Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek iPhone 7 ali Android?

iPhone 7 ali Android?

Dosedanji telefon se je poslovil in ker ni novih Windows telefonov, bo treba na iOS ali Android. Torej kaj izbrati, iPhone 7 ali Android (Samsung, Huawei, LG)? Kateri izmed obeh je manj slab?

V Evropi močno prevladuje Android

nihče ni imel androida in iphona ?

Imam oboje. Če si kolikortoliko tehnični tip, ti priporočam androida (ne Samsunga, če ga ne misliš flashati), če bi telefon za čimhitrejši in lažji dostop do sms, klicev in interneta, pa iPhona.

Vedi pa, da iPhone ni bil več to, kar je bil včasih in generacijo stari modeli opazno izgubijo na hitrosti.

Sluzbeno ajfon, privat Samsung. Ajfoni mi grejo na p..ko ;).

Ne mislim flashati, karkoli že to pomeni. To novo čudo od Samsunga mi tako ni všeč, kaj pa Huawei P10? Ne vem, kaj je iPhone včasih bil.

tudi meni ni všeč image duvatorskega grala pubecev in frkljic

Huawei P10

Bi ti napisala kaj o iphonu, pa je z njim povezanih toliko predsodkov (beri post pred mano) in kompleksov, da se mi ne ljubi. Na forumu zmagaš samo z androidom, na kaj drugega niti pomislit ne smeš.

Napiši, napiši! Nisem fanica ne enega ne drugega.

Bo kaj, ali boš igrala užaljeno princesko, ki ji je nekdo povedal, da Božiček ne obstaja?

Mi smo 6 let andoide, znamk ni da ni, pa ne vem, če bom šla še kdaj nazaj. Oziroma bom šla v primeru, da iphone ne bo zdržal dovolj dolgo, da se mi amortizira. Ker je treba priznat, da je zadeva draga. Ampak drag je bil tudi android, ki sem ga imela tri leta, ko je začel crkovati. To je edino, kar bi me trenutno odvrnilo od tega, da je tudi moj naslednji telefon iphone. Kolegica iz Nemčije ima še vedno 4, sploh ne šteje več let. Vsi androdi pri naši hiši (cenejšega ranga sicer, ampak noben pod 150 evrov) so po enem letu, dveh, nagravžno podrajsani, počasni – in to v najboljšem primeru. V najslabšem pa samo še za v smeti. Mogoče tudi iphone ni več to, ampak o tem bom poročala pozneje. 🙂 Zaenkrat sem tako z uporabo in videzom neizmerno zadovoljna. Ga pa uporabljam pretežno za srfanje, nekakšen dodaten računalnik za v torbico. Do kod tebi cenovno znese, veš samo ti. Zame je trenutno bistveno, da mi telefon zdrži čim dlje, ker ne bom dala vsaki dve leti 500 evrov.
S huawayem drugače po moje tudi ni nič narobe. Sin je drugače obseden s pixlom.

Uf, če bi lahko zavrtela čas, nazaj, preden sem začela pisat.

Uf, če bi lahko zavrtela čas, nazaj, preden sem začela pisat.
[/quote]

Hvala za tvoj prispevek, ki mi bo dejanjsko v pomoč.

Tragedija je, da drugi ljudje odločajo o tem, kako živiš svoje življenje.. oz. Za katere stavari se smeš ali ne smeš odločati.

Če gre za cenovno identičen pametni telefon, potem velja premisliti o tem, kaj so bistvene razlike med Alphabetovim Androidom in Applovim iOSom?

Customisation
Oba operacijska sistema je moč prilagajati, tako, da znalci imajo vedno kaj za početi: razni RootKit za Android in Jailbraki za iOS.

Privacy
Tu vodi iOS, ker podatke, ki jih zbira Apple podjetje zadrži zase. Alphabeth jih seveda deli z drugimi, prodaja, menja in baranta.
Nemški program Cloud eXplorer (cena 2..000 EUR) omogoča vpogled v vse podatke, ki jih Aplhabeth zbira o vas. Stvari so grozljivo zalezovalne. Toliko bolj, ker vse te stvari lahko izvedo o vas tudi tisti, ki poznajo vaš gmail email naslov (pride prav ljubosumnim ženam, možem in podjetniški konkurenci ali sodelavcem).
Na minuto točno se ve vašo geografsko pozicijo od prvega dneva uporabe Androida, vse uporabljena gesla za Wi-Fi omrežja, vsa gesla za internetne stvari, ki ste jih shranili.. vsa zgodovina internetnega brskljanja, vsi emaili, vsa dokumentacija in fotografije, ki ste jo obdelovali preko Googlovih spletnih orodij. Skratka vse vaše spletno življenje in sobivanje s telefonom – kjer je telefon, je tudi Google (in Apple).

Dejansko sicer ni “izbire”,obe podtjetji vam sledita, samo Alphabeth veliko, veliko bolj. Apple je odklonil pomoč pri vdoru FBI v iphone, ki sta ga imela dva terorista.. Google je že sodeloval pri razkritju “državnih sovražnikov” ne samo v ZDA, temveč tudi diktaturah v Iranu in na Kitajskem.. Če se bo spremenil režim, verjamite, da bodo novi diktatorji najprej šli preveriti zgodovino vseh svojih podanikov.. in jame v raznih breznih in opuščenih rudnikih se ne bodo polnile digitalno, temveč klasično analogno: s trupli “sovražnikov”.

Googleov oz. Alphabethov: “Do no evil” je samo ironično geslo, njihovo početje je ravno obratno.
Apple je malenkost bolši (kriptira tako vsebino telefona, kot iMessagov).
Oba sta pa alarmantno invazivna, pravzaprav.

Design
Oblika je pač vsakemu svoje.. o okusih se ne debatira pravi že star pregovor.

Je pa nekaj pogledov iz aspekta: Design over functionality!

Prvi telefoni so bili zasnovani tako, da si lahko z eno roko dosegel celoten ekran. S pojavom osebnih asistentov je ta potreba sicer nekoliko manj smiselna (ne pri nas, ker so funkcionalnosti teh asistentov hudo omejene, ne zgolj zaradi jezika).
Če je napredek zgolj to, da ni robov (in je zato število nezaželjenih dotikov ekrana na teh “ne-robovih” povečana).. smo na žalostnem mestu.
Enako smotan je čitalec prstnih odtisov poleg kamere (npr: Google Pixel, LG itd.).. ker moraš potem ves čas fotografsko krpico za čiščenje leč nositi s seboj.
Da so telefoni vedno večji, je tudi nerodno, ker ne gredo več v noben žep.. stare jakne, torbice in nahrbtniki so pa še narejene za cutesy Nokie, ki so bile drobno majčkene.
Večji ekran je hkrati prednost, ker odpade potreba po tabličnem računalniku in celo prenosniku. Prednost velemest, kjer potem na metroju lepo bereš spletne stvari ali knjige.. Za delo na dokumentih, pa potrebuješ le kvalitetno modrozobno tipkovnico. All-in-one 🙂

Technology
Dejanskega napredka pri telefonih ni.. z izjemo novejših standardov brezične komunikacije in potencialno polnjenja (Apple ga nima).

Z vsakoletno menjavo operacijskih sistemov pa oba protagonista silita uporabnike v nakupe vedno novejših naprav, ker starejšim preprosto ne omogočijo več nadgradnje.

Uradno gledano tu vodi Apple, ker v povprečju ponuja podporo za najnovejši OS od 5 let naprej. Android tu hudo šepa in te pre prisili v menjalni cikelj.

Kateri je torej boljši?
Odvisno, kaj vam je bolj pomembno: zasebnost ali večja razširjenost. Androidov je sicer resda več na svetu, a tu pridejo številčno na pomoč nerazviti kraji, kjer pač prodajajo starejše in cenejše telefone.. tudi predelane Samsungove Note 7 (tisti, ki so radi goreli).

Če vam drugi diktirajo kaj morate imeti.. je to tragedija.. o tem so že antični grki. Tudi danes je res. Morate biti med najbolj masovno zastopanim OSom (Android) ali pa se odločate za iOS zaradi Applovega rezimeja (fancy)?

Oboje je nekako napačno.. ampak, vaš okus je vaš okus.

Dejansko pa nimamo resne izbire.. ker sta oba žleht zasledujoča američana. Malenkost več zasebnosti pri Applu. In več programske ter funkcionalne raznolikosti pri Androidu.
Dejansko izbiramo med fašizmom (Apple) in komunizmom (Alphabeth).. demokracije (Linux)pa na področju pametniih telefonov ni.
Grozljivo.

Najbolj gorzljivo je pa, da se nihče niti tega ne zaveda, niti ne sprašuje.. raje se prepirajo kateri je “boljši”… Apple ali Google (Alphabeth).

Drugi ljudje pa bodo večno nezadovoljni z vašo izbiro.. če izberete Apple boste pozerji, če izberete Android neosveščeni eksibicionisti.. masovni kolektivisti.

Skratka, ni izbire 🙂

De omnibus disputandum..

Shrljivo!

Zgleda, da bo WP zamenjal iPhone.

tudi jaz po 6 letih zapuščam Androide…in odhajam na Appla…6 let sem imela Sony Ericsonnovo Xperio…še sedaj baterija zdrži cel dan…a je šel konektor…s tem da ji je začelo zmanjkovati delovnega spomina za vse kar bi jaz rada…aplikacije pač postajajo vse bolj požrešne…
…upam samo, da se bom navadila na novinca in bo prehod lahek …sem si pa na jasnem, da 6 let ne bo zdržal…

Prvič slišim za Cloud eXplorer pa tudi na internetu nisem tega našel. Se mi zdi precej neverjetno. Link? Vir?

Pri nakupu telefona se nisem poglabljala v podrobnosti kot nekateri pred mano. Niti spraševala po forumih ali se ozirala, kaj imajo drugi. Pomembno mi je, da je telefon uporaben za tisto, kar ga potrebujem ( telefoniranje, e-mail, internet, občasno fotoaparat, določene aplikacije) in da ne stane celo premoženje. Imam samsunga galaxy s5 mini že 3 leta in nisem še imela nobenega problema z njim. Tudi obdrgnjen ali opraskan ni, ker ga ne vlačim po žepih in ne vem kje še vse. Priročno majhen, pa vendar se da občasno tudi e-knjige brat na njem. Sem prej imela že dva samsunga, predzadnjega menjala izključno zato, ker je imel premalo spomina za moje potrebe. Iphone mi je absolutno predrag, moj samsung je bil cca pol cenejši.

Stepni volk: Tragedija je, da drugi ljudje odločajo o tem, kako živiš svoje življenje.. oz. Za katere stavari se smeš ali ne smeš odločati.

Zakaj pa potem sploh podajaš svoje mnenje in vplivaš na to kako se bo nekdo odločil, saj s tem le povečuješ tragičnost ?

Dick
Elcomsoft Cloud eXplorer – klikni na povezavo za dostop do programa.

In še članek nemškega računalniškega mesečnika CHIP: Googlove skrivnosti – tako točno vas pozna ameriški konzern

Še popravek: Google od leta 2013 ve na minuto točno kje ste bili, Andoid 7 (zadnja Nougat verzija) pa zbiranje podatkov o vas še poglablja in razširja!

Robi
“ad hominem” argument tukaj ne drži.. če pozorno prebereš zapisano, vidiš, da ne zagovarjam nobeno stran. In že uvodoma zapišem, da se naj vsak odloči sam: ergo moje zapisano mnenje je vsakemu njemu lastna odločitev, koliko in kako pomembno se mu to mnenje zdi.

De omnibus disputandum..

Stepni Volk: “ad hominem” argument tukaj ne drži.. če pozorno prebereš zapisano, vidiš, da ne zagovarjam nobeno stran. In že uvodoma zapišem, da se naj vsak odloči sam: ergo moje zapisano mnenje je vsakemu njemu lastna odločitev, koliko in kako pomembno se mu to mnenje zdi.
Ni noben ad hominem.
Ne glede na to, če karkoli zagovarjaš ali ne zagovarjaš, s podajanjem informacij vplivamo na odločitve.
Še posebej, če nam nek strokovnjak poda mnenje ali informacije ter vpliva na naše odločitve, ni v tem nobene tragedije.
Tragedija je, če smo preveč naivni in naše odločitve bazirajo na manipulatorjih, zaradi česar delamo v lastno škodo.
Če pa smo s svojimi odločitvami zadovoljni, pa čeprav so drugi na njih vplivali, pa ni to nobena tragedija.
Nihče se ni rodil vseveden in nihče ni ločen od drugih in okolja ter vplivov na naše življenje ter odločitve.

Robi

Antična ugotovitev, da dopuščaš drugim, da ti krojijo življenje leti na argumente višje zapisanih prispevkov, kjer je razlog za nakup ali ne-nakup odnos DRUGIH do nekega subjekta, v tem primeru pametnega telefona.

Če je torej odločitev v rokah ljudstva, vox populi, ker le to določa nek status ali image, siromašiš samega sebe in velja to malo premisliti. Si raja ali si človek?

Če ti je všeč neko določeno vozilo, a ga vozijo “sami bedaki” ali “napihnjenci” oz. “Kompenzatorji”.. je takšen stereotip dovolj, da te odvrne od nakupa oz. Imetja tega vozila?

Pri telefonih je enako. Četudi morda imaš enak telefon, kot vsi ostali v razredu ali službi.. bloku ali nasleju.. to še ne pomeni, da si ga ti sam izbral iz istih “praznih” (image, status..) razlogov.

Me določa kraj iz katerega izhajam? Me določa naselje v tem kraju? Me definira vozio, ki ga vozim? Me res definira nekaj tako banalnega (in vsakodnevno v informacijski dobi še kako koristnega in uporabnega), kot je znamka telefona?
Me definirajo čevlji, obleka?
Barva kože?
Spol?
Starost?
Šola?
Izobrazba?
Poklic?

“Obleka ne naredi človeka”, pravijo že od iznajdbe tega koristnega dodatka, na katerega je bog pozabil ob našem rojstvu (pa tudi email naslova ni pustil v Bibliji).

Splošno vprašanje: Kateri je boljši Android ali iOS? Tako zveni sprva naivno.. morda potencialno malce škodoželjno, da se bodo vneti pripadniki obeh taborov potem obmetavali z blatom (“Kruha in iger”)..
V osnovi pa nakauje prav skrb tega Drugega, saj prav Drugi določajo, kaj pravzaprav naj bi bilo “Boljše” in bolj zažejeno. Neke vrste iskanje, kaj je pravzaprav luksuz?
Tako osnovno vprašanje je lahko le provokacija ali naivnost.. ker, če ne poznaš razlik, se jih ne zavedaš, potem NIMA NOBENEGA SMISLA kupovati FLAGSHIP telefonov, kot pač tisto pavovo perje in razkazovanje.
Če ne veš in ne poznaš razlik, potem je bolje:
A – se o tem pozanimati, prebrati (literature, člankov in primerjalnih testov je na voljo ogromno)
B – kupiti nekaj cenovno sprejemljivega in preko prakse ugotoviti, kaj ti dejansko odgovarja.

Moralno gledano se tako ne moreš odločiti prav.. ker izbire ni.

Klasična bi/polarizacija ameriškega političnega prostora med slonom in oslom.. kjer pa povprečni volilev sploh ne opazi, da v tem večinskem volilnem sistemu dejansko izbire pravzaprav ni.. kar pa ljudem ne preprečuje, da ne bi zagrizeno vlekli z eno ali drugo živaljo.. pri čemer pa seveda vneto pozabljajo, da je živali neskončno vrst.. in tudi ljudje vmes. Ampak oni se pulijo le za omenjeni dve.

Neverjetno, kako nas Amiji s preprostimi stereotipi in polarizacijo nategujejo že pol stoletaja. Ampak, hej.. učili so se od najboljših.. “Sun never sets on British empire”.

De omnibus disputandum..

Mene android spravlja ob živce s svojimi nastavitvami. Apple je čisto druga zgodba in je tudi veliko bolj enostaven za uporabo. Trenutno je najbolj ugoden iphone SE pri telekomu.

Jaz sem z Androidov presedlala na Apple, ko je bila 4ka zunaj, in ne bi šla več nazaj. Čeprav so za pogledat Androidovi telefoni čisto ok, moja dva otroka sta predrajsala vsak čez 3-4 različne v zadnjih nekaj letih (od teh se je kakšen ekran razbil, kakšen izgubil), za moje pojme ni primerjave v enostavnosti uporabe z iPhoni. Če vam ni težko odštet denarja za iPhone, potem vsekakor. Jaz živim v tujini, kjer so iPhoni približno iste cene kot v Sloveniji, plače pa višje (seveda pa tudi stroški življenja, hehe). Apple izdelki so nenormalno visokih cen v Sloveniji, zato razumem, da se smatrajo kot čisti luksuz. Škoda.

New Report

Close