Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Dojemte že enkrat, da če si reven nimaš denarja za zdravo hrano in se samo rediš

Dojemte že enkrat, da če si reven nimaš denarja za zdravo hrano in se samo rediš

Če si reven nimaš denarja za sadje, zelenjavo in ostalo zdravo hrano ampak si lahko kupiš samo najcenejšo hrano, ki pa zelo redi. In tudi nimaš denarja za razne fitnese in masaže in kreme proti celulitu. Zato nehite obsojat debele ljudi, ker ne veste kako je težko.

Hoja ne stane nič. Ok, čevlje, superge.

Vcasih je bila revščina in ljudje niso jedli svinjarije kot danes. Hrano so pridelali doma in so jedli kar je zraslo na vrtu. Prazna vreca ne bo stala pokonci. V taborišču tudi nihče ni bil debel. Debelost je posledica prevelike količine hrane in premalo gibanja, vse ostalo je nakladanje.

nova
Uredništvo priporoča

Tule se tudi jaz pridružujem tistim, ki pravijo, da nisi debel zaradi nezdrave hrane ampak zaradi preveč hrane. Moraš pač jesti čisto malo poceni redilne hrane, stradati, dokler se ne navadiš na občutek lakote in potem porabiš malo denarja za hrano in si vitek/nisi debel. Je pa norma, da si pogosto lačen in tedaj NE JEŠ. tko je, s tem se je treba sprijazniti. Ampak to krepi notranjo odločnost. 🙂

Se ne strinjam, avtor. Za zdravo prehrano ne rabiš bio oreškov, acai jagod in ostalih modernih izdelkov, ampak sezonsko zelenjavo, vključno s kislim zeljem, navadno solato, korenjem in ostalo preprosto zelenjavo. Jabolka. Ne rabiš mangota z uvoza, pa paradižnika, ko je zima. Vse ostalo so samo izgovori.

Vsak dan me to obremenjuje. Absolutly drži.

In zakaj so vam nujne masaže in anticelulitne kreme, če imate prekomerno težo? Od kje vam ideja, da imajo kakšen učinek pri hujšanju?

Poznam kar par zelo premožnih zakoncev, pa sta oba kot dva soda.
Tudi nekateri najstniški otroci svetovnih zvezdnikov imajo prekomerno telesno težo.

Jaz pravim, tako kot ima človek pošlihtano notri, tako se kaže navzven.

Revež, ki je skromno in si kuha jedi na žlico – ne bo nikoli debel.

Revni lenuhi, ki jedo sirove štručke, big mace, pomfri, kokice, čips, in veliko cvrtja …. pa bolj težko ostanejo suhi.

Tek, sklece, hitra hoja, trebušnjaki – vse to je zastonj.

Nehaj že iskat izgovore. Morda se bo potem kaj premaknilo.

Se pridružujem
Količina hrane redi. Res ne rabiš drugega kot korenje, zelje in rdečo peso. Krompir.

Odkar je poplava hipermarketov trgovine kar tekmujejo med seboj z raznimi akcijami in je raznolika hrana zelo poceni. Namesto kg piškotov kupi 2 kg breskev. Zelje je pod evro. Lubenice cca 35 centov, bucke malo čez 0.60 itd. Tudi meso ni več nedosegljiv. Kg mesa cca 4 eur in ga imaš za tri obroke tako da pomankanje denarja in debelost ne gresta iz roko v roki. Problem debelosti so predvsem količina vnosa. Pojej 15 dag makaronov ne pa 30.

Meni je nutricionistka sestavila zdrav in raznovrsten jedilnik, brez fensi smesi hrane.
300€ na osebo.

Za bit vitek ne rabiš veliko denarja. Za jest kvalitetno rabiš veliko denarja. Suh je čisto lahko bit, če si reven, ker formula za nedebelost je zelo preprosta: ne jest preveč. Je lažje, če imaš veliko denarja in si privoščiš zelo raznolik jedilnik? Ja. Je nemogoče, če nisi bogat? Še zdaleč ne.

Za en teden nucam …
Zajtrk: kava, mleko, banana, kos kruha in sirni namaz. Tega imam za 2x.
Kosilo: 1 bučka in 2 korenčka skuhana s česnom in peteršiljem. Če sem hudo lačna, odlijem vodo in jo pojem kot juho, v bučke pa zakuham malo polente. Njami tudi brez mesa. Zraven lahko košček mesa.
Večerja: NIČ

Meni je nutricionistka sestavila zdrav in raznovrsten jedilnik, brez fensi smesi hrane.
300€ na osebo.
[/quote]

A na leto? Ker za en mesec je to ogromno denarja.

Fižol je zelo hranljivo živilo z veliko beljakovin in nadomešča meso. Če ga kupiš v zrnju, je praktično zastonj.
Ajdova kaša je draga samo na prvi pogled, ker iz kg dobiš vsaj štiri kosila za štiri osebe. Zabeliš s tistim, kar je v sezoni, lahko na sladko ali slano. Zakaj pa ne bi moglo biti kosilo ajdova kaša s slivami, npr?
Bučke so pred par tedni ponujali ljudje zastonj, ker je bila tako bogata letina. Pa tudi, če jih kupiš, iz enega kg narediš kosilo za 4, karkoli že storiš z njimi (omaka, juha, polpeti, musaka …). Regrat lahko nabiraš še zdaj in ti ni treba kupit solate.
Če že mora biti meso … v mleto meso za omako za testenine dodaš bučke in s tem povečaš količino za dvakrat …

Jajčna pita: 6 jajc, malo moke, čebula, bučke, korenje, trše dele zelja popražiš, dodaš v zmes jajc in moke, daš pečt. Strošek cca 2 evra, za štiri osebe. Nasitno in hranljivo.

To, kar ve tukaj nastevate, je preprosta in razmeroma poceni hrana, ne pa hrana revezev. Bodite srecne, da ne veste, in ne otresajte jezikov tam, kjer ni primerno.

Kila korenja v akciji stane 60 ali 70 centov. Kila najcenejsega riza ali makaronov je 80 centov. Ampak od kile riza bo sita cela familija, torej je jasno, kaj se kupi, ce imas v zepu 1 evro. Na zalost pa so riz in makaroni prehransko “prazni”. Telo sporoca, da se nekaj potrebuje in ce nimas drugega kot riz in makarone, hitro prides do tega, da jih pojes prevec. Obcutka sitosti pa kar ni, ker telo.se vedno nekaj potrebuje, pa nima kje dobiti.

Tudi primerjave s taborisci ali lakoto, trenutno v Afriki, kdaj drugic kje drugje, lahko pridejo samo iz prepolnih r|ti, ki razmere “poznajo” iz pravljic in par slik. Ce bi vedele, koliko teh “vitkih” ljudi je umrlo, ze iz spostovanja do teh umrlih ne bi govorile o taboriscih, kot da so bila lepotilnice.

Polenta, ovseni kosmiči, zdrob … sicer sami poceni OH, ampak z dodatki zelo dober obrok.

Njanja pravi, da rabiš za kakovostno prehrano veliko denarja. Se sploh ne strinjam. Zelenjava je v sezoni poceni in torej poješ več tega.

Jaz nisem bogata, še zdaleč ne, čim več stvari kupujem bio in ne kupujem najcenejših sestavin, pa pridemo kar dobro skozi, kar se tiče hrane. Ne kupujem piškotov, npr., ampak jih pečem. Okej, kruh kupujem, samo ga ne pojemo veliko. Mlečne izdelke kupujem bio (mleko, sir, kisla smetana). Ampak jemo normalne količine. Vsi smo vitki in zdravi.

1. sadje in zelenjava nista draga, če ne kupuješ neke blazne eksotike. Je vnaprej pripravljena in procesirana hrana dražja.

2. poceni hrana ne redi nič bolj kot draga hrana, odvisno je od sestave, ne od cene

3. od masaže in kreme ni še nihče na svetu shujšal, revni so pa še bolj revni zaradi tega, ker zapravljajo denar za takšne neefektivne stvari in oslarijam nasedajo.

4. namesto fitnesa si lahko kupiš uteži za doma in delaš 98 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} iste vaje, pride veliko ceneje. (malo je pa res treba možgane vkopit in kaj prebrat na internetu če te noben za rokico ne vodi).

5. je pa res, da je težko razmišljat o prehrani, težko je zbrati disciplino za spremembe in težko je najti pravo pot, če imaš napačne navade. Ampak zaradi izgovorov je pa vse skupaj še težje.

6. ne obsojam debelih ljudi, me pa dvigne, ko je 75 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} izgovorov čistih neresnic.


Kar navajaš, so le izgovori požrešnih ljudi. Mene porcija riža kar konkretno nasiti in brez težav “zdržim” do naslednjega obroka. Takšnih, ki svojo debelost pripisujejo “prehransko prazni” hrani, ne bi nasitili niti najdražji bio/eko izdelki.

Najprej se odloči, če si od riža sit ali če od riža nisi sit. Ker oboje hkrati nekako ne gre.

Normalnega človeka nasiti pest riža, kos kruha, nekaj makaronov. Problem pa je, ker ljudje pojedo vsega tega preveč, ampak ne zaradi “praznih kalorij”, temveč, zaradi raztegnjenega želodca in prehrambenih navad.
Problem debelih ljudi je v prvi vrsti navajenost na preveč mastne, slane in začinjene izdelke, zato vsako jed “obdelajo” z raznimi kaloričnimi dodatki, kot so maščoba v obliki smetane, svinjske masti, sladkorja, soli, ipd.

Nek na žaru pečen piščančji zrezek je zanje “žagovina”, solata brez majoneznega preliva pa “trava”.

Največje debeluhe, ki jih jaz poznam, so res precej revni. Ampak pri hrani si pa privoščijo več od nas. Restavracije, 2x kosilo 2 uri narazen, obiski, nažiranje, vedno je nekaj. Hrana jim je družabni dogodek, tolažba, center življenja. Cena hrane pri njih vloge ne igra, ker zapravijo zanjo več kot mi (jedo pa skoraj enake stvari kot mi) Kuha se pri njih obvezno 2x-3x na dan, nikoli ne ostane nič, pa so ogromne porcije.

Mi jemo, ko smo lačni, ker moramo. Oni jedo iz užitka in dolgčasa.

Nema pape nema debljanja

Kot študent sem velikokrat jedel zelje in krompir, polento, občasno meso, zelenjavna hrana je dokaj cenejša. Ni pa tista iz trgovine nič slabša kot famozna eko bio ki imajo tisto nalepko samo da lahko dražje prodajo. Pa pašta se tudi za spodoben denar da nakuhat. Piješ pa vodo. Pa govorim iz izkušnje ker kot študent sem bil dobesedno BROKE ASS. Glih tok da sem shajal iz mesca v mesec. Hrano sem imel ok, redil se nisem, hodil tečt… pol po faksu sem pa itak resen šiht dobil in se da soodobno it skoz.

Stroški take hrane so nizki. Fast food je v resnici zelo drag, če se cilja na mekdonalc.

Ne kupim tega jamranja. Še vedno so najcenejše doma pripravljene klasika preproste jedi. Naješ se fino, ni presežkov sladkorja maščob… je pa treba znat lisker pristavit na plin…

To, kar pišeš, ni res!
Telo potrebuje hranilne snovi, beljakovine, esencialne sladkorje, esencialna olja. Današnja najcenejša hrana je predelana: bela moka, riž, navadna poceni olja… in vsebuje le prazne kalorije, ne pa hranljivih snovi in po taki hrani je človek lačen, čeprav je vase spravil že preveč kalorij. Ne morete primerjati z včasih in zdaj. Včasih so veliko hrane pridelali doma. Kokoši so se pasle na vrtu, njihova jajca so bila kvalitetna, za razliko od današnjih najcenejših iz baterijske reje. Včasih je bil bel kruh drag, zdrav, črn pa poceni. Danes je obratno. Danes je treba precej več plačati za zdrava, kvalitetna in čimmanj predelana živila.

Reven lahko kupuje najcenejše makarone iz navadne, predelane moke, za 50 centov, ki so samo prazne kalorije, bogat pa take iz polnovredne moke za 2 evra. Reven kupi belo moko za 39 centov, bogat si lahko privošči pirino polnovredno, lahko kupuje laneno, olivno olje, ki ima omega 3 maščobne kisline, peče lahko na bio kokosovi maščobi, reven pa lahko le na navadnem sončničnem olju za 1 evro in uživa škodljive transmaščobe.

Meni je nutricionistka sestavila zdrav in raznovrsten jedilnik, brez fensi smesi hrane.
300€ na osebo.
[/quote]

Verjamem.

New Report

Close