Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Sem res grozna oseba, če….

Sem res grozna oseba, če….

nameravam podariti psa, ker zaradi nove službe in pomankanjem časa res nimam več časa zanj, kdo drug pa bi bil res vesel, da bi se lahko ukvarjal z nim…

pa kaj greš to objavljat, veš da se bo usulo raznih forumskih psihotov.
ti sam daj žival naprej, saj damo tudi ljudi v razne ustanove, če za njih ne moremo dobro skrbeti.
(vrtec, dso, zavodi).

Če iščeš in preveriš, da gre res k dobrim ljudem, potem ne – je bolj humano, kot da ga imaš doma cel dan zaprtega (ali v pesjaku).
Želim ti in kužu da najde topel dom. Srečno!

Lahko poveš kaj več, kakšna pasma, koliko je star?

Maltežanka, stara 3 leta

Ce inas mladega psa in ga oddas v res dobre roke, preverjeno, potem ok.
Ce imas pa kakega konkretnega seniorja, pa sori, si grozna, ja.
Nimas nikogar od bliznjih, ki ga pes pozna in bi ga vzel ali ti vsaj pomagal skrbeti zanj?

in kaj ej narobe s starim psom?

Nisi grozna oseba. Na druge se ne oziraj.

Oddaj ga preverjenim in dobrim ljudem. Saj tudi otroke damo v vrtec in starše v dom. Pridejo okoliščine na katere človek sprva ne računa.
Popolnoma pa se strinjam, da je treba dobro premisliti, preden žival pride k hiši.


Ne, razmišljaš pravilno – naj ima psa, kdor ima čas zanj.
Upam, da bo našel dobrega gospodarja!

Pozdravljeni, nas pa zanima tale psička.
Imamo nekaj vprašanj:
1. od kod ste
2. ali je vajena stanovanja ali hiše in ali je del dneva lahko sama
3. ali ima kakšne bolezni/alergije ali druge posebnosti
4. ali je šolana
5. ali je rodovniška
6. ali je vajena otrok in otroškega živžava

in kaj ej narobe s starim psom?
[/quote]

Kaj je narobe s starim psom? Ti to resno sprašuješ? Moj bo letos star 13 let. In vem, da bi, če bi ga dala stran, umrl od žalosti. Itak vem, da ti takih stvari ne verjameš, mi je tudi čisto vseeno. Je pa res, da je moj že tudi mlajši bil tak. Nikoli mu ne bi mogla narediti nekaj takega.
Glede avtorice pa…. ja, vedela si, da lahko dobiš takšno službo, da ne bo več časa za psa, zakaj si ga vzela?? To velja seveda, če je še mlad, če pa je star, pa ga hočeš dati stran, potem pa zate itak nimam več besed.

Vsaka oseba, ki se ne ozira na druge, je GROZNA oseba.

Toliko za povedat, berete pa napisanega ne. Psica ima 3 leta.

-Sem iz okolice Maribora
-Psička, je vajena stanovanja, vendar bi želela da bi jo vzel nekdo, ki ima hišo, da bi lahko bila več zunaj… je vajena biti sama
– nima nobenih polezni/alergij
– šolana ni vendar, zna osnovne ukazen
– ni rodovniška, je pa čistokrvna
– manjših otrok ni bilo dosti okoli nje, vendar je prijazna do vseh

Samo bedak odda psa na tak način. Sorry, ampak pes se na človeka naveže bolj kot človek, srčna vez, ki se potem pretrga ga uniči.
Sicer pa, ko ga boš oddala si ne boš nikoli odpustila, ker vedno se najde način….to je dejanje luzerjev, ker sem bil v 100x hujši situaciiji pa niti pomislil nisem na kaj takšnega, enostavno ni bilo variante.

Otroci grejo v vrtec za nekaj ur dnevno, da so med vrstniki in da se kaj naucijo. Nihce ne podari / da v posvojitev dobrim ljudem otroka samo zato, ker je menjal sluzbo ali ker po 3 letih ugotovi, da so mu dnevne obveznosti odvec.
Starsev marsikdo ne da v dom, ampak skrbi zanje in si uredi pomoc, ceprav je to dosti bolj zahteven projekt kot oskrba 5-kilskega kuzka.

Na vse, kar bi se lahko zgodilo v prihodnosti, res ne moremo vplivati in ne vsega vnaprej predvideti, ampak
– resni ljudje o nabavi zivega bitja razmisljajo bolj poglobljeno kot o nabavi novega televizorja, neresni pac ne
– resni ljudje kupijo psa pri resnih rejcih ali vzamejo katerega od odvecnih, neresni nabavijo “cistokrvnega brez rodovnika” s pasje farme
– resni ljudje imajo vsaj okvirne rezervne nacrte, poznajo storitve pasjega dnevnega varstva in pasjih sprehajalcev, neresni oddajo “igracko” prvemu mimoidocemu in sploh ne razmisljajo, da tej igracki pomenijo cel svet.

Ampak ja, ko enkrat razmisljas v tej smeri, da se hoces nekoga/necesa znebiti, je najboljse, da tako tudi naredis.
Mogoce nisi grozna oseba, neresna pa vsekakor. Zato kar mirno daj oglas na bolho, ker kdor bo vzel 3 leta starega odvecnega psa, je velika verjetnost, da ve, kaj dela.

S tem, da daš psico prej sterilizirat, da ne bo še ona vir zaslužka tistim, ki ljudi farbajo s “čistokrvnimi brez rodovnika”…

Ki bodo nato še sami iskali nov dom …

Praviš, da je psička rada na vrtu … A pa res nimaš v bližini koga, ki ima prav tako psa in ga sredi dneva pelje na sprehod, pa bi še tvojo zraven vzel, da ne bi bila toliko sama? Mi se s sosedi vedno kombiniramo, ko je soseda zbolela, sem za pol leta zadužila njenega psa, da ga ni bilo treba oddat. Pri meni je bil čez dan, zvečer sem ga pa peljala k njej, da je ne bi čisto pozabil. In se je super izteklo.

Ne, nisi.

Podpis, “Pismorosno”!

In tako kot so že določeni uporabniki omenili…. kjer je volja, je tudi pot! Če bi si resnično želela obdržati psa, bi se že našla rešitev.
Če je težava dvanajst in več urna dnevna odsotnost zaradi službe; obstajajo specializirana varstva namenjena kužkom. Z možnostjo da ti psa pelješ zjutraj (kot otroka v vrtec) oz. se dogovoriš za delo na domu. Ta rešitev se meni ne zdi slaba. Seveda s predpogojem, da se zares dobro pozanimaš, kakšnim “vzgojiteljem” zaupaš psička.
Iskreno pa menim, da bo to za avtorico finančno predrago… 🙁

V prvi vrsti pomisli na psa ,da mu bo bolje, da revež ne bo sam cele dni!

in kaj ej narobe s starim psom?
[/quote]

Kaj je narobe s starim psom? Ti to resno sprašuješ? Moj bo letos star 13 let. In vem, da bi, če bi ga dala stran, umrl od žalosti. Itak vem, da ti takih stvari ne verjameš, mi je tudi čisto vseeno. Je pa res, da je moj že tudi mlajši bil tak. Nikoli mu ne bi mogla narediti nekaj takega.
Glede avtorice pa…. ja, vedela si, da lahko dobiš takšno službo, da ne bo več časa za psa, zakaj si ga vzela?? To velja seveda, če je še mlad, če pa je star, pa ga hočeš dati stran, potem pa zate itak nimam več besed.
[/quote]
seveda verjamem, zato mi je čudno, da ljudje ne verjamejo, da v staralnicah ljudje umirajo od žalosti… pa seveda pes ima prednost pred službo ….

Saj veste, da so take variante predrage.
AVtorica- jaz sem nekako 3 tedne pred rojstvom 1. otroka dobila psička, ki sem si ga zelo želela. Nekaj dni je bilo vse ok, potem pa mi je nekje iz globočin prišla PANIKA. Kako bom z malim psičkom, še nevzgojenim, ki bi od mene zahteval isto kot novorojenček?
Zagrabila me je taka tesnoba, žalost.. jokala sem par dni skupaj, ker se nisem hotela ločit od psička, hkrati pa čutila, da ni pravi čas zanj. Čutila sem, da bo bolje, da mu najdem družino, kjer bo on na 1. mestu.
Tako sem takrat dala oglas na podarimo.si in sem vesela, da je dobil srčne lastnike, ki ga imajo neskončno radi in ni nikomur v napoto.
Poslušaj svoj glas, morda je malo težje, ker je z vami že 3 leta.


Tipično, ko si razvajenci omislijo psa. Mora biti točno določene pasme, ampak ker je pasemski predrag, ga vzamejo “čistokrvnega brez rodovnika”. Takšna stvar ne obstaja, ta pes je mešanček! Zakaj nima rodovnika in vzrejnega dovoljenja, veš ti. Vprašanje je, kdo sta sploh starša.

In nadalje tipično, da mini cucka ne damo v šolo, ker je pač le majhen in nič hudega noče.

Nadomestilo za otroka ali karkoli že, v tem zblojenem času. Daj si drugič nabavi raje plišasto igračko, sploh če vidiš, da zanj ne moreš skrbeti zaradi službe. Žal mi je zate in za psa.

New Report

Close