Potovanja.Over.Net

Izleti po Sloveniji

Zanimiva mesta, pohodniške poti, terme, turistične kmetije. Odgovorite ali zastavite vprašanje. Skupaj raziskujmo prelepo Slovenijo.

Sežana: Vprašanje za Sežančane

Default avatar

topla Sežana

Notranje igrišče je še pri Vinjanu "Family park".
Default avatar

še ena iz Sežane

Mi nimamo neke navade hodit v Trst na igrala, vsaj ne poznam nobenega, ki bi tja hodil. Predvidevam tudi, da je vse za plačat, še zunanja igrišča, zato je tudi po naših igriščih vedno več Italijanov.
Default avatar

priseljenka

Avtorica - zakaj se delaš norca iz nas?

Najprej želiš neko etnično čistost - brez priseljencev. Ti boš pa kaj? Domačinka?

In hodila bi v Trst v gledališče, pa jezika ne znaš. Le kako te bodo pa tam gledali. Pa na igralih tudi, če niti čao ne znaš pozdravit...................

In če slučajno ne veš je v Trstu Slovensko stalno gledališče z letnimi abonmaji.

In ker sem že jezna, se mi zdi bedno v Trst hodit na notranja ( ali zunanja ) igrala. Pa kaj si šla via.........namesto da otrokom nudiš svež zrak in rekreacijo malo drugače, bi jih ti po toboganih guncala. Pa saj otroci niso idioti. Za se 3x peljat po toboganu pa res ne mislim v trst vozit otrok. Zakaj že?
Default avatar

še ena iz Sežane

priseljenka je napisal/a:

Najprej želiš neko etnično čistost - brez priseljencev. Ti boš pa kaj? Domačinka?

In hodila bi v Trst v gledališče, pa jezika ne znaš. Le kako te bodo pa tam gledali. Pa na igralih tudi, če niti čao ne znaš pozdravit...................

In če slučajno ne veš je v Trstu Slovensko stalno gledališče z letnimi abonmaji.

In ker sem že jezna, se mi zdi bedno v Trst hodit na notranja ( ali zunanja ) igrala. Pa kaj si šla via.........namesto da otrokom nudiš svež zrak in rekreacijo malo drugače, bi jih ti po toboganih guncala. Pa saj otroci niso idioti. Za se 3x peljat po toboganu pa res ne mislim v trst vozit otrok. Zakaj že?
Trst je naš ;-)
Pozdravljem, da bi vsi čim več tja hodili, ne pa da oni okupirajo Slovenijo.
Default avatar

priseljenka

še ena iz Sežane je napisal/a:

Trst je naš ;-)
Ne bom se politično in ne geografsko opredeljevala - ne bom se pa v Trst hodila prostituirat. Nikoli.
Redko grem nakupovat v Trst, da bi otroke vozila na igrala - tako se mi še ni skisalo. Rada pa se sprehajam po Trstu, ki je očarljivo obalno mesto, ki pa žal (ali pa ne ) počasi izumira. Govorim o centru mesta.
Redno hodim v gledališče, rada obiščem kakšno razstavo, prireditev. Včasih prav naključno.
Glede morja in kopanja. Ja saj je Sesljan blizu. Pa mi nekako ni. Grem raje v Koper na mestno plažo - pa še igrala imajo.........................
Default avatar

Poletje 2017

Trst je naš ;-)
Ne bom se politično in ne geografsko opredeljevala - ne bom se pa v Trst hodila prostituirat. Nikoli.
Redko grem nakupovat v Trst, da bi otroke vozila na igrala - tako se mi še ni skisalo. Rada pa se sprehajam po Trstu, ki je očarljivo obalno mesto, ki pa žal (ali pa ne ) počasi izumira. Govorim o centru mesta.
Redno hodim v gledališče, rada obiščem kakšno razstavo, prireditev. Včasih prav naključno.
Glede morja in kopanja. Ja saj je Sesljan blizu. Pa mi nekako ni. Grem raje v Koper na mestno plažo - pa še igrala imajo.........................
Meni je pa lepo v Trstu, sploh zdaj poleti, ko je toliko življenja. Seslan mi je tudi ok, samo med tednom in nikoli v nedeljo. Na igrala pa nismo nikoli hodili v Italijo in ne poznam nobenega, ki bi.
Default avatar

topla Sežana

Zakaj pa bi se v Trstu prostituirala?
Ne razumem, kaj bi bilo narobe s tem, če gre kdo v Trst kar tako, za zabavo?
V smislu, da bo zasmehovana, ker je iz Slovenije? V smislu, ker je vse plačljivo (no, pa saj v Ljubljani je tudi)? Ali v smislu odklonilnega odnosa do tržačanov?
Default avatar

Amalia15

topla Sežana je napisal/a:
Amalia, če boš kaj iskala po spletu, igrišču se po italijansko reče "parco giochi" ali "play park"
tukaj je nekaj naslovov:
https://spaziofamiglia.jimdo.com/giardi ... cittadini/
https://spaziofamiglia.jimdo.com/le-git ... -domenica/

Eno od notranjih igrišč je "New play park" v Trstu, če se ti ljubi poguglati. Moji otroci so že večji, ko so bili manjši in smo se potepali naokoli pa notranjih igrišč nismo preizkušali tako da ti izkušenj iz prve roke ne morem dati.
Uau. Super. Najlepša hvala.
Sem pogledala malo (razumem 5% ampak po naslovih in slikah vidim, da je kar veliko za otroke). :)
Default avatar

Amalia15

Mi nimamo neke navade hodit v Trst na igrala, vsaj ne poznam nobenega, ki bi tja hodil. Predvidevam tudi, da je vse za plačat, še zunanja igrišča, zato je tudi po naših igriščih vedno več Italijanov.
Ne verjamem oz.težko verjamem, da so zunanja igRisca plačljiva. Npr v centru Londona, kjer so kakšna res lepa in velika (z vodo, gusarsko ladjo, gozdickom itd itd), pa so vsa zastonj.
Notranja pa ja. V Uk in pri nas. 2-10 eur je v LJ vstop v igralnico.
Default avatar

trrbr

Sem preseljena v sežano. Iskreno zelo razočarana nad ljudmi po vaseh. V mestu so še dokaj odprti, po vaseh okoli pa joj. Tujcev, pa najsi slovenec ali ne, ne marajo po vaseh, bojijo se italjanov in ne marajo slišat italijanski jezik. V mestu je še kar ok. Dela tukaj ni. ČE imaš poznanstva ali si poročen z domačinom, imaš delo, sicer ne. Subvencije gredo vse v žepe specifičnih ljudi.

Za hodit je ogromno za s kolesi pa ne preveč. Poti so kamnite in navadno mestno kolo ni primerno. Sprehajalnih poti po mestu praktično ni, dogajanja ni, poleti tudi ni. Aktivnosti za otroke ni kaj dosti, javnega prevoza, ki ni šolski avtobus ni.

Trgovin z živili je dovolj, vendar je potrebno iti od ene trgovine do druge, saj ena sama nima vsega ali ima dražje. trgovin z oblačili ni (pepco, kik), z obutvijo ni in kar je je vse slabe kakovosti ali iz modnega vidika staromodno.

knjižnica, če se pogleda okolišče knjižnice, je slabo razvita in ima malo knjig (veliko iz določenih področij, tipo etnologija, psihologija in nič za otroke in pomoč učenju). RD nimaš kje praznovati, igrala so za majhne otroke.

Iz mojega vidika: če bi lahko izbrala, ne bi živela tukaj - zaradi sina in njegove prihodnosti. Ni domačin in dela ne bo imel tukaj. In tega mi je žal. Veliko domačinov, mladih, ki lahko, gre proč od tukaj. Šol srednjih praktično ni glede na njegove interese. Težko je dobit stik z domačini, tudi mamami, ker se družijo med poznanimi. Zrak je pa lep in čist, mir je, tiho je tudi dokaj. Žal manjka sejmov, dejavnosti, aktivnosti kot denimo v kp in lj. kraj ima potenicial, ampak osebni apetiti in strah pred konkurenco drugih, boljših onemeogoča, da bi se kraj razvil tako kto bi se moral.
Default avatar

tt1

Sm priseljena v sežano in povem to - tuga. ok, se navadiš, sploh če hočeš mir, ampak je težko prit v stik z ljudmi, sploh na vasi k te res zavračajo (zakaj se ne pogovarjat z nekom, tudi če ni po tvojem okusu? kako pa veš, da je ok, če mu ne daš možnosti, ker imaš že neko idejo kakšen človek mora biti?). Trgovine so ok, ampak niso polne, da police padajo zaradi teže. Igrišč je, sorry, malo. So stara, igrala tudi, nekaj je novih, ampak so večinoma za male otroke. če ti je všeč se vozit po kamnih, je ok s kolesom, drugače mestnih poti in povezav med kraji ni. javnega prevoza ki ni šolski, ni. aktivnosti za otroke ni (razen če hoče basketball, rokomet in nogomet), intelektualnih aktivnosti ni, varstva med počitnicami ni, kino predstav ni dosti, rd nimaš kje delat, tipo kmečkih tržnic, dogodkov, sejmov, kjer je glasba, kjer so ljudje, kjer je hrana za nakup na stojnicah (kot kao v Kp) ni. Dela ni, razen če koga poznaš pa tem kam zbaše. športnega parka ni (kao tisti pr šoli ni športi park - če vam ni jasno kaj je športi park, pojdite v kp). v it delo naj morš koga poznat. albancev ipd. je toliko kto drugje in se mi ne zdijo napačni za videt. šol tudi ni (3 usmeritve za sš ostal ose morš vozit). če imaš denar, pojdi raje v koper in okolico. če ti je všeč mir, tišina brez posebnih aktivnosti, pojdi v sežano. če so otroci navajeni na mesto, se ne bodo navadili na sežano. ja zrak jim bo všeč, ampak to je to. meni pr sežani najbolj manjka prostor kjer greš lahko res se rekreirat (prostora je dovolj), trgovski center z oblačili in kino tipo planet v kp in kolesarske poti take lepe urejene ter seveda povezave med kraji tako peš (in da ni po zaraščenem kamnitem gozdu) kot javni prevoz. Sam domačini živijo tu in njim se zdi ok. odgovor je, da imaš vse v opčinah in ts, ampak js ne vem kaj je tam več kar ti ni. in ts men res ni lep.