Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Koliko je dovolj? (zanositev)

Koliko je dovolj? (zanositev)

Pozdrav, nezaščitene odnose imava dobri dve leti: vendar neredne. En mesec npr. 3krat, drug mesec 5krat, tretji mesec 2krat itd. Bi me morala skrbeti neplodnost? Mislim, da še ni bilo meseca resnično rednih odnosov, kakor so definirani kot redni.

Ce imas redne cikluse potem bi priblizno morala vedeti kdaj imas ovulacijo in se vsaj takrat “potruditi”. Odvisno koliko si stara, ce si cez 30 bi mene ze malo skrbelo.

Mislim, da te lahko skrbi. Jaz recimo sem 5krat zanosila kot bi rekel keks. Odnosi so bili nezaščiteni, niti ne blazno pogosti. Enkrat sem zanosila celo na zadnji dan menstruacije.
Pomojem s tvojo oz partnerjevo plodnostjo ni vse ok.

Thja, težko reči. Dve leti se res sliši dolgo, ampak je pa tudi res, da še pri parih, ki imajo redne odnose ali se bolj “potrudijo” v času ovulacije, v povprečju traja pol leta, da ženska zanosi, na neplodnost pa se pomisli šele po enem letu poskušanja. Načeloma se 2 – 5x na mesec vsekakor ne smatra za “dovolj” v tem smislu, da bi te morala skrbeti neplodnost. Tako da rajši začni spremljati, kdaj imaš ovulacijo, pa boš potem videla, ali imaš razlog za skrb ali ne.

Saj komaj kaj seksata, kako naj kdo kaj svetuje? 2x, 3x na mesec ni nič, to komot vse seksaš ob napačnem času. Če si v letih, se vsekakor dajta pregledati, če sta pa še mlada, pa poskusita malo povečati pogostost zabave in pazita na ovulacije, potem bo bolj smiselno kaj pričakovati.

Za redne spolne odnose se štejejo odnosi 3-4 krat na TEDEN. Dvakrat mesečno je premalo…..


V smislu zanositve?

Ma dost je enkrat, če je ob pravem času in je vse drugo ok, če je karkoli narobe ne bo dovolj četudi sta vsak dan skupaj. Sploh pa kvaliteta sperme pada, če so spl. odn. prepogosti.

Ma dost je enkrat, če je ob pravem času in je vse drugo ok, če je karkoli narobe ne bo dovolj četudi sta vsak dan skupaj. Sploh pa kvaliteta sperme pada, če so spl. odn. prepogosti.
[/quote]
To o kvaliteti ni res! SO morajo biti na 2-3 dni ker toliko casa prezivijo semencice, tako imas pokrite vse dneve ne glede kdaj je ovulacija.4

Ne, tole nikakor niso redni spolni odnosi. Le ti bi morali biti vsak drugi dan, da si potem “ziher”. In če si plodna, bi ob taki frekvenci načeloma morala zanosit kar lepo v prvem mesecu. Tako pa, kot počneta vidva, je pa bolj lovljenje sreče.

Jaz sem zanosila prvi mesec, pri katerem nisva “pazila”. Pa še to sem mislila, da je ovulacija mimo.

Ma dost je enkrat, če je ob pravem času in je vse drugo ok, če je karkoli narobe ne bo dovolj četudi sta vsak dan skupaj. Sploh pa kvaliteta sperme pada, če so spl. odn. prepogosti.
[/quote]
To o kvaliteti ni res! SO morajo biti na 2-3 dni ker toliko casa prezivijo semencice, tako imas pokrite vse dneve ne glede kdaj je ovulacija.4
[/quote]

Spermiji v cerviksu ženske preživijo tudi do 5! dni (lahko tam počakajo na ovulacijo). Če je bil cerviks poškodovan (prepogosto menjavanje partnerjev, bolezenska stanja…) je zanositev težja.
Kvaliteta semena pada z večanjem frekvence izlivov, ravno tako pada, če so intervali med izlivi predolgi.
To so znanstveno preverljiva dejstva.

Sploh ni potrebno tolikšno št. “skokov”, če se spremlja kdaj nastopi ovulacija. Samo za to je potrebno nekaj predznanja o ženskem telesu i ciklusih.


Ovulacija lahko nastopi tudi zaradi velike vzburjenosti ženske, jajčece preživi nekaj dni v jajcevodu…itd

Ma dost je enkrat, če je ob pravem času in je vse drugo ok, če je karkoli narobe ne bo dovolj četudi sta vsak dan skupaj. Sploh pa kvaliteta sperme pada, če so spl. odn. prepogosti.
[/quote]

Ne pada kvaliteta sperme, pač pa se zmanjša število semenčic v njej. To sta dva zelo različna pojma in ne krive vere tukaj učit.
Optimalno je na 3-4 dni in brez vmesnih izlivov za partnerja. Preberita si kaj literature, kako pa mislita vzgajati dojenčka, preberita si tudi o otrocih.

Jaz, če bi 1x na dva meseca razprla mednožje pa bi še takrat fasala. Zanosila sem na zadnji dan pred menstruacijo. Pa ne enkrat.

Ma dost je enkrat, če je ob pravem času in je vse drugo ok, če je karkoli narobe ne bo dovolj četudi sta vsak dan skupaj. Sploh pa kvaliteta sperme pada, če so spl. odn. prepogosti.
[/quote]

Ne pada kvaliteta sperme, pač pa se zmanjša število semenčic v njej. To sta dva zelo različna pojma in ne krive vere tukaj učit.
Optimalno je na 3-4 dni in brez vmesnih izlivov za partnerja. Preberita si kaj literature, kako pa mislita vzgajati dojenčka, preberita si tudi o otrocih.
[/quote]
Kvaliteta sperme se ocenjuje na podlagi gostote, valovanja in gibljivosti…v grobem.
Če je gostota slaba je posledično tudi kvaliteta vprašljiva.

Lahko da pri teh bolj redkih spolnih odnosih ravno fališ ovulacijo. Po drugi strani pa, če v 2 letih ni prišlo do zanositve in npr. nisi stara 25 bi osebno stopila do ginekologa za vsak slučaj. Začetne preiskave so neinvazivne.

To me spomni na kolegico, ko je šla k ginekologu, da se trudita 9 mesecev in še ni zanosila. In jo vpraša kako pogosto ima spolne odnose. Pravi da odvisno ali je partner doma ali ne… je šofer in vozi špedicijo. In pravi ginekolog ja gospa priporočljivo bi bilo 10-15x… (t.i. 2-3 dni). In ona baje kot iz topa: 10-15x? Na leto? Ja to pa spraviva skupaj 🙂


V smislu zanositve?
[/quote]

Ja, v smislu zanositve za redne spolne odnose velja vsak drugi dan. Če ne gre (zaradi odsotnosti ali pa tudi manjšega libida), pa obvezno spremljati ciklus in več odnosov v tednu pred ovulacijo in še dan po njej. Ampak to pomeni, da pri sebi spremljaš znake ovulacije in jo prepoznaš, ne da se 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} zanašaš na razne koledarčke in podobno. Meni je res hecno, ko kakšna ženska reče “sem zanosila dan pred menstruacijo”. Ne, nisi, ker to ni možno. Zanosila si dan pred PRIČAKOVANO menstruacijo, samo nisi vedela, da je ovulacija nastopila pozno, ker ne spremljaš znakov. Ampak tudi če ne bi seksala tisti dan, ne bi dobila menstruacije naslednji (predvideni) dan, ampak čez cca. 14 dni.


V smislu zanositve?
[/quote]

Ja, v smislu zanositve za redne spolne odnose velja vsak drugi dan. Če ne gre (zaradi odsotnosti ali pa tudi manjšega libida), pa obvezno spremljati ciklus in več odnosov v tednu pred ovulacijo in še dan po njej. Ampak to pomeni, da pri sebi spremljaš znake ovulacije in jo prepoznaš, ne da se 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} zanašaš na razne koledarčke in podobno. Meni je res hecno, ko kakšna ženska reče “sem zanosila dan pred menstruacijo”. Ne, nisi, ker to ni možno. Zanosila si dan pred PRIČAKOVANO menstruacijo, samo nisi vedela, da je ovulacija nastopila pozno, ker ne spremljaš znakov. Ampak tudi če ne bi seksala tisti dan, ne bi dobila menstruacije naslednji (predvideni) dan, ampak čez cca. 14 dni.
[/quote]

Vsaj ena, ki res ve, o čem piše/govori.


To o kvaliteti ni res! SO morajo biti na 2-3 dni ker toliko casa prezivijo semencice, tako imas pokrite vse dneve ne glede kdaj je ovulacija.4
[/quote]

Spermiji v cerviksu ženske preživijo tudi do 5! dni (lahko tam počakajo na ovulacijo). Če je bil cerviks poškodovan (prepogosto menjavanje partnerjev, bolezenska stanja…) je zanositev težja.
Kvaliteta semena pada z večanjem frekvence izlivov, ravno tako pada, če so intervali med izlivi predolgi.
To so znanstveno preverljiva dejstva.

Sploh ni potrebno tolikšno št. “skokov”, če se spremlja kdaj nastopi ovulacija. Samo za to je potrebno nekaj predznanja o ženskem telesu i ciklusih.
[/quote]

Ključna besedna zveza je “tudi do …”, kar pomeni, da načeloma lahko, so pa redki, tako tisti 5 dnevni so redki za z lupo iskat in kot taki prej izjema kot pravilo. Večina jih pogine takoj, veliko v prvih 24 urah, še vedno zadostno število pa jih obstane tam nekje 2, max. 3 dni. In verjemi, veliko bolj je pri spermijih pomembno konstantno število spermijev, ki so sposobni oploditve, kot pa neki kvalitetni osamelci, ki jajčeca tud od daleč ne vidijo. Če tebi ni do seksa, ti pač ni. Ne pa iskat zdaj nekih znanstveno utemeljenih izgovorov, da ne rabiš seksat.

Jaz bi ti najprej svetoval da končaš osnovno šolo.

Prvič sem zanosila takoj, drugič naslednji mesec, tretjič pa po dveh letih.

Spermiji v cerviksu ženske preživijo tudi do 5! dni (lahko tam počakajo na ovulacijo). Če je bil cerviks poškodovan (prepogosto menjavanje partnerjev, bolezenska stanja…) je zanositev težja.
Kvaliteta semena pada z večanjem frekvence izlivov, ravno tako pada, če so intervali med izlivi predolgi.
To so znanstveno preverljiva dejstva.

Sploh ni potrebno tolikšno št. “skokov”, če se spremlja kdaj nastopi ovulacija. Samo za to je potrebno nekaj predznanja o ženskem telesu i ciklusih.
[/quote]

Ključna besedna zveza je “tudi do …”, kar pomeni, da načeloma lahko, so pa redki, tako tisti 5 dnevni so redki za z lupo iskat in kot taki prej izjema kot pravilo. Večina jih pogine takoj, veliko v prvih 24 urah, še vedno zadostno število pa jih obstane tam nekje 2, max. 3 dni. In verjemi, veliko bolj je pri spermijih pomembno konstantno število spermijev, ki so sposobni oploditve, kot pa neki kvalitetni osamelci, ki jajčeca tud od daleč ne vidijo. Če tebi ni do seksa, ti pač ni. Ne pa iskat zdaj nekih znanstveno utemeljenih izgovorov, da ne rabiš seksat.
[/quote]

Če bi bili tako redki tisti, ki preživijo do 5 dni ne bi bilo toliko žensk nosečih izven striktno plodnih dni.
Ne gre se za to komu se da seksat in komu ne, pogovarjamo se o “tehničnih” zadevah.

Izven plodnih dni je cerviks neprehoden za spermije, šele ko postane sluz v cerviksu prehodna lahko spermiji nadaljujejo pot tako, da ni bistvo v pogostosti “seksanja” ampak je bolj pomembno izbrati ustrezen termin.

Ključna besedna zveza je “tudi do …”, kar pomeni, da načeloma lahko, so pa redki, tako tisti 5 dnevni so redki za z lupo iskat in kot taki prej izjema kot pravilo. Večina jih pogine takoj, veliko v prvih 24 urah, še vedno zadostno število pa jih obstane tam nekje 2, max. 3 dni. In verjemi, veliko bolj je pri spermijih pomembno konstantno število spermijev, ki so sposobni oploditve, kot pa neki kvalitetni osamelci, ki jajčeca tud od daleč ne vidijo. Če tebi ni do seksa, ti pač ni. Ne pa iskat zdaj nekih znanstveno utemeljenih izgovorov, da ne rabiš seksat.
[/quote]

Če bi bili tako redki tisti, ki preživijo do 5 dni ne bi bilo toliko žensk nosečih izven striktno plodnih dni.
Ne gre se za to komu se da seksat in komu ne, pogovarjamo se o “tehničnih” zadevah.

Izven plodnih dni je cerviks neprehoden za spermije, šele ko postane sluz v cerviksu prehodna lahko spermiji nadaljujejo pot tako, da ni bistvo v pogostosti “seksanja” ampak je bolj pomembno izbrati ustrezen termin.
[/quote]
Zakaj pa potem dr. svetujejo SO vsake 2-3 dni? Ravno zato, ker je “ustrezen termin” skoraj nemogoce natancno predvideti. Z rednim sexom pa imas vse pokrito in se ne rabis obremenjevat ce si kaj zamudil. Reden sex je precej bolj zanesljiv kot lovljenje pravega termina. Avtorica, cas je za kaksen pregled. Ti hormone in uz, on pa plavalce.

Če bi bili tako redki tisti, ki preživijo do 5 dni ne bi bilo toliko žensk nosečih izven striktno plodnih dni.
Ne gre se za to komu se da seksat in komu ne, pogovarjamo se o “tehničnih” zadevah.

Izven plodnih dni je cerviks neprehoden za spermije, šele ko postane sluz v cerviksu prehodna lahko spermiji nadaljujejo pot tako, da ni bistvo v pogostosti “seksanja” ampak je bolj pomembno izbrati ustrezen termin.
[/quote]
Zakaj pa potem dr. svetujejo SO vsake 2-3 dni? Ravno zato, ker je “ustrezen termin” skoraj nemogoce natancno predvideti. Z rednim sexom pa imas vse pokrito in se ne rabis obremenjevat ce si kaj zamudil. Reden sex je precej bolj zanesljiv kot lovljenje pravega termina. Avtorica, cas je za kaksen pregled. Ti hormone in uz, on pa plavalce.
[/quote]
Zato, ker je ljudem očitno nemogoče dopovedat kako funkcionira telo, bolj enostavno jim je reč “jeb.ite se”, vsakih dva dni.. pa še izgovor imajo, ker je doktor reku….

New Report

Close