Forum.Over.Net

Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

Jehove priče - sosedje

Default avatar

Se podpisem

No no no no je napisal/a:
se kar je napisal/a:
kar norčujte iz njih. V resnici se oni iz vas, saj se imajo za nekaj več. So izvrstni manipulatorji, lažnivci, najraje imajo
starejše ljudi, manj izobražene in invalide. Od takih "pade" tudi kakšna nepremičnina. V Moskvi so sekto prepovedali, ker delajo razdore v družini in med prebivlstvom. Da ne sprejemajo krvi, je najmanj hudo, malo ljudi ve, kako nevarna sekta so Jehovove priče (niso Jehovci , je žaljivo), saj so jo v Moskvi prepovedali., ker delajo razdore v družini in med prebivalstvom. Internet jih je razkrinkal, upada jim članstvo, zato vse brišejo, brišejo.
Da ne praznujejo rojstnih dnevov, božiča, novega leta, velike noči, ne priznajo Marije kot Jezusove matere, veš,da moraš bežati od njih čim dlje in ne nasedati njihovi zaigrani dobroti in prijaznosti. Jehovec sovraži bolj, kot si lahko zamisli človeški um..Govorim iz izkušenj!

Ne priznavajo Marije kot Jezusove matere? To pa ni res! Kdo pa je po njihovem rodil Jezusa? Poldka ali Francka? Ne priznavajo Marije kot DEVICE!!! Ni pa dvoma, da Marija ne bi bila Jezusova mati. Oni precej študirajo Sv. pismo in ga poznajo bolje kot vsak povprečni katolik (ki ga ponavadi še odrl ni, ampak vse, kar sliši, mu črna kikla v nedeljo pri maši pove).
Tudi jaz govorim iz izkušenj, ker je tudi moja soseda Jehova priča. Prinese mi kakšen "Stražni stolp" ali "Prebudi se", preberem, če imam ravno čas, sicer pa leti v smeti.
Nisem njihova zagovornica, prej bi rekla, da sem ateistka. Mi gre pa na živce neutemeljeno natolcevanje o ljudeh, katerih večina od vas sploh ne pozna.

Kar se pa sovraštva tiče: Nihče ne sovraži bolj kot majhni, zanikrni, umsko omejeni in zaplotani Slovenčki, pa ne glede na njihovo veroizpoved.
Se podpišem.
Default avatar

krščanski nauki

BTDT je napisal/a:
krščanski nauki je napisal/a:

"Povem, da se ravnam po krščanskih naukih, a da me vera ne zanima"

dobro da vemo kaj nas čaka, če res pride do islamizacije evrope. v neki drugi zemi si zapisal, da ti ne bo problem prestopit v islam. očitno je kameleonstvo v skladu s krščanskimi nauki, kar ste skozi zgodovino ze večkrat dokazali. na ne tako zadnje recimo ob okupaciji.
Če bi poznal islam tako, kot sem ga spoznal jaz, bi ti bilo jasno, da tam drugega izhoda za liberalnega ateista v resnici ni.
Ob zadnjem poskusu okupacije pa sem z romunskim kalašnikovim v roki branil svoj dom, svojo državo in svoj narod.
če prav razumem si liberalni ateist, ki se drži krščanskih naukov? 😃 skratka kameleon po defaultu.

tisto pred 28 leti pa ni bila okupacija ampak osamosvojitev, ki je ked drugim res prinesla na površje tudi celo kopico kameleonckov med katerimi ni nujno da tebe ni.
Default avatar

BTDT

BTDT je napisal/a:

Če bi poznal islam tako, kot sem ga spoznal jaz, bi ti bilo jasno, da tam drugega izhoda za liberalnega ateista v resnici ni.
Ob zadnjem poskusu okupacije pa sem z romunskim kalašnikovim v roki branil svoj dom, svojo državo in svoj narod.
če prav razumem si liberalni ateist, ki se drži krščanskih naukov? 😃 skratka kameleon po defaultu.

tisto pred 28 leti pa ni bila okupacija ampak osamosvojitev, ki je ked drugim res prinesla na površje tudi celo kopico kameleonckov med katerimi ni nujno da tebe ni.
Krščanski nauki v stilu:
- ne ubijaj,
- ne želi si žene bližnjega,
- ne kradi,
- ne nečistuj...
Na teh naukih pač sloni zahodna družba, tudi liberalizem.

Kameleonizem in logika preživetja ni eno in isto. Svojih prepričanj, do katerih sem prišel na osnovi faktov, ne bom spreminjal. Se bom pa prilagodil večini v tej meri, ki mi bo omogočala preživetje.
Se še spomniš kako je osamosvojitev potekala? Se spomniš zaprtja mej in da so srbski policaji nagnali slovenske? Morda veš, da je poleg državljanstva (federalnega) bilo takrat tudi republiško? Veš, da je večina "izbrisancev" bila izbrisana ravno zato, ker niso imeli urejenega "republiškega državljanstva" pa za to niti vedeli niso?
Default avatar

krščanski nauki

ti nauki so bistveno starejši kot krščanstvo in prav toliko so lahko tudi judovski, budistični in če hočeš tudi komunistični. je pa nekaj res, da jih razni liberalni ateisti, ki se drzite krščanskih naukov marsikdaj znate usttezno prilagodit v svojo korist, magari s pravnimi regulacijami. predvsem tisto o kraji in nečistovanju.
Default avatar

BTDT

ti nauki so bistveno starejši kot krščanstvo in prav toliko so lahko tudi judovski, budistični in če hočeš tudi komunistični. je pa nekaj res, da jih razni liberalni ateisti, ki se drzite krščanskih naukov marsikdaj znate usttezno prilagodit v svojo korist, magari s pravnimi regulacijami. predvsem tisto o kraji in nečistovanju.
Hm... reci kar hočeš, bistvo teh naukov je, da so bolj ali manj univerzalni in da jih je krščanstvo utirilo tudi v tiste dele Evrope, kjer so veljali malce drugačni nauki in pravila obnašanja.
Biti liberalec ne pomeni biti anarhist. Liberalcu, poštenemu človeku, so nauki in družbena pravila, na katerih je osnovana zahodna družba sveti. Komunistom pač ne, ker so z genocidom lepo izkazali, da jih zanima le oblast in izničenje konkurence z vsemi sredstvi. Pri njih pač cilj posvečuje sredstva.
Imaš pač izkrivljeno prestavo. Tvoje modrovanje malo vleče v sociopatijo.
Default avatar

krščanski nauki

BTDT je napisal/a:
Hm... reci kar hočeš, bistvo teh naukov je, da so bolj ali manj univerzalni in da jih je krščanstvo utirilo tudi v tiste dele Evrope, kjer so veljali malce drugačni nauki in pravila obnašanja.
Biti liberalec ne pomeni biti anarhist. Liberalcu, poštenemu človeku, so nauki in družbena pravila, na katerih je osnovana zahodna družba sveti. Komunistom pač ne, ker so z genocidom lepo izkazali, da jih zanima le oblast in izničenje konkurence z vsemi sredstvi. Pri njih pač cilj posvečuje sredstva.
kolikor vas poznam ateističnih liberalcev, ki se držite krščanskih naukov, vam je pomebno predvsem iskanje lukenj v pravilih in krmarjenje med njimi.
Default avatar

BTDT

BTDT je napisal/a:

kolikor vas poznam ateističnih liberalcev, ki se držite krščanskih naukov, vam je pomebno predvsem iskanje lukenj v pravilih in krmarjenje med njimi.
To ne spada med moj nabor vrednot. Človeka ne moreš vedno ocenjevati po politični usmeritvi. Sem in tja se najde tudi kak pošten komunist... ;)
Default avatar

Ojojojjoj

kaj je z njimi je napisal/a:
Kopiram še sem (pomotoma dal na forum ženskii in moški čvek):
Kje sem?  

Imam sosedo ki je Jehova priča in me je nadrla zaradi neke stvari ki se njej ni zdela primerna (nič nezakonitega ali kaj takega). Ženska je starejša od mene kakih 10 let, naprala me je pa kot cucka. Ker je drugače niti ne poznam (ohola pa vzvišena je od nekdaj in dlje od 'dober dan' itak nismo prišli), me zanima ali je ženska psiho (pa ne bi šel nje spraševat) ali je to pač način komuniciranja Jehovih prič ko jim ni vse po godu? V glavnem - reagiral tokrat nisem - preveč me je šokirala.
Od kdaj pa je pomembno katere vere si, če koga nadereš????? Sem bila prepričana, da je to zgolj stvar osebne kulture in bintona.
Default avatar

Ojojojjoj

Od kdaj pa je obnašanje odvisno od vere??? Sem mislila, da je obnašanje stvar osebne kulture in bontona.