Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek moja rojstna hiša bo ostala prazna

moja rojstna hiša bo ostala prazna

Sama sem se odselila od doma že prej 8 leti, doma je ostala sestra.
Starša imata svoje stanovanje, ker se nista razumela z mamo, sta se odselila.
Vsi smo planirali, da bo doma ostala sestra, ampak se sedaj s fantom selita drugam (stara mama njima nič ne pusti, da bi si uredila po svoje, sitnari in podobno).

Želim, da si sestra naredi prijeten dom, vseeno pa sem malo žalostna, da nihče ne bo ostal tam. Z možem sva razmišljala, da bi se midva z otroki preselila nazaj, ampak dvomim, da bi tudi mi se tam dobro počutili.
Bo pa hiša potem za naše otroke ali za nas ko pač mame ne bo več. Hiša je sicer obnovljena, od novih oken, vrat, pohištva…. in v kolikor je prazna oz. bo tam samo mama pa bo hiša začela propadati.

Če je tečna je bolje, da živi sama.Škoda živcev.

prevelika navezanost na material povzroča nepotrebne duševne bolečine.
če ti še niso drugi povedali, ti povem jaz, da je tudi tvoje bivanje na zemlji samo začasno in te slej ko prej ne bo. Zato se res ni treba sekirat za eno bajto, še manj pa zaradi tega rinit v nesrečo.
Tudi bajte pred 50 sploh ni bilo in je morda čez nekaj let več ne bo.

nova
Uredništvo priporoča

To je samo hiša.
Spomine nam ustvarijajo ljudje in ne kup ceglov.
Ne delaj napake in prodaj nepremičnino, dokler je še kaj vredna.

Razumem te, ker tam v tisti hiši so le spomini, je del tega, kar si zdaj, je bila velik del tvojega življenja . aMPAK če je stara mama problematična (so se odselilil tvoji starši in sestra), nikr ne rini ti zdaj tja, ker je velika verjetnost, da boste imeli težave tudi vi.
Ustvarjaj nove spomine tukaj, kjer si ………… Nikoli pa ne veš, kaj ti življenje prinese.

sem mislila, da so spomini v glavi

Če je mama tečna naj bo pa sama v hiši pa boste vsi srečni ter imeli mir. Ne sili nazaj. Za eno staro bajto (preurejena ali ne) ti pa res ni treba jokat. Moja dva sta prišla na idejo, da bi hišo prodala, nekaj denarja še dodala ter se preselila drugam. Sta nas vse vprašala, če jo kdo hoče…pa ni kandidata. Nam vsem dol visi za hišo. Res nevem zakaj so pri nas vsi tako bolni na te bajte. Če ni ok greš drugam in to je to. Sem se že 3x selila pa še se bom. Mi hiše ni škoda.

Ne tako redka situacija v današnjih časih. Različni ljudje različnih generacij grejo običajno težko skupaj brez večjih prilagajanj, pa ni nujno, da gre za velika neskladja. A vsakodnevno prilagajanje leto za letom ustvarja notranje nezadovoljstvo in napetosti. Vse skupaj se lahko odraža celo kot psihosomatska motnja. Več primerov poznam, ko imajo ljudje v domačem okolju (praviloma v hiši pri starših) težave z dihanjem, ki z bivanjem v drugem okolju izzvenijo. Težave se pojavijo npr. že dan pred vrnitvijo v običajno okolje.
Mir je več vreden kot nostalgija – tudi v tem primeru.

Saj ni njena.

Rodila si se v tej hisi? Se nisi v porodnisnici?

Imam sodelavko, ki je bila rojena doma, ne v porodnišnici, enako tudi njeni sorojenci 🙂

Moje rojstne hiše pa žal ni več. Rojena sem bila leta 1957, na maminem domu. To hišo so pred leti posuli, ker gre tod mimo avto cesta.
Kot otrok sem tam preživela veliko časa pri moji stari mami. Povem pa po pravici, da vsakokrat, ko grem tam mimo in ni niti znaka od hiše, se razjočem, tako mi je hudo.

Razumem že, ali po drugi stran hiša je samo hiša.
Kdo bi pa živel skupaj,ali je to s starši ,ali stari starši,če ti potem omenjeni kakajo po glavi.
Z mojim sma se preselila ravno zaradi tega na svoje,ker je tašča samo sikala, nič ji ni bilo prav,čeprav smo ji vse k riti prinašala. Z njo še živijo tudi druga snaha in vnukinja,ki tudi pravita, da izgubljata živce z njo.
Moj srček je tako rekel,da bi verjetno pristal v umobolnici ,če bi še dalje živel pri svoji mami.


Tvoj srček je tvoj otrok ali tvoj mož?

Proda naj tujo hišo z mamo vred?? Krasen nasvet, ni kaj!

sem mislila, da so spomini v glavi
[/quote]

Tudi v glavi. Ogromno jih je v hiši!

Jaz te čisto razmem, avtorica. Ampak potrpi. Pusti staro mamo samo v njeni tečnobi. Nihče si naj ne kvari življenja s takim sobivanjem. Hiša bo že zdržala nekaj časa nekoliko slabše rabe. Samo pazite, da boste imeli zavarovano, če gospo žlehtnoba zgrabi in zažge vse skupaj, ko ugotovi, da je komu do njene hiše… Poznam en primer, ko je pijanski fotr svoji hčerki in njenemu možu celo kmetijo zažgal iz hudobije. Sta morala iz nule začet.
Po mojem ti nihče ne vrne zapravljenih let sekiranja, ko živiš s sebično, hudobno veščo. Bodi vesela, da ste vsi svobodni!

Kok ste egoistični. Tebi se srce trga zaradi tvoje rojstne hiše, a pomisliš na svoje otroke, ki bi jih iz rodnega doma zvlekla, da bi bila ti v rojstni hiši? S tem, da ti tam verjetno nimaš ravno nekih prijateljev, svoje otroke bi pa iztrgala iz kroga, ki si ga šele ustvarjajo…. Dajte najprej na svoje otroke mislit ne na cegle in svojo primarno družino.

“Vsi smo planirali, da bo doma ostala sestra” ??????

Planiraj svoje življenje, ne tujega. Če ti je hudo za bajto, se ti preseli nazaj.


Tvoj srček je tvoj otrok ali tvoj mož?
[/quote]

Moj srček teta, je moj partner.

Mojo rojstno hišo pa so porušili!
Kaj pa sedaj?
Katera je na boljšem?

New Report

Close