Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek videmsek

videmsek

a je kdo prebral knjige od bostjana videmska in se zamislil?

a je pretezka tema za monovski intelekt?

ej a res niti eden ne pozna njegovih knjig

nova
Uredništvo priporoča

A je to ta anoreksično shujšani, bradati tipček z razmršanimi lasmi, ljubitelj beguncev in migrantov? Levičar, ljubitelj islama?
Če je to ta, ne, potem nisem brala njegove knjige in je tudi ne nameravam.

Trkanje na vest in moraliziranje lahko sicer privedeta do tega, da se kdo zamisli nad sabo, ampak kakšnega večjega učinka pa žal ni. Zelo cenim Videmškovo udejstovanje, občasno berem v člankih in knjigah, a hkrati si ne morem pomagati, da me vse skupaj ne bi začelo dolgočasiti. Razumljivo je, da se ponavlja, saj ni slišan in vsakič znova ponavlja eno in isto. Tisto, kar tisti, ki ga občasno beremo, verjetno že tako ali tako vemo. Poznaš morda kakšnega, ki ve, kako izstopiti iz tega začaranega kroga in ki ve, kako presopiti to pasivnost kazanja s prstom na tiste z nižjim ‘monovskim’ intelektom, na tiste, ki ne razumejo, na tiste, ki nimajo vesti? V resnici večina – z izjemo kakega Toma Križnarja, ki je pač samo eden – nismo nič boljši od njih. Vključno z Videmškom.

pojma nimam ce je ljubitelj islama, ma pa jajca, gre tja in ne komentira iz kavca, ze to nekaj steje, ce dozivis na lastni kozi ti teze sperejo mozgane

Berem njegove članke v Sobotni prilogi DELA. Možakar je prav dolgočasen s tem svojim poveličevanjem vsega tujega in kritiko vsega domačega. Če mu je v Sloveniji tako slabo in hudo, zakaj potem ne gre v Sirijo ali Afganistan?
Neprestano se zavzema za migrante in o njih nikoli ne napiše nič slabega. To so ja vsi sami doktorji, inženirji in profesorji. Nobenega pastirja ni vmes, kaj šele primitivcev in posiljevalcev.

Ne maram tako enostranskega gledanja na problematiko migrantov, zato mi Videmšek ne sede in ga tudi brala ne bom več, ker non stop ponavlja eno in isto. Naj si jih domov naseli in uživa z njimi.


brala sem samo vojno terorja niti besede o migrantih, kolikor razumem je itak vec tam kot tu, mogoce pa potem tudi drugace vidi migrante kot gledalci nove Tv?

Videmšek si je za svojo osnovno retoriko izbral kritiko (malo)meščanstva, ki jo večinoma zvede na vihanje nosu nad tistimi, ki naj bi po njegovem z debelimi ritmi sedeli na mehkih stolčkih in kavčih, to pa so po njegovem praktično vsi prebivalci.

Seveda pa Videmšek ne vidi tega, da čeprav poroča iz bližin kriznih žarišč, poroča vedno z zavestjo, da se bo vrnil domov, kjer bo samo pipo odprl in bo pritekla voda in hladilnik odprl in bo notri hladno pivo in se na kavč usedel in bo tam ženska, ki ga bo zadovoljila. Skratka, živi popolnoma isto preskrbljeno malomeščansko življenje kot vsi drugi, ki jih kritizira, s to razliko, da ti, ki jih kritizira, trupla gledajo po TV in nimajo nič od tega, on pa trupla gleda v živo in v njih vidi stopničke za svojo kariero. Kajti vedno znova v svojih člankih poudarja, kako je bil on zraven, kako je bil on priča kalvariji, kako je on doživljal grozote. Primer novinarja pač, ki z enim očesom vedno gleda na Pullitzerjevo nagrado. In če se je zanjo včasih treba malo splaziti preko trupel (dobesedno), se bo tudi to.
Primer novinarja, ki gre tečt v ameriško puščavo v samoto, zato da se znebi tega zjebanega sveta … potem pa ugotoviš, da je ves čas te svoje transcendentne mistične samote razmišljal samo o tem, kako bo napisal čimbolj udaren članek, ki ga bodo brale množice ljudi. V samoti on torej razmišlja, kako bo vesoljni Sloveniji pripovedoval o tem, kako hoče biti on sam v tišini. Daj, pojdi farbat koga drugega! Pa nagrad ne pozabi spotoma pobrati!


brala sem samo vojno terorja niti besede o migrantih, kolikor razumem je itak vec tam kot tu, mogoce pa potem tudi drugace vidi migrante kot gledalci nove Tv?
[/quote]

Če namiguješ, da sem morda sama gledalka NOVE TV, te moram razočarati. Nisem. Sem napisala, da berem SP Dela, mar misliš, da desničarji in gledalci NOVE TV to berejo?
Politično sem bolj na levem polu, celo to. Ampak tako pristranskega pisanja in člankov o migrantih ne mislim več brati. Ni vsem levičarjem Videmšek avtomatično všeč, veš.

Najbolj nadležno je njegovo stalno obmetavanje s krivdo. Zakaj smo mi krivi zaradi trpljenja v Eritreji, Somaliji ali Jemnu?
In zaradi te domnevne krivde naj bi se zdaj mi morali kesati, spokoriti in omogočati priselitev vsakomur, ki si zaželi, ob tem pa še paziti, da nobenemu prišleku ne bomo kršili njegovih kulturnih pravic in običajev.
Videmšek je pač agitator, ne pa novinar. Živ primer tega, da v vsakem novinarju tiči wannabe politik (v enih je tega več, v drugih manj). To dokazujeta bivši novinarki, danes političarki npr. Tanja Fajon in Tamara Vonta.

kako pa bi vi opisali ropanje zahoda in njegove posledice? govorim o knjigi ne o sobotni prilogi, al pa si oci zatiskajmo, ker gre za nase udobje

Govorim o krivdi, ki jo Videmšek v slovenskih medijih, v slovenskem jeziku pripisuje Slovencem.
Ki niso v nobeni zgodovinski državni inkarnaciji imeli kolonij, roparskih pohodov, konkvistadorjev, zavojevanja oddaljenih dežel, spreobračanja črncev v krščansko vero in podobnega.

Če bi bil možakar novinarsko pošten, bi šel očitat “udobje” (po vašem) Francozom in Britancem. (Če kaj takega, kot je kolektivna krivda današnjih ljudi za početje nekaterih njihovih prednikov izpred 200 let, sploh obstaja).


se danes ropamo , tudi mi in nasi vojaki v knjigi dajo izjavo da bi radi pravo akcijo – torej ubijali????


se danes ropamo , tudi mi in nasi vojaki v knjigi dajo izjavo da bi radi pravo akcijo – torej ubijali????
[/quote]

Hm, vojaki so profesionalni ubijalci ljudi. Kaj pa naj bi si po tvojem želeli, da bi poklicno napredovali? Potres? Poplavo? A je čudno, če si ljudje želijo poklicno napredovati? V vsaki populaciji maš delež ljudi, ki so bolj za nasilje. Eni od njih pač postanejo vojaki.
In ne, “mi” nič ne ropamo. Mi trgujemo. A ti koga ropaš? Meni ne bo nihče nabijal bele krivde. Smo se belci , še posebej Evropejci prekleto spokorili za hude reči v preteklosti. Hkrati pa smo bili več stoletij gonilo napredka. In smo plačali visoko ceno za to.


se danes ropamo , tudi mi in nasi vojaki v knjigi dajo izjavo da bi radi pravo akcijo – torej ubijali????
[/quote]

Hm, vojaki so profesionalni ubijalci ljudi. Kaj pa naj bi si po tvojem želeli, da bi poklicno napredovali? Potres? Poplavo? A je čudno, če si ljudje želijo poklicno napredovati? V vsaki populaciji maš delež ljudi, ki so bolj za nasilje. Eni od njih pač postanejo vojaki.
In ne, “mi” nič ne ropamo. Mi trgujemo. A ti koga ropaš? Meni ne bo nihče nabijal bele krivde. Smo se belci , še posebej Evropejci prekleto spokorili za hude reči v preteklosti. Hkrati pa smo bili več stoletij gonilo napredka. In smo plačali visoko ceno za to.
[/quote]
saj zato ker nismo direktno ropali mamo relativno mir, rancozi, anglezi, nemci pa majo sranje

Hm, vojaki so profesionalni ubijalci ljudi. Kaj pa naj bi si po tvojem želeli, da bi poklicno napredovali? Potres? Poplavo? A je čudno, če si ljudje želijo poklicno napredovati? V vsaki populaciji maš delež ljudi, ki so bolj za nasilje. Eni od njih pač postanejo vojaki.
In ne, “mi” nič ne ropamo. Mi trgujemo. A ti koga ropaš? Meni ne bo nihče nabijal bele krivde. Smo se belci , še posebej Evropejci prekleto spokorili za hude reči v preteklosti. Hkrati pa smo bili več stoletij gonilo napredka. In smo plačali visoko ceno za to.
[/quote]
saj zato ker nismo direktno ropali mamo relativno mir, rancozi, anglezi, nemci pa majo sranje
[/quote]

Našteti imajo sranje ravno zato, ker so nasedli beli krivdi in niso znali potegniti črte. In ker so pač bogati, privlačijo take, ki grejo na bogastvo. Namesto, da bi zaprli vrata, so bili vsi sočutni do booogih nekdanjih zatirancev, zdaj so si pa zajedalce zaredili pri sebi doma. In bo treba bistveno več napora zdaj potegniti črto in jih nasuvat delat ali pa nazaj v kameno dobo. Ker, poglejmo resnici v oči, niso zatrli cvetočih, naprednih civilizacij.


saj zato ker nismo direktno ropali mamo relativno mir, rancozi, anglezi, nemci pa majo sranje
[/quote]

Našteti imajo sranje ravno zato, ker so nasedli beli krivdi in niso znali potegniti črte. In ker so pač bogati, privlačijo take, ki grejo na bogastvo. Namesto, da bi zaprli vrata, so bili vsi sočutni do booogih nekdanjih zatirancev, zdaj so si pa zajedalce zaredili pri sebi doma. In bo treba bistveno več napora zdaj potegniti črto in jih nasuvat delat ali pa nazaj v kameno dobo. Ker, poglejmo resnici v oči, niso zatrli cvetočih, naprednih civilizacij.
[/quote]izkoriscal so sibkejse in se dons jih. sibkejsemu pomagas mar ne, ne pa da ga nategujes

Našteti imajo sranje ravno zato, ker so nasedli beli krivdi in niso znali potegniti črte. In ker so pač bogati, privlačijo take, ki grejo na bogastvo. Namesto, da bi zaprli vrata, so bili vsi sočutni do booogih nekdanjih zatirancev, zdaj so si pa zajedalce zaredili pri sebi doma. In bo treba bistveno več napora zdaj potegniti črto in jih nasuvat delat ali pa nazaj v kameno dobo. Ker, poglejmo resnici v oči, niso zatrli cvetočih, naprednih civilizacij.
[/quote]izkoriscal so sibkejse in se dons jih. sibkejsemu pomagas mar ne, ne pa da ga nategujes
[/quote]
Ne bo držalo. Šibkejšemu bližnjemu pomagaš. Če pomagaš vsempovprek, si pa sam za izgubi. Kar se točno vidi pri tej migranstski problematiki. T.i. migranti, so prišli na socialne transferje v Evropo. Taka doza socialnih podpirancev, bo pa izčrpala nas, Evropejce. A se bomo pustili, al bomo rekli ne, hvala, kar sami si naredite socialno državo tam, od koder ste. Če se bomo pustili, smo mi tisti, ki smo šibkejši, ravno zaradi sočutja/občutka krivde, ki nam jo nabijajo celo pripadniki naše lastne civilizacije. In delajo proti nam. Samo najmočnejši preživi. Naj bomo to mi!

izkoriscal so sibkejse in se dons jih. sibkejsemu pomagas mar ne, ne pa da ga nategujes
[/quote]
Ne bo držalo. Šibkejšemu bližnjemu pomagaš. Če pomagaš vsempovprek, si pa sam za izgubi. Kar se točno vidi pri tej migranstski problematiki. T.i. migranti, so prišli na socialne transferje v Evropo. Taka doza socialnih podpirancev, bo pa izčrpala nas, Evropejce. A se bomo pustili, al bomo rekli ne, hvala, kar sami si naredite socialno državo tam, od koder ste. Če se bomo pustili, smo mi tisti, ki smo šibkejši, ravno zaradi sočutja/občutka krivde, ki nam jo nabijajo celo pripadniki naše lastne civilizacije. In delajo proti nam. Samo najmočnejši preživi. Naj bomo to mi!
[/quote] vsem sibkejsim se pomaga, zato smo ljudje. a ce bo zupnik nategniltvojega bo hali, ce bo pa kar en je pa brez veze?????

Sem prebrala samo en njegov članek(če temu sploh lahko tako rečemo) in ugorovila,da je model egoist.

Za tiste, ki ne veste, o kakšnem pacientu govorimo. Videmšek je, na primer, članek v Delu 1.8.2017 pompozno zaključil dobesedno takole: “Neofašizem je tako (ponovno) postal legitimna politična praksa, rasizem pa gonilna sila številnih politik(ov). Slovenija je (osnovno)šolski primer tega zgodovinskega poraza le na videz odprtih družb.”

Slovenijo je izpostavil kot primer neofašizma in rasizma.

Pa naj še kdo reče, da je ta model gladek.


ja ampak samo ta forum poglej kaksen primer samo na videz odprte druzbe smo slovenclni

Se strinjam. Prebivalci črne celine tudi sami delajo ogromno napak. Mogoče demokracija za te narode sploh ni prava pot. So lakote, suše, oni dobivajo mednarodno humanitarno pomoč, ki jo nekaj črnskih tolp zaseže oz. ukrade, potem pa to PRODAJA lastnemu narodu!
Plemena se med sabo pobijajo, posiljujejo ženske in otroke. Ko gledaš te ljudi, se prav zgroziš. In to zdaj na veliko uvažamo v Evropo. Na koncu koncev bomo mi naje*ali, ne oni.

Te nekulturne, nasilne, neizobražene moške in njihov sistem, kjer so ženske totalno podrejene, brez vsakih pravic, Videmšek zagovarja! Nas pa zmerja z rasisti in fašisti.

Forumske debate niso reprezentativne za celotno Slovenijo, ker tu sodeluje zelo ozek segment.

Dejstvo, kar se tiče odprtosti družbe je, da v Sloveniji trenutno živi več kot 10{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} priseljencev (ki niso bili rojeni v Sloveniji). Mimogrede, ta odstotek je v istem rangu, kot velja za Avstrijo ali Nemčijo.

In tem priseljencem ni nič hudega. Živijo normalno v slovenski družbi, ki jih je sprejela. Marsikateremu se niti jezika ni bilo treba naučiti, ker smo mi tako uslužni do njih.

Pripisovati rasizem in fašizem Slovencem, kot to že dve leti nonstop počne Videmšek, je abotno ali zlonamerno manipuliranje.

New Report

Close