Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ali lahko moje reklamne letake sama dam v nabiralnike?

Ali lahko moje reklamne letake sama dam v nabiralnike?

Zivjo! Imam lokalen posel, zato poleg facebooka v poštev pridejo tudi letaki. Zanima me, ali je dovoljeno, da grem po blokih in v nabiralnike dam letak? Seveda ne bom smetila pri tistih, ki imajo nalepko. Berem kontradiktorne stvari, eni pravijo, da lahko, drugi, da je kaznivo?

Žal ne vem kako je s tem.
Vem pa, da dostikrat to prakticirajo. Samo ponavadi zatikajo za brisalce.

Imamš registrirano dejavnost? Če je, lahko. Morajo pa biti na letaku tvoji podatki, ne samo telefon. Zatikanje za brisalce je pa že nekaj let prepovedano.

pazi, da te poštarji ne prijavijo zaradi nelojalne konkurence in opravljanja neprijavljene dejavnosti ☺

Za brisalce ne bi zatikala, ker sama to res sovražim, ko ne opazim, pa peljem in mi to frfota potem na vetrobranskem. Ali lahko letake dam tudi na oglasno desko pri nabiralnikih? Ja imam prijavljeno dejavnost in tudi na letakih pise firma 🙂

Kaj res?
Samo to še vedno prakticirajo in je obupno.
Sploh kaki lokali, gostilne radi to počno pa tudi kake mobilne trgovine. Nadvse nadležno.
Gredo po celem parkingu in zataknejo vsem po vrsti za brisalce. Potem pa letijo tisti letaki povsod okrog.


mišljena je dejavnost poštnih storitev – dostave obvestil na dom ☺
ne vidim problema, da daš v nabiralnik, ki nima nalepke proti oglasnemu tisku.

Zakonsko ne vem. V naš nabiralnik dobimo privat letake….pranje avta, hrana na dom…masaže, umetni nohti ….nič narobe, pride prav 🙂


mišljena je dejavnost poštnih storitev – dostave obvestil na dom ☺
ne vidim problema, da daš v nabiralnik, ki nima nalepke proti oglasnemu tisku.
[/quote]
Ne rabi registrirane dejavnosti poštnih storitev, ker teh storitev ne opravlja za druge in jih ne zaračunava. Tudi dejavnosti oglaševanja in dejavnosti oblikovanja letakov ji ni treba registrirati. Svoje storitve lahko oglašuje na način, kot ga je opisala, le da ne sme dajati letakov v nabiralnike z rumeno nalepko.

Mislm da lahko, ker sm par mescev nazaj enga vidla pri nabiralnikih, ki je dajal notr reklame za okna in vrata, pa sva se mal pogovarjala in on je zaposlen v tej firmi. Enkrat pa enga vodovodarja, ki ima s.p. in je tud letake dajal v nabiralnike.

Mislm da lahko, ker sm par mescev nazaj enga vidla pri nabiralnikih, ki je dajal notr reklame za okna in vrata, pa sva se mal pogovarjala in on je zaposlen v tej firmi. Enkrat pa enga vodovodarja, ki ima s.p. in je tud letake dajal v nabiralnike.
[/quote]

v poštne nabiralnike s priimkom lahko dajo samo pošiljke in obvestila, ki so naslovljena na ta priimek

jih ne dajejo v nabiralnike, so pa večkrat na oglasni deski.
LP

Mislm da lahko, ker sm par mescev nazaj enga vidla pri nabiralnikih, ki je dajal notr reklame za okna in vrata, pa sva se mal pogovarjala in on je zaposlen v tej firmi. Enkrat pa enga vodovodarja, ki ima s.p. in je tud letake dajal v nabiralnike.
[/quote]

v poštne nabiralnike s priimkom lahko dajo samo pošiljke in obvestila, ki so naslovljena na ta priimek
[/quote]

Možn, ampak pri nas tega ni. Dobiš v nabiralniku vse živo. Še majhne listke, na compu napisan o raznih storitvah, ki jih ponujajo 😉 pa tega in raznih letakov (ne mislm na reklame), je ful, skor dnevno. Zato pa že pri nabiralnikih prečekiram vso pošto in kar me zanima vzamem, ostalo pustim 😉

Mislm da lahko, ker sm par mescev nazaj enga vidla pri nabiralnikih, ki je dajal notr reklame za okna in vrata, pa sva se mal pogovarjala in on je zaposlen v tej firmi. Enkrat pa enga vodovodarja, ki ima s.p. in je tud letake dajal v nabiralnike.
[/quote]

v poštne nabiralnike s priimkom lahko dajo samo pošiljke in obvestila, ki so naslovljena na ta priimek
[/quote]

Nenaslovljena pošta … tudi Pošta jih daje.

In tako kot pravi ena zgoraj, tudi registracija oblikovanja in raznosa ni potrebna, ker reklamira samo sebe (in svojo registrirano dejavnost), ravno tako kot npr.šivilja lahko svoje izdelke proda, pa čeprav nima registrirane trgovine, ampak šiviljstvo.

Pri nas dobimo vse možne letake v nabiralnik. Piše pa vsepovsod kdo je lastnik/avtor tega…

Če je nalepka nikakor. Če mi kdo kljub nalepki vrže notri oglasno sporočilo DOSLEDNO IN VEDNO poslikam in pošljem prijavo na email tržnega inšpektorata, imam kar template pripravljen. Pa tudi nikakor ne lepi tega na oglasne deske blokov. Deska je namenjena za pomembna obvestila stanovalcem, ne pa da za pozornost tekmujejo tvoja reklama in pomembno obvestilo.
Drugače je pa tako, stanovanjski blok ni javna, temveč privatna lastnina več ljudi. Če tam ne živiš, nisi na najavljenem obisku, ali pa si upravnik ali izvajaš kakšna dela na objektu v resnici nimaš nobene pravice prestopit praga stavbe in sploh pristopit do nabiralnika.

Mene sicer nič ne moti, če dobim v nabiralnik kakšno lokalno ponudbo – me pa zanima, kako sploh pridejo do nabiralnikov, ki so večinoma za zaklenjenimi vrati?

Zvonijo na naključne zvonce? Ker pri nas se to skoraj ne dogaja…
In če kar tako pozvoni – spustite ljudi noter?

New Report

Close