Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek vrtec nova gorica – pogoja za zaposlitev tajnice – znanje albanskega jezika

vrtec nova gorica – pogoja za zaposlitev tajnice – znanje albanskega jezika

Diskriminacija Slovenk in Slovencev!!!

Toliko se skrbi, da ni diskriminacije do tujcev. Kaj pa sedaj?
Vrtec ni obvezen. Če Albanci ki pridejo sem, ne znajo Slovenščine, to ni naš problem. Najprej naj se naučijo Slovenščine. Obstajajo zastonj tečaji. Če njihove žene vozijo otroke v vrtec in ne znajo slovensko, to ni problem Slovencev, še najmanj pa nekega vrtca. Ampak seveda, zopet je cilj zaslužek.

Smo res blesava država. Prodali bi lastno mater za kapital. Nobene zavednosti več! Fuj in fej!
Pejte v Avstrijo, Nemčijo itd. Tam je pogoj, da dobiš službo, znanje Nemščine!
Pri nas pa lahko dobijo zaposlitev brez znanja našega jezika!
In kdo bo sedaj dobil službo tajnice na tem vrtcu? Naši slovenski otroci spet ne!

Kak link?

Bo Slovenistan….

Dajmo, prodajmo se! Kdo zna Albansko? Redko kakšen Slovenc!
Prvo bodo dobili vse zastonj, ko pridejo sem. Našega jezika se ne bodo se učili, zato ker nas ne cenijo, čeprav jim naša država nudi veliko več. Boljše plače, vrtec, socialne transferje, otroški dodatek. Na koncu pa bodo pobrali še naše službe???
Me zanima, če je pogoj za to zaposlitev vsaj tudi dobro znanje slovenskega jezika. Saj marsikateri prišlek in tudi njegovi potomci nočejo govoriti našega jezika.

V današnjih Primorskih novicah.


Razpis prirejen točno določeni osebi…

------------------------------------------------------------------------------------------------------- [i]Do what you can't.[/i]

Vaš link

Ta ravnateljica ga res serje!
Te Albance naj pošlje najprej na tečaj Slovenščine. Če pa pri njih žene ne smejo biti izobražene, potem pa naj grejo kar nazaj, od koder so prišli!
Sicer pa, kako dobi ta folk zaposlitev v naši državi, če ne razume našega jezika?
Se vam ne zdi čudno, da tako brezskrbno prihajajo sem in od nas pričakujemo, da bomo pa mi za vse poskrbeli?
Jaz si še pomislit ne upam, da bi šla v tujo državo, brez da bi se učila njihov jezik.
Oni pa kar pridejo….

A ko je pogoj znanje ang. nem…. jezika vas pa ne moti?

Ta ravnatelj naj odstopi!

Sem odlocno proti razpisu, ravnateljico pa naj odpustijo.

Nemščino in angleščino se učimo vsi lepo na šoli. Tisti ki gre študirat za administratorja ima ta dva jezika v učnem načrtu.
ABANŠČINE PA NIMA! Albansko pri nas zna samo Albanc.

Ravnatelj tega vrtca naj pošlje izbrano kandidatko na tečaj Albanskega jezika. Ti tečaji se organizirajo, obstajajo! Ni pa prav, da je razpis tako zastavljen, ker je očitno, da je namenjen, nastavljen za določeno osebo.
Moraš bit res glup in zabit, da tega ne vidiš!

Po naših šolah in vrtcih so tudi Makedonci, Kitajci, Italijani, Rusi in Ukrajinci.
A za te, pa se najde komunikacija v tem vrtcu.

Ne, me ne moti, ker gre za dela, ki so povezana s tujino in očitno firme, ki polnijo državni proračun.

Pri tem razpisu gre pa za spodbujanje ne-integracije v našo družbo in to za ljudi ki praznijo naš proračun!

Me samo zanima, koliko otrok obeh zaposleni staršev je ostalo brez vrtca?! Na račun tujcev, kjer je itak mama doma in ki itak ne plačujejo vrtca!

Manj sposobni se zaposlijo pri njihovih, delajo na gradbišču, v pekarni, burekarni, bolj sposobni so pa fiktivno zaposleni in se ukvarjajo s kriminalnimi posli.

Eh ste smešni.
Razpis je pač nekomu prirejen. 😉

------------------------------------------------------------------------------------------------------- [i]Do what you can't.[/i]

Več kot očitno je razpis prirejen.
To da imajo v vrtcih veliko Albancev, je za lase privlečeno.
Ker učim na OŠ, vem da k nam tudi vsako leto prihaja veliko Rusov, Ukrajincev, Kitajcev in Makedoncev.
Ravnatelj naj kar lepo zaposli nekoga, ki ne zna Albanščine. Potem pa naj ga pošlje na izobraževanje, tečaj Kitajščine, Ruščine in Albanščine.

Kaksne smeti si drznejo oisariti, pa to ni res no.

Dajte otroke jebat s tem, da ne bo niti enega v vrtcu, ki bi lahko starsem kaj razlozil, ja. Rea, genialno.

Smeti nacionalisticne. Pa se vas Fuehrer ima doktorat od Albancev.

Jasno, da je razpis prirejen.
Drugace pa absolutno zagovarjam otrokovo pravico, da se ga v javnem sistemu izobrazevanja (tudi v vrtcu) nagovarja v njegovem oz. materinem jeziku; zato je vec kot smiselno zaposlovanje kadrov, ki ta znanja imajo (jasno, da za enega samega, ki ne zna slovensko to ni izvedljivo iz ekonomskega vidika itd).

Se spomnim, da je bil lani objavljen razpis za tajnico na SŽ, ki ima opravljen tečaj za joga inštruktorja… 😉

------------------------------------------------------------------------------------------------------- [i]Do what you can't.[/i]

Kak link?

https://www.robin.si/lokalno/novice + zvočni zapis 01:43

Katere jezike naj zna administrator v vrtcu?
Novice Julij 03, 2017
Javni razpis Vrtca Nova Gorica, ki išče administratorja z znanjem albanskega in makedonskega jezika, je sprožil polemike. Tadej Pišot, mestni svetnik z liste Povezani za Goriško, se s takimi pogoji razpisa ne strinja.

Koliko albanskih otrok je v vrtcu v Novi Gorici?
S katerim uradom bo komunicirala tajnica? Je kateri urad v Sloveniji, kjer govorijo albansko. Morda italijansko, ker je na meji, albansko pa ne.

Bo kdo odgovarjal za tako očitno prirejen razpis? Mar ni to kaznivo? Kje je kakšna inšpekcija???

Zaradi mene nebi bilo v SLO niti enega Albanca, Kosovarja ali Makedonca. Ne kupujem v njihovih pekarnah. Ne kupujem njihovega sladoleda in sladic. Zidarje izbiram izključno slo narodnosti.
Se da z lahkoto preživet tudi brez njih.
Sicer pa iščejo kandidata z znanjem albanščine. Ne vejo pa da obstaja tudi kosovarščina, ki je nekoliko drugačna od albanščine. Mislim, da je v slo več Kosovarjev kot Albancev.
BOJKOT !

Šiptarka, pejt nazaj na svoje Kosovo!

Nekaj sem hodila po tujini in tudi poznam kar nekaj ljudi, ki so se selili po tujini, kamorkoli smo prišli v vrtec, se ni nihče z nami pogovarjal slovensko! Si moreš misliti?! Govorili smo angleško ali pa je šel z nami kdo, ki je znal jezik države bivanja, da se je sporazumel, če vzgojieljice niso znale angleško. S tem, da smo sveda plačevali polne cene vrtcev in da smo šli na tečaj jezika še takoj prvi mesec bivanja v tujini!

S tem, ko bi se zaposlilo nekoga, ki zna šiptarsko, se tem priseljncem dela medvedja usluga, ker se bodo še manj naučili jezika in še manj se bodo asimilirali v družbo in okolje!

Šiptarka, pejt nazaj na svoje Kosovo!

Nekaj sem hodila po tujini in tudi poznam kar nekaj ljudi, ki so se selili po tujini, kamorkoli smo prišli v vrtec, se ni nihče z nami pogovarjal slovensko! Si moreš misliti?! Govorili smo angleško ali pa je šel z nami kdo, ki je znal jezik države bivanja, da se je sporazumel, če vzgojieljice niso znale angleško. S tem, da smo sveda plačevali polne cene vrtcev in da smo šli na tečaj jezika še takoj prvi mesec bivanja v tujini!

S tem, ko bi se zaposlilo nekoga, ki zna šiptarsko, se tem priseljncem dela medvedja usluga, ker se bodo še manj naučili jezika in še manj se bodo asimilirali v družbo in okolje!
[/quote]

Podpis!
Pa nihče te ni vprašal, kje in kako živiš, kaj ješ in če si bolan! Samo ‘ideš kući pjevajući’, če si neprilagijen, če misliš molzt delovno ljudstvo!

New Report

Close