Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Novomeščani kako se je…

Novomeščani kako se je…

kvaliteta življenja spremenila? Je dosti priseljencev, kakšni so odnosi med ljudmi, utrip življenja? Imam občutek, da je kljub gospodarskemu razvoju slabše in bolj tuga…se motim?

Ne opazim nobene bistvene razlike, od nekdaj bilo Nm mešanica malomeščanstva in revščine.
In tako je še danes.

Kje pa so najboljše soseske po vašem mnenju? Katerega dela mesta nikakor ne priporočate?

Nobenga iz mesta tukej? Jajaja…

No, jaz bi o soseskah težko govorila, ampak če hočeš, jaz bi se izognila Bršljina in morda okoli Grma. Najboljše soseske pa, bo pa precej subjektivna zadeva. Sprašuješ pa glede kakšne namestitve, stanovanje v bloku ali hiša?

sprašujem kje je najbolj pametno kupiti stanovanje. Da je primerno za male otroke in soseska z urejenimi odnosi, stanovalci. Je kaj takšnega? Ulica Slavka Gruma je menda kar zloglasna…pa tam okoli ciganov

Fajn so Košenice, pa Mestne njive..

Košenice niso fajn, otroci ne morejo sami v šolo, jih moraš voziti v šolo, tudi šmihelsko cigansko naselje je blizu. Pred 30 in več leti je veljalo za elitno naselje v Brezov log, Cesta brigad, Vandotova, potem pa je bilo na osnovni šoli Bršljin iz leta v leto več otrok iz naselja Brezje. Zdaj romski otroci niso več samo na eni osnovni šoli, ampak jih razpršeno vozijo v vse OŠ v NM, tako da glede tega ravno nimaš izbire. Glede blokovskih naselij so še najboljše Mestne njive, Ragovo, pa Seidlova, glede privatnih hiš pa itak ni pametnih novih lokacij. Če kupuješ že zgrajeno hišo, pa bi jaz kupovala tam okoli bolnice ali na Žibertovem hribu. Se ne strinjam, da je revščina , (veliko ljudi je zaposlenih v Krki), je pa bolj malomeščanstvo kot meščanstvo.

Zdaj vidim, da se zanimaš za stanovanje, sama bi poleg že predlaganih gledala še v naselju Nad mlini, na Smrečnikovi in v Ulici Danila Bučarja, imaš vse pri roki, stanovanja so sicer malo starejša, a so jih nekateri že obnovili v nulo.

Kje pa kakšne novogradnje? “Elitni” predeli

Elitnih blokovskih naselij v NM praktično ni. Zadnje je bilo zgrajeno na Ragovski, a so bila takoj razprodana. Nova soseska naj bi bila v Podbrezniku, a je zdaj že nekaj let zgrajenih le nekaj blokov, od ostalih obljubljenih objektov pa ni nič, tako da mlade družini, ki so pokupile Podbreznik, vozijo otroke v bršljinsko šolo in vrtec.

Avtor in podobni IDIOTI:

Neee hodite v socialne bloke v Nm, res ni primeren kraj za vas. Ostanite v jamah še naprej, izogibajte se Dolenjski na doooolgo. Ne rabimo vas. Hvala 🙂

Mestne njive so bile res super zame, ko sem odraščal tam. Ravno prav daleč od glavnih cest in prometa, a hkrati dovolj blizu centra (slabih 10 min hoje do OŠ, 15 min do Glavnega trga). Kot rečeno, prometa je malo, tako da smo se otroci brez nevarnosti podili s kolesi po naselju. Na Seidlovi je to bolj težko, ker je glavna cesta takoj zraven.

Kaj pa Novemu mestu fali? Mani osebno je zakon. Spremenilo se ni kaj dosti, razen kar se je Krka močno razširila, kakšna stara stavba je padla, tiste rondoje so postavili, Novi nakupovalni centri, Kino imamo, kako novo naselje se je zgradilo… drugače pa nič posebnega. Edino dogaja se več nič zunaj oz. se ampak… včasih je bilo bistveno bolj živo. Je treba it v okolico na kako lokalno prireditev pogledat.

Morate se zavedat da tu ni tako kot v Ljubljani. Utrip žuvljenja je drugačen. Ni gneče (no razen ob dveh popoldan, ko vsi rinejo ven), dokaj umirjeno okolje,… hudo problematičnih predelov ravno ni. Lahko bi kvečjem opredelil kot bolj zaželjene ali manj zaželjene lokacije odvisno od želja in pričakovanj.

Ampak slabe volje pa ne maramo 🙁 če se mislite preselit in nato pizdit čez nas raje pojdite drugam.

Novomeščan, v mislih sem imela na Seidlovi nove bloke na tisti strani, kot je pokopališče (so bili kao opredeljeni kot elitni) in ne Plavo laguno ob Krki. Sicer se pa strinjam s tabo.

da iz NM prihaja kraljica resničnostnih šovov …
Ko kdo omeni NM, mi najprej prideti na misel. 😉

… mi najprej pride na misel Mirela …

Mi se zanimamo za hišo. Kaj pa te obrobne vasi okoli NM? Češča vas (vidim, da je tam kar nekaj novogradenj), Prečna?

Si na deželi in hkrati tik tak do mesta.

No, v novomeški porodnišnici je rojena tudi Melanija, če smo že začeli tako temo. Se pa v Nm veliko dogaja na kulturnem področju, športu, glasbi; je veliko prireditev, kjer vsak lahko najde nekaj zase.

New Report

Close