Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Depresija, tesnoba in bolečine

Depresija, tesnoba in bolečine

Zanima me vaše mnenje, koliko hodita bolečina in depresija oz. tesnoba z roko v roki. Menite, da so bolečine v hrbtu in mišicah še bolj intenzivne, če je oseba depresivna? Pa ne se delat norca, sama imam težave in razmišljam, da bi šla na antidepresive, saj bo potem lahko bolečina manjša. Ko začutm, da se bolečina stopnjuje, o tem še bolj razmišljam in se nanjo koncentriram. Ne vem pa, če ni to zgolj slučajno. Nom pa zaradi dolgo trajajoce bolečine postala depresivna. Hvala vsem za mnenja.

Če vas prav razumem je tesnoba “anksioznost” v jedru vašega problema.

drug drugega programiramo

Ne vem, razmišljam o tem. Sicer bolečine niso nastale zaradi tega.

nova
Uredništvo priporoča

Človek lahko zaradi kroničnih bolečin postane depresiven.
Ali pa tudi, če je človek depresiven, so razne zdravstvene težave še bolj izražene. Povezano je eno in drugo.
Odkriti morate vzrok bolečine (so to vnetja, izrastki, hernije) in iti najprej do zdravnika. Nesmiselno je jemati antidepresive kar tako, na rezervo. Najprej je treba poiskati vzrok težav oz. bolečin.

Svoje čase meni tesnoba ni bila tuja, sedaj me pa najbolj veseli zdravje in lepota. ok.

drug drugega programiramo

če si napet tesnoben, seveda napenjaš tudi hrbtne mišice in zato hrbet bolj boli.

Mojega očeta je več mesecev bolelo v prsih. tako močno, da je pomislil na samomor. Skozi je dal ničkoliko preiskav in vse je bilo b.p. Na koncu so ga zaradi obupanosti zdravili za depresijo in po enem tednu je bilo težav konec. Tako da, bolečina zaradi depresije je možna.

Meni trajajo bolečine dva meseca in ker ni bolje sem začela razmisljat v smeri, kaj pa če ne bo nikoli bolje, kaj pa če ne bodo ugotovili kaj je, kaj pa če bom mogla tako živet… pa imam majhne otroke. Kaj pa…. Zato tudi slabo spim. Seveda sem bila na netu in sem brala same take izjave ljudi, ki že leta trpijo zaradi bolečin…

Moja izkušnja depresije je taka, da nisem čutila nič od nič, še bolečine ne oziroma nobene druge, kot pritisk v prsih, duši. Če bi vsaj čutila kakšno močno fizično bolečino, bi me morda prej zbrihtalo.

Bi lahko bila fibromialgija?

Svoje čase meni tesnoba ni bila tuja, sedaj me pa najbolj veseli zdravje in lepota. ok.
[/quote]

Predlagam ti, da čim prej obiščeš zdravnika, da ti predpiše primerne antidepresive/pomirjevala, če je potrebno. Meni osebno so pri tesnobi najbolj pomagala pomirjevala Hellex oz. jo popolnoma uničila, a so seveda skladno s tem terjali zaspanost, umirjenost, nezgovornost, zato so bila primerna za uporabo samo proti večeru… Sicer mi malce pomaga globoko dihanje, sproščanje, ogled humoristične serije, druženje z zabavnimi ljudmi in izogibanje problematičnim…

Lahko gre tudi za kako pomanjkanje ali neravnovesje mineralov (npr magnezija) v telesu, za kar se priporoča vsaj poskusiti Magnezijev citrat. Dodatno bi lahko pomagali tudi vitamini B-complex.

q10 ginseng, v službah nas uničujejo, izmučujejo, izžemajo,
60 mg apaurina v službi 100 mg tramala

Hvala vsem, ki ste si vzeli čas. Sem kupila magnezij in B komleks. Mogoče me je sesulo tudi zato ker je za mano 10 izjemno stresnih mesecev. Večkrat sem se pošalila, da bom še zbolela. Mar bi bila tiho. Vendar pa me daje tudi psiha, saj se bojim, da bolečina ne bo prenehala in potem se pojavi strah. Bila sem pri zdravnici in je mi je dala tablete proti bolečinam.

Vidite, v resnici ni nič hudega in vse je perfektno.

drug drugega programiramo

Ni perfektno.

Ni perfektno, ker ne vem zakaj boli. In se bojim, da ne bo nehalo. Daleč od perfektnosti.

Unoduetre nadvse prisrčno Vabljeni na forum Skrivnost zdravja in lepote. Moje ime je Robert.

drug drugega programiramo

Depresija lahko povzroča bolečino in kronično utrujenost. Zjutraj, ko sem prišla v službo sem bila tako utrujena, da nisem mogla dvigniti rok, kar ulegla bi se na mizo. Roke so me tako bolele. To je trajalo precej časa, dokler se nisem odločila in šla k zdravniku. Še prej sem naredila pregled: kaj je tisto, ki mi jemlje energijo in zaradi česar sem vedno bolj malodušna. Ker se je v tistem času veliko govorilo o izgorelosti, sem šla k zdravniku. Predpisal mi je antidepresive, ki sem jih jemala pol leta, saj nisem hotela na njih ostati. Bila sem mesec dni v bolniški. Nato pa sem delala na spremembi v življenju (nekoliko več časa za sebe, naučila sem se drugače odzivati na stvari, ki so me obremenjevale ipd.). Tablete niso dolgoročna rešitev. Priznati morate, kaj vas mori in na tem nekaj narediti. Ni lahko!

Unoduetre nadvse prisrčno Vabljeni na forum Skrivnost zdravja in lepote. Moje ime je Robert.
[/quote]

Absolutno.

drug drugega programiramo

Pravijo, da se mišice zaradi psihe še bolj ukrčijo, ma ne vem če je to možno. Če ne bi se ukrčile vse v telesu in bi bolelo celo telo.

Globoko znotraj Vas nahajam sebe jaz in Vi se samo sprostite.0.

drug drugega programiramo

Xrobe, ti pa po vsem forumu zgražaš s tvojimi, situaciji popolnoma neprimernimi posti,
ki izpadejo kot delo norca ali kot delo norčevalca in posmehljivca.
Ki so posledica odsotnosti tvojega sočutja in empatije!
Verjemi, da to človeku v težavah ni v pomoč, medtem ko ti ciljaš na izkazovanje tvoje duhovitosti… Ti lahko nasmeješ lahko edino sebi kakšne privoščljive in podobno hladne …
Osebam v stiski ne pomagaš spoznati njihove zmote, pretiravanja v njihovi nesreči, ampak občuti samo nerazumevanje in neobčutljivost zase, čeprav je prosila za pomoč, za nasvet…
Pa sem tebi podobna, tudi provociram, ampak ti se hecaš iz zelo resnih stvari, norišnice itn…Nevarno.

Xrobe, ti pa po vsem forumu zgražaš s tvojimi, situaciji popolnoma neprimernimi posti,
ki izpadejo kot delo norca ali kot delo norčevalca in posmehljivca.
Ki so posledica odsotnosti tvojega sočutja in empatije!
Verjemi, da to človeku v težavah ni v pomoč, medtem ko ti ciljaš na izkazovanje tvoje duhovitosti… Ti lahko nasmeješ lahko edino sebi kakšne privoščljive in podobno hladne …
Osebam v stiski ne pomagaš spoznati njihove zmote, pretiravanja v njihovi nesreči, ampak občuti samo nerazumevanje in neobčutljivost zase, čeprav je prosila za pomoč, za nasvet…
Pa sem tebi podobna, tudi provociram, ampak ti se hecaš iz zelo resnih stvari, norišnice itn…Nevarno.
[/quote]

Bodite povsem brezskrbni, moja glavna naloga je, da pomagam vsakemu sočloveku in verjemite mi, da pomagam tudi Vam in v centru Vašega srca kristalno čista sreča je doma.

drug drugega programiramo

New Report

Close