Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek imam sončne opekline

imam sončne opekline

Sem bila na morju pa me je sonce ožgalo. Sploh ne vem kdaj. Saj sem bila v senci. Nič mi ni jasno.

Na morju te bolj opeče zaradi odboja svetlobe od morske gladine :).

Vzam mlek, notr dej par kock ledu, namoč notr krpo in si s tem namaki telo. Pravijo da pomaga.

nova
Uredništvo priporoča

Bila si v senci? V senci te sonce ne more ožgat…
Razen če je bila tvoja lastna senca :))

Zato pa jaz zdaj v tej vročini ne grem na morje, ker me ožge in bentim še celo leto.

Aloja gel pomaga.

Ko oči zaspijo Se angeli zbudijo (Jan P.)

Bila si v senci? V senci te sonce ne more ožgat…
Razen če je bila tvoja lastna senca :))
[/quote]

Imam frendico, ki ima čist svetlo polt. Skoz se z nami sence drži, razn tist cajt, ko je v vodi, pa po 17h, ko gremo mal okol. Čist je bila ožgana zdej ko smo bili na morju, jaz pa nič. Pa ona se je mazala s kremo faktor 50+, jaz pa brez faktorja, sam z marmelado 🙂

Bila si v senci? V senci te sonce ne more ožgat…
Razen če je bila tvoja lastna senca :))
[/quote]

Imam frendico, ki ima čist svetlo polt. Skoz se z nami sence drži, razn tist cajt, ko je v vodi, pa po 17h, ko gremo mal okol. Čist je bila ožgana zdej ko smo bili na morju, jaz pa nič. Pa ona se je mazala s kremo faktor 50+, jaz pa brez faktorja, sam z marmelado 🙂
[/quote]

To nastane z leti, zaradi izogibanja soncu in zaradi svetle kože.

Imam frendico, ki ima čist svetlo polt. Skoz se z nami sence drži, razn tist cajt, ko je v vodi, pa po 17h, ko gremo mal okol. Čist je bila ožgana zdej ko smo bili na morju, jaz pa nič. Pa ona se je mazala s kremo faktor 50+, jaz pa brez faktorja, sam z marmelado 🙂
[/quote]

To nastane z leti, zaradi izogibanja soncu in zaradi svetle kože.
[/quote]

Pojma nimam kako to. In vsak let je isto, no ca 5 let kar hodimo kdaj skup na morje. Pa še v vodi ni dolg cajta, glih zarad tega, ker se boji opeklin. Sej zdej naslednjič bo pa bolš, potem kr dobi tud ona lepo barvo, sam tist začetek je pa res grozn, vsa rdeča, pa peče jo.

To nastane z leti, zaradi izogibanja soncu in zaradi svetle kože.
[/quote]

Pojma nimam kako to. In vsak let je isto, no ca 5 let kar hodimo kdaj skup na morje. Pa še v vodi ni dolg cajta, glih zarad tega, ker se boji opeklin. Sej zdej naslednjič bo pa bolš, potem kr dobi tud ona lepo barvo, sam tist začetek je pa res grozn, vsa rdeča, pa peče jo.
[/quote]

Pa v vodi plava ali se soncu nastavlja? Je razlika…

Tukaj imaš več napotkov. Odvisno kaj imaš zdele pri roki doma. Meni je enkrat pri dosti močnih opeklinah pomagal jogurt in pa mrzla mokra brisača (ko se segreje jo ponovno ohladiš pod mrzlo vodo) in pa tuširanje z hladno vodo na 15 min. celi dan in celo noč….

Mrzla voda rehidrira, pomirja in obnavlja kožo. Popijte čim več mrzle vode, da rehidrirate telo odznotraj in prav tako kožo.

►Že naše babice so govorile, da jogurt pomaga pri sončnih opeklinah. Je naravni hladilec, vlaži, pomirja, vrača naraven ph koži. Na kožo nanesite tanek sloj jogurta in pustite, da deluje približno 15 minut, nato sperite z mrzlo vodo. To ponovite večkrat dnevno.

Med pomirja, zdravi in obnavlja poškodovane celice kože. Na kožo ga nanesite v tankem sloju in po približno 20 minutah sperite.

Jagode so bogate z vitaminom C, ki je potreben za proizvajanje kalogena, ki daje koži elastičnost. Vsebujejo tudi tanin, ki je izvrsten za pomirjanje vnetij. Jagode pretlačite in jih razporedite po opečeni koži. Pustite nekaj minut in sperite z mrzlo vodo.

►Čudodelno moč pomirjanja ima tudi krompir, zato ga narežite na kolobarje in ga položite na opečeno kožo. Škrob bo izvlekel iz kože toplino in zmanjšal bolečine, saj je dokazano naravni analgetik.

►Razdraženo in vneto kožo bo pomirila tako meta kot zeleni čaj. Skuhajte čaj iz obeh sestavin in ko se ohladi, vanj namočite košček vate, s katero nato navlažite opečene dele telesa.

Pojma nimam kako to. In vsak let je isto, no ca 5 let kar hodimo kdaj skup na morje. Pa še v vodi ni dolg cajta, glih zarad tega, ker se boji opeklin. Sej zdej naslednjič bo pa bolš, potem kr dobi tud ona lepo barvo, sam tist začetek je pa res grozn, vsa rdeča, pa peče jo.
[/quote]

Pa v vodi plava ali se soncu nastavlja? Je razlika…
[/quote]

Plava 5 min, ene 5 min posedi ob vodi in gre v senco 🙂

Pa v vodi plava ali se soncu nastavlja? Je razlika…
[/quote]

Plava 5 min, ene 5 min posedi ob vodi in gre v senco 🙂
[/quote]

Čudno to. Če bi rekla 50 min bi še razumela..

Plava 5 min, ene 5 min posedi ob vodi in gre v senco 🙂
[/quote]

Čudno to. Če bi rekla 50 min bi še razumela..
[/quote]

Sej to. Če bi se pražla na soncu mi ne bi bilo nič čudn, ampak se res ne. Je pa bilo tud prejšn tedn 2 dni še po 18h ful vroče, res, ib tej uri smo se sprehajal po soncu pa sm še jaz čutla da žge. Mogoče jo je ta 2 dneva ožgal.

Čudno to. Če bi rekla 50 min bi še razumela..
[/quote]

Sej to. Če bi se pražla na soncu mi ne bi bilo nič čudn, ampak se res ne. Je pa bilo tud prejšn tedn 2 dni še po 18h ful vroče, res, ib tej uri smo se sprehajal po soncu pa sm še jaz čutla da žge. Mogoče jo je ta 2 dneva ožgal.
[/quote]
Naj se namažene z drugo zaščitno kremo, druga oblačila ipd…naj eksperimentira s tem..
Naj uživa marelice, breskve, korenček…pomaga…

Sej to. Če bi se pražla na soncu mi ne bi bilo nič čudn, ampak se res ne. Je pa bilo tud prejšn tedn 2 dni še po 18h ful vroče, res, ib tej uri smo se sprehajal po soncu pa sm še jaz čutla da žge. Mogoče jo je ta 2 dneva ožgal.
[/quote]
Naj se namažene z drugo zaščitno kremo, druga oblačila ipd…naj eksperimentira s tem..
Naj uživa marelice, breskve, korenček…pomaga…
[/quote]

Edin druga krema mogoče res, ne vem kaj je imela za eno, sam vidla sm faktor 50. Drugač pa ona živi sam od sadja in zelenjave.
Hvala, ji bom povedala to 😉


Naj se namažene z drugo zaščitno kremo, druga oblačila ipd…naj eksperimentira s tem..
Naj uživa marelice, breskve, korenček…pomaga…
[/quote]

Edin druga krema mogoče res, ne vem kaj je imela za eno, sam vidla sm faktor 50. Drugač pa ona živi sam od sadja in zelenjave.
Hvala, ji bom povedala to 😉
[/quote]

Naj eksperimentira. Pomaga preverjeno…sem sama preizkusila..na surfu brez zaščitne kreme, tudi kar svetla polt, brez opeklin prišla skozi… nisem sama mogla verjet…ampak je bila res doza določenega sadja in ostalega kar je zaščita od znotraj pred soncem.

Ona pa naj eksperimentira s postopnim sončenjem, drugo kremo in živila iz skupine karotenoidov ter podobno… ne direkt tako kot jaz, ker je malo prepozna glede tega…


Naj se namažene z drugo zaščitno kremo, druga oblačila ipd…naj eksperimentira s tem..
Naj uživa marelice, breskve, korenček…pomaga…
[/quote]

Edin druga krema mogoče res, ne vem kaj je imela za eno, sam vidla sm faktor 50. Drugač pa ona živi sam od sadja in zelenjave.
Hvala, ji bom povedala to 😉
[/quote]

Jaz imam tud svetlo polt, uporabljam pa kremo Ladival (za kožo nagnjeno k alergijam) pa mi je super, prej pa same alergije. Je pa res, da se že pol ure prej preden grem ven namažem in sem v senci na plaži. Pa claritine začnem jest že kak dan prej preden grem. Od sadja pa jem marelice, breskve (tako kot je že “lastna_senca” omenila) in melone.

Edin druga krema mogoče res, ne vem kaj je imela za eno, sam vidla sm faktor 50. Drugač pa ona živi sam od sadja in zelenjave.
Hvala, ji bom povedala to 😉
[/quote]

Jaz imam tud svetlo polt, uporabljam pa kremo Ladival (za kožo nagnjeno k alergijam) pa mi je super, prej pa same alergije. Je pa res, da se že pol ure prej preden grem ven namažem in sem v senci na plaži. Pa claritine začnem jest že kak dan prej preden grem. Od sadja pa jem marelice, breskve (tako kot je že “lastna_senca” omenila) in melone.
[/quote]

Hvala obema, ji bom povedala to.

To nastane z leti, zaradi izogibanja soncu in zaradi svetle kože.
[/quote]

Pojma nimam kako to. In vsak let je isto, no ca 5 let kar hodimo kdaj skup na morje. Pa še v vodi ni dolg cajta, glih zarad tega, ker se boji opeklin. Sej zdej naslednjič bo pa bolš, potem kr dobi tud ona lepo barvo, sam tist začetek je pa res grozn, vsa rdeča, pa peče jo.
[/quote]

Če je to, kar pišeš, res, potem ona ni tipično ožgana zaradi blede polti, ampak ima verjetno hudo alergijo na sonce …

Pojma nimam kako to. In vsak let je isto, no ca 5 let kar hodimo kdaj skup na morje. Pa še v vodi ni dolg cajta, glih zarad tega, ker se boji opeklin. Sej zdej naslednjič bo pa bolš, potem kr dobi tud ona lepo barvo, sam tist začetek je pa res grozn, vsa rdeča, pa peče jo.
[/quote]

Če je to, kar pišeš, res, potem ona ni tipično ožgana zaradi blede polti, ampak ima verjetno hudo alergijo na sonce …
[/quote]

Itak da je res, ne vem zakaj bi kr neki bv pisala. Ne vem, nobenih pik nima, sam rdeča. Ok, sej ni tako ful hudo opečena, je pa rdeča, kar me čud, glede na to, da se vsaj tiste ure ko je sonce najbolj močno, držimo v senci.

Če je to, kar pišeš, res, potem ona ni tipično ožgana zaradi blede polti, ampak ima verjetno hudo alergijo na sonce …
[/quote]

Itak da je res, ne vem zakaj bi kr neki bv pisala. Ne vem, nobenih pik nima, sam rdeča. Ok, sej ni tako ful hudo opečena, je pa rdeča, kar me čud, glede na to, da se vsaj tiste ure ko je sonce najbolj močno, držimo v senci.
[/quote]

Pa zdej po tednu dni se ji je barva že spremenila iz rdečkaste v rjavo 😉

gel 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} aloe vera! ful pomaga. dobiš v lekarni

Soda bikarbona raztopljena v hladni vodi. V raztopino namoči krpo, rahlo ovij in položi na opečeno mesto. Ko je krpa suha, ponovi vajo.

Pa: NE HODI NA SONCE MED 10h in 17h !!! Tudi v senci ob morju ni priporočljivo.

New Report

Close