Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Imeti debila za soseda

Imeti debila za soseda

Živimo v bloku in štuk nižje tip tam okrog 25 let, ko smo mislili da je peder, sam se je izkazalo da se samo oblač tak. Že nekaj časa se vrti okrog hčere (13let). Je ne nadleguje, ji sledi, če gre s kolegicami na igrišče, bo on sedel na klopi in gledal. Srečala ga je v centru, na avtobusni, trgovini, sprehodu, ko gre s šole sedi na stopnicah….kjer je ona je on, ko se naša odpravi domov, njega ne vidim več, gre nevem kam a ko gre ven, bo on tam. Ne pozdravlja je in ne govori nič, samo gleda. Sem ga pozdravil, ni odzdravil, ustavil sem dvigalo in vprašal zakaj se vrti okrog moje hčere, gledal je v tla prestrašen, in rekel, da ne ve kdo je moja hčera in naj ga pustim pri miru. Če danes vidi da sem v dvigalu, počaka in gleda v tla in ne vstopi ali gre po stopnicah. Res da še ni nič naredil in mogoč tudi ne bo. Potem povedala je soseda s pritličja, da imamo lepo punco in da tega modela vidi okrog nje, ni mislila s tem nič slabega, stari ljudje sedijo na blokovski terasi, kofetkajo in vidijo vse. Očitno je da mu je naša všeč, (še)ne posega v njeno zasebnost in sliši se zato mogoč nedolžno a meni izgleda tole kot zalezovanje?

Kaj pa hčera pravi?
Tudi njo moti, se ji zdi, da jo zalezuje?
Kaj se pa pogovarjata? Ali samo lazi za njo pa je sploh ne ogovori?

hči ima 13!!!!!! let in moraš jo zaščititi. Tipu enkrat na samem ornk zagrozi.

Ne verjemi sosedi, saj tvoja hčera sploh ni tako fejst.

Zaščititi pred čim?
Kaj pa, če sta ta dva samo kolega?
Kaj, če gre samo za očetovsko ljubosumje?
Je navedel povsem premalo podatkov, da bi lahko sklepali, da gre za enega, ki išče seks oz. da gre za pedofila.

Kar se mene tiče sta samo dve možnosti – al je totalen sramežljivec, ki se je vanjo neskončno zacopal al je pa en psihopat, ki ji bo enkrat, ko bo dobil priložnost, tudi kaj naredil.
Kaj naredit pa pojma nimam. Vsekakor mu daj jasno vedet, da ga opazuješ in še enkrat mu povej koliko je punca stara in kakšni so naši zakoni okrog tega.

Zaščititi pred čim?
Kaj pa, če sta ta dva samo kolega?
Kaj, če gre samo za očetovsko ljubosumje?
Je navedel povsem premalo podatkov, da bi lahko sklepali, da gre za enega, ki išče seks oz. da gre za pedofila.
[/quote]

uf seveda, 13 letnica in 25 letnik pa taka kolega. Takih tipov, ki takole nadlegujejo z buljenjem, je povsod dovolj in nobene potrebe ni, da se 13letnica počuti neprijetno zaradi tega. Sicer običajno niso nevarni, je pa to neprijetno. in 25 letnik, ki zija na ta način v 13 letnico je pedofil.

Dajte no takoj spisat en triler. 🙂

Nč, ata Smrk! Bo treba ene par let mal travmirat, če si naredu top hči. Nisi edini.

Imate kleti? Tkole vsak dan se ene 3x sprehodi s sekiro mimo tega ‘pedra’ ali ‘pedofila’ – pa na balkonu orenk na glas brusi to sekiro….. pa z balkona ženi v kuhinjo zakliči:

“Ej stara, kaj misliš, a odsekam s to skirco v enem zamahu glavo?” :-))))))

Kaj pa hčera pravi?
Tudi njo moti, se ji zdi, da jo zalezuje?
Kaj se pa pogovarjata? Ali samo lazi za njo pa je sploh ne ogovori?
[/quote]

Rekla je da ga vidi povsod in jo gleda, nič se ne pogovarjata. Če gre recimo s sošolko na igrišče k šoli, sedi na klopi, gredo drugam bo šel mimo s cigaretom, se vrnejo k šoli, bo spet na klopi. Pozvoni sošolka za rolanje, bo on okrog nje na kolesu….šle sta v center z avtobusom dvakrat, on je bil enkrat na avtobusu za center, videle sta ga isti dan še večkrat v centru. Drugič sta ga srečale v centru in pot nazaj je sedel na avtobusu par sedežev za njima, pot domov sta šle okrog po pločniku in ne čez travo kot vsi, on pa za njima. Ko gre v trgovino je on v trgovini ali jo gleda čez okno. Srečali sta ga v BTC v Kiku (V Tušu). Bila je na praznovanju rd šošolke v Atlantisu, nazaj grede so šli v Mcdonalds Kolosej in sedeli na terasi, tip je prišel takoj za njimi, naročil kavo v Mccafeju in sedel par miz stran obrnjen proti njej, baje jo je skos gledal.

Tale vaš sosed je še en izgubljen neodrasel in nesocializiran tevček izgubljen v svojem svetu.

Pa kaj je on? A živi sam ali še s kom? Ima sploh službo?

Možno je, da on zase živi v čisto drugem svetu. Zna bit nevarno. Samo dajte mu vedet da ga imate na očeh. Ta se še lastne sence boji ampak bogvedi kaj je narobe z njim. Iz previdnosti pazite na dogajanje.

Prijavite ga za zalezovanje. Najmanj kar bo dobil prepoved približevanja. Prič imate dovolj in tudi dogodkov ki dokazujejo naklep.

Čisto resno: jaz bi šla vprašat na policijo, kako ravnat. Saj oni itak najbrž ne morejo nič, če tip samo bluzi okoli in gleda, ampak naj ti pa dajo kak nasvet, kako zaščitit hči, preden se kaj zgodi. Sem brala zgornje opisovanje, kako se povsod pojavlja, kot bi gledala nek triler, v katerem se bo zdaj zdaj kaj zgodilo.
A tip ne hodi v službo, nikamor, da ima cele dneve čas lazit za tvojo hčero?

Službe verjetno nima če ima čas okrog hodit. Družbe nima, vedno sam, naparfumiran z ženskim parfumom in isto oblečen. Vozi starejši avto. Obiskuje ga včasih gospa na berglah, verjetno mama. Ne moti nobenega v bloku, ne pogovarja z nikomer niti ne pozdravlja nobenega. Noben ne ve nič o njem, ne hodi na sestanke, čudak. Preden se ni začelo okrog tamale sem mislil, da je stanovanje prazno in da je partner od enga drugega nasprot, ki tud živi sam.

Službe verjetno nima če ima čas okrog hodit. Družbe nima, vedno sam, naparfumiran z ženskim parfumom in isto oblečen. Vozi starejši avto. Obiskuje ga včasih gospa na berglah, verjetno mama. Ne moti nobenega v bloku, ne pogovarja z nikomer niti ne pozdravlja nobenega. Noben ne ve nič o njem, ne hodi na sestanke, čudak. Preden se ni začelo okrog tamale sem mislil, da je stanovanje prazno in da je partner od enga drugega nasprot, ki tud živi sam.
[/quote]

Vseeno poskusi pogovor z njim. Pa ne o hčeri. Kar tako skušaj naplesti pogovor. Glede na opisano, je očitno res čudak. Ni pa še rečeno, da je pedofil. Ampak zalezovanje pa je tudi vse prej kot prijetno.
Probaj se malce pomenit z njim. Čisto vsakdanje debate. Sicer vem, da imate v blokih bolj čudne navade in da se ne družite s sosedi, ampak vseeno. Pri nas je tako, da se sosedi meniš, povprašaš kako in kaj, o rožah, o službi, o športu, o vsem mogočem. Ne hodimo drug mimo drugega. REs pa je, da nismo v mestu in ne v bloku.
Na ta način lahko kaj več zveš o njem. Saj, če ga vprašaš kako pa kaj študij recimo, to ni nič takega. Pa vprašaš, kaj študira, če reče, da nič, povprašaš glede službe , kaj je po izobrazbi in tako naprej… s pogovorom potem lahko vidiš v čem je težava. Mogoče je pač samo čuden. Čeprav zalezovanje je treba odpraviti, čeprav gre za recimo kakega psihičnega bolnika.
Ampak res, jaz bi prvo z lepimi besedami.

Hvala za ta prispevek, res sem se fajn nasmejala😉

Ata, napisi mu pismo v katerem mu daj jasno vedeti, da ga ne zelis v blizini tvoje hcere in, da ga bos v nasprotnem primeru prijavil na policijo, pismo vrzi v njegov postni nabiralnik.

A misliš da nisem že? Nič ne morem ker ne odpira ust in dokler ne pride do česa, ni nobenih dokazov, sem že klicaril in gleda baje lahko koga in kokr mu paše na javnih mestih. Baje da treba opazovat in če bo poskušal kaj da takoj poklicat. Evo…tolk lahko policija nardi.

A misliš da nisem že? Nič ne morem ker ne odpira ust in dokler ne pride do česa, ni nobenih dokazov, sem že klicaril in gleda baje lahko koga in kokr mu paše na javnih mestih. Baje da treba opazovat in če bo poskušal kaj da takoj poklicat. Evo…tolk lahko policija nardi.
[/quote]

Pa si poskusil že drugače?
Recimo o sosed, dober dan. Kako si kaj? Si bil na potepu, na izletu, na kolesu, …? A nimaš nič izpitov na faksu… poskusi raje na lep način.
Policiija res nima na podlagi česa ukrepat.

To je zalezovanje in je prepovedano, sploh pa, ker gre za otroka. Jaz bi ga prijavil na policijo.

A misliš da nisem že? Nič ne morem ker ne odpira ust in dokler ne pride do česa, ni nobenih dokazov, sem že klicaril in gleda baje lahko koga in kokr mu paše na javnih mestih. Baje da treba opazovat in če bo poskušal kaj da takoj poklicat. Evo…tolk lahko policija nardi.
[/quote]

Pa si poskusil že drugače?
Recimo o sosed, dober dan. Kako si kaj? Si bil na potepu, na izletu, na kolesu, …? A nimaš nič izpitov na faksu… poskusi raje na lep način.
Policiija res nima na podlagi česa ukrepat.
[/quote]

Saj pravim da je čudak in da se me izogiba, beži po stopnicah s 5.nadstropja če me vidi v dvigalu. Vprašal sem ga zakaj se vrti okrog hčere in je rekel da je ne pozna. Če bi rekel besedo tamali bi že vedel na čem je in kak naprej odreagirat, tak pa nevem, ga sfaširam takoj ali čakam, da se kaj zgodi in ga pol sfaširam. Tisti ki niste starši ne razumete kaj mi dela v glavi.

Pač 2 leti ji bo dvoril, pri 15ih jo pa nažgal kot se zagre

Pa si poskusil že drugače?
Recimo o sosed, dober dan. Kako si kaj? Si bil na potepu, na izletu, na kolesu, …? A nimaš nič izpitov na faksu… poskusi raje na lep način.
Policiija res nima na podlagi česa ukrepat.
[/quote]

Saj pravim da je čudak in da se me izogiba, beži po stopnicah s 5.nadstropja če me vidi v dvigalu. Vprašal sem ga zakaj se vrti okrog hčere in je rekel da je ne pozna. Če bi rekel besedo tamali bi že vedel na čem je in kak naprej odreagirat, tak pa nevem, ga sfaširam takoj ali čakam, da se kaj zgodi in ga pol sfaširam. Tisti ki niste starši ne razumete kaj mi dela v glavi.
[/quote]

Naj gre mama v akcijo. Na prijazen način. Z dober dan in tako naprej.
Brez zamere, ampak očitno ste v blokih vsi eni zelo čudni ljudje :). Logično, da se te ogiba, če si ga pa takoj napadel.
Jaz vas blokovcev sploh ne razumem kako se obnašate. Res ste čudni vsi skupaj.
Pa, da ne bo pomote, da slučajno podpiram zalezovanje. To vsekakor, da ni ok. Ampak dejstvo je, da policija ne bo ukrepala, ker nima kaj. Torej, naj gre mama v akcijo in spozna tega soseda.

Pač 2 leti ji bo dvoril, pri 15ih jo pa nažgal kot se zagre
[/quote]

Glede na opisano, se fant obnaša kot res en otročaj. Ne kot moški, kar bi moral biti pri 25ih. Mogoče gre za kakšnega psihično bolnega človeka. Tako, da norčevanje preprosto ni primerno. Če gre pa za potencialnega pedofila (čeprav mislim, da se pedofil ne bi tako obnašal), je pa sploh norčevanje zelo neprimerno.

Pa si poskusil že drugače?
Recimo o sosed, dober dan. Kako si kaj? Si bil na potepu, na izletu, na kolesu, …? A nimaš nič izpitov na faksu… poskusi raje na lep način.
Policiija res nima na podlagi česa ukrepat.
[/quote]

Saj pravim da je čudak in da se me izogiba, beži po stopnicah s 5.nadstropja če me vidi v dvigalu. Vprašal sem ga zakaj se vrti okrog hčere in je rekel da je ne pozna. Če bi rekel besedo tamali bi že vedel na čem je in kak naprej odreagirat, tak pa nevem, ga sfaširam takoj ali čakam, da se kaj zgodi in ga pol sfaširam. Tisti ki niste starši ne razumete kaj mi dela v glavi.
[/quote]

Alkoholizem ti dela v glavi, ali pa slabo mentalno zdravje… Preganjavica in shizofrenost.
Pri 24 si zaplodil hčerko, zdaj se boš pa naenkrat finega delal? Dej no.

Pač 2 leti ji bo dvoril, pri 15ih jo pa nažgal kot se zagre
[/quote]

Ti nisi normalen. Se ti vidi da ne veš kaj pomeni biti starš in s takim mišljenjem upam da nikoli ne postaneš.

Če se on kot sosed nahaja na igrišču in jo gleda in nič ne naredi, še ogovori je ne, potem bi bila tvoja reakcija napad na njega in bi lahko trdil kaj se vtikuješ v njegovo življenje in da on nobenemu nič noče in da ne ve kdo je tvoja hči in da mu delate krivico. Kar je tudi res, dokler se je fizično ali verbalno pusti pri miru ne morete nič, karkoli bi mu naredili ali rekli bi bilo nasilje z vaše strani.

New Report

Close