Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek kdaj otrok brez pleničk?

kdaj otrok brez pleničk?

Kdaj so bili vaši otroci podnevi brez pleničk? Mojo hči so vzgojiteljice v vrtcu odvadile pleničke pri 15 mesecih. Enostavno ji jih niso več dajale in hči se ni nikoli polulala v hlačke. Sin pa je bil čez dan suh kasneje, malo pred 2.letom. Ponoči sta oba imela pleničko do nekje 2,5 let.

Se res fantki v povprečju odvadijo kasneje? Kje je razlog za to?

Hči 2 leti čez dan, 3 čez noč. Pozno, a prej ni šlo.

Hči pri 22-ih mesecih, tudi čez noč.

Ko so zreli. Obicajno med 18 mesecem in 3 – 4 leti nekje. Vecinoma so fantki fiziolosko kasneje zreli. Zakaj se ne spomnim. Nocna zrelost se nekaterim zaradi pomanjkanja hormona, ki zgosca urin lahko zavlece v zacetek osnovnosolske dobe.

Postaja pa moderno vazenje kdo je zgodnejsi. Moja teta je imela otroka iz plenic pri 7m. Jaz bi o tem lahko le sanjala.

Po novem so nekateri od rojstva brez plenic.

Dokler ni prisila in je otrok zrel, je bas vseeno koliko je star/-a. Na maturi ga/jo ne bo nihce vprasal po starosti navajanja na kahlico…

naša je bila ko je začela v vrtec hodit, pri dobrih dveh leti. Hkrati čez dan in čez noč.

Tole o zrelosti te je firma Pampers naucila.
Tisto, kar se tebi zdi modno in po novem, je bilo pa original, preden vam je Pampers opral mozgane.

Nikoli uporabljali Pampersk. So fuj (smrdijo).

Za pralne plenice se nisi slisalo?

Pralne plenice pa dišijo po vijolicah, ne?

Fantje kasneje-sploh ponoc,moj mlajsi se je se pri stirih ponoci polulal. Sem ga ponoci zbujala nekaj casa,sploh ni se ni sredi noci prav zavedal da lula,potem pa cez uro ze postelja mokra. Obiskala sva specialusta,ki je opravil dolocene preiskave-uz,vse je bilo b.p. Tudi on mi je svetoval in zapisal,naj ima ponoci plenico in ga ne zbujat,ker lahko dosezemo s tem kontraefekt . Ne obremenjujte se z drugimi,slediti svojemu otroku in sebi,ce cutite potrebo, obiscite otroskega urologa. Srecno!

Hcerka je bila suha cez dan pri 22 mesecih. Cez noc pa pol leta kasneje. Sva jo pa vecinoma imela brez plenick ze od 18 meseca zaradi zdravstvenih tezav.

… možno, da nam je pampers opral glavo (čeprav sem uporabljala kar veliko pralnih plenic), pa vendar sta dva izmed otrok ponoči nehala lulati šele v prvem razredu. Sicer že ohoho dolgo časa suha. Dva pa praktično hkrati s suhostjo čez dan, pri dveh in pol bolj sigurno, da se ne bom hvalila, proces je pač trajal nekaj časa.

Pampers, da …

malo preden je bila stara 2 leti. niti mesec kasneje pa tudi ponoči – na njeno željo, da noče met pleničke.
Pa to je res čist od otroka odvisno. ne se na neke študije obračat… pa tudi če do 3eh let ? Eni tako drugi drugače. Amen.

Tisti, ki pravite da je slo “cez noc”, kako je to zgledalo? Kdo je dal pobudo, vi ali otrok? Nas bo kmalu 2,5 let, ga odvajamo ze od 2. leta pa ne gre. Je pa dostikrat zjutraj suh, tudi cez dan, tako da fizicno je pomoje zrel. Ampak nekaj casa ni hotel na kahlico, zdaj je sel v drugo skrajnost in sedi na njej tudi pol ure, sploh noce vstat, ko pa vstane pa taakoooj plenicko, kar zivcen postane ce je brez. In se potem polula v plenicko, na kahlici pa zadrzuje. Kot da bi ga bilo strah, da bomo ukinili plenice, ce bo lulal v kahlico (upraviceno). Pa ga nismo nikoli silili, samo prigovarjamo in razlagamo kako fino je brez.

Jaz sem poskušala s kahlico, pa nikakor ni šlo oz. sploh ni hotela sedet gor. Ni šanse. No, potem pa je bil dopust in sem jo popokala na vikend. Se pravi časa še in še za malo bolj kontrolirat. In nisem imela s sabo kahlice, pač pa samo tisti nastavek za wc školjko (kupila takrat, se mi je zdelo bolj komot). In je to takoj sprejela, nobene nesreče čez dan, za ponoči sem še vseeno dala plenico, pa ni bilo nič in to je bilo to.

Ko je bila plenica ponoči več noči zapored suha, smo jo pač ukinili.

Zame je otrok suh, ko je res suh, popolnoma, ne pa da mu sem in tja (kaj to sploh pomeni) uide v hlačke. Da o obsesiji, ko so mame prepovedovale plenico vzgojiteljicam, te pa so mesece brisale tla, preoblačile, razkuževale ležalnike. Ampak ne, njihov otrok je suh. Sure.

Sicer pa ja, mi smo bili menda kot otroci suhi že vsi kmalu po enem letu, tudi jaz. Še moja mami, vzgojiteljica mi je to sveto trdila mnogo let. Potem je priznala, da temu ni bilo ravno tako. Moji otroci pa takole, 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} suhost prvega otroka pri dobrih dveh letih (podnevi, ponoči, lulanje in kakkanje), dvojčici pa šele ene dva meseca pred 3 RD, ampak ravno tako popolnoma in v celoti.

Prvi pri 15 mes čez dan, zelo hitro tudi ponoči, ker se je on odločil, da ne bo več imel plenice. Nesreč se ne spomnim sploh. Mislim da enkrat ob eni driski, da mu je ušlo, sicer je bil zelo zanesljiv. Kahla je bila aktualna kak 2 ali 3 mes, potem je hodil na WC s pručko in nastavkom.

Drugi je imel 17 mes, a je bil tudi 2 mes nedonošen, ponoči pa do leta in pol. Tudi on nikoli nobenih nesreč. Oba sta bila v pralnih plenicah.

Otrok mora biti še kako zrel za biti brez plenic. To so mi rekle tudi vzgojiteljice v vrtcu.
Otrok ni suh, če mu še nekajkrat uide.

Pri nas je bil kakšen že suh pri dveh, en sin pa je bil star že 4. Sem ga imela neštetokrat brez plenic. Njega ni motilo, če mu je teklo po nogah, imel gatke polno dr.ka. Ni hotel slišati ne za školjko, ne za kahlo.
In tako kot vsakemu drugemu je klik naredilo čez noč. In potem niso več potrebovali plenic. Ne ponoči, ne podnevi, brez nesreč.

Je pa seveda fino, če se pohvališ, da je otrok suh že pri nekaj mesecih. Vam pa povem, če svoje otroke postavim enega zraven drugega, stari vsi 10+, se nobenmu nič ne pozna, koliko časa so imeli plenice na riti. Zakaj torej bi se sekiral?

Hci je bila podnevi suha pri 2,5 letih, ponoci pa je imela plenicko do 5. leta. So bile pa vmes zdravstvene tezave in preiskave in kontrole pri nefrologu, tudi poseg pri urologu. Scasoma pa se je vendarle uredilo.

Lp,

Plenicka

Sin je bil maja star dve leti. Takoj, jo še je junija prvič otoplilo, smo ga zmotivirali, da je priklopil na gatke in uravnavanje mu je šlo presenetljivo dobro. Če ni povedal, smo ga na 3 ure peljali na wc in se je polulal.
Za dnevno in nočno spanje dobi plenico.
Ponoči v 13 urah lula verjetno 2x, pri dnevnem spanju pa se konstantno pokaka v plenico. Nimava ideje, kako ga navaditi kakati v stranišče. Pove, da bo kakal in prosi za plenico. Ga peljeva na wc in nič, ko pa dobi plenico, pa takoj kaka vanjo. Pripravljen je zadrževati tudi več ur do plenice.
Povedala sva mu, da je kakanje v stranišče fino, ve, da bo kaka naredila čof, če da bo bolje za njegovo ritko, če se ne bo kaka pacala v plenički, pa ne more. Si z njim in ga držiš za roko, mu daš privatnost … nič.
Prosim za kakšen konkreten nasvet.
Hvala

Moja hči je bila precej zgodaj čez dan brez pleničk, pri 15 mesecih. Z lulanjem nikoli težav, nikoli ji ni ušlo. Težava je bilo kakanje, saj je znala kakat le v pleničko. Stoje, vedno na istem mestu. Nisem komplicirala, sem ji dajala pleničko, saj je bila še majhna. Hkrati sem jo navajala na kahljico glede kakanja. Posadila sem jo nanjo, okrog nje igrače… Vedno se je končalo z – ne morem. Enkrat tudi reče ne morem, vstane s kahlice, v njej pa drekec. O takrat je vedno kakala na kahljico.

Moja deklica je bila suha cez dan pri 22. mesecih(1l in 10m) in cez noc pri 32. mesecih(2l in 10m).

Jaz sem poskušala s kahlico, pa nikakor ni šlo oz. sploh ni hotela sedet gor. Ni šanse. No, potem pa je bil dopust in sem jo popokala na vikend. Se pravi časa še in še za malo bolj kontrolirat. In nisem imela s sabo kahlice, pač pa samo tisti nastavek za wc školjko (kupila takrat, se mi je zdelo bolj komot). In je to takoj sprejela, nobene nesreče čez dan, za ponoči sem še vseeno dala plenico, pa ni bilo nič in to je bilo to.
[/quote]

točno tako je bilo tudi pri nas. Na kahlico NI ŠANS.. jok.
ko pa sem kupila nastavek za wc, pa ko je enkrat ” po pomoti” uspelo tudi tako lulat, pa je bilo veselje tu. vsekakor pa NE na kahlico. tudi kasneje , kahlica pri nas ni prišla nikoli v poštev.
za pleničke pa je v vsem dala pobudo sama. tako za podnevi da jo je trgala dol, kot za ponoči, da je noče več.

Ponoči smo opažali, da se je zbujala s suho plenico. Po kakšnem mesecu dni ji več nismo dali. Stara je bila 2,5 leti. Občasno se je zgodilo, da se je ponoči polulala, rešili zadevo z nepremočljivo rjuho in rezervno blazino.

Najlažje pa je plenice podnevi odvadit na morju.

Res pa je, da ima mehur kot slon – drži lahko celo noč in še dve uri po tem, ko se vstane.

Super za tak mehur, vendar naj tega ne počne, ker ni dobro. Naj ji ne pride v navado, če ji že je, jo aktivno odvadite.

New Report

Close