Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kakšno je vaše mnenje o feministkah in o feminizmu na splošno

Kakšno je vaše mnenje o feministkah in o feminizmu na splošno

Moje mnenje: Moški je moški, ženska je ženska. Ne more biti oboje enako. Za to je poskrbela tudi mati narava. To je meni popolnoma zgrešeno gibanje.

Vaše mnenje?

Saj feministke se borijo za to, da bi lahko bile ženske, ne moški.
Ti teslo.

------------------------------------------------------------------------------------------------------- [i]Do what you can't.[/i]

V vseh svojih letih nisem srečal še nobene ženske, ki bi si zaslužila to oznako – in nobene, ki bi si jo prilepila sama. Večinoma samo od moških poslušam o feministkah, kot o nečem sovražnem – nihče pa nikoli ni povedal nič konkretnega.

Moje mnenje je, da je celotna zamisel paranoična in malce žalostno-smešna.

nova
Uredništvo priporoča

Moje mnenje je, da je feminizem zelo potreben in dobro gibanje. Tisto, kar je narava določila, se itak ne da spremenit, zato se pa feminizem ukvarja z družbenimi pojavi, tam je pa treba še marsikaj premislit in preuredit.

Res UPAM, da bo moja hčerka feministka.
Neodvisna, pametna in močna ženska. Skratka, človek v polnem pomenu besede. To ne pomeni, da bo svoje “pravice” kradla moškim, jih varala, in jih zvijačila z “ženskimi” triki, saj ji tega ne bo treba.

------------------------------------------------------------------------------------------------------- [i]Do what you can't.[/i]

Predvsem se je potrebno poglobiti v besedo enakopraven…. da boš razumela feministično gibanje. Tudi film Sufražetka bo dobro izhodišče za začetek.

Nekaj stvari v razmislek…

1. Ženske so za popolnoma isto delo in iste odgovornosti plačane v povprečju 20{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} manj, nekje še maňj
2. V nekaterih državah morata pričati na sodišču dve ženski, da sta enakovredni pričanju moškega
3. V nekaterih državah gredo ženske lahko iz hiše ľe v spremstvu moškega
4. V nekaterih državah je pri posilstvu kaznovana ženska in ne posiljevalec. Ker je bila posiljena, je osramočena celotna družina….

To so zelo skrajne oblike, a ko začneš govoriti o tem, da je tvoje telo nedotakljivo in kaj v resnici vse to pomeni prideš do primerov v praksi, ki se jih ne držijo niti v najbolj ozaveščenih državah.

Današnji feminizem se je popolnoma izrodil in dela ženskam več škode kot koristi. Žal.

Modre besede!
😉

floskula zagrenjenega dedca

Vaš link

Jamranje nad feminizmom je vsaj 100 let star pojav s strani zagrenjenih dedcev, zdaj so se pa pridružili še internetni devičniki. Nič novega.

Kaj pa “women against feminism”? 🙂

To so pa ženske, ki s floskulami iščejo privilegije pri zagrenjenih dedcih.



Me prav zanima, kje ste to za 20{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} manj plačane za enako delo in odgovornost, kot jo nosijo moški?

Tisti ki en marajo feministk, se jim takoj vidi, da so še mlečni okol ust. Feministke so najjače seksačice, ker majo mentaliteto “meni že ne bo patriarhat diktiral, s kom lah seksam” in večina jih je res za akcijo in uživajo. Potem ti pa ne gnjavijo z zvezo, ker za njih je to patriarhalno tlačenje. Tako da z moje strani dva plusa za feministke. Še majo kje hladen pir ob takem cajtu?

Ravno sem brala članek, kako se imajo evropske feministke za bolj feministične kot muslimanske pokrite feministke. Ko to bereš te mine.
Sicer pa na splošno ni slabo.. dobile smo en kup pravic žal pa je tako, da si moramo spoštovanje priboriti same. In ravno to zadnje nam zadnja leta ne gre preveč od rok.
Če že gledaš pol stoletja nazaj je bilo precej drugače kot danes.
Je pa res, da ženska je dosegla marsikaj, ko postane mati pa je še vedno nekaj stopnic zadaj tako v poslovem svetu kot drugje.

*** lupus pilum mutat, non mentem *** ** malus omnia in malum verit **


Ko postane mati je stopničko, dve spredaj in višje.
Razen, če se tvoja vrednost meri zgolj in samo z denarjem?

Ko sem postala mati nisem v nobenem pogledu ostala nekaj stopnic zadaj. Vse je odvisno kakega moškega si najdeš in koliko te ceni. Pa koliko sploh ceniš samo sebe in to, da si (zmožna postati) mati. Prioritete imamo silno drugačna.

Namen feminizma je v tem, da se ženskam zagotovijo enake pravice in status (tudi plačilo za delo za enako delo) kot ga imajo moški. Ta del v celoti podpiram. Ne podpiram pa skrajnosti pri nekaterih “feministkah”, ki pa znajo biti precej sovražne do moških oziroma jih želijo celo nadvladati. Ženska lahko daleč pride, če ima moškega za zaveznika, ne za nasprotnika.


Borijo se za to, da bi bile več kot (samo) moški.


Borijo se za to, da bi bile več kot (samo) moški.
[/quote]

realno pogledano smo ženske več vredne kot moški, pa tudi dosti boljši ljudje kot moški, ki jim vlada en mali črv spodaj.


Borijo se za to, da bi bile več kot (samo) moški.
[/quote]

Namesto, da bi se borile za enakovrednost v svoji različnosti. 😉


Borijo se za to, da bi bile več kot (samo) moški.
[/quote]

Namesto, da bi se borile za enakovrednost v svoji različnosti. 😉
[/quote]

in zakaj se morajo boriti? Ker si moški domišljajo, da so nekaj več, da imajo pravico ženskam govorit kaj lahko počnejo, jim prepovedujejo živet???


Borijo se za to, da bi bile več kot (samo) moški.
[/quote]

Namesto, da bi se borile za enakovrednost v svoji različnosti. 😉
[/quote]
Borijo se, ker jih vodi jeza, sovraštvo in občutki manjvrednosti zaradi travm.
In tisto kar povzroča tvoja dejanja, tisto boš sejal.
Takoimenovan feminizem je le še izrojeno gibanje psihično motenih žensk.

MOje mnenje je tako, da če je naslov o feminizmu, naj bo tudi tema o feminizmu. Ti si pa dal naslov o feminizmu, feministkah, potem si pa pisal nekaj čisto drugega. Očino se ti ne sanja kaj je feminizem.

New Report

Close