Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek odvajanje od mesa, težje ko bi pričakovala :(

odvajanje od mesa, težje ko bi pričakovala :(

ma, morm pojamrat….celo življenje sem jedla meso saj 5x na teden…nočem več, morda 1x tedensko in imam resen problem kar mi tako manjka, pa ne fizično, psihično. Ne vem, rečmo bučke v zosu pa riž in solata bi bilo za nekoga super kosilo, meni je tudi dobro ampak nekaj manjka…….danes teče 3 teden, meso sem jedla 2x in študiram pol dneva kaj naj jem. Tune nečem preveč, rib tut ne morem vsak dan…eh sej bo, čakam preklop v psihi.

in komu na čast to počneš?
jej kar ti paše

Čist tko, da te mal “pomirim”. Tuna je velika riba, v kateri je kar nekaj živega srebra. :)))) Tako, kakorkoli se obrneš, imaš rit zadaj. :))

tudi jaz te sprašujem, zakaj to počneš?????

poskusi aje samo zmanjšat, recimo namesto da bi pojedla 2 zrezka, pojej enega. ali pa si reci, da recimo en dan v tednu ne ješ mesa. ali recimo samo rdečega mesa en dan v tednu.

če imaš brezmesni obrok, ne pozabi na dovolj maščob, saj sicer ne boš sita.

Seveda ti manjka. Prehrani si odvzela živalske beljakovine verjetno skoraj v celoti in jih nisi nadomestila z ničemer. odločitev v tej obliki ni bila dobra. Beljakovine, pa ne bit presenečena, kaj vse in koliko moraš pojesti, da jih nadomestiš.

Jaz recimo jem minimalno meso že celo življenje, ker mi tako paše.
Ti moraš ugotovit, a ti res meso manjka ali si pač navajena še nekaj poleg jesti in te psiha zeza.
Če pa že se odrekaš, se daj salamam, paštetam …, meso pa po občutku in potrebi. Ribe tudi niso tako zelo ok, predvsem zaradi načina njihovega življenjskega okolja in načina življenja. Če že, potem inčune.

Celo življenje jem kar mi paše, hvala bogu mi zdravje in kilogrami to dopuščajo, in sem čisto brez problemov dogurala skoraj do 60. leta. Nikoli nisem marala prav mastne hrane, cukra občasno kar veliko, meso jem kakšno obdobje vsak dan, potem pa kak teden sploh nič, skratka, kot nanese in kot mi paše, brez kakršnihkoli omejitev.
Če se načrtno nečemu odpoveduješ (zakaj že črtaš meso?), je seveda želja po tistem še toliko večja.

Beljakovine ti manjkajo. Na jedilnik dodaj stročnice (fižol, grah, leča, čičerika, bob), pa jajca, … Prepeličja so še boljša od kokošjih pa niti niso tako draga.

Čist tko, da te mal “pomirim”. Tuna je velika riba, v kateri je kar nekaj živega srebra. :)))) Tako, kakorkoli se obrneš, imaš rit zadaj. :))
[/quote]

pa kaj, važno je da ni mesa:-)))

Čist tko, da te mal “pomirim”. Tuna je velika riba, v kateri je kar nekaj živega srebra. :)))) Tako, kakorkoli se obrneš, imaš rit zadaj. :))
[/quote]

Ja, največ težkih kovin, ker je zadnja v pregranjevalni verigi.
Odkar sem bila po tuni hudo bolna, se je ne dotaknem več.
Raje eno dobro, svinjsko pečenko, vsake toliko.

Ma, če bi bilo domače meso, potem ni panike.
Opažam pa, da, ko fizično delam, rabim meso, tudi še po treh mesecih. Mišice brez ne morejo.
Pač, zmanjšati porcijo. Če pomaga. Drugače je bolje kos mesa, brez vsega.

Če bi jedla okusno pripravljeno hrano, potem ne bi pogrešala nekega točno določenega živila. Za začetek že riž ne gre najbolje k bučkam v zosu…


Pa še kako dobra je ta kombinacija. Velikokrat imam samo riž in bučke, riž samo kuhan, pa popražene bučke…še dobro, da imamo različne okuse

Kot je že nekdo napisal – stročnice! Pa tofu, pa še bolje – tempeh. Seitan je tudi bogat z beljakovinami.

Ko se neko živilo izloči iz prehrane, ga je treba nadomestiti s čim drugim s podobno sestavo …

Pa rib je tudi malo morje (heh) in imajo različne okuse – sardele, osliči, losos, postrv …


Pa še kako dobra je ta kombinacija. Velikokrat imam samo riž in bučke, riž samo kuhan, pa popražene bučke…še dobro, da imamo različne okuse
[/quote]

Je, kar lepo oboje bolj praznega okusa vse skupaj, če ravno riža ne pripraviš kot rižoto na belo.

o oreščkih nisi nič pisala, domnevam, da ji ne ješ? Priporočam. Ravno tako ajda. In pa še ena skupina, ki je nepogrešljiva: semena. Tako, na hitro smo zaobjeli, kje so beljakovine, ki si jih začela izpuščati.

Tofu pa res!
Soja, najbolj strupena rastlina!

Evo, kako farbajo, čeprav je splošno znano, je še niso odstavili s programov predelane hrane in izdelkov iz nje!
Fuj, banda zanikrna, ki nas prodaja za male pare!


Pa še kako dobra je ta kombinacija. Velikokrat imam samo riž in bučke, riž samo kuhan, pa popražene bučke…še dobro, da imamo različne okuse
[/quote]

Ona piše o bučkah v zosu, ti me pa prepričuješ, kako pražene bučke pašejo k rižu?

Ajda, žitarice? Nobeno žito nima opaznejše vsebnosti beljakovin, še manj toliko, da bi lahko nadomeščalo izgubo le teh zaradi opustitve mesa. Semena, oreški? V glavnem so to maščobe z nekaj beljakovin in spet neprimerne za nadomeščanje. Vse našteto je sicer krasno za del prehrane, ne moremo pa to vštevati med beljakovinsko prehrano. Če gre zgolj za opustitev mesa, bo lahka- pač jajca, ribe, zgoščeni mlečni izdelki. Če pa gre za opustitev živil živalskega porekla, bo pa težje, ker črevesje bo doživelo šok in lahko precej dolgo prilagajanje (ali pa tudi nikoli) – stročnice pač niso preveč simpatično živilo za nekoga, ki jih ni vajen v velikih koičinah.

Črtaj še ribe, jajca, mleko in mlečne izdelke, pa bo veliko lažje.
Si kot narkoman, ki bi vsak dan maaaaaalo horsa, samo malo. Si zasvojena.

Ajda, žitarice? Nobeno žito nima opaznejše vsebnosti beljakovin, še manj toliko, da bi lahko nadomeščalo izgubo le teh zaradi opustitve mesa. Semena, oreški? V glavnem so to maščobe z nekaj beljakovin in spet neprimerne za nadomeščanje. Vse našteto je sicer krasno za del prehrane, ne moremo pa to vštevati med beljakovinsko prehrano. Če gre zgolj za opustitev mesa, bo lahka- pač jajca, ribe, zgoščeni mlečni izdelki. Če pa gre za opustitev živil živalskega porekla, bo pa težje, ker črevesje bo doživelo šok in lahko precej dolgo prilagajanje (ali pa tudi nikoli) – stročnice pač niso preveč simpatično živilo za nekoga, ki jih ni vajen v velikih koičinah.
[/quote]

Ne drži – preveri raje vsebnost beljakovin v omenjenih.


Pa še kako dobra je ta kombinacija. Velikokrat imam samo riž in bučke, riž samo kuhan, pa popražene bučke…še dobro, da imamo različne okuse
[/quote]
Eno je riž+popražene bučke, drugo je riž+bučke v omaki. Jaz vidim razliko. Prva kombinacija mi je v redu, druga nikakor ne.

Ajda, žitarice? Nobeno žito nima opaznejše vsebnosti beljakovin, še manj toliko, da bi lahko nadomeščalo izgubo le teh zaradi opustitve mesa. Semena, oreški? V glavnem so to maščobe z nekaj beljakovin in spet neprimerne za nadomeščanje. Vse našteto je sicer krasno za del prehrane, ne moremo pa to vštevati med beljakovinsko prehrano. Če gre zgolj za opustitev mesa, bo lahka- pač jajca, ribe, zgoščeni mlečni izdelki. Če pa gre za opustitev živil živalskega porekla, bo pa težje, ker črevesje bo doživelo šok in lahko precej dolgo prilagajanje (ali pa tudi nikoli) – stročnice pač niso preveč simpatično živilo za nekoga, ki jih ni vajen v velikih koičinah.
[/quote]

Ne drži – preveri raje vsebnost beljakovin v omenjenih.
[/quote]

Sem zelo dobro seznanjena z nutricionistiko. In ne šteje vedno le delež v živilu, temveč je potrebno gledati absolutne vrednosti, končne vrednosti v količini zaužitega živila. Pojesti en 150 gr zrezek, kjer dobiš recimo 35 gr beljakovin je lahko in še lažje prebavljivo – ni pa to niti približno dovollj za odraslo aktivno osebo. Pojesti 150 gr oreškov pa niti ne več (večina so maščobe). Trpel bo želodec, prebavila, da o tem, da si s tem zaužil preko 1000 kcal sploh ne govorimo.

Meso zakisa telo. Spiritualno pa meso oz meso živali, ki so sposobne čustvovanja in zavestne bolečine niža življenjsko energijo ali či, plus da, telo rabi več energije za presnovo mesa, torej zopet zgubljam energijo. Z mesom pojem tudi trpljenje in bolečino čez katero je žival šla. Sicer pa to ni važno zakaj. O tem je veliko napisanega na netu. Sem le malo pojamrala, ker menjati jedilnik, oz odvzeti nekaj iz jedilnika ni tako preprosto. Vsak naj je po svoje in po lastnih prepričanjih, meni intuicija dopoveduje že nekaj časa naj se mesu odrečem in bo bolje zame. Ne morem pa žal kar presekat. Za začetek bi z 1x na teden bila zadovoljna, potem bi se še temu odpovedala. Gre se enostavno, da moram narediti preklop v glavi. Vnos beljakovin ni problem, sem vsejedec, od mlečnih izdelkov do oreščkov. Ne verjamem, da moje telo ne zmore brez mesa, meso mi je bilo položeno v zibko in doma smo ga jedli dan za dnem….repeticija je bistvo…človek se vsega navadi.

Ko ste se ravno dotaknila te teme, da vas malo zmotiviram en klip v poslušanje.
https://www.youtube.com/watch?v=d9uz3P2qHp0

je občasno v redu.

Soja ni problematična samo zaradi velike vsebnosti pesticidov, ampak tudi zaradi estrogena, ki povzroča močnejše menstruacije.

New Report

Close