Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek izkusnje po sterilizaciji macke

izkusnje po sterilizaciji macke

Nasa najdenka je bila sterilizirana. Dobila je ovratnik, zvecer je ze malo jedla, kot so povedali na kliniki, da bo, ampak naj ji vzamemo hrano, ce bo bruhala. Bruhala ni, tudi sicer se dobro drzi.
Dobili smo nekaj osnovnih navodil, a me zanimajo vase izkusnje. in nasvet, kako naj v naslednjih dneh skrbimo zanjo? Je imela macka ves cas ovratnik? Nam so ga priporocali 5 do 7 dni.
Kaj pa z gibanjem po prvem dnevu. Ste ji omejili prostor? Ce jo dam v transportni boks, jo zgrabi panika. So si vase macke lizale rano? Kako ste ji to preprecili, razen z ovratnikom>? Skratka, vsake izkusnje in nasveta bom vesela. Hvala.

Moji2 nista dobili ovratnikov in sta si malo lizali rano…
Kaj več se pa ne spomnim, ker pri eni je že 15 let pri drugi pa 6 let…

Bila je pa super odločitev, ne gresta nikamor daleč od hiše.

Res ste ljubitelji živali. Vsaka čast!
Pohabite žival, potem pa na ves glas razglašate svojo ljubezen do živali.
Sami sebi porežite jajca! Ker se ljubite.

Jaz imam dva kastrirana mačka. Sta umirjena. Čez dan sta zunaj, ponoči notru. Gibata se v okolici hiše.
Moji starši zraven imajo 3 mački in enega mačka. Imajo miselnost, kar bo, bo. Maček je bil neprepoznaven, potolčen, brez dlak, poln ran…divji in celo agresiven. Ko sem total pop…. so se strinjali, da ga odpeljem na kastracijo. V roku enega meseca se je spremenil, postal je umirjen, poredil se je, celo crklja se, Jaz mislim, da dolgo ne bi živel. Ali bi se potolkel do smrti ali pa bi ga povozil avto. Zdaj sem v dogovoru še za sterilizacijo vsaj 2 mačk.
Tako to ne gre, Zaradi hrane se mačke pogosteje parijo in mački so ćisto zmešani.
To ne gre za pohabljanje ampak za preživetje.

Sterilizirana pri cca. 7 mesecih (natančno ne vem, ker je bila najdena). Zjutraj peljala k veterinarju čez par ur me pokličejo, da jo lahko pridem iskat. Odspala, odležala še nekaj ur, potem se opotekajoče odpravila k hrani. Prvi dan je jedla malo slabše, naslednji dan in še kasneje pa je bila taka, kot da operirana sploh ne bi bila, izdajal jo je le pobrit trebušček in šivi. Ovratnice ni dobila. Spremembe pri obnašanju nisem opazila nobene. Ni pa bila nikoli preveč igriva muca.

Daj ne seri!
Ja seveda.
Živali porežeš oziroma uničiš reproduktivne organe s katerimi ohranja živalsko vrsto, in ti temu praviš preživetje.
Vam, samovklicanim kvazi živaloljubcem bi bilo treba vsem po vrsti porezani jajca, jajcevode itd…ker to je dobro za vaše preživetje.
Osli zarukani pohabljevalski

Naša muca je tudi bila sterilizirana. Nekaj dni je bila zelo zelo slaba. Prav smilila se mi je. Ampak po enem tednu je pa bila že v redu, je že skakala. Se je pa po sterilizaciji spremenila, ni se več pustila crkljati, bila je nekako samosvoja. Po osmih letih je neke noči enostavno izginila. Ni se več vrnila. Iskali smo jo, ampak neuspešno. Še sedaj mi je za njo težko.
Od hčerke sem dobila mačkona, ki so ga tudi kastrirali. Je priden muc, večinoma se drži doma, rad se crklja. Pred nekaj leti je bil zelo bolan, bali smo se, da bo poginil. Nesli smo ga h veterinarju, dobil je zdravila in se je pozdravil. Zdaj je spet super.

en apaurin mogoče

Pet muc in muckov smo skupno dali na sterilizacijo/kastracijo. Noben ni imel ovratnika. Od zacetka se malo pozna kak dan, da niso ta pravi, ampak hitro pridejo k sebi.

Kaj pa teb ni jasn? Maš raje horde mačjega in pasjega podmladka, ki ga ni kam dat?

Imam prakso s 15. sterilizacijami in 3.kastracijami naših mačk v vseh dolgih letih. Kastrirani mački se niso lizali po ranah, zato niso potrebovali ovratnika. Kastracija je lažji poseg od ster. Vsaj moji mačkoni sploh niso bili pozorni na predel kastracije. Pri mačkah pa so imele vse ovratnik tako dolgo dokler jim niso pobrali šivov, oziroma dokler se šivi niso raztopili v kolikor so bile šivani s takšnimi šivi. Le ena od njih je potrebovala ovratnico samo par dni, ker se ni nič lizala. Sem jim pa omejila gibanje na notranjost hiše. Z ovratnicami jih vsekakor ne smeš spustiti ven, ker se lahko kam zapletejo poleg tega pa imajo slabše vidno polje in so lahek plen drugim mačkom, psom….

Hvala za odgovore. Ven je ne mislim pustiti vsaj 1 teden ali dlje, dokler se rana popolnoma ne zaceli. Vidim, da vecinoma niste uporabljali ovratnika. Bom poskusila brez, ker z njim ne more jesti. Zdaj ni vec omoticna, hodi ze normalno. Ckrljiva ni bila ze prej, bomo videli, ce bo zdaj bolj ali manj.

Za tistega zgoraj, ki pravi, da pohabljam. Ta macka je prisla breja h hisi, stara verjetno manj kot eno leto, tezka malenkost cez 3 kg. Imela je le enega mladica. Od kar je pri nas, se je ze 4x gonila. Ce bi slo po naravni poti, bi zdaj imela verjetno ze novo leglo kakih 5 ali 6 mladih, ki bi se potikali okoli, ce bi sploh preziveli, dokler jih ne bi pojedla lisica ali povozil avto ali pa bi zmrznili pozimi zaradi zelo nizkih temperatur. Se za enega smo tezko nasli dobre ljudi, kaj bi bilo s 6 mladici po 2 do 3x na leto? Ce prezivijo 4 leta trpljenja, je veliko. Ali si ti med tistimi, ki zagovarjajo naravno pot, potem pa mecejo mladice v potok?

Se strinjam, da je sterilizacija pohaba, ampak s tem, ko smo dali njo sterilizirat, smo preprecili trpljenje vsaj kakim 20 do 30 mackam, ki bi jih ona sproducirala v naslednjih 2 do 3 letih, dokler ne bi poginila zaradi zgornjih vzrokov. Prav zaradi pohabe, psice nismo dali sterilizirati, ker se da 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} kontrolirati, seveda, ce se cloveku da skrbeti in si vzeti cas, za razliko od macke, ki ima izhode ven.

Če rano liže, naj ima gor ovratnik. Ni nobene potrebe, da jo zapiraš v transporter, samo namesti jo v prostor, kjer ne bo mogla skakat in plezat.

sem ljubitelj planeta, imam 5 mačk, ki jih imam zelo rad, vseh 5 sem dal sterilizirat, tudi z ženo sva se oba sterilizirala saj sva mnenja da je že tako preveč ljudi na svetu, tudi mačke delajo samo škodo v naravi, tako je bolje da jih steriliziramo kot ljudi, jih tudi ne spuščam iz hiše, pri 4 sploh ni problem ker so vedno bili navajeni not, peta pa ves čas sili ven saj je bila najdena zunaj, ampak ji vseeno pustimo. tako smovsi na boljšem in tudi za planet skrbimo.

Pozdravljeni!
sterilizirali smo pasemsko macko staro 6mesecev in drugi dan po sterilizaciji ima se vedno udrt trebuscek… pred sterilizacijo je bila mogoce celo malo napihnjemna ampak zdej zgleda njen trebuh kot prazna vreca kot da so ji odtranili velik kamen ko stoji se ji vidi vdrtina na obeh straneh in povesen trebuscek.. bo se kdaj tako lepo popolnjena v trebuscku kot je bila?
ce kdo ve bi prosila za odgovor
lp

Mi smo sterilizirali 16 let staro psičko, je prav tako zgledalo, kot da ima luknjo v trebuhu, prav čudno, ker nikdar ni imela nobenega trebuščka in je zelo šlank. Danes ima lep čvrst trebuh, enako kot pred sterilizacijo. Če je šlo njej vse lepo nazaj, gre mladim živalim še toliko hitreje in bolje.

New Report

Close