Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek spolni odnosi

spolni odnosi

Ali se vam spolni odnosi zdijo res tako pomembni ? Ali bi se dalo živeti brez njih. Moj šef namreč pogosto reče, da mora iz službe med delovnim časom, ker je “potreben”. Žena je doma.
Saj mu nič ne oporekam, vendar poznam veliko ljudi, ki živijo brez. In so prav tako dobri ljudje. Sproščeni in delavni ter polni energije.
Meni se zdi neprimerno tudi otipavanje nekaterih sodelavcev na delovnem mestu. Mislim, da tako “otipavanje na skrito” ni ravno primerno.
Pa kaj so res določeni ljudje tako tempirani na spolne odnose, da jim to pomeni omamo, zadovoljitev in sprostitev. Mislim, da ne eno ne drugo ni tako zelo potrebno in je zasvojenost.

Meni se sploh ne zdijo potrebni. Nikakor. Lepo živim brez že 5 let. In se odlično počutim.

Spolnost mi pomeni veliko, ko/če sem v partnerskem odnosu. Vendar domov iz službe pa (razen prvih nekaj mesecev, ko sem to res tudi sama počela) res ne bom hodila, niti ni potrebe. V obdobjih samskosti potrebe po spolnosti nisem imela.

nova
Uredništvo priporoča

Temu kar opisuješ se reče odvisnost od seksa. Huda zadeva in nič kaj veliko boljša kot npr. odvisnost od kockanja, ipd.

Glede pomembnosti – je pa precej res, da je odvisno od drugih dejavnikov zadovoljstva; če je pri seksu vse OK – ni pomemben. Če pa komu ni OK – je pa (skoraj) najpomembnejša stvar na svetu.

Ne .Za prej ko sem billa v zakonu 6 let nic in zdaj sama dve leti nic ne pogresam . ….

Kje delaš ti??? Mislim, a med kre.teni ali kje??? Da ti šef reče, da mora domov ženo pof*kat??? Kako si ti to sploh upa reči? Pa kaj je on, žival brez možganov, ki mu ukazuje curak ali je inteligenten človek? Kaj takega nima kaj v službi govorit, bednik potreben.

Sto ljudi sto čudi, če maš partnerja ob seb skor more bit pomembna, če ga nimaš,….. partnerja iščeš za te užitke, če ga pa ne najdeš, se daš pa na zamrznitev in živiš dalje, saj je za riknt(umreti) še prezgodej.
En pregovor pravi, .. življenje je trpljenje ampak za tistga, ki rad sexa je to trpljeeej orng užitek.

Odgovor je zelo preprost – ženske nimajo velike potrebe po spolnosti, moški pa. V splošnem, obstajajo tudi izjeme, da me kdo ne napade.
Razlaga je čisto preprosta, evolucija pač ni predvidela kontracepcije. In če ženska seksa vsak dan, kam to vodi? Ja, v nosečnosti, eno za drugo. Torej to ni dobro, vmes je treba še vsaj za malega otroka poskrbeti. Zato je logično, da imajo ženske bistveno manjši spolni nagon.

Pri moških je drugače, oni imajo evolucijsko “navodilo”, da sejejo seme vsepovsod, kjer lahko.

Mediji pa nas prepričujejo, da je treba seksat vsak dan, celo večkrat in ženske označujejo za frigidne. Niso frigidne, to je naravno stanje.

Sedaj že pol leta samski in ne pogrešam nič. Tudi drkam ga ne veliko, mogoče 1 na teden ko zapaše.
Pri meni je tko da če veliko seksam bi potem še več seksal. Isto kot drkanje, če si ga zdrkam 2x na dan bi si ga tudi še 3x.

Seks mene naredi samo še bolj potrebnega in umskega invalida na ostalih področjih.

Kakšno posploševanje! Potreba po spolnosti je pri vsakem človeku različna in ni odvisna od spola, je pa odvisna tudi od življenjskega obdobja, stresa, partnerskega odnosa, hormonov in še česa. Vsak ve, da želja po spolnosti ni konstantna skozi celo življenje, , frigidnost (ki ima res po krivem negativen prizvok) pa je oznaka za zmanjšano ali neobstoječo željo po spolnosti, ki jo imajo lahko tako moški kot ženske. Tudi tukaj na formu smo lahko brali že nešteto tem o moških, ki so si nehali želeti ali nehali seksati, medtem ko žena seks pogreša in si ga želi.

Preden sem spoznala mojega moža, mi ni bilo veliko do seksa. Potem pa sem komaj čakala, da se dobiva, da se ga dotaknem in da imava spolne odnose. Potem sem bila zadovoljna in kmalu sem si spet zaželela ponovno ljubljenja. Dvakrat, trikrat na dan. To je trajalo kar precej časa.
Potem so se strasti nekoliko umirile. Dvakrat, oziroma vsak dan.
Sedaj sva poročena pet let, vendar si ga pogosto močno želim, mojega moža, namreč, da ne bo pomote.
Tudi med delovnim časom, vendar takrat pač možnosti ni.

Ko sem samska mi ni do seksa čisto nič. Sedaj imam partnerja pol leta in seksava najmanj 5x na dan.

Kakšno posploševanje! Potreba po spolnosti je pri vsakem človeku različna in ni odvisna od spola, je pa odvisna tudi od življenjskega obdobja, stresa, partnerskega odnosa, hormonov in še česa. Vsak ve, da želja po spolnosti ni konstantna skozi celo življenje, , frigidnost (ki ima res po krivem negativen prizvok) pa je oznaka za zmanjšano ali neobstoječo željo po spolnosti, ki jo imajo lahko tako moški kot ženske. Tudi tukaj na formu smo lahko brali že nešteto tem o moških, ki so si nehali želeti ali nehali seksati, medtem ko žena seks pogreša in si ga želi.
[/quote]

Ja, nekaj je posploševanje, se strinjam, v grobem pa drži. Tvoja trditev, da je potreba po spolnosti pri vsakem človeku različna, no, tu se pa ne strinjam popolnoma. Tudi pri temu ne, da to ni odvisno od spola.

Zadnja leta nas itak non stop prepričujejo, da je vsak človek nekaj edinstvenega, posebnega. Dajte no, ali res verjamete temu? Mogoče bomo prišli tudi do tega, da imajo nekateri ljudje dva srca in tri jetra. Ja, vsak je baje unikat?!

Podobno!

Potrebujem jih kot hrano, kot pijačo in predvsem, ko mislim na svojo partnerko, mi moje telo da čutiti, da potrebujem sprostitev.
Ne bi pa rekel, da sem s seksom zasvojen, saj seksava trikrat, štirikrat na teden in takrat, ko sva bolj intenzivno zaposlena, opuščava seks.

Čisto zgrešeno!
Evoluciji gre zgolj za nadaljevanje, torej reprodukcijo in ji je malo mar, če ženska rojeva dokler pač lahko. Če smo že pri evoluciji in preživetju določenega živega bitja.
Tako, da je tvoja teza, da imajo ženske nižji libido ali manjšo željo po spolnosti, ker ni bilo v naravi kontracepcije, totalno mimo.

Če že, je patriarhalna družba s svojimi predsodki, omejitvami, nadzorom in pravtako tudi cerkev (lažji nadzor nad ženskami) izoblikovala svoje pametne pogruvtavščine, da naj bi bile ženske manj “potrebne seksa” oz.imele manjši seksualni nagon kot moški.

Če je že kaj na evoluciji, je zgolj to, da ženske izbirajo, so bolj izbirčne, glede potencialno najboljšega miksa genov, ki jih bodo z izbranim moškim prenesle na svoje potomstvo.
(Čeprav po vsem prebranem na mon-u, tudi to ne drži) 🙂

Čisto zgrešeno!
Evoluciji gre zgolj za nadaljevanje, torej reprodukcijo in ji je malo mar, če ženska rojeva dokler pač lahko. Če smo že pri evoluciji in preživetju določenega živega bitja.
Tako, da je tvoja teza, da imajo ženske nižji libido ali manjšo željo po spolnosti, ker ni bilo v naravi kontracepcije, totalno mimo.

Če že, je patriarhalna družba s svojimi predsodki, omejitvami, nadzorom in pravtako tudi cerkev (lažji nadzor nad ženskami) izoblikovala svoje pametne pogruvtavščine, da naj bi bile ženske manj “potrebne seksa” oz.imele manjši seksualni nagon kot moški.

Če je že kaj na evoluciji, je zgolj to, da ženske izbirajo, so bolj izbirčne, glede potencialno najboljšega miksa genov, ki jih bodo z izbranim moškim prenesle na svoje potomstvo.
(Čeprav po vsem prebranem na mon-u, tudi to ne drži) 🙂
[/quote]

Seveda gre evoluciji za reprodukcijo in zato ima ženska večjo potrebo po spolnosti okoli ovulacije, nima pa iste potrebe cel mesec, vsak dan, kot nam skušajo predstaviti mediji. Prav tako dvomim, da ima ženska željo po spolnosti 1 teden po porodu, kajne?

Takrat okrog ovulacije prav čutim, kako potrebujem spolnost. In če samo pomislim na mojega partnerja, si že zaželim, da bi me božal in ljubkoval. Zelo, zelo si želim.

Mi gre že včasih na živce ker sem tako potrebna nonstop. Če ne seksava s partnerjem si jo pa rajcam. Ja ogromno dela imam sama s sabo, ampak prijetnega! 😉 Tako je že od kakšnega 11-12 leta naprej ko sem začela jahat povštre doma in do sedaj, ko jih imam 35 se samo stopnjuje.

Če samo pomislim, da ženska želi samo seks, se mi to upira. Pa sem čisto normalen moški, ki rad seksa enkrat tudi večkrat na teden.
Vendar brezpogojno zahtevanje spolnosti, me je prej odvratno, kot vznemirljivo. Vznemirja me postopno vzburjenje med rjuhami ali pa tudi brez. Vendar z nežnostjo, ne z zahtevo.

tudi jaz sem nonstop pohoten…oglasi se mi pohotna nonstop, da kakšno rečeva na to

Ta tvoj šef pa je za šale. Jaz ko imam delo, sploh ne pomislim na sex, v bistvu če bi nonstop delal, bi pozabil na vse skupaj, komot lahko živim brez celo življenje…

pamet, ješčost, žeja, višina, teža, obseg … pač niso ukalupjene lastnosti ljudi — je vsak sam svoj in ima tudi svojo potrebo po seksu.

Tudi pri nas imamo vodjo, ki občasno gre domov. Saj ne razlaga, zakaj gre. Vendar ljudski glas pravi, da hodi domov takrat, ko je žena doma zaradi seksa.
Meni in sodelavcem se to ne zdi spodobno, prav nagravžno. Da te pusti s kupom nepodpisanih pogodb in gre.

Vodja v našem podjetju pa menda pogosto odhaja v arhiv, ki je stacioniran v podstrešnih prostorih ker tam seksa s sodelavko iz zgornje pisarne.
Nisem videla, toda pogosto drži rek-rekla, kazala.
To pa je res nagravžno.

New Report

Close