Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Hrvate skrbi upad nemških turistov

Hrvate skrbi upad nemških turistov

očitno se je začelo … ljudje iščejo ceneje in več ponudbe. Samo lepo morje očitno ni več dovolj.

http://www.zurnal24.si/hrvate-skrbi-najbolj-zvesti-gostje-jim-obracajo-hrbet-clanek-293610

izmečki si ne zaslužijo turistov

Še vedno imajo vsako leto dovolj turistov da je vse polno povsod, tako pravijo, ne bi pa osebno vedel nisem bil dol že 10 let.

nova
Uredništvo priporoča

Dokler je dovolj tistih slovencev, ki si dopusta ne znajo predstavljati brez hrvaske obale in so pripravljeni placati 5 eur na dan za klimo- ki je drugje del standardne ponudbe, do takrat jim ni treba za nemci jokat.

Na jugu, na otokih jih itak nikoli ni bilo kaj veliko. Tam prevladujejo bogati Poljaki in Čehi. Ostalih, vključno s Slovenci je za vzorec.

Slovenski mediji zadnje čase pospešeno prepisujejo slabe novice iz hrvaških medijev, načrtno pa izpuščajo dobre novice. Res ubogo je videti, kako si prizadevajo za zmanjševanje števila slovenskih turistov v sosednji državi. To je naša turistična strategija.

A ti noska obrišem?

Ah, je pa drugih dost, še preveč.
To so tisti bolj šparovni Nemci.

Meni ni jasno, kako je lahko britanska mladina tako preverzna. A ne veljajo oni za bolj miren in spodoben narod? Čudno …

slovenski mediji niti o lastni državi ne poročajo nič lepega.
to je njihova strategija.

http://www.mint.hr/default.aspx?id=40487

http://hrturizam.hr/porast-broja-putnika-u-zracnom-prometu-od-10-posto/

Jaz opažam upad Nemcev že nekaj let. Skoraj 10. Zadnji dve leti jih je mogoče celo malo več, kot prej. Največ Nemcev so HR imeli pred 20, 3o leti.

Kar se cen tiče, niso visoke v primerjavi z ostalim Sredozemljem. Za nas Slovence (povprečne) je letovanje na HR še vedno najceneje.
Prijaznost HR je malo vprašljiva. No Nemcem lezejo v rit že več kot 30 let ;)). Neverjetno, pa tako slabo trošijo!!? 1 flaša vina je na mizi cel teden…

Sm glih mislm da v soboto ujela na TV, če sm prav slišala, da še nikol ni na Zg in Dubrovniško letališče priletel tolk avionov kot sam tist dan in sam na cestah kakšne gužve so bile.

To o mirnih in spodobnih Angležih je mit. Imajo tistih 5{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} izobraženih in spodobnih ostalo pa je bolj ali manj pofl. Tudi plemstvo je iste baže in so brez pomisleka hodili po drugih narodih
.. Pa njihovi kriminalci poselili ZDA in Avstralijo… Kamor so prišli je bilo zatiranje.

Od nekdaj so k nam hodili Nemci iz 3 . razreda. Taksisti, mehaniki ipd. K nam so hodili, ker je bilo daleč najceneje in še šparat se je dalo. Tudi sedaj so pri nas le bolj ta-šparovni Nemci. Tisti, ki veliko trošijo, gredo drugam. Ne vem, zakaj potem Hrčke tako skrbi, če je upad Nemcev, saj ti ki pridejo, izredno malo trošijo.

To o mirnih in spodobnih Angležih je mit. Imajo tistih 5{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} izobraženih in spodobnih ostalo pa je bolj ali manj pofl. Tudi plemstvo je iste baže in so brez pomisleka hodili po drugih narodih
.. Pa njihovi kriminalci poselili ZDA in Avstralijo… Kamor so prišli je bilo zatiranje.
[/quote]

Bo kar držalo, nekaj procentov Oxforda in Etona, ostalo je pa raja. Taki so pač idealni za služenje tistim nekaj procentom.

------------------------------------------------------------------------------------------------------- [i]Do what you can't.[/i]

To o mirnih in spodobnih Angležih je mit. Imajo tistih 5{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} izobraženih in spodobnih ostalo pa je bolj ali manj pofl. Tudi plemstvo je iste baže in so brez pomisleka hodili po drugih narodih
.. Pa njihovi kriminalci poselili ZDA in Avstralijo… Kamor so prišli je bilo zatiranje.
[/quote]

Jaz ne prenesem britanske angleščine…

Od nekdaj so k nam hodili Nemci iz 3 . razreda. Taksisti, mehaniki ipd. K nam so hodili, ker je bilo daleč najceneje in še šparat se je dalo. Tudi sedaj so pri nas le bolj ta-šparovni Nemci. Tisti, ki veliko trošijo, gredo drugam. Ne vem, zakaj potem Hrčke tako skrbi, če je upad Nemcev, saj ti ki pridejo, izredno malo trošijo.
[/quote]

Takih Nemcev se spomnim 40 let nazaj. Hrvati pa so jim lezli nekam;).

Tole z angleškimi turisti (mladino) mi je prav hecno. Pred letom 1990 so množično hodili v Poreč (vsi hoteli so jih bili polni), obnašali so se pa točno tako, kot se danes – en teden so ga gonili, pijani so bili non-stop, vmes so se mogoče samo toliko streznili, da so plažo našli, zalegli, da jih je pošteno opeklo, potem pa veselo naprej. Po hotelih so spali kar po hodnikih, da ne govorim, kašni so ti hodniki bili:). Potem so poniknili, sedaj se pa očitno vračajo njihovi otroci – čeprav v Poreču jih ni (na srečo).

Od nekdaj so k nam hodili Nemci iz 3 . razreda. Taksisti, mehaniki ipd. K nam so hodili, ker je bilo daleč najceneje in še šparat se je dalo. Tudi sedaj so pri nas le bolj ta-šparovni Nemci. Tisti, ki veliko trošijo, gredo drugam. Ne vem, zakaj potem Hrčke tako skrbi, če je upad Nemcev, saj ti ki pridejo, izredno malo trošijo.
[/quote]

Takih Nemcev se spomnim 40 let nazaj. Hrvati pa so jim lezli nekam;).
[/quote]

Kot otrok in najstnica sem hodila s starši na enega od Kvarnerskih otokov. Vsako leto k isti gazdarici. Še sedaj se spomnim, kako je gazdarica oboževala Nemce, jim stregla itd.itd. Na koncu so ji plačali do pare natančno. Malo je bila razočarana, ker niso pustili napitnine, vsaj take, kot mi Slovenci. Ampak naslednje leto….isto. Še sedaj ne razumem, zakaj?

Takih Nemcev se spomnim 40 let nazaj. Hrvati pa so jim lezli nekam;).
[/quote]

Kot otrok in najstnica sem hodila s starši na enega od Kvarnerskih otokov. Vsako leto k isti gazdarici. Še sedaj se spomnim, kako je gazdarica oboževala Nemce, jim stregla itd.itd. Na koncu so ji plačali do pare natančno. Malo je bila razočarana, ker niso pustili napitnine, vsaj take, kot mi Slovenci. Ampak naslednje leto….isto. Še sedaj ne razumem, zakaj?
[/quote]

To je zato, ker so Slovence vedno smatrali za “naše”, pa so bili mnenja, da jih ni treba razvajati. Nemci pa so bili iz razvite države, pa so menili, da bodo zamerili vsako malenkost. Je pa res, da od Nemca napitnine skoraj ne boš dobil, prej od Italijana. Tudi naši gostinci so bolj ustrežljivi do Francozov, Nemcev ipd. kot do Hrvatov, Srbov, le da vi tega ne opazite.

Kot otrok in najstnica sem hodila s starši na enega od Kvarnerskih otokov. Vsako leto k isti gazdarici. Še sedaj se spomnim, kako je gazdarica oboževala Nemce, jim stregla itd.itd. Na koncu so ji plačali do pare natančno. Malo je bila razočarana, ker niso pustili napitnine, vsaj take, kot mi Slovenci. Ampak naslednje leto….isto. Še sedaj ne razumem, zakaj?
[/quote]

To je zato, ker so Slovence vedno smatrali za “naše”, pa so bili mnenja, da jih ni treba razvajati. Nemci pa so bili iz razvite države, pa so menili, da bodo zamerili vsako malenkost. Je pa res, da od Nemca napitnine skoraj ne boš dobil, prej od Italijana. Tudi naši gostinci so bolj ustrežljivi do Francozov, Nemcev ipd. kot do Hrvatov, Srbov, le da vi tega ne opazite.
[/quote]

Ja, težka je, če moraš v 3 mesecih zaslužit za celo leto…. 😉

------------------------------------------------------------------------------------------------------- [i]Do what you can't.[/i]

Kot otrok in najstnica sem hodila s starši na enega od Kvarnerskih otokov. Vsako leto k isti gazdarici. Še sedaj se spomnim, kako je gazdarica oboževala Nemce, jim stregla itd.itd. Na koncu so ji plačali do pare natančno. Malo je bila razočarana, ker niso pustili napitnine, vsaj take, kot mi Slovenci. Ampak naslednje leto….isto. Še sedaj ne razumem, zakaj?
[/quote]

To je zato, ker so Slovence vedno smatrali za “naše”, pa so bili mnenja, da jih ni treba razvajati. Nemci pa so bili iz razvite države, pa so menili, da bodo zamerili vsako malenkost. Je pa res, da od Nemca napitnine skoraj ne boš dobil, prej od Italijana. Tudi naši gostinci so bolj ustrežljivi do Francozov, Nemcev ipd. kot do Hrvatov, Srbov, le da vi tega ne opazite.
[/quote]

Ko je bilo treba vzet napitnino od “naših”, se nihče ni upiral. Takrat so kar pozabili, da so naši ;)). Ah, v 40 letih se niso nič spremenili. Švabi pa še vedeno hodijo šparat….was kostet? Samo to slišiš. Fuj !!

To je zato, ker so Slovence vedno smatrali za “naše”, pa so bili mnenja, da jih ni treba razvajati. Nemci pa so bili iz razvite države, pa so menili, da bodo zamerili vsako malenkost. Je pa res, da od Nemca napitnine skoraj ne boš dobil, prej od Italijana. Tudi naši gostinci so bolj ustrežljivi do Francozov, Nemcev ipd. kot do Hrvatov, Srbov, le da vi tega ne opazite.
[/quote]

Ja, težka je, če moraš v 3 mesecih zaslužit za celo leto…. 😉
[/quote]

Tud to sm par dni nazaj ujela, zakaj so cene v Dubrovniku tolk dražje kot npr v Zg? Zato, ker oni lahk večinoma služijo 9 mesecev, medtem ko v Zg celo leto 😉

oh, kakšne filozofije no … a poklikat se vam pa ne da, da bi videli eno bistveno razliko: ceno alkota, cigaret na dopustu in tisto, ki jo imajo oni? enako je s Skandinavci …
Simpl a ne … kot da so naši kaj bolj (maturanci), s tem , da je pri nas nonstop alko dosegljiv …

New Report

Close