Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Moram dat ven če ne bom počila

Moram dat ven če ne bom počila

Dejstva: imam otroka, 3 leta starega. Živimo v skupnem gospodinjstvu.

Včeraj sem ustvarjala v kuhinji za eno praznovanje. Ker nikogar ne želim obremenjevati, sem imela otroka pri sebi in mi je pomagal po svojih močeh. Ko se je naveličal, je šel do umivalnika in rekel, da bo pomival posodo. ker vem, kako rad se igra z vodo, sem se strinjala, saj vem, da zna lepo se igrati z vodo in ne razliva nekaj v brezveze. Ja, seveda je potem pult moker, pa tla malo tudi. Ampak se pobriše in to je to.

In pride še en uporabnik te kuhinje (ni bila tašča), vidi otroka na stolu ob umivalniku, se postavi za njega in eno uro najeda – pa ne tako, daj raje tako. pa ne s tem, ti dam eno drugo krpo. Pa ne tam polivat. Pa ne smeš tako.

Otrok se je igral naprej in ignoriral komentarje. Če je ta oseba preveč težila, sem lepo rekla, da sej se lepo igra in da bom pobrisala za njim.

No, potem sem videla, da je pod pultom en kup cunj – kao ker bo drugače vse mokro in umazano in ne vem kaj še vse.

Priznam, komaj sem se zadrževala, da nisem eksplodirala.
Ne bi rekla, če bi bila čist nova kuhinja, direkt iz salona. takrat bi to še razumela.

Otrok je otrok in je treba pač vzet v zakup, da ne bo vse kristalno čisto in popolno (če smo iskreni – se popolnost in čistoča pričakuje samo tam, kjer imamo skupne prostore (kuhinja) in kjer je navzoč otrok, če greš pogledat druge prostore, kamor ne vstopamo nikoli, ni o popolnosti in čistoči niti sledu.

In ja … delamo svojo kuhinjo in kooooooooomaaaaaj čakam trenutek, ko mi ne bo nihče stal za ritjo, in težil s čistočo, pa mokroto pa s tem, da otrok ne sme tega, pa onega pa desetega pa …

Se opravičujem … sem morala dati ven. Sej ni treba komentirat.

In zakaj je treba skrivat, kdo je ta grozna oseba, če ni tašča?
Eni niste normalni, res ne

Da se ti da pisat take brezveznarije in se s tem ukvarjat…nimaš problemov,…

Boš videla kaki hudobni komentarji bodo. Poskušaj ignoirat.
Čisto razumem tebe in vem kako je tudi na drugi strani.
Na obeh sem bila.
Moja hčerka še vedno pomiva tako, da je vse poplavljeno in teče iz pulta v spodnjo omarico po policah. In seveda voda tam stoji in je ne pobriše. Pa je odrasla. In si ne da dopovedat, da bo šlo pohištvo v maloro.. Kaj čem. Včasih sem sitna in sikam, včasih sem tiho in prenašam poplavo brez komentarjev in sem besna samo v sebi.
Ja, težko je, če skupaj živijo različni, z različnimi pogledi, merili …
Če je otrok majhen, pa je vseno bolje vzeti v zakup poplavo, ki jo pobrišeš – da se le navadi delat.
Poskusi preživeti ta čas brez svoje kuhinje brez velikih konfliktov, ker bi pustili posledice v sobivanju. Ki bo očitno še trajalo.

Si lahko samo srečna, če to ni tvoj mož!

Eh hudobne komentarje sem itak pričakovala in me ne ganejo.
Ja, se trudim ostajat izven okvirjev, ker nima smisla se zapenjat.

Skupno bivanje pa ne bo več dolgo trajalo (upam – je naša kuhinja že v končni fazi, tako da …).

In ja točno to … bolje kaka lužica več, kot pa otrok, ki do svoje odraslosti pri 30 niti takne ne dela.

Mi smo enak problem ki pa je tašča. Kar naprej hodi za otroki in jim teži. Mala dva imata na vrtu svojo gredico in jih je ravno danes nahrulila da bosta vso zemljo iz vrta zanosila, ker sta pulila travo. In to res lepo pulila ne kar tako nekaj. Je Mali prijokal da se babica dere ker pulila travo. Ampak sem jo ignorirala ker se mi ne da z njo ubadat. Avtorica te popolnoma razumem.

Če misliš, da igranje malega otroka z vodo vodi v delovne navade, se mi zdiš prekleto naivna ;-)))

Edina rešitev za take probleme je selitev na svoje.
…ampak takrat boš verjetno imela drugačne težave. Verjetno bo postal tudi dec nadležen, ker ne bo sede lulal.

Hahahaha … no to me pa res še nikoli v življenju ni motilo. In ne razumem žensk, ki težijo zaradi tega.

Sploh vas ne zastopim, zakaj ne greste na svoje in delate po svoje. Midva bi lahko bila zastonj na taščinem podstrešju, pa sva raje izbrala ganjsonero. Ko sva to odplačala sva šla na večje, šele zatem v hišo, kjer sva sama sebi šef. Ampak, za take reči so potrebna tudi odrekanja. Imamo pa svoj mir.

To pa je zato, ker živiš z otrokom v skupnem gospodinjstvu.

No, takole, pri nas imamo pa kuhinjo staro 20 let in je še ne mislimo menjat. Če te kuhinje ne bi pazili že ti pred nami, danes ne bi bila tako lepo ohranjena in zdrava. Če želim, da ostane taka, jo je treba pazit in neko polivanje zame ni nobeno pazenje. Poleg tega sem tudi tak tip, da raje pazim, kot čistim in spet, polivanje je dodatno delo in čiščenje.
Kuhinja pač ni tvoja, si jo samo sposojaš in mislim, da bi jo morala pazit še 3x bolj, kot bi svojo novo!
Zakaj pa še nimate svoje kuhinje? In zakaj ste v tujem gospodinjstvu? Tuja hiša, tuja pravila.

Če je ta oseba bila pripravljena stati eno uro z otrokom ob koritu, zakaj nisi prosila, če pelje otroka ven ali kam in ga zamoti, dokler ti končaš?

Hahahaha … no to me pa res še nikoli v življenju ni motilo. In ne razumem žensk, ki težijo zaradi tega.
[/quote]

potem si res prava packa. tale svakinja ima prav. pa ne misli, da boš v bajti imela mir, tudi če si boste naredili svojo kuhinjo.

Sej smo na svojem. 🙂 Sam kuhinjo si delimo. Pa ne več dolgo.

Hahahaha … no to me pa res še nikoli v življenju ni motilo. In ne razumem žensk, ki težijo zaradi tega.
[/quote]

Ja lepo, lepo! Imaš dobro osnovo za naprej. 😉

Sej smo na svojem. 🙂 Sam kuhinjo si delimo. Pa ne več dolgo.
[/quote]

Živite v isti hiši? Pa ti hodiš v službo?

No, zaradi takih bedarij se ti pa res ni treba razpočit. Bi se pa jaz na mestu plačnika vode, če je ta za džabe tekla eno uro.

Sej smo na svojem. 🙂 Sam kuhinjo si delimo. Pa ne več dolgo.
[/quote]

Potem pa še malo potrp pa bo bolje.

Ojla, avtorica, veš da te popolnoma razumem in ne razumem tistih, ki jim take stvari ne bi šle na živce.

In ali ostali, ki tudi kuhajo v tej kuhinji ne vedo, da bi bila tudi ti kdaj rada sama tam (ali z otrokom), brez, da bi ti kdo gledal pod prste in komentiral. Če je skupno gospodinjstvo, potem lahko ‘lastniki’ kar povprek komandirajo? Tisti ja, ki so popolnoma brez razumevanja za drugega.

Jaz imam tako taščo in prataščo.. ne živimo skupaj.. ampak imata take, da si otročki lahko nos obrišejo samo s pravim robčkom, bog ne daj z unimi robčki za kuhinjo brisat..
Včeraj sem rabla brisače, ker so se kopali v njihovem bazenu, stopim na hodnik, rečem, da grem po brisače.. no go.. so vstali, me pospremili do pravih brisač, ki se jih uporablja v ta namen..
Pratašča me je včeraj zmerjala s ciganko, ko je izvedela,. da sta šli starejši hčeri na taborjenje.

Joooj, živi in pusti živeti, a je to tako težko?

Poleg tega opažam, da tudi mož postaja vse bolj podoben tašči. Za vsako stvar ima komentar.. opazi stare hrenovke v hladilniku.. Zakaj imaš te hrenovke tukaj? Zakaj si jih preveč skuhala.. jaz jih ne bom nesel ven, ker si jih ti preveč skuhala…
Se igrata s hčerko spomin.. pa ne jih tako obračat, pa ne tako.. ko sva se sami igrali, ji je šlo zelo dobro.

Ali pa prinese hčerka iz šole dobro opravljeno nalogo pokazat, on pa- ma kaj si sama to naredila?


Ti pa tudi že leta in leta hodiš sem gor jamrat, kaj si pa naredila v tem času, da bi bilo kaj drugače?

moja tašča s krpo hodi za nami, ko pridemo z otroki na obisk… in še potem en teden čisti… zato vedno upam, da bo lepo vreme, ko se lahko otroci igrajo zunaj…pa še tam je vedno kaj “narobe”.. potem se pa čudi, zakaj ne pridemo večkrat na obisk…


Ti pa tudi že leta in leta hodiš sem gor jamrat, kaj si pa naredila v tem času, da bi bilo kaj drugače?
[/quote]

Kaj moja teta, že leta hodim sem jamrat? Niti ne.. par mesecev sem tukaj.. pa teh primerov, kot sem tukaj zapisala, jih nisem še nikdar.. in kakšen problem vidiš pri meni, razen da mi grejo na živce ljudje, ki se vtaknejo v zares vsak mišji drekec in so pametni za sto drugih?

Kakšna se ti zdi izjava določene osebe, da ljudje, ki se jim je zdelo vreme v soboto normalno/znosno nenormalni, da je z njimi očitno nekaj narobe? In, da ona vedno točno ve, kako bo..
Da je nekaj narobe tudi z ženskami, ki so po petdesetem suhe.. da so zagotovo bolne.


Ti pa tudi že leta in leta hodiš sem gor jamrat, kaj si pa naredila v tem času, da bi bilo kaj drugače?
[/quote]

Kaj moja teta, že leta hodim sem jamrat? Niti ne.. par mesecev sem tukaj.. pa teh primerov, kot sem tukaj zapisala, jih nisem še nikdar.. in kakšen problem vidiš pri meni, razen da mi grejo na živce ljudje, ki se vtaknejo v zares vsak mišji drekec in so pametni za sto drugih?

Kakšna se ti zdi izjava določene osebe, da ljudje, ki se jim je zdelo vreme v soboto normalno/znosno nenormalni, da je z njimi očitno nekaj narobe? In, da ona vedno točno ve, kako bo..
Da je nekaj narobe tudi z ženskami, ki so po petdesetem suhe.. da so zagotovo bolne.
[/quote]
Nisi ti tista, ki živi v hiši s taščo in njeno taščo, ki se med seboj ne marata in prepirata in šimfata druga drugo snahi, obe pa komandirata snaho in njene otroke in snahi se meša od vsega vtikanja, nespoštovanja mej, pomanjkanja zasebnosti, nespoštovanja nje kot osebe in kot matere svojih otrok? Potem vas je več takih, se opravičujem.

Problem vidim v tem, da je škoda vsakega dneva tvojega življenja, ko ga takole preživiš. Preveč je dragoceno. Ti si preveč dragocena za tole sranje. In mislim, da vsak, ki dovoli, da z njim takole delajo, zasluži eno krepko brco v rit, ne ujčkanja, ker ujčkanje nič ne pomaga. Ker punce v tvojem položaju se pridejo tu pa tam spihat, kako je grozno in kako so ljudje okrog njih grozni, mi rečemo boga boga, res so grozni, res si mučenica, in potem so zadovoljene za nekaj časa, ko je spet prehudo in se pridejo spet spihat. In mi jih spet tolažimo, kako je hudo in kakšna krivica se jim godi. Ma dvigni razvajeno rit, postavi se zase in nekaj naredi, da ne bo več tako. Nehaj jamrat, ker postajaš ista kot tvoja zagrenjena tašča in njena tašča. Generični odgovor. Pa zamisli se nad tipom, ki dopušča, da se s teboj in z vajinimi otroki takole pogovarjajo.


Ti pa tudi že leta in leta hodiš sem gor jamrat, kaj si pa naredila v tem času, da bi bilo kaj drugače?
[/quote]

Kaj moja teta, že leta hodim sem jamrat? Niti ne.. par mesecev sem tukaj.. pa teh primerov, kot sem tukaj zapisala, jih nisem še nikdar.. in kakšen problem vidiš pri meni, razen da mi grejo na živce ljudje, ki se vtaknejo v zares vsak mišji drekec in so pametni za sto drugih?

Kakšna se ti zdi izjava določene osebe, da ljudje, ki se jim je zdelo vreme v soboto normalno/znosno nenormalni, da je z njimi očitno nekaj narobe? In, da ona vedno točno ve, kako bo..
Da je nekaj narobe tudi z ženskami, ki so po petdesetem suhe.. da so zagotovo bolne.
[/quote]

meni se odkrito povedano, res zdijo čudne vse ženske, ki pridejo sem gor s temami
tašča mi je rekla……., svakinja dela to pa to…………in podobne oslarije.

New Report

Close