Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek razgovor v hoferju – izbran nisem bil zahtevali so moj trr, banko itd.

razgovor v hoferju – izbran nisem bil zahtevali so moj trr, banko itd.

Čudno imajo oni tole. Povabijo nas na razgovor, vse predstavijo in se delajo ful prijazne. 12 let izkušenj z delom v skladišču in točno to rabijo ( komisioniranje itd. ), star sem 27 let. Sprejet nisem bil bili so nekateri, ki so ob predstavitvi dela samo gledali in zavijali z očmi in se hihitali. Moti me, da so zahtevali vse osebne podatke od trr-ja, davčne, katero banko imaš, če si bil kaznovan itd. Kot so mi rekli tisti, ki so bili izbrani kličejo tvojega zadnjega delodajalca in se pozanimajo o tebi, preverjajo, če si bil kaznovan, itd. Za 500 € neto nočne plače pa 120 € kartice za hofer, ki jo dobiš namesto denarja za malico je pa tole too much. Naj povem, da sem prijavo, življenjepis in ostalo danes nesel na drug razgovor in so se samo držali za glavo kako, da me niso sprejeli. Tukaj so me vzeli takoj in za delo na hladnem bom dobil še 1 x večjo plačo.

In zakaj si jim dal vse te podatke? Lahko bi jim rekel, da po zakonu do njih niso upravičeni (vsaj na razgovoru ne).
Prijavi na Urad informacijske pooblaščenke.

Enako,če pa ne napišeš te pa klicarijo,da jim jih poveš.Mojo šefico so klicali kakšen odnos sem imel,ko sem delal pri njih in zakaj ne delam več tam.

nova
Uredništvo priporoča

Če znaš angleško, opiši izkušnjo še na Glassdoor. Bo vse skupaj imelo večji impact.

Hvala ! Takoj jutri da urad informacijske pooblaščenke potem pa še na kanal a pa naj objavijo v Svetu.

Meni se je isto zgodilo v Kik-u. Še celo EMŠO otrok in partnerja so zahtevali.
V Bofrostu so pa zahtevali še kopijo osebne.

Meni se je isto zgodilo v Kik-u. Še celo EMŠO otrok in partnerja so zahtevali.
V Bofrostu so pa zahtevali še kopijo osebne.
[/quote]

To je nezakonito! Prijavljajte take delodajalce – nimajo kar rofkarit po podatkih vaših bližnjih, da si ustvarijo sliko o všem družinksem proračunu, odlivih davkov,še ste prejemniki socialne pomoči, ipd… Davčna št. razkrije marsikaj! Ne, ne, ne – poseg v zasebnost je to!

Meni se je isto zgodilo v Kik-u. Še celo EMŠO otrok in partnerja so zahtevali.
V Bofrostu so pa zahtevali še kopijo osebne.
[/quote]

To je nezakonito! Prijavljajte take delodajalce – nimajo kar rofkarit po podatkih vaših bližnjih, da si ustvarijo sliko o všem družinksem proračunu, odlivih davkov,še ste prejemniki socialne pomoči, ipd… Davčna št. razkrije marsikaj! Ne, ne, ne – poseg v zasebnost je to!
[/quote]
Dokazi seveda ostanejo v podjetju. Teh vprašalnikov ne moreš odnesti ven. Gre za mojo besedo proti njihovi 🙁

To je nezakonito! Prijavljajte take delodajalce – nimajo kar rofkarit po podatkih vaših bližnjih, da si ustvarijo sliko o všem družinksem proračunu, odlivih davkov,še ste prejemniki socialne pomoči, ipd… Davčna št. razkrije marsikaj! Ne, ne, ne – poseg v zasebnost je to!
[/quote]
Dokazi seveda ostanejo v podjetju. Teh vprašalnikov ne moreš odnesti ven. Gre za mojo besedo proti njihovi 🙁
[/quote]

Čakaj malo.
A ti veš vse te podatke (emse družinskih članov, TRR sebe in partnerja…) na pamet?

Če jih ne, jih ne moreš izpolniti na licu mesta.
Če jih ne moreš izpolniti tam, jih doma oz. veš vnaprej, da jih moraš prinesti od doma na razgovor.
Torej je dovolj možnosti, da si vprašalnik skopiraš.

Ali da nekoga pokličeš za podatke, es pa telefon porabiš še za fotografiranje lista.

Verjetno pa znajo tudi inšpektorji iti kakšno zadevo preveriti pod krinko…

To je nezakonito! Prijavljajte take delodajalce – nimajo kar rofkarit po podatkih vaših bližnjih, da si ustvarijo sliko o všem družinksem proračunu, odlivih davkov,še ste prejemniki socialne pomoči, ipd… Davčna št. razkrije marsikaj! Ne, ne, ne – poseg v zasebnost je to!
[/quote]
Dokazi seveda ostanejo v podjetju. Teh vprašalnikov ne moreš odnesti ven. Gre za mojo besedo proti njihovi 🙁
[/quote]

Vprašalnik: pustiš prazno, ne izpolniš – če je označeno v vprašalniku z zvezdico, pa poveš, da to ni v skladu s slovensko zakonodajo. In ja, tvegaš, da te ne sprejemejo, da ne prideš v naslednji krog. In jim daš vedet, da nisi oseba, ki se bo pustila potlačit , razgalit že na nekem zaposlitvenem razgovoru.

ne razumem, kako so nekateri res pripravljeni razgaliti svojo zasebnost in podatke kar takole v upanju na zaposlitev, brez da bi se prej pozanimali, kaj sploh to pomeni…..

Si zacel delati pri petnajstih, da imas pri sedemindvajsetih letih ze dvanajst let delovnih izkusenj?

Delodajalec hoče imeti TRR od kandidata za delo takrat, ko je le-ta izbran za delovno mesto. TRR delodajalca zanima zaradi nakazila plače.
Brez zveze bi bilo od vseh kandidatov zahtevati transakcijske račune.
A mislite, da delodajalci nimajo drugega dela? Prepričana sem, da gre za provokacijo.

lažeš kot pes teče


Ti pa še nisi bila na razgovoru za službo v podjetju Mind trade v Ljubljani. Še preden te pokličejo na razgovor ti pod nos porinejo vprašalnik. Najprej jih zanima števolka osebne izkaznice, kje je izdana in kdo jo je izdal. Potem pa še številka TRR in ime tvoje matične banke. Aja, pa EMŠO tudi- cel.

Pri 16.ih sem šel delat poleg šole ja. Letos bom 28. In ne ni provokacija, ima kolega slikan vprašalnik.

Vohuniti pri prejšnjem delodajalcu, kaki delavec si bil, za to jih lahko fino iztožiš!!!
Nima se vtikovati tudi v predhodna bolniška stanja, to je strogo protizakonito, prijavi takoj!!!
Delavci niti ne veste, kako ste zaščiteni in koliko pravic imate! 🙂

bila tudi sama in vse napisano je žal še kako res.. napisati moraš tudi podatke otrok (ime,priimek,datum rojstva,davčna številka) pa kje je bil osebni dokument izdat,kraj in občina rojstva in še in še

Pri Helli je isto. Samo, da na vprašalniku sprašujejo še o invalidnosti.

A vi to resno? Podatke o možu, otrocih, emšo? To je za v medije.


še o zasebnosti iskalca kandidata ne smejo spraševati npr. o načrtovanju otrok, tudi trr jih nima kaj brigati in davčna tudi ne, o ostalih članih družine pa sploh nimajo kaj spraševati. To je za prijavo in v medije oboje nujno


še o zasebnosti iskalca kandidata ne smejo spraševati npr. o načrtovanju otrok, tudi trr jih nima kaj brigati in davčna tudi ne, o ostalih članih družine pa sploh nimajo kaj spraševati. To je za prijavo in v medije oboje nujno
[/quote]

Točno tako; o TRR, davčni številki … lahko sprašujejo šele, ko se sklene pogodba o zaposlitvi.
Prav tako o DŠ otrok in partnerja – pod pogojem, da jih zaposleni uveljavlja pri plači kot vzdrževane družinske člane.

Mogoče pa s tem vprašalnikom preverjajo inteligentnost bodočih zaposlenih: noben bedak pred podpisom pogodbe ne bi vpisoval takih podatkov. Pa od otrok jih niti potem ne pišeš, razen če hočeš, da so zdravstveno zavarovani po tebi.

Zdravstveno zavarovanje otrok urejaš sam, ne ureja tega delodajalec, tako da zaradi tega podatkov ne potrebuje.

Mogoče pa s takim vprašalnikom res preverjajo splošno razgledanost in predvsem poznavanje delovno-pravne zakonodaje.

Ja, ampak sele ko te zaposlijo zahtevajo podatek trr in davcne, prej ne.

daj to prijavit na inšpekcijo, prosim!

pa saj ni res, kaj se grejo!

New Report

Close