Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Dve buli v križu? Anksiozna da je kaj resnega!

Dve buli v križu? Anksiozna da je kaj resnega!

Danes sem opzila v križu, (malo višje )nekakšno maščobno mehko bulico na vsaki strani hrbtenice. Je simetrično. Se ne vidi, samo če potipam začutim. Sem si rekla ah to ni nič. Sedaj me je pa mož zastrašil, da on tega nima. Pa je še mene strah ratal! Kako je zdaj s tem, mate to tud ve, če se usedete in potipate po tem predelu? Znorela boom od strahu! Heelp!

Lahko je nerakav tumor- lipom?

Ja, 95{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} lipom. Prav nič hudega 😉

nova
Uredništvo priporoča

Pejt k dr ce te je strah. Moja mama ima teh bulic oz bul kar precej po hrbtu..ze cca 20let.

Ne vidi se jih, ko potipam pa sta dve. A ni čudno, da sta dve simetrični? Ne bi ravn zganjala hipohondrije, če ni nič tazga ;)? Je pa zelo mehko nekakšna maščobna bulica :)?

Težko ti rečem brez dodatnih opisov stanja. A si slučajno razen te bulice, ki si jo danes opazila, zaznala pri sebi še kakšno dolgotrajnejšo psihično napetost, razdražljivost, moteno koncentracijo, razbijanje srca, težko dihanje, vrtoglavica, bolečine v trebuhu, glavobol, slabost?

Seveda imamo to vsi samo zatipajo ne vsi …

Težko ti rečem brez dodatnih opisov stanja. A si slučajno razen te bulice, ki si jo danes opazila, zaznala pri sebi še kakšno dolgotrajnejšo psihično napetost, razdražljivost, moteno koncentracijo, razbijanje srca, težko dihanje, vrtoglavica, bolečine v trebuhu, glavobol, slabost?
[/quote]
Od tega edino slabost… me pa boli hrbet že doolgo, ceprav nisem sportala. (Morda prav zaradi tega?) to je še edino. Verjetno ni v povezavi z maščobno bulico. Sem tipala pri možu, on ima tam samo kost, dve na vsaki strani. Jaz imam pa mehko bunkico čez, ki ni tako majhna. Kot pingpong žogica recimo, samo da je podolgovata. Pa ne vidi se ko stojim, samo zatipam. 🙁

Težko ti rečem brez dodatnih opisov stanja. A si slučajno razen te bulice, ki si jo danes opazila, zaznala pri sebi še kakšno dolgotrajnejšo psihično napetost, razdražljivost, moteno koncentracijo, razbijanje srca, težko dihanje, vrtoglavica, bolečine v trebuhu, glavobol, slabost?
[/quote]
Od tega edino slabost… me pa boli hrbet že doolgo, ceprav nisem sportala. (Morda prav zaradi tega?) to je še edino. Verjetno ni v povezavi z maščobno bulico. Sem tipala pri možu, on ima tam samo kost, dve na vsaki strani. Jaz imam pa mehko bunkico čez, ki ni tako majhna. Kot pingpong žogica recimo, samo da je podolgovata. Pa ne vidi se ko stojim, samo zatipam. 🙁
[/quote]

Ok, če drugega ni kot občasne slabosti, kar se verjetno vsem nam kdaj pa kdaj zgodi, potem se definitivno ne rabiš bat anksioze. Kar se tvojih simetričnih bulic tiče, ti v bistvu ne vem kaj dosti reči, ker jih pri sebi nisem še nikoli iskala, verjetno tudi večina drugih ne, tako da ne vem, če jih imam, niti če je normalno, da jih imajo ali nimajo ostali. Vseeno ti svetujem, da ko boš ob priliki obiskala zdravnika, ker prej kot slej se ti bo sigurno pojavilo kaj, da boš mogla it okoli, te bulice le pokaži, da boš bolj mirno spala, da bi pa samo zato hodila…. no, znaš res izpast malce hipohondrična. Vsekakor pa, kar si ugotovila že sama, za hrbtenico bo pa športanje vseeno boljši izkoristek časa kot brskanje po spletu za tujkami in izrazi, ki jih ne poznaš.

Upam, da sem tvojo anksioznost pretvorila v malce besa, zaradi katerega boš zdaj naredila dva kroga v teku okoli bajte 🙂

Keep calm and don’t panic!

New Report

Close