Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek HALO TV-THOMAS KRELJ

HALO TV-THOMAS KRELJ

Mislim kake bedarije govori Thomas Krelj v oddaji Halo tv- najem in oddaja stanovanj.
Pravi, da najemnik NE MORE prijaviti STALNEGA ali ZAČASNEGA BIVALIŠČA, ČE LASTNIK NE DA SOGLASJA.
Ali je to zdej kaj po novem???

Koliko jaz vem greš sam na občino Z NAJEMNO POGODBO IN SE SAM ODLOČIŠ ALI STALNO ALI ZAČASNO.

Pogodba je dokaz dovoljenja lastnika za bivanje tam in lahko gres lepo z njo prijaviti stalno prebivalisce. Tale tip res malo muti in mesa in celo je razlagal, da so na ue naredili napako… hahaha ne no… naj si pogleda spletno stran e uprave

Pogodba je dokaz dovoljenja lastnika za bivanje tam in lahko gres lepo z njo prijaviti stalno prebivalisce. Tale tip res malo muti in mesa in celo je razlagal, da so na ue naredili napako… hahaha ne no… naj si pogleda spletno stran e uprave
[/quote]

Tako je!
Samo ne zastopim kako lahko te bedarije govori po tv. Pa piše da je član upravnega odbora Zbornice za za poslovanje z nepremičninami.
Ko lastniki stanovanj že itak komplicirajo s temi prijavami do nezavesti. Da se lahko prijaviš samo začasno, pa da morata it skupaj na občino (pelje lastnik psa na povodcu),….
Kr neki.

Pogodba je dokaz dovoljenja lastnika za bivanje tam in lahko gres lepo z njo prijaviti stalno prebivalisce. Tale tip res malo muti in mesa in celo je razlagal, da so na ue naredili napako… hahaha ne no… naj si pogleda spletno stran e uprave
[/quote]

Tako je!
Samo ne zastopim kako lahko te bedarije govori po tv. Pa piše da je član upravnega odbora Zbornice za za poslovanje z nepremičninami.
Ko lastniki stanovanj že itak komplicirajo s temi prijavami do nezavesti. Da se lahko prijaviš samo začasno, pa da morata it skupaj na občino (pelje lastnik psa na povodcu),….
Kr neki.
[/quote]
Sramota ja.vse jasno pise v zakonih in ce se nekje biva stalno je pravica do st a lnega prebivalisca na strani najemnika, na strani lastnika pa je to dolžnost

Kako pa te potem lastnik odjavi, če te še prijavil ni, si se kr sama.
Ali mi lahko poveste na kateri UE je mogoče narediti na vaš način, torej brez soglasja lastnika?Pri nas namreč to ni možno.
Mislim, da je v najemni pogodbi dano dovoljenje, na kakšen način se najemnik prijavi.
Mislim, da ima Thomas Krelj kar prav.


to moraš bit pa res za luno, da ob prebranem napišeš,da je to brez soglasja lastnika.

A pogodbo o oddajanju stanovanja je pa podpisal sveti peter? se tam ni podpisal lastnik in ti z njo oddaja stanovanje. Torej če ti oddaja stanovanje ti daje dovoljenje bivanja v njem za tisto obdobje in za tisto obdobje se imaš pravico prijaviti tja. kaj pa je pogodba za oddajanje tebi drugega kot dovoljenje lastnika za tvoje bivanje tam…. a po tvoji logiki ti s pogodbo odda stanovanje, bivati pa tam ne smeš in ti prepoveduje al kako? Zakaj potlej ti pa odda stanovanje? Da ga gledaš?

še enkrat zate – nima pravice lastnik ti kaj določati kako se boš ti prijavil – tvoja dolžnost po zakonu je da si urediš prebivališče – in za to moraš imeti dovoljenje, da se tam prijaviš – in sama najemna pogodba je dovoljenje, ker je nedvomen dokaz, da ti lastnik dovoljuje tam bivanje v določenem obdobju.
Zakon ti nalaga dolžnost,d a si urediš točne podatke o stalnem bivališču… in ne more biti nek lastnik stanovanja nad zakonom, da bi to komurkoli preprečeval. če stanovanje oddaja in daje dovoljenje za bivanje s pogodbo imaš ti s tem dovoljenjem – pogodbo vso pravico in celo dolžnost to urediti.

Kakšne bedarije pa vi govorite po forumih.
Tale Krelj ima čisto prav. Seveda je ponavadi v pogodbi že napisano, da lastnik dovoljuje prijavo prebivališča. Potem lahko s pogodbo to uredimo brez lastnika.
Kaj pa, če najema nekdo stanovanje za nekoga drugega. A potem se pa lahko kar prijavi brez soglasja. Neumnost.
Nehajte zavajati ljudi…..
Če bi bilo vse tako enostavno kot pišete, potem ne bi bilo nobenih težav. V realnosti pa je zelo drugače.
Krelja sem poslušala že večkrat in ne dvomim, da se moti. Je pa problem, da ljudje znajo vse sami, dokler ne pride do problema. Potem so pa vsi drugi krivi samo sami ne….

Naš veliki Prešeren je lepo napisal:

LE ČEVLJE SODI NAJ KOPITAR

kaj si ti nepismen – zakon določa obveznost prijave prebivališča na naslovu, kjer posameznik biva – nima kaj tega določati neki lastnik s pogodbo… a si tolk nabita z nekim egom, da si domišljaš,da si nad zakonom in lahko ti določaš kdo se sme prijaviti in kdo ne?

pa butasta očitno tudi,da bi oddala stanovanje nekomu za tretjo osebo… ta je šele glupa… take probleme delaš s prijavo bivališča – a stanovanje bi oddala pa nekomu, ki ga bo najel za tretjo tebi nepoznano osebo…
normalen zdrav lastnik sklepa pogodbo z najemnikom in ne nekom tretjim…
kako pa boš unega neznanega spravila ven iz stanovanja, če imaš pogodbo z enim drugim? In potem te skrbi samo uradni ukrep prijave bivališča – ki btw. z lastništvom nima nobene povezave… tukaj bi pa mirno naselila nekoga tretjega v stanovanje… eni ste res trčeni v svojih razlagah


saj mi tudi ne dvomimo niti malo o tem, da se moti.

Pa ti res ne zastopiš. Tip pred tem je napisal, da se lahko na UE kar sam urediš stalno bivališče, brez soglasja lastnika. Rada bi vedela na kateri UE se to da urediti. Najemne pogodbe so v večini primerih sklenjene za določen čas. Na osnovi njih se lahko prijaviš začasno, ne pa za stalno.
Kot sem pa razumela, v prispevku pa je bilo govora, da je bila pogodba podpisana le od enega solastnika brez soglasja drugega. V tem primeru je bila najemna pogodba neveljavna, ker jo niso podpisali vsi lastniki, tako se je najemnik prijavil brez soglasja vseh lastnikov. To pa zagotovo ni pravilno.
Ta oseba, ki je zastavila tole debato pa izgleda lahko razpolaga s premoženjem drugih kot, da je vse njeno. Čista slovenska zadeva. Če ga je kaj v hlačah naj objavi svojo telefonsko številko, da mi razloži kje to on lahko vse ureja.


Prvo si razjasni kajbpomeni stalno in zacasno prebivalisce… ce jaz najamem stanovanje za obdobje enega keta in tam zivim je to moje stalno prebivalis e v tistem leti in tam prijavim stalno prebivalisce, ker dejansko tam zivim vseskozi v tem letu in imam s to pogodbo pravico prijaviti stalno prebivalisce. Zacasno je pa tam, ker zivis vsaj 60 dni v letu, preostale dni pa zivis na stalnem naslovu. Torej hip. Primer… sem mariborcanka s stalnim preb. V mb,na delu v sluzbi sem v lj, kjer imam recumosluzbeno st a novanje v katerem bivam med tednom in torej jeto moje zacasno prebivalisce… imam torej dva prebivalisca kjer bivam… med tednom nekje, sicer pa nekje drugje… nasprotno se enkrat ko zivim nekje vseskozi samo v dolocenem objektu je to moje stalno prebivališče, ceprav samo za obdobje trajanja najemne pogodbe… in to je zelo bistveno zaradi urejanja uradnega naslova povsod, kamor dostavlhajo uradno posto, clovek mora imeti stalen naslov in ce sem najela stanovanje kjer zivim je to moj dom in edini naslov za ta cas

Sem že nekaj časa najemnik in sem zamenjal že nekaj stanovanj. Priznam, da je z najemodajalci vedno problem. Gledal sem tudi oddajo na Halo TV. Krelj je lepo razložil, da v kolikor se najemodajalec ne strinja s stalnim najemom, najemnik pa nima stalnega bivališča, mu UE dodeli stalno prebivališče na naslovu kjer trenutno prebiva pa če se lastnik strinja ali pa ne.
Tudi razložil je, da se najemodajalce ni potrebno skrbeti, da ne bodo mogli odjaviti najemnika, ko bodo odšli iz stanovanja. Le postopek na UE je potrebno začeti.
Razložil je lepo, da je najbolje imeti dobro pogodbo ne pa kar nekaj.
Vse je OK dokler ne pride do problemov, potem pa vsi jokajo. Na začetku pa je težko plačati nekaj evrov, da bi bilo najbolj varno. Pa naj bo to na strani najemnika oziroma najemodajalca.
Jaz se v zadnjih nekaj letih vedno poslužujem pomoči agencije. Plačam tisto najemnino in sem zelo zadovoljen. Agencija me pozna in me priporoča tudi lastnikom.
In kakor vem je ta agencija podpisnica kodeksa.

Ti ubogo bitje ne veš, kaj pomeni stalno bivališče, to je naslov, kjer bivaš pretežni del oz. je tudi naslov za vročanje, če ni drugače določeno. To ne pomeni, da je to naslov, kjer si lahko za nedoločen čas. Po domače povedano, če imaš pogodbo za najem do 1.12.2017 imaš do takrat tam lahko stalno bivališče. Če po 1..12 tam ne živiš več in nisi podaljšal pogodbe, se mora pa stalno bivališče odjaviti ( s spremembo ali ugotavljanjem dejanskega bivanja).
Najprej si to razjasni, potem pa razpravljaj dalje.
To pa lahko urejaš na čisto vsaki upravni enoti v Sloveniji.

na kateri UE pa delaš?
Pa ti ni jasno, da je najemna pogodba za stanovanje za namen, da človek v njej biva?
Al zakaj misliš, da ljudje najemajo stanovanja?

na kateri UE pa delaš?
Pa ti ni jasno, da je najemna pogodba za stanovanje za namen, da človek v njej biva?
Al zakaj misliš, da ljudje najemajo stanovanja?
[/quote]

Ne ne, najemna pogodba je samo za namen plačevanja najemnine, nikakor v ničemer ne določa pravic najemnika in države!

na kateri UE pa delaš?
Pa ti ni jasno, da je najemna pogodba za stanovanje za namen, da človek v njej biva?
Al zakaj misliš, da ljudje najemajo stanovanja?
[/quote]

Ne ne, najemna pogodba je samo za namen plačevanja najemnine, nikakor v ničemer ne določa pravic najemnika in države!
[/quote]

ja saj to je tako kot s turisti, najboljši so tisti, ki samo denar pošljejo, pa sploh na dopust na neko lokacijo ne pridejo, da ne bi delali gužve in dela domačinom

Evo, kost za glodat – samo za tiste, ki so rekli da nimam prav :)

PRIJAVA IN ODJAVA PREBIVALIŠČA:
http://www.mnz.gov.si/si/mnz_za_vas/osebni_dokumenti_in_prebivalisce/prijava_in_odjava_prebivalisca/

STALNO PREBIVALIŠČE:
http://www.mnz.gov.si/si/mnz_za_vas/osebni_dokumenti_in_prebivalisce/prijava_in_odjava_prebivalisca/stalno_prebivalisce/

ZAČASNO PREBIVALIŠČE:
http://www.mnz.gov.si/si/mnz_za_vas/osebni_dokumenti_in_prebivalisce/prijava_in_odjava_prebivalisca/zacasno_prebivalisce/

New Report

Close