Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Najina hči

Najina hči

Pozdravljeni, z možem imava tri otroke. Stari so 15, 18 in 22. Starejši hči in sin sta se vrgla po nama. Oba sta super in ju imava zelo rada, vendar sta tako kot midva z možem. Nihče ni preveč lep (če gledam “objektivno”, zame zelo lepa) (oba bolj okrogla, veliki nosovi) tako kot jaz in mož. Oba sta pridna (hči je frizerka in si dela v delavnici). Potem pa je tu zadnja hčerka stara 15. že kot otrok je bila drugačna, zelo lepa, pametna…Se nama je z možem zdelo hecno da je tako drugačna. Sedaj pa se vse razlike vidijo. Midva sva oba rjava z rjavimi lasmi, majhna. Ona pa je vitka, postavo ima neverjetno lepo in prav tako obraz (svetla, zelene oči, krasne poteze…kot punce iz reklam). vsi se obračajo za njo, vsi govorijo kako je lepa.Potem pa je še neverjetno pametna, same 5ke celo osnovno šolo, na gimnaziji so jo lani dali en letnik višje in rekli, da bo mogoče letos preskočila še enega če bo tako napredoavla kot do sedaj….Midva sva čisto paff, kako je to mogoče? Da imaš takega otroka? Nihče nikoli ni varal, no 100procentna da midva sva starša. Pa šee to, nepije, ne kadi, ne hodi vn ampak samo bere in bere… Res hecno vse skupaj…Včasih sva žalostna, saj se nama zdi, da se v naši družini ne počuti dobro. da čuti kako je drugačna. Ne smeji se istim filmom, ne posluša enake muzike. Mi beremo revije itd, ona samo težke knjige (tako debele da sama jih ne bi brala nikoli, vse neke filozofe, kot pravi sama). Rada bi se ji približala, pa sploh ne veva kaj se naj pogovarjava z njo da bo zanimivo. Včasih je še prihajala in naju spraševala kaj si misliva o tem režimu, pa o tem političnem vprašanju, pa o tem zgodovisnekm dejstvo, pa take stvari…o katerih ne veva toliko. Pa je to opazila in sedaj se pogovarjamo samo osnovne stvari. Vem da naju ima rada, ampak vem da pri nas ni izpopolnjena…Kako naj se ji približava? Kaj vas tako pametene ljudi zanima takega, kot nas normalne?

obnova knjige
roald dahl
Matilda

Matilda je rahločutna in bistroumna deklica. Uči se tako hitro, da bi to morali opaziti tudi njeni duševno zaostali starši. Vendar Matildini starši njene nadarjenosti ne opazijo, še huje – oče jo ošteva, češ da je zabita in neumna. In deklica, ki je pri štirih letih prebrala ze vrsto slavnih svetovnih pisateljev, se je pri petih uprla; prisegla si je, da se bo maščevala …

hudo šparajta in povečajta ji žepnino
intelektualci slabo zaslužijo …

nova
Uredništvo priporoča

Zdaj 15-letnica je lani v gimnaziji preskočila razred :))))

je preskočila 3. razred in 5. razred. Na gimnazijo je šla pri 13, preskočila 2. letnik in je sedaj pri 15 v 3. letniku!

je preskočila 3. razred in 5. razred. Na gimnazijo je šla pri 13, preskočila 2. letnik in je sedaj pri 15 v 3. letniku!
[/quote]
pa to dete dobesedno terorizirajo … le zakaj sploh hodi v šolo??
ona je za na doktorat

je preskočila 3. razred in 5. razred. Na gimnazijo je šla pri 13, preskočila 2. letnik in je sedaj pri 15 v 3. letniku!
[/quote]
pa to dete dobesedno terorizirajo … le zakaj sploh hodi v šolo??
ona je za na doktorat
[/quote]

Kaj pa to mene briga?


pa to dete dobesedno terorizirajo … le zakaj sploh hodi v šolo??
ona je za na doktorat
[/quote]

Kaj pa to mene briga?
[/quote]
to pa mene ne briga ☺

V bolnici so jo zamenjali, ja. To se pogosto dogaja, veš.


Ja, bi blo za preverit …

je preskočila 3. razred in 5. razred. Na gimnazijo je šla pri 13, preskočila 2. letnik in je sedaj pri 15 v 3. letniku!
[/quote]

Moj sin je pri 12 letih doktoriral iz jedrske fizike.
No, da se razumemo … IQ ima po meni, če bi bil po možu … bi bil avtomehanik.

:))))))))))))))))))

Ja, tako je, jaz tudi to mislim. Ampak zdaj je, kar je. Vi imate otroka nekih drugih staršev, dva starša, najbrž oba intelektualca, pametna, lepa in uspešna, imata pa vašo butasto, grdo in zavaljeno hči.
Se zgodi pač.

Ženska sprašuje za nasvet, kako se lahko bolje zbliža s hčerjo, ki je očitno na nivoju genialcev, vi pa ji serjete kot da si izmišljuje, pa s poreklom in podobnimi neumnostmi.

Če ne najdete skupnih pogovornih tem, pa bi poskusili npr. z več skupnimi družinskimi aktivnostmi, nečem v čemer uživate vsi, torej tudi ona.

ja nekatere daje vročina..

Zlo verjetno provokacija ampak pa naj vam bo.
Edini nacin pogovora je da poveš nekaj, kar ta oseba še ni slišala/prebrala, to vzbudi v njej zanimanje in jo pritegne.
Tudi sama začnita brati podobne stvari in se pogovarjati z njo o temah, ki so bolj strokovne.

Kaj bi sam dal, da bi imel takega sogovornika, s katerim bi delil radovednost in od katerega bi se kaj naučil a kaj ko je preveč ljudi, ki so takšni, kakršna sta vidva, žal

Zeh … Iluzija. Želiš si, da bi ti verjeli, pa ti ne.

Otroc imajo tud gene od prednikov kakšnih prababic ali celo prapra….mogoče je pa kdaj kakšna bila v familiji ravno takšna kot ona .

Koliko razredov je pa v OS preskočila, če je pri 15ih že preskskovala na gimnaziji.
Preskočila 1.letnik? Ha ha, ne nakladaj.

Ženska laže kot pes teče.

Vzporedno z gimnazijo sigurno že dela faks. Jedrsko fiziko v ZDA mogoče?

To je božji otrok, ko sta ga delala, vas je sam Bog opazoval, pa imaš kar imaš, avtor. Čuvajete ga kot zenico v očesu.

S svojim otrokom se obnašaj kot mati. Objemi jo, povej da jo imaš neizmerno rada in ji pripoveduj vsakdanje stvari, pelji jo k sorodnikom, naj bo članica vse družine in ne nekdo, ki se ga bojiš.
Otrpk to potrebuje. Svojo mater in očeta, na katere se vedno lahko zanese, da je varen. To mu lahko nudita edino vidva.
Dr znanosti ji tega ne morejo dati.
Od vaju želi le to.
Ter, da sta ji zvesta, kot sta ostalima dvema.
Veš, to je to. Kaj pa bi ti želela od staršev?
Da te vedno ujamejo, ko padaš in te stosnejo v svoj objem, kajne?
Starši za to so.
Dr znanosti pa ne.
Oni živijo v svojem zmedenem svetu.

Ti moraš biti prizemljena.
In nehaj razmišljati, da ne sodi k tebi!

Mama. Ni to najlepša beseda na svetu?

Ne vem, zakaj se gleda na ljudi z doktorati kot da so z drugega planeta, morda zato, ker jih ne poznamo dovolj. Pri meni v sluzbi so ljudje vecinoma z doktorati (jaz sem koncala srednjo solo) in morda se najde eden ali dva (pretezno PhD inzenirske smeri), ki so morda malo samosvoji, ostali pa so super prijetni, moja sefica pa sploh, PhD na podrocju izobrazevanja. Vsi zelo socialni, pomagajo, voluntirajo.


Glupa si kot polna luna

New Report

Close