Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Nepriljubljeni v šoli, (ne)priljbuljeni v odrasli dobi?

Nepriljubljeni v šoli, (ne)priljbuljeni v odrasli dobi?

Berem tule gor eno temo pa sem se zamislila.

Zanima me, tisti, ki ste bili v šoli bolj nepriljubljeni, ker ste bili recimo drugačni, bolj tihi ali pa bolj revni ali pa druge narodnosti ali … v glavnem nekaj takega, kar niste bili sami krivi. Nimam v mislih tistih, ki so bili nepriljubljeni, ker so bili nasilni. V mislih imam tiste nepriljubljeneže, ki so bili ok po srcu, ampak si bili v nečem drugačni od ostalih ali pa preprosto zgolj plahi, sramežljivi.

Kako vam gre v odrasli dobi? Imate prijatelje, družbo, partnerje, se znajdete, ste priljubljeni ali ste osamljeni?

Tisti, ki imate v odrasli dobi težave z družbo, nimate prijateljev, ste osamljeni, kako je bilo pa v šoli?

Tisti, ki ste se spremenili in vam te družabe zadeve gredo bolje, kdaj se je to obrnilo in kako ste do tega prišli?

Seveda sprašujem zato, ker spadam med tiste, ki se od nekdaj ne znajdejo in bo prav prišel kak nasvet, izkušnja.

Sedaj mi gre slabše kot v šoli. V šoli (osnovni) sem imela najboljše prijateljice, s katerimi se ne družim več in posledično nismo več prijateljice. Po koncu osnovne šole smo se razšle in se ne družimo več. Vsaka si je sicer našla novo družbo in nove najboljše prijateljice, jaz pa po osnovni šoli pač ne. In potem tako nimam prijateljic, ker sedaj nekaj z neznankami navezovat stike je brezveze. Pa tudi te neznanke imajo že svoje prijateljice itd. Dala sem 4 šole skozi, pa še vedno nimam prijateljic, niti ene, pa mi običajno tudi nič kaj hudega ni.

Imam partnerja, da, sicer pa nisem priljubljena – se ne družim z nikomer. Ne vem, če bo kdaj drugače, ker je že od konca OŠ isto.

V šoli ves čas siva miš. Nepriljubljena, nelepa, malo preokrogla, štorasta, podpovprečen uspeh, revna… Ma vse. Potem sem šla na fax, pa sem se kar prerodila. Fajn družba, precej moški fax, sošolci so mi dali samozavest…, fajn sem se poročila, z res lepotcem, pa še fajn človek je. Srečna sem.
Tri leta nazaj smo imeli 30 letnico mature in mi je potem ena sošolka pisala kako se mi je videlo, da žarim od sreče in zadovoljstva v življenju. Kaj da sem storila, ker mnogo drugih je totalno zasafranih…

nova
Uredništvo priporoča

Je prijetno brati preobrat na bolje.

Mi gre v minus, tebi pa želim, da se spet obrne na plus.
Jaz osebno sem še krepko v minusu, bi rekla, da čedalje bolj.

Osamljena sem zadnja 4 leta, ker sem sklenila, da se noben moški nebo več na tak ali drug način delal norca z mene, pa kjub samoti kdaj po glavi dobim še. V OŠ so se vsi delali norca iz mene, že takrat nisem imela niti ene kolegice, ki bi bila kolegica. Večina se je iz čiste kortisti družila z mano, ali materjalne ali pač da sem jim napisala nalogo. Ko so bile druge poleg so se pa z njimi delale norca z mene. V sŠ nisem mela fanta, tudi ne neke družbe, ki bi ji 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} zaupala. Na faxu smo se mel fajn, samo zdaj smo vsak na svojem koncu doma v Sloveniji, predaleč. Potem v službi 1 leto, drugače sem 5let brezposelna, so me pune šinfali delodajalcu, taki,ki so komaj pred časom pokazali prave hinavske obraze. V bistvu sem se pa vedno narobe odločla, se navezala na napačn folk in plačala ceno – izgubo družbe, energije, da sem bila res pobita.
Lani najdla enga ko sem mislila da je ista stroka kot jaz po izobrazbi. Čez čas ugotovila da ma sam 2 razreda srednje šole, da nikdar nebo mogel met s.pja o katerem sanja in da je psihični biolnik paranojik shizofrenik ki ne je zdravil. Tudi zanj sem porabila precej energije in časa, da se je lahko na koncu z mene norca nardil, mi zaril v srce in hrbet nož in ima zdaj pičko, ki je enako shizofrenična kot on. Jaz pa sem mislila da me bo cenil kot kolegico, za ves čas in vse kar sm mu namenila.
Če pa ma to kaj veze z OŠ pa nevem. Pač življenje – te pa ubija ker ne zaupaš več. Si želiš pa spet sam od nekod focn prileti…..Iščem ljudi, ampak jih ni nikjer. Takih kot sem jaz ne!

res
————–
Sorry, ampak, ti imaš faks? Kakšnega? Canon?
Ker Uni faks nekako ne paše s tvojo pametjo. Razen, če je kak bliz kurs…. Tema.

v osnovni zasmehovan zarad izgleda, sploh sedmi razred je bil trpljenje, dobro da je mimo
srednja šola čisto druga pesem, dobesedno šok ker mi nihče ni hotel nič slabega, družba iz srednje je ostala še danes
na faksu spoznal partnerko, kej več pristnih stikov pa ni bilo več tam
s službo sem zadovoljen, ko pa bom potreboval več sredstev, jo bom pa menjal

truckbabe tud take kot si ti skenclam takoj iz lifa. Niti 5 minut niso v njem. Pojdi km drugam pisat pripombe ki s temo niso povezane ….

nepriljubljena v oš, sš, na faksu si nisem pridobila prijateljev, čeprav sem imela veliko družbe. tudi kasneje sem večinoma samotarska, v službi, ko je bila, sicer ok odnosi z vsemi, a nikoli nič več, vedno outsider. sem ravno zadnjič razmišljala, kako nisem dovolj mrežila v zadnji službi, ampak ugotavljam, da jaz taka enostavno sem. si niti ne predstavljam, da bi bilo drugače. v bistvu ne more bit, ker sem taka kot pač sem.

Trenutno sem star 17. Vem da se to vprasanje ne nanasa ravno name, vendar bom vseeno napisal par besed. Menim da je to ali si osamljen ter ali imas prijatelje popolnoma odvisno od tebe. Ni pomembno ce si debel ali reven, morda celo “grd”. To so pac stvari na katere ne moremo povsem vplivati.. okej je res da lahko shujsas, ali pa morda uporabis licila ali pa kaj drugega da se olepsas, vendar ce se rodis v revno druzino… Se pac rodis v revno druzino, nic nemores glede tega. In premozenje tvojih starsev definitivno ni razlog ( no vsaj ne v celoti) da ti nimas prijateljev. Del tvojega druzbenega zivljenja zagotovo predstavlja tvoj izgled in urejenost ( otroci bogatih starsev imajo to vedno zagotovljeno ), drugi del pa predstavljas sam. Z svojim odnosom do drugih, do okolja, bontonom, iskrenostjo in postenostjo. To so odlike cloveka ki ga je vredno klicati prijatelj. In nazadnje ko sem preveril, iskrenost in postenost nista nekaj za kar potrebujes biti lep oz suh in premozen. Za to so izgovori kot jih je nekdo prej nabil da je bil v osnovni soli grd in debel in da zato nima prijateljev, popolnoma glupi.

Avtor Odvisno kakoinkaj tebi se vidi da si 17let star, si kot Ana Frank in jaz pred 15leti, vrjela da so vsi ljudje dobri….. oglasi se cez 20let pa povej če še vrjameš da so res.

Ker boš doživel lekcije, izkušnje, izdaje… jaz sem tud mislila da z iskrenostjo in poštenostjo daleč prilezeš in pritegneš sebi enake – malo morgen, vsi te napizdijo, izkoristijo in nekam brcnejo…..

Zato pa sem samska ze 4 leta – ker se mi ne ljubi več z cirkusi ukvarjat, ker sem besna nase, da se zapletem s cirkusantom. Iščem pa normalnega, iskrenega, fer deda odraslega.

Lepo napisano, ampak bolj malo ima skupnega z realnostjo. Mi je pa všeč, da tako pozitivno razmišljaš in ti želim, da nikoli ne ugotoviš, da je realnost ponavadi bistveno drugačna.


Mogoče je pa problem tudi v tebi, nisi nikoli pomislila na to? Glede na tvoje izražanje o drugih ljudeh moraš biti kar neprijetna oseba, glede na slog pisanja se pa pridružujem pomislekom o končani izobrazbi.


Mogoče je pa problem tudi v tebi, nisi nikoli pomislila na to? Glede na tvoje izražanje o drugih ljudeh moraš biti kar neprijetna oseba, glede na slog pisanja se pa pridružujem pomislekom o končani izobrazbi.
[/quote]

Teta, še vedno sem se 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} strinjala z vsem, kar si napisala.

Tole je bil tvoj prvi kiks – kot da je končan faks zagotovilo za pismenost in izražanje…Če bi ti vedela, koliko magistrov, dipl ne vem kaj vse jaz dnevno srečujem in berem – in kako polpismeni so večinoma…da te kar zmrazi.

Truckbabe je prav nesramno izjavila tole, se čudim, da ji ti pritrjuješ.

Tudi takih se izogibam ki sodijo vse, ki jih sploh poznajo ne. Tudi tebe bi skenclala! Tudi sodbe in obsodbe neznanih ljudi, to se mi pa zdi primitivno in neodraslo, saj nismo star 15let več.

Res ste eni reveži – na neznance na monu vlijete slabo voljo in sodite neznan folk. Doma tudi možu/ženi poveste kaj jim gre, ali ste tiho?

Po mojih izkušnjah taki postanejo bolj priljubljeni, v svojem krogu ljudi pa pogosto tudi zelo priljubljeni. Na OŠ je pač samo par izrazito izstopajočih v čemer koli že. Ko si pa odrasel si zlahka poiščeš sebi primerno družbo, v kateri si potem priljubljen. Nihče namreč ni univerzalno priljubljen – ne v OŠ, ne kdaj kasneje.

Sama sem bila sicer vedno bolj pri priljubljenih, ampak so me v OŠ vseeno pogosto dražili zaradi tega, ker sem bila daleč najbolj za šolo (veliko bolj učljiva, z veliko boljšimi ocenami, veliko bolj vedoželjna, pa tudi brihtnejša od večine). Takoj, ko sem prišla na gimnazijo, je to izginilo, ker smo bili pač zbrani taki na kupu. Saj sem še vedno nekoliko izstopala, ampak ker so bile vrednote podobne, je bil to plus v moj prid, medtem ko je bil na OŠ minus.

Prideš na konec SŠ, nikoli nikomur ne razlagaš o svojem materialnem stanju ali o svojih starših, niti o sebi v materialnem smislu ne in slučajno pride sošolec k tebi domov, ker more nekaj uredit zaradi šolskih zadev in ti reče veš, če bi vedli, da živiš v tako lepem stanovanju, bi se v preteklosti več s tabo družili. Eh, hvala lepa za tako družbo, ki ima taka merila za prijatelje, mi je odmevalo v glavi. Pa še bogataši nismo, samo pač živimo v okusno opremljenem stanovanju, hehe


Mogoče je pa problem tudi v tebi, nisi nikoli pomislila na to? Glede na tvoje izražanje o drugih ljudeh moraš biti kar neprijetna oseba, glede na slog pisanja se pa pridružujem pomislekom o končani izobrazbi.
[/quote]

Teta, še vedno sem se 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} strinjala z vsem, kar si napisala.

Tole je bil tvoj prvi kiks – kot da je končan faks zagotovilo za pismenost in izražanje…Če bi ti vedela, koliko magistrov, dipl ne vem kaj vse jaz dnevno srečujem in berem – in kako polpismeni so večinoma…da te kar zmrazi.

Truckbabe je prav nesramno izjavila tole, se čudim, da ji ti pritrjuješ.
[/quote]
Na našem faksu še zmeraj učimo študente bralnega razumevanja, pismenosti in da se ljudi, ki nam niso storili nič slabega, ne zmerja s pičko. Vem, da je to bolj problem kadra in univerzitetnih politik kot študentov, a vseeno velja opozoriti: nepismenost ni privlačna in slabo priča o izobrazbi dotičnega, zmerjanje vse povprek in vulgarno izražanje pa odbija potencialne prijatelje in partnerje.

Kadar jaz zmerjam ljudi na forumu, jim praviloma dobronamerno, da se bodo zamislili nad svojo vlogo pri problemu, ki ga imajo, ker na druge ne moremo vplivati, nase pa lahko. No, razen če gre za kakšne zadrte desničarje in/ali za modrega vala. Njega zafrkavam iz čistega veselja.

Ja, pišemo že v spodnji temi o obletnicah valete in mature ….

Zame so taki osebki nedorasli. In tudi v večini primerov so še sedaj po 40.em nedorasli, nezreli, neodgovorni. Večinoma ločeni, iz razbitih družin, nezadovoljni sami s seboj. Niso dosegli nekega cilja, na kar bi lahko bili ponosni. So dobili povrnjeno.

In ko si film zavrtiš za nazaj: kako so si znali te privoščit z zbadljivkami, hoteli vedno prepisovat naloge in pri kontrolkah z mislijo, da bodo malo potrepkali s trepalnicami in pokazali nasmešek pa boš dol padel ( pa niso dobili za prepisat, jasno). Me zanima, e si lahko z nasmeškom in trepkanjem trepalnic, ali pa lepobesedičenjem na eni in žaljivkami na drugi, kupijo naprimer fasungo v trgovini.

Jaz imam srečno, uspešno živeljenje, doseženo marsikaj z znanjem in uspehi, odličnega življenskega sopotnika, zelo uspešna otroka že sedaj. To mi največ pomeni in se ne obremenjujem z luzerji iz preteklosti, ki so to tudi še v sedanjosti.

Teta, še vedno sem se 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} strinjala z vsem, kar si napisala.

Tole je bil tvoj prvi kiks – kot da je končan faks zagotovilo za pismenost in izražanje…Če bi ti vedela, koliko magistrov, dipl ne vem kaj vse jaz dnevno srečujem in berem – in kako polpismeni so večinoma…da te kar zmrazi.

Truckbabe je prav nesramno izjavila tole, se čudim, da ji ti pritrjuješ.
[/quote]
No, razen če gre za kakšne zadrte desničarje in/ali za modrega vala. Njega zafrkavam iz čistega veselja.
[/quote]

Lisica 😉

Teta, še vedno sem se 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} strinjala z vsem, kar si napisala.

Tole je bil tvoj prvi kiks – kot da je končan faks zagotovilo za pismenost in izražanje…Če bi ti vedela, koliko magistrov, dipl ne vem kaj vse jaz dnevno srečujem in berem – in kako polpismeni so večinoma…da te kar zmrazi.

Truckbabe je prav nesramno izjavila tole, se čudim, da ji ti pritrjuješ.
[/quote]
Na našem faksu še zmeraj učimo študente bralnega razumevanja, pismenosti in da se ljudi, ki nam niso storili nič slabega, ne zmerja s pičko. Vem, da je to bolj problem kadra in univerzitetnih politik kot študentov, a vseeno velja opozoriti: nepismenost ni privlačna in slabo priča o izobrazbi dotičnega, zmerjanje vse povprek in vulgarno izražanje pa odbija potencialne prijatelje in partnerje.

Kadar jaz zmerjam ljudi na forumu, jim praviloma dobronamerno, da se bodo zamislili nad svojo vlogo pri problemu, ki ga imajo, ker na druge ne moremo vplivati, nase pa lahko. No, razen če gre za kakšne zadrte desničarje in/ali za modrega vala. Njega zafrkavam iz čistega veselja.
[/quote]

OK, me veseli, da na vašem faksu posvečate pozornost tudi temu. Ne moreš pa nekomu reči, da sigurno ni faksa končal, ker ne piše pravilno?
Tistega zmerjanja s pichko nisem videla, lahko da je truckkerca zato tako reagirala.

Tole s prepisovanjem je šlo brez tapkanja s trepalnicami. V šoli so nas učiteljice vedno učile, da moramo pomagat drugim, da jih moramo odličnjaki učite one druge, ki se jim ni ljubi učiti pa jim pomagat vse mogoče. Pa posedale so nas med barabine. Ampak, zdaj sem si prišla gor, da barabam ni treba pomagat, da lenuhom tudi ni treba pomagat. Da se pomaga le tistim, ki res pomoč potrebujejo. Recimo, če gre za šolo, so to otroci, ki so sicer pridni pa vseeno težko dohajajo snov. Takim ja pomagat. Lenuhom pa ne. Barabam še manj. Včasih pa smo imeli izrazito ta siistem, da je treba vsem takim pomagat.

Jebeno, res, da ženske gledam na tak način, da se z njimi počutim tako fizično kot psihično dobro za svoj filing ampak istočasno preziram tipe, ki se ne znajo od ženske posloviti s stilom, jo zavajajo in pustijo za sabo sesuto dušo.
Škoda, da lahko nekdo nekoga lahko tako sesuje, kot je tebe ta tip, avtorica.
Mimogrede, končno ena ok. tema na sč po dolgem času.

Jebeno, res, da ženske gledam na tak način, da se z njimi počutim tako fizično kot psihično dobro za svoj filing ampak istočasno preziram tipe, ki se ne znajo od ženske posloviti s stilom, jo zavajajo in pustijo za sabo sesuto dušo.
Škoda, da lahko nekdo nekoga lahko tako sesuje, kot je tebe ta tip, avtorica.
Mimogrede, končno ena ok. tema na sč po dolgem času.
[/quote]

Meni je pa lepo, da en tip takole lepo podpre žensko kot si jo ti. Lepo prebrati. Verjamem, da ji bo lažje, upam le, da prebere.

Za mnogo slavnih pravijo, da so bili kao grdi rački in nepriljubljeni v družbi.

Zase lahko rečem, da sem bila nekje v sredini. V mlajših letih sicer bolj priljubljena, potem pa me je puberteta za moje pojme kar pogršala. V srednji šoli sem izgubila vse pike, ko sem zapadla anoreksiji, takrat se je pokazalo, kdo je prijatelj in kdo ni.
Za te žure na faksu nisem nikoli bla, imela sem enega kolega s katerim sva šla sama raje žurat.
Srečo sem imela z možem, ki je ‘dec na mestu’ pa za moje pojme kar lep 😉
Služba pa trenutno ni moja močna stran. Umiram v službi pri očetu ,ker druge variante trenutno ni.

kar nekaj jih poznam, ki so zablesteli pozneje.

New Report

Close