Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek živimo v hrupnem okolju, ene pa motijo samo zvonovi

živimo v hrupnem okolju, ene pa motijo samo zvonovi

Resno,
odprem 24ur in preberem temo o hrupu. V šolstvu delam že 15 let in sem že naglušna.
Mož dela v gospodarstvu, v hali je tudi hrup. Tudi on je naglušen.
Ljudje srednjih let smo že naglušni!!!!!
In potem berem teme spodaj, kako ene motijo zvonovi, pa sosedov pes??? Ja, verjetno oglušiš od tega.
Res, ljudje niso resni.
Namesto da bi bolj konstruktivno delovali, zahtevali, da se sprejme kakšna zakonodaja, ki bi delavce na delovnem mestu zaščitila pred hrupom, se začnejo kregat o zvonovih in sosedih.
Ja, čisto po slovensko.

Moja mama dela za tekočim trakom, moj oče je hišnik v vrtcu.
Ko prideta domov iz službe, zelo glasno govorita. Ko se pogovarjamo prav tulita. Pa jima rečem, kaj tako kričita, da naj malo bolj po tiho, saj ju še sosedje slišijo…
Res, hrup te res spremeni in vpliva nate.

Moj predlog, (amo kaj ko ne bo nikoli sprejet):

V halah, kjer ljudje delajo v hrupu, ljudem dat obvezno čepke. Namesto 8 urni delavnik v hrupu, samo 4 ure. Tako bo lahko delal še kdo in ne bo več brezposelnih.

Ko bomo imeli električni promet, ne bo več hrupa. Torej, tehnologija je že. Kaj čakamo? Aja, budžeti morajo še malo zaslužit z nafto.

V vrtcih, šolah zmanjšat število otrok v razredu iz 30 na 5. Tako ne bodo več vaške šole zaprte, brezposelnosti pa spet manj.

Brez hrupa bo življenje lepše. Ljudje zadovoljni, socialno priskrbljeni…

Marsikje v tujini (tudi v pretežno katoliških državah) velja zakon tudi o zvonjenju cerkva. Če kršijo zakon, jih lahko tudi dodobra oglobijo. Zakaj se zvonjenje tudi pri nas ne omeji?

Ker se hrupu ne da izognit, pa povzročajmo še malo nepotrebnega pa prisilimo ostale, da ga poslušajo? Tako nekako, ti butara?

Ti maš posledice zaradi hrupa, drugim pa očitaš, ker hočejo vsaj doma mir? Hecna si ti, ne drugi. Tvoja logika je: ker je meni slabo, naj bo še drugim. Bi se mi pa zdelo normalno ravno drugačno razmišljanje. Če vse dovoliš, potem tudi imaš kar imaš. Zvonjenje cerkva (sploh tisto nabijanje) nima neke konkretne vrednosti (včasih je bilo vsaj za uro koristno), zato – če že – naj bo minimalno moteče za okolje. Enako je s psi: če lastniki ne morejo poskrbet ustrezno za psa, naj ga nimajo. Mislim, da občasni lajež nikogar ne moti oz. se ne bi nihče usajal zaradi tega. Če pa stalno to poslušaš, maš pa hitr dost.

Tudi ko bodo električna vozila, bo še vedno hrup, saj že danes ko se sliši s ceste, to ni zvok motorja, ampak trenje, ki nastaja ob stiku pnevmatike z asfaltom. In to bo ostalo, prav tako onesnaženje, povezano z obrabo pnevmatike (toxic tyre dust).

Ja, sploh tisti, ki bodo plačani samo za 4 ure bodo blazno zadovoljni in socialno preskrbljeni…

Evo,čisti slovenski odgovor. Brez butare in žaljenja ne gre.
En pes, ki laja, ne bo človeku vzel sluha. To, da je nekdo na delovnem mestu izpostavljen hrupu, pa.
Namesto, da bi se zavzemali za zdravo delovno okolje vseh ljudi, se bomo začeli kregat zaradi sosedovih psov, ki lajajo…

Ja, sploh tisti, ki bodo plačani samo za 4 ure bodo blazno zadovoljni in socialno preskrbljeni…
[/quote]

Govori čisti egoizem.
Če moram jaz delat 8 ur v nehrupnem okolju, pa naj dela 8 ur nekdo v hrupnem. Pa tudi če ogluši! Mene to ne briga, saj jaz še slišim… Ko pridem domov iz službe pa nočem zvonov, pa sosedovih psov in mulcev. Vsem salotejp na gobce.

Off topic 😉
Imate morda sosede, ki navijajo (za) AD/CD ? 😉

Evo,čisti slovenski odgovor. Brez butare in žaljenja ne gre.
En pes, ki laja, ne bo človeku vzel sluha. To, da je nekdo na delovnem mestu izpostavljen hrupu, pa.
Namesto, da bi se zavzemali za zdravo delovno okolje vseh ljudi, se bomo začeli kregat zaradi sosedovih psov, ki lajajo…
[/quote]

Ti si začela težačiti s tem, kateri hrup je zate sprejemljiv, kateri pa ne in hinavsko prikrito zahtevati, da je potem vsem sprejemljivo to, kar je tebi. To je tipično zabačeno in pričakuj feedback. težakinja ena, ki gleda samo na lastno rit.

P.s. delam v hrupnem okolju in mi egoisti zasvinjajo s hrupom še takrat, ko ne bi bilo treba. Kdo je zdaj egoist?

ta cerkveni hrup je čisto nepotreben in odveč! sem na morju prav štela … 137 krat je butnilo zjutraj ob 6.00 … grozaaa, to ja vse turiste prežene! ob 7.00 so ponovili vajo :((

saj ti bo kmalu odzvonilo.

Ti si itak naglušna pa ne slišiš zvonov, ampak vsi ne slišimo tako slabo, spet gledaš samo na svojo rit. Zvonjenje je moteče. Bi bilo veliko bolje, če bi bilo samo enkrat na teden ali za praznike. To bi bil dober prvi korak.

Da pa vsako uro nabija, je pa res malo preveč. Sem bila pa še na hujših krajih. V Belgiji sem stanovala poleg katoliške cerkve, pa je zvonilo vsakih 15 minut in to 40 sekund pa z neko kao melodijo, totalna katastrofa, zeloooo moteče. Tam ni čudno, da se muslimani mečejo v luft, ker takšno vsiljevanje je pa res neznosno. So pa ponoči popolnoma utihnili, kar v našem kraju ne.

Tako da kar se tega tiče, so nekatere RKC v tujini še hujše, ampak tudi pri nas bi se dalo malo zmanjšat zadevo brez škode za religijo.

Tale v Belgiji je imela verjetno vsaj 3 zvonce, pa vsak po svoje nažigal, je bilo res kot da bi en tretješolec brez posluha prvič prijel inštrument v roke in priredil koncert.

Za tisti tvoj hrup si placana….

Evo, ideja. Zupnik naj za vsako zvonenje nakaze 10 eur vsem, ki jih moti nabijanje zvonov. Pomoje bi se dalo zmenit. Isto velja za nevzgojene pse. Namesto kazni odskodnino sosedom.

Pa saj ne more bit res.
Avtorica pove, kakšen problem ima. Ona in tudi njen mož. Hoče povedat, da je res, da verjetno živimo v hrupu. Z možem sta oba naglušna, ker hodita v tako službo.
Vam hvalabogu ni treba v tako službo in dobro slišite.
Potem pa jo napadate, ker se ji zdi eno zvonenje ali pes, nič v primerjavi z džumbusom, ki ga prenaša v službi…
Za nameček pa ji še zlobno “saj si plačana za to…”
Verjetno nekdo, ki je delal v tovarni z azbestom in danes umira z azbestozo, je bil tudi plačan za to. Pa nekdo, ki ima danes raka, ker je delal kot natakar, ali pa v lakirnici, je bil tud…
Res ste eni podli egoisti. Sram naj vas bo.

Za tisti tvoj hrup si placana….

Evo, ideja. Zupnik naj za vsako zvonenje nakaze 10 eur vsem, ki jih moti nabijanje zvonov. Pomoje bi se dalo zmenit. Isto velja za nevzgojene pse. Namesto kazni odskodnino sosedom.
[/quote]

Mene pa zanima, kje ti delaš. Kje si zaposlena. Očitno se ti tam kvarijo možgani…
Verjetno si tam kar dobro plačana, ker vsak dan postajaš bolj neumna.

Dokaži, da ti bo en lajež psa, trajno poškodoval sluh, kot ga je hrup za strojem delavke, ali pa hrup nekoga, ki dela v vrtcu z kričečimi otroci.
Pa tudi zvon, dokaži.
Da ti en zvon ali pes poškoduje sluh, moraš biti kar blizu…
Kaj si tam v Belgiji spala v zvoniku? Morda ti je tam pamet odpihnilo.

Če bi avtorica napisala, da dela v tovarni, za tekočim trakom in prenaša hrupne stroje, bi jo sigurno manj napadali. Ker pa dela v šolstvu, je pa egoistka. Tam pa morajo vsi vse požret, tudi hrup.
Sosedov pes pa je res bolj grozen in hrupen, kot vsa sosedova mularija, ki se dere pred hišo… Pa da ne govorimo o farovžu v daljavi… da oglušiš stoposto.

Če bi avtorica razumevajoče napisala, da razume, da druge moti drugačen hrup, je ne bi nihče napadal. Ona pa hoče, da nas moti samo tisto, kar moti njo. Zvoneneje in lajanje nas pa ne sme motit. Ker imamo hrup že drugje, nam predlaga, naj ne težačimo še zaradi nekaj nepotrebnega dodatnega.

Napada se jo pa zato, ker iz nje kar šprica aroganca. tega soljudje ne marajo, veš?

Če bi avtorica razumevajoče napisala, da razume, da druge moti drugačen hrup, je ne bi nihče napadal. Ona pa hoče, da nas moti samo tisto, kar moti njo. Zvoneneje in lajanje nas pa ne sme motit. Ker imamo hrup že drugje, nam predlaga, naj ne težačimo še zaradi nekaj nepotrebnega dodatnega.

Napada se jo pa zato, ker iz nje kar šprica aroganca. tega soljudje ne marajo, veš?
[/quote]

Jaz pa ne vidim tega, da bi sedaj ona težačila, da nas ne sme motit pes ali zvonik.
Prej razumem, da jo moti, da ljudje izpostavljajo samo to dvoje in ne vidijo bistva članka in to je izpostavljenost hrupu na delovnem mestu in hrup v širšem pogledu, ne samo pes in zvonik. Ter da premalo stopimo skupaj, da bi na tem področju se kaj spremenilo.

Ti citiram:

Namesto da bi bolj konstruktivno delovali, zahtevali, da se sprejme kakšna zakonodaja, ki bi delavce na delovnem mestu zaščitila pred hrupom, se začnejo kregat o zvonovih in sosedih.
Ja, čisto po slovensko.

In v bistvu ji dam prav. Samo kreganje, brez konstruktivnosti. Ja, zelo slovensko.

New Report

Close