Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Novo mesto ali Ljubljana

Novo mesto ali Ljubljana

Raje bi živeli kje?

LJ

Nm

Ljubljana.

Sam lahko rečem, da sem živel v obeh mestih in sem opazil nekaj razlik, vsako mesto ima svoje prednosti in pomanjkljivosti.

Veliko je odvisno predvsem od lokacije. Sem ljubitelj narave in rekreacije in posledično sem si v obeh mestih izbral lokaciji, ki so blizu gozda in ob tekaških, kolesarskih poteh. Ljubljana ima to značilnost, da je bolj ravninska za razliko od Novega mesta, ki ima bolj razgiban teren.
Glede nakupovalnih centrov in trgovin je tako, da jih je že ogromno v Novem mestu (zadnja leta so zrastli kot gobe po dežju), a nekatere specifične trgovine se da najti le v Lj, kar je plus. Tudi glede avtobusnih prevozov se je Nm predvsem zadnje leto približalo tistim v Lj, čeprav je tam bolj urejeno zaenkrat, je pa tudi v Nm pozitivna sprememba bila letos.
Težko vem, kaj naj še rečem, ker ne vem, kaj te zanima, lahko poveš kaj te najbolj zanima in ti bom podal primerjavo. 🙂

Zanima me predvsem kateri del mesta je najbolši za živet. Otrok, šola, soseska na splošno…varnost, da ni tuk priseljencev ali ciganov, šiptarjev oz.mafije

New Report

Close