Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek urgenca celje

urgenca celje

pozdravljeni,
kaksne izkusnje imate z urgenco celje?

Na urgenci Celje nas je sestra pogledala videla rane na obrazu in nas poslala na ORL. Tam je zdravnik zašil rano. Dokaj vredu izkušnja.

Sicer upam, da mi dolgo ne bo več treba it tja, ampak do zdaj vedno korektna in hitra obravnava. Je pa res, da je šlo za urgentno stanje in ne stanje, ki bi brez problema počakalo na obisk osebnega zdravnika.

nova
Uredništvo priporoča

Izjemna izkušnja. Želim povedati, da so mi naredili dan. Kaj dan! Leta 🙂
Moje stanje je bilo urgentno in vsi so reagirali bliskovito. V sekundah.
Od bolničarja, ki je prišel slučajno mimo, zgrabil moj voziček , zdrvel in že med potjo mahal mimoidočemu zdravniku. Vsi so priskočili. Vse se je res odvijalo v sekundah. Hitro, strokovno in istočasno izjemno prijazno.
Po tem, ko so me izvlekli iz težke situacije, so prijazno kramljali z mano.
Ostala sem v sobi za opazovanje. Tam tudi izjemna prijaznost, pozornost. Sestre so bile zlate, prav tako praktikanti. Zdravniki so ves čas prihajali preverjat paciente. Med njimi in sestrami vlada lep odnos.
Glede na izkušnje z urgenco v Ljubljani, sem nad njimi dobesedno navdušena.
Zdaj vem,, da v Sloveniji še obstajajo res dobri ljudje.

Zelo dobre.

Res so dobri. Ko te obravnavajo, se počutiš tako lepo sprejet, kot da si član njihove najožje družine, za katerega bodo storili prav vse kar se da. Med tem, ko ukrepajo ti razločno in razumljivo pojasnijo tvoje stanje in zelo prijazno odgovarjajo na vsako morebitno vprašanje.
Storijo vse kar se da in še več.
Izjemni zdravniki in vsi ostali v teamu !

Škoda, da tega ni mogoče reči za mariborsko urgenco….

Tudi jaz sem bila zelo zadovoljna. Pripeljala mami z zlomljeno roko, zelo hitro poslikali, le na operacijo je morala počakati dve uri, ker ni bila tešča. Ker sem blizu, sva šli za 2 uri domov, ko sva prišli nazaj je zdravnik že čakal in takoj operiral. Vsi prijazni.


Zelo,zelo dobre !

Ok, no. Tole pa že diši po montiranih postih. Če samo še en napiše dodaten prepohvaljen post, dobim sladkorno, majke mi.


Ne verjamem, da so montirani.Vsaj glede na mojo izkušnjo, se mi zdi da so pohvale realne.

Če pa dobiš cuker, naj se ti to zgodi tam nekje, v bližini Celja 😛

Ko je sedaj tako velik pomp glede tega dečka… Koliko sem slišal se na tisti urgenci hodnik travmatologije in kritično bolnih internističnih bolnikov stikata in bi mogoče lahko otrok okužil kritično bolne in so verjetno zato zahtevali test. Mogoče bi res lahko bil kaj prej sprejet in da bi ga dali v kakšno izolacijsko sobo in bi tam počakal ampak verjetno na vhodu naredijo triažo in so precenili (če pravilno ali napačno ne vem), da ni življensko ogrožen in da mora bit obravnavan v roku 60 minut, bil pa naj bi v 35 do 40 minutah. V Lj bi verjetno čakal še dlje. Ko si je od znanec 10 let nazaj zlomil roko in ni bilo covida je čakal 60 minut na pregled pa ni bilo v novicah.

Meni se zdi bolj zoprno če ti spregledajo diagnozo in da te potem površno pregledajo (npr ruptura kite) in imaš potem mesece težave, če je pa čakal 35 minut na pregled pa to ni za v časopih. Seveda bi lahko bil prej pregledan v idealnih pogojih ni pa taka novica za v časopis. Se ne spomnim v preteklosti, da bi za tako malenkost reagiral minister za zdravje in očitno se na ministrstvu trudijo.

Bila tam na urgenci, najprej naredijo triažo in tisti, ki dobi rdečo zapestnico, je takoj na vrsti, ker je življenjsko ogrožen.

Če dobiš pa oranžno pa moraš počakati, kaj vem koliko časa, ampak če si v eni uri na vrsti, je že super. Oni z zeleno pa lahko čakajo več ur.

Tako je bilo pred korono.

Pa ljudje so tudi pred korono na raznih urgencah z zlomljenimi udi in podobnimi rečmi čakali več kot uro. Tako, da tole 45 minut ni nekaj ekstra dolgo. Ja, je zoprno, amapk tudi onemu z zlomljeno roko je zoprno, če mora čakat celo večnost. Ja, tudi po več ur in to pred korono.

Poznam osebo,ki je na celjski urgenci čakala v čakalnici z dvema osebama,ki se je izkazali,da imata že dokazan covid in ju niso dali v izolacijo ampak v čakalnico med druge…poznam tudi primer ko je oseba dve uri čakala v mrzli sobi na izvid covid testiranja…kasneje se  je zaradi tega prhladila…

New Report

Close