rabila kasneje.

ja se mi zdi odvisno koliko daš za avto, če daš 50.000 res vrednost dokaj hitro pade

Še nikoli nisem kupil novega avta – in si tega niti ne želim oz. ne planiram.

Stara 55 let, še nikoli novega. Osebno sem zamenjala 7 avtomobilov (v družini še več) in z niti enim nisem imela nikakršnih težav.

Čisto nov avto brez km misliš? Nikoli in si ga tudi nikoli nebom. Škoda dnarja, če lahko za 1 leto starega daš nekje tudi pol manj.

Prius lep? haha

Prvega novega sem kupil leta 2000 pri 23-ih, za takratnih 1.400.000 tolarjev (danes ca. 6.000 eur). Od takrat zamenjal 4 avte, vsak je bil nov, zadnji lani za 34.000 eur. Letno prevozim ca. 60.000 km in se mi niti slučajno ne splača tvegat in kupovat nekega uvoženega rabljenega sr…, s katerim imaš potem kup težav. Avto me mora vozit, ne pa da čakam kaj in kdaj bo šlo k vragu.

Se nikdar. Vedno kupujemo 2-4 leta stare, nazadnje 3 letnika s 50.000 prevozenih km.
Ce bi imela milijoncek, bi kupila novega Teslo.

Pri 25. Vedno kupimo nove avte.

Moj sin pri 20 za 8.000 eur. Nase pomoci ni hotel tko da ga je sam financiral. Kar pa je za tako mladega vec kot odlicno. Ponosna mama 🙂

Kupujem nove avtomobile na približno 4 leta, saj se ga v tem času “naveličam”. Prvi pri 20 z 8k, vsak naslednji je bil nekaj dražji :))

Prius lep? haha
[/quote]

Ja, men je Prius najlepši avto in za tak denar, najbolj udoben.
Tebi so verjetno všeč drugačni avtomobili, zato pa je avtoindustrija tako raznolika, še dobro, ane?

nikoli nebi kupil nov avto, ker se tudi jaz strinjam, da je to metanje denarja skozi okno dobesedno.
kaj kdo misli da bo kupil nov avto pa ga bo čez ene 5 let prodal skoraj za isto kot ga je kupil, malo morgen, to izgubi največ vrednoti, da ne rečem ogromno vrednoti.
rajši kupim 10 let star avto ali najmanj 5 let
danes so že avti tudi 10 let stari tako dobro izgledajo da ne moreš verjet da je avto star res 10 let, ko izgledajo tako lepi
lp

Pri 23 letih. Belo Opel Astro karavan. V bistvu sem v zivljenju kupil zgolj dva cisto nova in obakrat Astro. :-)))

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Pri 28 ford fiesto, deset let kasneje pa novega picassoja.

Popolnoma odvisno od avtomobila. Sam sem imel kar nekaj avtomobilov, ki so narasli v vrednosti.


Fičo za 1.500.000,00 YU DIN

23 let, 10000 eur

V mladosti prvi avto kupljen za svoj denar pri 25ih – novi Fiat Punto ( prislužen denar, brez kredit ain pomoči kogarkoli).

zadnjih 15 let menjam na 5 let. Vedno novega, zadnje modelno leto, nova tehnologija. Cenovni rang nekje med 20-25k eur ( z odštetimi popusti). Ta avto je drugi v družini, delamo z njim v povprevčju 60-80k kilometrov na pet let…… nobenih stroškov, redni servis. Dobro tudi prodam naprej, ker so avtomobili nekadilski, dobro ohranjeni in malo voženi, tudi ni malih otrok, ni zgonjen zadnji del avtomobila.

Pri 30. Koliko je stal, pa več ne vem 🙂
Meni se zdi stran vržen denar, denar za star avto. ja, ga pripelješ domov, pa mogoče ne vžge več.
15.000€ za star avto?? Ni šans!!

Zakaj si jih potem tako pogosto menjavala?

Pri 33 oz 34 letih. Za takratne okoli 3 miljončke (2001). od takrat nikoli več novega. je bil pa sanjsko lep, nov, bleščeč…

24 let, vrednost (danes za ta avto) nekje slabih 10 jurjev. Do danes dva nova avta; pravzaprav je bil drugi družinski. In to v 20 letih. Vedno kupim nov avto, starih nočem, sploh ne kakšnih od kadilcev.

Kako ste vsi fini s temi novimi avti. Jaz kupujem rabljene in nimam nobenih težav.

New Report

Close