Najdi forum

Pomoc

Prosim vas za pomoc ker sem res obupan. Z bivso sva se locila, ker sem si nasel drugo v katero sem se zaljubil. Prosila me je mesec sni dobesedno na kolenih naj si premislim, vendar si nisem in zivim z novo partnerko ze dva meseca. Imava 6 letnega otroka, stike, varstvo in prezivnino urejeno. Danes pa sok!!! Bivsa me je poklicala na kavo in ker se mi je res ni dalo gledati sem jo zavrnil. Nato sem dobil sms da je nujno, ajde sem sel. Se dobiva in ona meni nic tebi nic hladno rece da se z 11.9. seli v berlin!!!! Po zacetnem soku je bilo vse kar sem naredil da sem totalno znorel nad njo sredi gostilne. Ko sva umirila strasti mi je z mirnim tonom povedala da bo otrok imel bolso solo, boljso financno varnost da bo poletne pocitnice pri meni… in nato si je drznila se ocitati da tudi ona mene ni ovirala pri moji odlocitvi da tudi jaz ne morem ovirati mene!!! Kaj naj naredim

Ima popolnoma prav. Otroku želi nuditi življenje, ne životarjenje. Glede na to, da smo v EU pa ni tak problem…življenje je zdaj ne učeraj in jutri…

Recimo, da tokrat nisi totalno sebicen in pustis, da gre z otrokom s trebuhom za kruhom. Konec kpncev, kaj pa imas za ponudit otroku, ce ga zamenjas zaradi svojega smokija? Moralo? Locit prav od narobe itak ne znas.

Prav se je odlocila.
Kaj cvilis?Ti si ju zapustil,ane?
Ti imas zdaj drugo,ona gre pa iskat boljse zivljenje.
Bi mislil predno si ga drugi namocil.

Pustil si ju ze,zdaj pa res gresta.
Saj ves,karma?!

Ves kaj ce bos sebicen bo cez 120 let ti milc naprej metal kako boljs bi mu blo v berlinu.verjem da si tega ne zelis.to je ena tezjih stvari k se starsi soocajo.
Lepo si opisal da mas drugo ok.
Ne mores pa pricakovat da bos mel prav vse.lubico z njo otroka in. 6 letnika.
Zene se ti se gledat ne da.ni to lepo ves ti si se zaljubu in zdej ti nje nemores videt.pusti ju pri mir oz ne delaj scen ker ves kaj sina tuki caka.beda beda beda

zivim z novo partnerko ze dva meseca. Imava 6 letnega otroka, …………………………
Ti si pa bil zvest! Čestitam!!

Prosim sem vas le za nasvet, ne potrebujem moralne podpore, vem, da ni ok kar sem naredil, ampak ziveti z nekom le zaradi otroka pa tudi ne gre. Zanimajo me vase izkusnje glede tega, oziroma kam in na koga se lahko obrnem. Kljub vsemu imam otroka rad in ni njena pravica da ga odpelje v tujino, saj sva starsa, to je stvar obreh.

Pa si dobil svoj 11.9.

Se strinjam prav z vsem kar so ti že drugi pred mano povedali.

a se vi hecate, recite, da se!

Prosim sem vas le za nasvet, ne potrebujem moralne podpore, vem, da ni ok kar sem naredil, ampak ziveti z nekom le zaradi otroka pa tudi ne gre. Zanimajo me vase izkusnje glede tega, oziroma kam in na koga se lahko obrnem. Kljub vsemu imam otroka rad in ni njena pravica da ga odpelje v tujino, saj sva starsa, to je stvar obreh.

Kljub čemu imaš otroka rad?

Samo pomoc sem vas prosil, da se lahko obrnem na prave osebe, ki lahko preprecijo odhod. Ce bi bilo vse ok med nama, verjetno ne bi prosil za nasvet tukaj. Pac imam drugo, ampak to ni ovira da otrok meni nic tebi nic odide 1600 km stran od mene. Ko sem se locil od bivse sem se locil od nje in ne od otroka.

Tale forum ni ravno za take hude debate ker boš dobil subjektivne neuporabne odgovore, svetujem profesionalno pravno pomoč

Seveda imaš kot oče določene pravice in če poguglaš, jih zlahka najdeš. A bi bilo moralno, da tokrat nehaš misliti samo nase. Konec koncev si ti zapustil otroka, zakaj bi se zdaj kdo oziral na tvoja čustva.
Pa saj ne gre za dejanski obup, ane? Gre ponovno za tvoj ego, zaradi katerega si varal, zapustil družino, izdal otroka, mu vzel atija in se sladkaš z novo.
Edino, kar moti tvoj raj je dejstvo, da se je bivša postavila na noge in te zradirala. Edino pravilno. Boš pač stike izvajal po skajpu in med počitnicami in se takrat bolj potrudil.
Nekako težko kupim tolikšen obup od nekoga, ki se pusti en mesec prositi na kolenih in niti ne pomisli, kako je vse skupaj vplivalo na tega istega otroka, zaradi katerega je pa sedaj tako obupan.

…pač imam drugo…
No, če pa, pač imate drugo, se pač preselita bližje otroku…v Berlin! Zaradi otroka…kajneda?

Seveda pa se lahko takoj jutri obrneš na dobrega družinskega odvetnika in dosežeš prepoved preselitve.
Ne vem sicer, v kolikor tema ni provokacija, da se že sam nisi spomnil, da obstajajo odvetniki.

Mesec dni te je bivša prosila, da se vrneš? Nakladaj komu drugemu! Ti res ne moreš biti neka terna, saj si kolerik, sebičnež. Pusti ju, naj gresta!

Imel si priložnost gledati in sodelovati kako tvoj otrok odrašča, pa si se pri polni zavesti odločil, da to zavržeš. Prej ti ni bilo mar za čustva lastnega otroka, zakaj zdaj? Bivša ti je prav povedala, da če ona tebe ni ovirala pri tvoji odločitvi kjer je bil vpleten otrok, zakaj ti zdaj njo. Bodi vsaj enkart ded na mestu in popravi kar si zasral ter bivšo podpri pri odločitvi, ne pa da razmišljaš kako boš ji nagajal.
Drugače pa povprašaj na csd, pa lepo povej svojo zgodbo tako kot si jo tukaj gor. Če sem socialna delavka, bi ti tak šamar prilimala, da bi te odneslo skozi zaprta vrata.

Ne vemo točno, kako je urejeno skrbništvo.

Če si se strinjal, da ima ona skrbništvo, ti pa le obiske, je pač njena pravica, da ga vzame, ko se preseli. Prej bi moral misliti, ko si se odpovedal tej pravici.

Seveda imaš pravice! Moj bivši je zagnal cel halo, ko sem se želela preselit iz Lj v Kp. Da mu s tem onemogočam stike itd. In je dosegel svoje. Ne smem, ker se on ne strinja. Kmalu za tem sem prejela pismo iz CSD, da je podal pisno izjavo, da se seli v tujino, da posledično stikov do nadaljnjega ne bo, da pa seveda pričakuje, da se bodo izvajali, ko/če se vrne.
Tako da, vse je mogoče. Zdaj samo premelji pri sebi, kaj pa kako.

Vidiš, ni tako. V bistvu pri teh zadevah ostaneš priliman na bivšega zakonca, če je ta zadosten kreten.

Mislim, da je ta tema čista provokacija.
Če pa ni, potem pa ti povem kar naravnost: popolnoma sam si si kriv za to! Misliš s spodnjo glavo namesto z zgornjo, zaradi ene sočne slive si uničil družino, zapustil ženo in seveda tudi hčerko.
Znajdi se sam, tako kot veš in znaš. Pomisli, kako je bilo tvoji partnerki, ko si jo zapustil zaradi ene druge, ki si jo slučajno srečal. Taki kot si ti se mi niti malo ne smilijo.
Če imaš hčerko rad, vzdržuj z njo stike, jo obišči, ji kaj kupi. Saj otroci niso neumni. Ljubezen ji še vedno lahko izkazuješ na več načinov. Sicer pa, važno je, da si našel novo ljubezen, kajne?

si.. zrel moški bo stoično prenašal svojo sitno babo ko ima z njo enkrat otroke in če njej ni več do seksa mora to sprejet isto tako velja če je stalno z vsem nezadovoljna, se samo dere in se je zredila ter zanemarila. poštena ženska, ki želi biti dobra mama, bo postala točno takšna. mirno mora prenašat dnevne kritike na svoj račun in ji kljub vsemu vedno ustreč v vseh njenih kapricah, in ne sme si ga niti na roke vrečt kaj šele da bi samo pomislil na drugo.

Jo razumem… torej caki mal ne sam da julija nisi izpolnil obljube, je nimas namena niti z zacetkom avgusta, pa celo niti z zacetkom septembra ne.. ves kaj tiste, ki smo lacni zaradi tebe in in tvojih dejanj take bebave igrice ne brigajo… koliko dni je ze od prvega aprila preteklo, ko bi moral izpolnit svojo obljubo… pa je nisi koliko dni lakote in odrekanja in ti se se kar zajebavas… dol nam visi ktere neke datume in lazne obljube pises, ker vemo da si laznjivec in nic od tega kar reces ne drzi, ce bi bi ze aprila izpolnil obljubo pa je nisi… niti do zadnjega roka zacetka julija ne… od takrat naprej pa nas briga kaksne nive datume in roke si izmisljujes, ker itak je vse kaz in tvoje nategovanje … ce bi imel obraz bi obljubo izpolnil takoj, ne pa,se nategoval vso to cakanje …

Maš srečo, da ne gre v Avstralijo. Moja soseda je šla z otroki v Avstralijo, pa ni nobenemu povedala. Je rekla, da gredo na morje, vse napokala in so šli na avion. Zdaj pa še ne ve, kje so.

Do Berlin vozijo nizkocenovi. Bosta šla z novo spremljevalko večkrat tja na izlet, ali pa se dobite na pol poti, v Minhnu. Otrok lahko prileti tja, karta ni draga.
Pusti jima pot, ki je začrtana. Otrok bo s tem le pridobil in verjetno se že veseli.
Stoj bivši ob strani, ostani njen prijatelj. Bo kasneje boljše tudi zate.

New Report

Close