Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ucitelji vsi ze doma

Ucitelji vsi ze doma

Zadnjic je bila tema in so nekateri, verjetno ucitelji, trdili, da delajo, oziroma morajo bit v soli do 10. Julija..no, jaz poznam dobro tri, uciteljice na os, vse so od tega tedna, prvega pocitniskega za otroke, ze zakljucile in so doma..ena ze na morju, druga gre jutri..Sej ne recem nic, itak, kaj bodo v soli, ce ni otrok, logicno..ampak ker je ze ravno bilo govora o tem.

Ja lepo, pri nas pa še kar delamo. Različno dolgo. Jaz moram do 7. 7. Ampak je še kar nekaj dela, tak da se ne pritožujem, boljše v šoli kot doma.

to so izjeme. na nasi soli se vsi delajo. mogoc so te prfokse izjemoma prej na dopustu, mogoc koristijo ure … mogoce majo pa ravnatelja, ki je na izi pa reci po svoje “ureja” 🙂

Kaj tocno, ce ni otrok, nasa sola je zaklenjena., velika sola v velikem mestu. Ne neka podruznicna.

Kako lahko ob tolikem dopustu se ure koristis?

Na srednji šoli v ponedeljek in torek priprave na popravne, v četrtek, petek in ponedeljek popravni, v torek Uz, v sredo rezultati poklicne mature…


Popravnih nimajo vsi ucitelji, soseda uci telovadbo na srednji soli je gotova za letosnje solsko leto..
V OS pa res, tudi jaz poznam dve, sta ze frej.

Jaz tudi ze uzivam na morju in se bom kar nekaj tednov 😊 Tudi uciteljica. Najboljsa sluzba na svetu.

Tudi če učitelj nima popravnih, mora biti pa v komisiji. Za ene popravce je tričlanska komisija.
Mene tudi zanima, katere učiteljice so že doma. Mogoče v OŠ?
Mi (gre za srednjo strokovno šolo) imamo prostih dni brez pouka 38 (3 dni jesenske počitnice, 4 dni novoletne, med zimskimi imamo izpite za zimski rok mature + obvezne seminarje za cel kolektiv), 1 dan prvomajske, poleti smo doma 6 tednov). Seveda nima vsak toliko dopusta, za preostanek moraš imeti kako dodatno dejavnost (krožek, tekmovanje ipd.), kdor tega nima, dežura med počitnicami. Vsi tisti famozni letni delovni načrti, govorilne ure, roditeljski sestanki, konference … grejo pri nas v redni delovni čas. Pri nas je obvezna prisotnost v šoli od pol osmih do pol treh, kar ni pouka, so priprave, nadomeščanja, priprave in poprave testov, na razpolago moramo biti dijakom za dodatno razlago itd. Za razliko do 8 ur so popoldanske govorilne, roditeljski in občasne konference.
Ni nam hudega, učiteljem, ampak včasih debelo gledam, ko berem po forumih o učiteljih, ki so vsak dan doma ob 12 in imajo tri mesece poletnih počitnic. Povejte, na kateri šoli, da bomo lahko pritisnili na našo očitno prezahtevno ravnateljico:))!

Meni pa sploh ni jasno, zakaj ucitelji-ce odgovarjate na take provokativne teme.

Odpirajo jih taki, ki so zelo nezadovoljni s seboj in svojim zivljenjem in jim gredo posledicno vsi na zivce. Danes konkretno ucitelji.

Tako kot se nihce od pisocih ne zagovarja zaradi nevemcesa, se tudi uciteljem ni treba pred anonimnezi.

Kaj ko bi se ti, Ce kdom, zase brigala?! Takim, kot si ti, po domače rečemo “kurjačica”, ker želiš zanetiti prepir, lahko pa tudi “drekomešalka”, kar ti tudi zelo ustreza.

Jaz bi samo rada, da učitelji priznajo, da imajo več dopusta kot vsi ostali.

Naša oš jutri zapre vrata do 27.8. Nikogar ne bo 2 meseca ( oziroma enkrat tedensko pride nekdo dežurat za dve uri). Glasbena šola je že zaprla vrata, le še ravnatelj in tajnica sta tam, če pride kdo po spričevalo.

Delamo ta teden in še naslednji na naši OŠ. Ker sem vodja aktiva, sem do grla v evalvacija letnega delovnega načrta.
Je pa res, da je zelo različno od šole do šole. Naša ravnateljica je zelo natančna in vsako leto je pri nas tako.

Tisti učitelji, ki so že doma, pa če ne drugega prihranijo potne stroške in malico državi kar pa tudi ni tako zanemarljiv znesek.

V 2 OŠ šolah v naši bližini dela samo še pomožno osebje, vsi ostali so na dopustu. Na gimnaziji nekateri še delamo, drugi so že na dopustu.

Mi končamo jutri, razen, če se ni vse postorilo. Bom pa zapisnik, ki ne bo kratek, jutrišnje konference pisala v soboto.
Juhej! Počitnice! Zasluženo.

Drekomesalki avtorici pa predlagam, da magistrira na pedagoški in pride delat v šolo. Po enem tednu bo zaprla gobec.

Nekateri starši so tudi že doma, pa ni nič narobe? Isti so manjkali tudi v mesecu januarju, skoraj cel mesec.
Sorodnica, ki dela v turizmu je tudi po dva meseca na počitnicah v tujini.

Jaz pa še delam, do 6. julija in se vrnem po 15. avgustu. Menim, da nimam več počitnic, kot ostali zemljani.
In imam kar veliko dela z vso dokumentacijo, pospravljanjem učilnice oz. selitvijo v drugo učilnico.
Pa tudi sestanke imamo, da se uskladimo in dogovorimo za delo drugo šolsko leto ( dnevi dejavnosti, kaj bo kdo delal, kdo bo vodja za kaj, kam bomo šli na izlete itd.). To je kar veliko dela, če hočemo, da bo drugo leto vse potekalo v redu.

Doma so le tiste učiteljice, ki delajo polovični čas, a med šolskim letom kljub temu delajo več kot polovični, zaradi odsotnosti drugih učiteljev. Nadomeščanja. Zato imajo nadure in jih koristijo.

Verjetno je isto tudi v gospodarstvu. Če delaš za 4 ure in jih vsaki dan narediš 6, jih imaš kmalu za en teden. Te pa je treba potem pokoristit.
Ministrstvo jih nerado plačuje. Tudi v gospodarstvu je enako.

Ne provociraj.


Jaz jim privoščim. Ne predstavljam si, da bi delala v poklicu, kjer vsak mimoidoči misli, da si javna lastnina, ki jo lahko poučuje, kritizira, izsiljuje, opravlja, grozi, toži in nalaga milijon obveznosti. Sem se ravno pogovarjala z otroki o njihovih učiteljicah iz oš: vse tiste taluštne, ki so to delale s srcem, so se zlomile in pobegnile v druge poklice. Tudi zaradi takšnih, kot si ti, če mene vprašaš. Nimaš svojega lajfa?


Zaradi lazje oddelanega doprinosa smo predlagali, da bi imeli moznost biti v soli med pocitnicami pozno julija in zacetek avgusta, kak teden. Hitro so nas zavrnili, glavni razlog so ravno potni stroski in malica. Z dopustom zacnemo v ponedeljek, vrnemo se 23. 8. Po pravici.

Ne pizdi tu dosti, če ne poznaš tega poklica!
Imaš vse možnosti, da to delo tudi ti opravljaš.

In to tebe boli, ker:
a.) si šele v odrasli dobi spoznala, da so poleti počitnice
b.) imaš otroke, ki bi jih raje imela v šoli, kot doma
c.) nisi uspela dokončati pedagoške fakultete

Počitnice 🙂 juheeeej…
Že par dni je torba v kotu, eni se pa ŠE vedno ubadate, kje so in kaj počno učitelji? Nimate šolarjev, da uživate počitnice?Ali morda vnučkov šolarjev?

Avtorica opravlja zelo zahtevno delo, če ima čas štet, kdo je kdaj na dopustu.

New Report

Close