Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Metoda all on 4 DA ali NE?

Metoda all on 4 DA ali NE?

Spoštovani,

Stara sem 59 let in pred kratkim so mi na zgornji čeljusti izruvali vse preostale zobe saj sem se že nekaj časa borila z paradontozo. Dobila sem ponudbo iz zagrebške klinike za metodo »ALL ON 4«. S ponudbo sem sicer zelo zadovljna zanimajo pa me vaše izkušnje s to metodo.

Hvala

Svetujem ti, da pozdraviš bolezen dlesni in se potem dobro posvetuješ, kajti, problemi ne izginejo, ko se vstavlja v usta tudi tovrstne pripomočke.
Vsekakor pravijo, da je bolje, če se takoj po ruvanju vstavljajo stvari, ampak, če nimaš bolezni pozdravljene, si boš naredila medvedjo uslugo tako na dlesnih kot s financami.

All on 4 predstavlja novo metodo v zobozdravstvu s katero se na 4 implantantih nadomesti s fiksno protetiko. Gre res za zelo zahteven poseg, kjer je ključen dobro usposobljen team strokovnjakov. Moj mož je zaradi hude bolezni izgubil vse zobe in to je bila edina metoda primerna zanj. Danes je zadovoljen in nima nobenih težćav. Tudi on je bil na Hrvaškem, saj pri nas takrat ni bilo te prakse.

Greta kje pa je bil vas mož na posegu on koliki časa je bila prisotna bolečina?

Spostovani!
Kaksna pa je cena posega oziroma kaksno ponudbo in placilne pogoje ste dobili?
Hvala in lp

Pozdravljena. Lahko povem še svojo izkušnjo glede metode all on 4. Moj zobozdravnik iz Novega mesta mi je to odsvetoval in ponudil snemljivo protezo, ker da naj bi bila ta metoda pri nas še dokaj netrazvita. Po pripiročilu sem odšel v Zagreb kjer so mi zelo hitro vse uredili in sedaj sem zadovoljen že dve leti in brez kakršnihkoli težav. Tako da moja izkušnja glede te metode so samo pohvalne.

Hrvaške klinike so resnično med najboljšimi na področju zobozdravstva… sama sem zelo zadovoljna in jih priporočam vsima ki razmišljajo na poseg v tujino
Lp

Res so hrvaški zobozdravniki zakon! Jaz imam polna usta implantatov, nekaj operacij za sabo in vse je bilo ok, brez vnetij, narejeno strokovno. Pa še zelo estetsko,sedaj imam res prekrasen nasmeh. Stara sem pa 51:)

Moj mož je bil na posegu v hrvaški kliniki IMED v Zagrebu. Resnično je bil zelo zadovoljen.

Ravno sem v obdelavi all on 4. Vstavili so mi že 4 implatante, tudi jaz sem imela parandatozo in ostala brez vseh zgonjih zob. 5 mesecev moram čakati, da se zadeva zaraste, 3 so že mimo. Delajo mi v Ljubljani, cena 4200 eur.

Avtorica, zanima me, kakšno ponudbo ste dobili iz Zagreba, kajti tudi jaz sem poslala nekaj povpraševanj, cene so se vrtele od 4000 do 6000 eur, tako da sem se raje odločila za Ljubljano, ker če bi šlo karkoli narobe, te pri nas noben zdravnik ne vzame.

Tista, ki sprašuje za bolečino, naj povem, da je bolečina prisotna le prvi dan, ko popustijo inekcije, si pa potem kakšen teden precej otekel in modrikast.

Pozdravljeni,
prijateljica se zelo boji zobozdravnikov, vendar je bila nad obravnavo v kliniki v Zagrebu, IMED navdušena. Že na posvetu so ji razložili ves postopek in jo pomirili. Po sprejemu v obravnavo so ji najprej odstranili zobe, vstavili implantante, naslednji dan pa je že dobila nove zobe in odšla domov. S hitrim posegom in prijaznim osebjem je bila nadvse zadovoljna.

Kar se tiče cen, sem slišala, da je razpon ogromen, od par sto evrov do nekaj tisoč evrov? Razlike v ceni so najverjetneje zaradi različnih materialov za implantante? Najbolje, da se gre na pregled in je več jasnega – ali kaj svetujete naj naredim najprej?

Ja, predhodno je treba na pregled, da te zdravnik pogleda, predlaga plan zdravljenja in naredi stroškovnik. V IMEDU imajo tudi brezplačne posvete in sicer ob sredah.

Najbolje, da greste najprej na pregled in razgovor. Za Dr. Krmpotić in Dr. Lovrinić sem na forumu prebrala pohvale ter da sta zelo strokovna in natančna.
Srečno!

Najbolje, da greste najprej na pregled in razgovor. Za Dr. Krmpotić in Dr. Lovrinić sem na forumu prebrala pohvale ter da sta zelo strokovna in natančna.
Srečno!
[/quote]

Za dr. Krmpotića pravijo, da je najboljši oralni kirurg na Hrvaškem. Kaj več pa ne bi vedla povedat, vsaj ne iz izkušenj.


Lahko tudi kak konkreten podatek? Ime klinike, zobozdravnika, kakšno ceno?


Lahko tudi kak konkreten podatek? Ime klinike, zobozdravnika, kakšno ceno?
[/quote]

Nekdo ti je že zgoraj odgovoril. Ampak nobenega govora še ni bilo o cenah?

Kot sem gledala na njihovi spletni strani, so edini, ki lahko odstranijo zobe in vstavijo implantante v splošni anesteziji, ker imajo operacijsko sobo. Kar pa ni slabo, saj že samo pri plobiranju zoba potrebujem injekcijo.

Pozdravljeni,

mene še vedno zanimajo cene in plačilni pogoji. Če ima mogoče kdo izkušnje?

Hvala.

Zdravili mi bodo začetno parandotozo in zapirali žepke.
Za poseg bodo uporabljali injekcije proti bolečimam, ker bo globinski poseg. Več ne vem.
Imam osnovno zavarovanje v tujini in bo vse plačala zavarovalnica.

Izvolite eno konkretno ponudbo: Od IMED klinike se dobila ponudbo za metal-kompozitni all on 4, cena 8.000 evrov, ki vključuje tudi splošno anestezijo (ki drugače stane okoli 1.000 evrov!).

Lep dan,

To je obojestransko ali samo za zgornjo oziroma spodnjo čeljust?

To je obojestransko ali samo za zgornjo oziroma spodnjo čeljust?
[/quote]

Cena 8.000 evrov je za zgornjo čeljust z metal-kompozitnimi kronami.

Cena 8.000 evrov je za zgornjo čeljust z metal-kompozitnimi kronami.
[/quote]

To je pa zelo, zelo drago. Morda poznate kje, kakšnega zobarja, ki niso tako dragi?

Morda se bolj juzno. Bosna srbija…romunija?? Preveri

New Report

Close