Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kraja v trgovini-POMOČ

Kraja v trgovini-POMOČ

Lepo pozdravljeni!

Imam en problem oz. potrebujem odgovor.
Nekaj časa nazaj je moj sin (mulc blesau 15 let) v trgovini sunil steklenico viskija v vrednosti 10€. Na policiji so rekli, da bo dobil po pošti pismo za na sodišče, vendar ni nujno, saj so rekli, da bo zapadlo, ker so večji sodni stroški, kot je vredna tista steklenica. In res, ni nikoli dobil pošte in ni mu bilo treba iti na sodišče. Zanima me samo, če je po tem dogodku dobil policijsko kartoteko ali ne.
Zanima me tudi kje lahko to preverim.
Že vnaprej se vam zahvaljujem za odgovore.

samo povem iz izkušenj v sorodstvu, je zadeva malo starejša, ko je osemletnik v trgovini s šololcem ukradel neko svetilko in baterije.
Policija je klicala oba starša, ker sta bila otroka odpeljana na policijo. Tam so poravnali stroške. Oče sošolca je vpil: Pri nas ne
krademo !Pozneje se je izkazalo, da je ta sošolec še naprej kradel. A naš sorodnik ? Ko so že pozabili, so čez leto dni
prejeli iz CSD-ja poziv na razgovor in obljuba, da bo zadeva izbrisana iz policijske kartoteke.
Pa ni bila. Ko je čez deset let delal šoferski izpit, je bil še vedno voden. Ne ve. Mogoče je danes drugače.

Lahko bi bili srečni če se bo končalo samo pri kartoteki. Verjetno bo kakšen popravni dom ali celo zapor. Lahko celo Goli otok.

Pri kraji je treba otroke predvsem učiti, da naj ne bodo malenkostni. Ukrade se en tovornjak vikskija, ne pa ena steklenica. Kraja ene steklenice nam ne pove nič dobrega o otroku.
Nadalje je zelo pomembno šolanje. Otrokova miselnost, da se bo s komaj dokončano osnovno šolo prelevil v uspešnega kriminalca, je že v osnovi zgrešena. Pojasni mu te stvari.

Stvari ostanejo zapisane do smrti.

Jaz bi šla z njim na policijsko enoto, kjer se je vodil postopek in naj gre mulc po potrdilo o nekaznovanosti.

Moj komentar je za avtorja…se opravičujem

Vprašaš najverjetneje pri mesarju ali pa pri šivilji.

Potrdilo o nekaznovanosti izda Ministrstvo za pravosodje, ne neka PP…

Potrdilo o nekaznovanosti izda Ministrstvo za pravosodje, ne neka PP…
[/quote]

Pa saj ne rabiš ti tolko komplicirati, bodo že na pl.enoti dali navodila:))) bolj si olajšaj življenje YO :)))

Ampak je pa fino da ve kam se bo usmeril, v gospodarstvo ali v javni sektor…

Potrdilo o nekaznovanosti izda Ministrstvo za pravosodje, ne neka PP…
[/quote]

Pa saj ne rabiš ti tolko komplicirati, bodo že na pl.enoti dali navodila:))) bolj si olajšaj življenje YO :)))
[/quote]

Zakaj je kompliciranje, če nekomu poveš, kje se dejansko dobi neko potrdilo?

Pa saj ne rabiš ti tolko komplicirati, bodo že na pl.enoti dali navodila:))) bolj si olajšaj življenje YO :)))
[/quote]

Zakaj je kompliciranje, če nekomu poveš, kje se dejansko dobi neko potrdilo?
[/quote]

Ker sploh ni bistvo v potrdilu, ampak v tem , kar sem komentirala, da naj fant ureja stvari sam, ne pa oče zanj 🙂

Bistvo YO. BIstvo.

Zakaj je kompliciranje, če nekomu poveš, kje se dejansko dobi neko potrdilo?
[/quote]

Ker sploh ni bistvo v potrdilu, ampak v tem , kar sem komentirala, da naj fant ureja stvari sam, ne pa oče zanj 🙂

Bistvo YO. BIstvo.
[/quote]

Bistvo je, da je fant mladoleten.

Ker sploh ni bistvo v potrdilu, ampak v tem , kar sem komentirala, da naj fant ureja stvari sam, ne pa oče zanj 🙂

Bistvo YO. BIstvo.
[/quote]

Bistvo je, da je fant mladoleten.
[/quote]

a ti bereš komentarje, ki pišemo al sam čikiraš ko sova in pišeš?
A kradu je lahko mladoleten? Da se mu stresejo prašniki pa ne sme biti mladoleten?

Berem, ampak tebi očitno niso jasne nekatere zadeve, namreč:

Potrdilo o nekaznovanosti izkazuje podatke o pravnomočnih sodbah, kot veljajo na dan izdaje potrdila. Če je bila oseba izbrisana iz kazenske evidence, velja za neobsojeno. Tega izda Ministrstvo za pravosodje.

Glede na zgoraj opisano situacijo, bi lahko prosili tudi za potrdilo, da oseba ni v kazenskem postopku. To pa izda vsako sodišče prve stopnje s splošno pristojnostjo v RS (in ne Ministrstvo za pravosodje).

Koliko od tega lahko mladoletnik rešuje sam, naj se pa pozanimajo.

Imaš tu debato na to temo:
https://slo-tech.com/forum/t585252

Ker sploh ni bistvo v potrdilu, ampak v tem , kar sem komentirala, da naj fant ureja stvari sam, ne pa oče zanj 🙂

Bistvo YO. BIstvo.
[/quote]

Bistvo je, da je fant mladoleten.
[/quote]

mladoletni pa seveda lahko kradejo…

Ponavljam samo zate
Ni važno, kar pišeš
Važno, da fant ureja stvari sam, ker je sam ušpičil, ne, da stvari ureja oče zanj.
In še moj komentar na katerega, si ti tako planila in si zapravljaš dragocen čas 🙂

Jaz bi šla z njim na policijsko enoto, kjer se je vodil postopek in naj gre mulc po potrdilo o nekaznovanosti. (Po domače…naj ureja stvari sam ).

Bistvo je, da je fant mladoleten.
[/quote]

mladoletni pa seveda lahko kradejo…
[/quote]

Očitno v temi ni samo en trd, ampak vas je več?
Ti nese do tja, da določenih stvari mladoletna oseba ne more sama urejat?

mladoletni pa seveda lahko kradejo…
[/quote]

Očitno v temi ni samo en trd, ampak vas je več?
Ti nese do tja, da določenih stvari mladoletna oseba ne more sama urejat?
[/quote]

ne sekiraj se, tvoja je uredila…

mladoletni pa seveda lahko kradejo…
[/quote]

Očitno v temi ni samo en trd, ampak vas je več?
Ti nese do tja, da določenih stvari mladoletna oseba ne more sama urejat?
[/quote]

No razen pri tistih, ki jih mame kot ti, zavijajo v vato, kot ti, recimo in hči nato ne upa parkirat avto v MB, ker ji ga bojo toti Štajerci pošrenfali 🙂 (Tvoj komentar v temi o štajercih)…:)

Kako zelo si nekateri želite svoje življenje polepšati z željami, da bi šlo moji hčerki kaj narobe. To pove ogromno o vas samih.

Yo, dobra si do živali, postani dobra do ljudi.
In kar seješ boš žela, tudi v komentarjih , ki jih dobiš nazaj. Vsaj od mene.

Si prepričana, da sem do ljudi slaba?

Če ni bilo uvedenega nobenega postopka, oziroma sankcije, se avtomatsko briše z osemnajstimi leti. Če še je zmeraj tako, pa ne vem. A nimaš kakšnega policaja, da se pozanima?

New Report

Close