Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ste že kdaj naredili špežo v Mercatorju?

Ste že kdaj naredili špežo v Mercatorju?

Zanima me, ali ste že kdaj kupili hrane za 1 mesec v Mercatorju naenkrat in da vam ni bilo potrebno potem vmes v trgovino. Kaj ste kupili, kaj priporočate?

moko in kvas

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx boljše živet v lahki diktaturi kot v težki demokraciji xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx več na blogu, http://www.fj-produkt.com/

to in sol.

nova
Uredništvo priporoča

to in sol.
[/quote]
brez soli, sem diabetik

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx boljše živet v lahki diktaturi kot v težki demokraciji xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx več na blogu, http://www.fj-produkt.com/

to in sol.
[/quote]
brez soli, sem diabetik
[/quote]

pa ne kupuj Solni cvet, ta je res bolj sladka.

Ma neee, mene zanima, če greste 1x na mesec v Mercator po vse, kar rabite za cel mesec hrane?

nope. Večino nabavm v coopu, ipercoopu, nekaj malega v desparu, potem pa še kar manjka pri nas npr v interšparu. Najbolji susjed pride v poštev ko so kuponi, ter ko mi zmanjka melak, ker nabavlam tistga od zelenih dolin in majo fajn pakiranje (9 + 3 gratis). Pa še jogurte od zelenih dolin (majo boljš nabor kt špar).

Dnevne nakupe pa opravljam v šparu.

malce za dušo.......https://www.facebook.com/stvari.ajdovscina/

to in sol.
[/quote]
brez soli, sem diabetik
[/quote]

Diabetik ne sme soli?

Že dolgo ne hodim več tja.
Včasih pa sem. Dolgo nazaj.Ko je bil Mercator še ok trgovina, z dobrimi cenami.

Potem ni več popularno it 1x na mesec po celotno špežo. A si jedilnik sestavljate za kak teden vnaprej ali je tudi kosilo pogojeno z dnevnim nakupom v Sparu?

Naenkrat? Za cel mesec?
Sadje? Zelenjava?

Sadje in zelenjava je domača. Sicer pa res hodite vsak dan? Se bolj splača? Jedilnik si sproti zmišljujete za vsak dan?

Sadje in zelenjava je domača. Sicer pa res hodite vsak dan? Se bolj splača? Jedilnik si sproti zmišljujete za vsak dan?
[/quote]

Ne ne hodim vsak dan.
Jedilnik naredim za en teden. Nabavljam tudi za en teden običajno. Sadje in zelenjavo pa še enkrat vmes.
Ne kupujem v mercatorju če ni nujno.


brez soli, sem diabetik
[/quote]

Diabetik ne sme soli?
[/quote]

Tasladke ne.

Sadje in zelenjava je domača. Sicer pa res hodite vsak dan? Se bolj splača? Jedilnik si sproti zmišljujete za vsak dan?
[/quote]

Ne ne hodim vsak dan.
Jedilnik naredim za en teden. Nabavljam tudi za en teden običajno. Sadje in zelenjavo pa še enkrat vmes.
Ne kupujem v mercatorju če ni nujno.
[/quote]

Fino. Bom poskušala tudi jaz tako, da naredim jedilnik za cel teden in potem na podlagi tega nakupujem. Zakaj pa ne kupujete v Mercatorju?

Joj, kdo sploh še kupuje v Mercatorju? Je to kakšna elita ali kaj? Vem, da je Mercator “najdražji”, ampak vseeno. Nihče več ne kupuje tam?

Malo trgovino, v kateri sem vse nabavljala, so zaprli. Meni je bilo vse zelo poceni. Sedaj hodim največ v Spar in Eurospin, pa tud v Mercator. Dobim veliko za malo denarja.

Kupujem če je le možno ekološko in mercator je za enkrat edini trgovec pri katerem sem zasledila robo označeno kot ekološko, ni pa imela zavedenega na embalaži vse kar po zakonu mora bit navedeno. Da o bio izdeljkih ki izvirajo iz kitajske ne govorim. Ne zaupam pač.
Kupujem v šparu in zadnje čase hofer ker imajo kar veliko ponudbo, pa še par min zraven stanovanja sta, ostalo pa Kalček. Meso če je možno naročim na ekološki kmetiji, isto sezonske stvari če je le možno. Če imam možnost vedno izberem lokalno pridelano.

Na rdečem križu enkrat mesečno.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx boljše živet v lahki diktaturi kot v težki demokraciji xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx več na blogu, http://www.fj-produkt.com/


brez soli, sem diabetik
[/quote]

Diabetik ne sme soli?
[/quote]
A še nisi slišala?

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx boljše živet v lahki diktaturi kot v težki demokraciji xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx več na blogu, http://www.fj-produkt.com/

Ni šans, da nakupim vsega za cel mesec! Tudi ne vem, kako se bo mesec odvil, mimogrede se kaj obrne, včasih se še celo teden obrne na glavo…

Nakupujem 1x na teden, imam vse tgovine v radiju max 500m, običajno v četrtek, pregledam reklame in akcije, sestavim jedilnik za naslednji teden in gem v trgovino. Izjemoma pošljem še moža čez vikend, če je kak kupon ali kaj takega v vikend akciji, kar rabimo. Potem čez teden gremo še 1x po kruh ali pa tudi ne, zdaj poleti tudi po sadje/zelenjavo.
Na zalogo ne kupujem nič oziroma le kaj takega, kar se dokaj hitro porabi.

Za cel mesec nikoli na nabavljam, v nobeni trgovini. Enkrat na teden grem in kupim malo več, sproti pa potem, ker zmanjka. Sproti kupujem kruh, sadje, zelenjavo.

Za cel mesec težko – pretežko. Ko pa je, pa kupim za kak teden , saj se potem tolko živil v tem tednu porabi, da moraš po kakem tednu ali tednu in pol, itak ponovno v trgovino. naredim pa vsekakor večji nakup, ko v trgovino grem.
V merkatorju pa jaz osebno kupujem – ko mimogrede naletim da sem v bližini in skočim tam v trgovino – vsekakor pa niti slučajno ne po nakup – po kako malenkost. Večji nakup pa delam v Hoferju.

Ker v bližini ni Spara oz. je najbližji bolj uborno založen, marsikaj dejansko kupim v Mercatorju, in sicer predvsem vegi zadeve iz sejtana in soje, pa mešanico za žtine polpete.
V najbližjem malem Mercatorju sadje in zelenjavo, pa sladoled.
Glavnino nakupujem Hofer in Lidl, predvsem bio izdelke, ker imata že kar lep izbor po zmernih cenah. Mleko, kisla smetana, sir, maslo, makaroni, piškoti, čim več zelenjave, čistila, to vzamem eko. Mesa ne jemo, če slučajno kdaj kupim za povabljene, vzamem bio mleto meso v Hoferju.

Če bi živela kje bogu iza nogu, bi verjetno res kupovala za ves mesec. To je ostanek iz nekega drugega obdobja, ko je bilo nakupovanje tri v enem – nabiranje zalog, izlet in družinski praznik, ker je prišla plača. Danes to res ni več potrebno, razen kje odročno. Italijanske trgovine? Boljše so dražje od slovenskih, poceni pa so se mi stalno zdele takšne pač kot so, to kar vidiš pri Eurospinu, podn plac, kjer za zgolj nekaj centov razlike pri končnem računu res ne čutim potrebe po nakupovanju, (pa mi ni nerodno vzet recimo v Mercatorju znižanja zaradi roka, čeprav mi niti ni potrebno, tak da ne viham nosu). Kar se pa Mercatorja tiče, dokler je bil slovenski, sem kupovala 90{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} v poslovalnicah Mercatorja, sedaj pa gledam predvsem na to, da kupim slovenski proizvod. Eko in bio vzamem doma, pri sorodnikih, od kmetov pa ne kupujem, ker imajo cene tako prenavite in ko mi je še prijateljica iz eko kmetije (skrajno neumno) rekla, češ, greva v oni rastlinjak, tam imam za domače….

Ko postane bio nekaj drugega kot eko(loško)…

New Report

Close