Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zoloft in stranski učinki na začetku jemanja

Zoloft in stranski učinki na začetku jemanja

Je med vami mogoče kdo, ki jemlje Zoloft in pri uvajanju sploh ni imel nobenih omembe vrednih stranskih učinkov? Sin ima generalizirano anksioznost, socialno fobijo in anoreksijo, se bojim, da ne bi zmogel kakršnihkoli večjih stranskih učinkov, pred bi zdravilo prijelo. Hvala za odgovore!

Jaz nisem imela in nmam nobenih stranskih učinkov, pa tudi redim se ne, kot sem se npr. pri cipralexu.

Bolj sem bil anksiozen, zato sem jemal samo polovicko in ko sem se navadil, sem vsel visjo dozo. Zdaj sem na 100 mg. Edini stranski ucinek je, da dalj casa rabim do orgazma.

nova
Uredništvo priporoča

Najlepša hvala obema za odgovora. “Jogurto”, koliko časa pa si bil bolj anksiozen in koliko časa si rabil, da si se navadil – najprej na polovičko in nato na celo dozo? Hvala!

V navodilih so stranski učinki jasno navedeni, sicer le tisti znani do revizije navodil, a so zajeti v večini. In če piše 1 od 10, to pomeni, da je imelo te stranske učinke 10 od 100 uživalcev zdravil, 90 pa ne. In te številke niso napisane na pamet, temveč so rezultat konkretnega uživanja zdravila več tisoč, deset tisoč pacientov. Tako da ja, nikoli ne veš ali boš tisti, ki “ne sme”, a še vedno je več tistih, katerih stranskih učinkov ne zaznajo. Jaz imam tako blesav (ali pa pameten) organizem, da negativno odreagiram na vsa zdravila, razen, zanimivo, antibiotike. Še protibolečinskih ne smem.

Ko sem začela jemati zoloft nisem imela nobenih stranskih učinkov, hitro sem se počutila bolje, samo ko sem pa ga hotela nehat jemat, takrat je bilo pa zelo težko, imela sem hude odtegnitvene simptome … dolgo sem potrebovala da sem bila spet ok.

Torej trajalo je kak teden, potem sel sel na polovicko in je bilo naslednji dan veliko boljse. Potem sem bil na polovicki dva tedna in nato zvisal na 50 mg. Cez dva meseca pa na 100 mg. Sem ga poskusil ukiniti enkrat, pa ni slo.

Madona, kolilko je tega!

Jemljem ga že več let. Prej 100, zdaj 50 mg za vzdrževanje. Stranskih učinkov ni bilo nobenih, prijemati je začel po 1 tednu, da sem bila spet stara jaz pa nekaj mesecev. Sedaj sem zelo v redu že nekaj let.

New Report

Close