Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Mož je vedno bolj škrt in vedno manj denarja imamo

Mož je vedno bolj škrt in vedno manj denarja imamo

Mož je blizu 50 let in vsako leto bolj in bolj težek. Na morje nismo šli že 5 let, ker je škoda denarja, nikamor ne gremo, ker vse stane, tudi na sprehod ne, ker spet stane bencin do sprehajalne točke. Samo doma in šparat. Ampak najbolj hecno je, da bolj ko šparamo, manj imamo.
Kolegica mi je zadnjič rekla, da je treba imeti z denarjem drugačen odnos, da je treba tudi kaj podariti, plačati z veseljem položnico, predvsem pa vlagati, da se denar vrne. Zanimivo je, da ima ona vedno več denarja, pa ni ne škrta, je tudi dobrodelna in vedno bolj uspešna. Sedaj je zgradila novo aparmajsko hišo, ki jo oddaja, s tem spet plemeniti denar in spet bo v nekaj novega investirala. Mi pa šparamo in šparamo in šparamo, mož nas buzerira že na kruhu, špara na centih, ne euro… In vedno manj imamo. Kaj mislite vi ? Kje delamo napako, da smo tako neuspešni ?

Napako delaš v tem, da se nimaš za odraslo, samostojno osebo.
Iz zapisa je razvidno, da nisi samostojna, da nisi odrasla, da o vsem drugi odločajo.
Službe, verjetno tudi nimaš, glede na to, da se podrejaš možu?
A iščeš službo ali ne?

Zakaj pol živiš ?
A na sprehod greste z avtom ?

Eh, saj še ni tako hudo, ko ne bo hotel na sprehod, da ne obrabi superge, pol bo pa res hud škrtuh! 😀 😀 😀

Ti nimaš dohodkov?
Mislim, da gre pri vas za škrtarenje in ne varčevanje.
Za kaj pa špara mož? Ima kak cilj?

Ne, ne. Takole gre: več zaslužite, več imate. Več zapravite, manj imate. če ne bi tip pazil na denar, bi ti zdajle gagala.

Razen, če pod zapravljanje ne misliš vlaganje.

Avtorica je pozabila povedat nekaj bistvenih podatkov.
Je bistveno drugačna zgodba, če gre za par, kjer samo on hodi v službo in je na minimalcu, ona pa je doma. V tem primeru je jasno, da je treba varčevati kolikor se da. Ker z eno minimalno plačo pa dva človeka, če ne celo še kaki otroci, je kriza.

Lahko pa gre za par, ko on ima 2 jurja plače, ona nima nič, je doma. Kar je bistvena razlika od prvega primera.

Lahko pa imasta oba solidni plači. AMpak, glede na avtoričin zapis, se mi zdi, da ona nima svojih prihodkov.

Ne bom točno omenjala, kdo s(m)o ti ljudje, je bilo pa tako … včasih, še dve leti nazaj, razsipno življenje.
Konkretni primeri: dopust ZDA za 4 tedne+pol meseca vandranja po Evropi+2 tedna morja … Ž salonarji za 500+ €, “navadna” ogrlica za 990 € za rojstni dan, hrana vse bio in top in ne-vem-kaj-vse-še, preplačana najmanj 2x … ampak neee, dejmo veselo zapravljat še naprej.

Rečeš, poveš, da to dolgotrajno NE bo laufalo – ne. Skozi eno uho notri in drugo ven.

Danes? Kreganje za kajzerice, da “ne kupovat unih za 19, ampak pejt po une za 15 centov!”
Resno?
Ja, čisto resno …

Danes pa smiljenje samemu sebi in tolčenje po glavi, koliko denarja je bilo stran vrženega v zadnjih xy letih za BEZVEZE.

Oba imava službo, in to niti ne za minimalno plačo. Ampak mislim da je dejansko nekaj narobe pri nas, ker ljudje ki imajo podobne prihodke, dosti več ustvarijo in imajo dosti več, pa tudi kam grejo, pa si kaj privoščijo. Mi pa nimamo več za burek, šparamo pa kot nori. Nikamor ne gremo. Mož mi vsak račun pregleda, je že prav obseden, vsako leto je dobesedno bolj nor.

Nekaj ne razumem. Hodiš v službo, odrasla pa še nisi? Kako pa si sposobna hoditi v službo in tam delati, če pa o tvojem življenju odloča samo mož?
Ti res ni jasno v čem je problem? V tem je problem, da se obnašaš kot majhen otrok.
Glede na to, da hodiš v službo, si vsaj po EMŠO odrasla, zato se začni tudi tako obnašat.
Imaš svoje dohodke in torej lahko odločaš kako boš z denarjem, ki si ga ti zaslužila.
Razen, če si oseba s posebnimi potrebami. Potem razumem, da se morajo drugi odločat namesto tebe.

Če manj zapravite in imate manj od drugih s primerljivimi prihodki, vam pa nekdo krade.

Fak mi gredo na živce jamrači tvojega kova. To je isto kot tisti, ki nič ne jedo pa se kar redijo od raka, ker polovico pozabijo omenit.

*zraka

Imata dve dobri plači, škrtarita na polno, pa imata vse manj?
Nič na računu?
Potem očitno nekje nekaj pušča in ti te luknje ne vidiš.

Imata dve dobri plači, škrtarita na polno, pa imata vse manj?
Nič na računu?
Potem očitno nekje nekaj pušča in ti te luknje ne vidiš.
[/quote]

Saj ne sme videti. A nisi prebrala, da vse to mož ureja. Ona samo denar služi, mož pa odloča o njenem denarju.

Mogoče pa ima plan se odseliti.
Ker vse skupaj je čudno,da bolj ne more biti.
Daj povej po pravici kako je. Pa kaj se primerjas z drugimi kaj imajo?
Glej sebe in svojo družino kaj vam je bolj vredno.
Nam sigurno izleti, razna doživetja bolj kot stene.

absolutno se ne bi strinjala s tem, tako škrtarjenje s strani moža me najbolj razpiz.di..moj brat je recimo tak..pa ni nobene potrebe..
je pa tudi možno, da ima on kakšne izdatke, za katere ti ne veš..igralnice, ljubica itd..to vse stane in nekako je treba zapravljanje denarja omejit drugje..sploh, če prej ni bil tak..
drugače pa, četudi ti ne hodiš v službo itd, če je vse normalno drugače, si ne smeš dovolit, da vas takole buzerira, tebe in otroke in se ne smeš nič privoščit..ne vem no, jaz tega ne bi tolerirala niti pod razno.

Ti verjamem, da je tako. Eni pač uživajo v skrajnem škrtarjenju. Uživa, ko gleda velik kupček denarja, ki raste na TRR. Saj nekje se mora nekaj poznati. V starosti se škrtarjenje poslabšuje. Nek naš daljni sorodnik je skoraj klošaril, ljudje so mu dajali jesti, ko pa je umrl, pa so se dediči umastili od njegovih silnih prihrankov. To je bolestno.

PRaviš, da imata dve normalni plači, raje višji, torej imata vsak po dva jurja. Ne morem razumeti, kako ti pristajaš na to, da ne greste na dopust… Pa da ti prežre, če si kaj privoščiš.

En moj sorodnik je tak, oba imata nadpovprečno plačo, skupaj sigurno 5000, ampak špara pa on tako, da bog pomagaj..pa ne bi rekla, ko bi si kaj kupil kam vložil, šli na dopust..magari v hišo, pa nič od nič..
In potem je še ona taka,da se ne postavi zase, še frizerju je ne pusti, se mora barvat sama doma, ker je ceneje..ves denar pobere, na njegov račun, plača stroške, hrano, vse on itd..
Ona bi se lahko lepo oblekla, ima dobro službo, dela z ljudmi, kupuje pa v mani, kiku in ca..ker vse ostalo je predrago, po njegovem…na dopust se vozijo 1x na leto z 12 let starim avtom, na hrvaško, vedno najdejo neko najbolj cheap varianto..
Ona si svojega avta ne sme kupit, ker je to strošek in tako jo en vozi v službo, ona njega čaka, da greta skupaj domov itd..pa ne bi rekla, da gre za neko ne vem, ne bom napisala kakšno žensko..Ampak je izobražena ženska z dobro svojo plačo in službo.
On vedno vse preračuna, preštudira, kaj bo kupil, kje, za koliko, na internetu vse preveri itd..ne vem, da sse mu da, kakšno življenje je to, če si obseden s šparanjem.
V glavnem, jaz niti pod razno ne bi zdržala s takim moškim, še en teden ne, kaj šele,da živim z njim.
Ampak očitno se najdejo taki skupaj, kjer se to da prakticirat.

Stvar je enostavna.
Dec naj škarta s svojo plačo.
Ve pa s svojo greste na dopust, on pa naj doma čepi pa je.

če imaš denarja premalo ga moraš zaslužiti več. To je osnova. S škrtarjenjem ga ne bo več. Najdita si kako občasno delo na šverc oz honorarno , dve plači sta must pol pa škrtarjenje res ni več potrebno.

Evo avtorica tukaj. Kot rečeno, imava oba službi, plača ni bajna,. ker delava v JU in imava srednješolsko izobrazbo, je plača pod 1000 eur. Tako da je treba gledati na denar, da ne zapravljaš. Ampak vseeno , sodelavke s takimi prihodki lepo živijo in imajo dosti več, si tudi kaj privoščijo, ene imajo vikend na morju. Pri nas pa se mi zdi da bolj ko šparamo, bolj nas nekdo zgoraj kaznuje in nam to jemlje. Tak občutek imam. Bolj ko jemlje otrokom, bolj nas drugje useka (otrokom ne bi privoščil nič , niti kolesa jim ni kupil, če bi ga jaz kupila, bi me živega požrl, zato se podredim) Zaradi ljubega miru popustim, ker mi tako dela,tako se dere name, da skoraj vsi oglušimo.On se je pripravljen 14 dni dreti cel dan name, če bi kupila nekaj, kar on ne bi odobraval. Ampak to kar dela mož, je bolezensko, to je nenormalno, dejansko gleda na vsak centek, nič ne vlaga, nič ne bi kupil, vse imamo staro, ker njemu je vse neumnost (rabimo novo žago za drva, a je škoda denarja). Opremo imamo tako, kot so jo imeli v srednjem veku. Ker njemu je to največja bedarija, da se kupi kaj novega, pravi da samo budale kupujejo . ko je crknil pralni stroj, je hodil 2 tedna kot mumija okoli, ves fertik. Pa je imel denar, ampak se mu je čisto strgalo, da mora plačati za nov stroj 150 eur. Čist strgalo. Noro , meni se bo zmešalo in vsako leto je slabše in slabše. Nikamor ne gre ne on, ne jaz, samo doma, doma, doma, doma. Niti na sprehod ne, razen če greva od doma peš (to pač nič ne stane). Da bi se kam zapeljal, ni šans. V hiši je treba prebarvati napušče, se mu strga, češ koliko stane barva. In tako naprej. Po drugi strani je len, po službi se uleže in vklopi TV.

Odprl varčevalni račun in interni trajni nalog, da banka vsak mesec naloži 50 € oz poljubni znesek. V enem letu se kar nabere. Pojdi za ta znesek kam.

pa kako dovolite, da vas tko jeb… v glavo.
sej mate svoj dnar. kje ste zgubile sebe….?

Imaš denar, imaš službo. Si opravilno sposobna, glede na to, da hodiš v službo?
Ampak pri tem vsem nikakor, ampak res nikakor ne razumem, zakaj se obnašaš kot sužnja?
Zakaj daš svoj denar možu?
Dajte vsak pol za stroške, ki so skupni. Ostalo porabi zase. Ja in pojdi na dopust in naj on sam doma ždi.
Pa ne mislim, da zdaj troši na veliko kar tako brezveze. Ampak, da s tvojim lastnim denarjem nekdo drug upravlja pa ne morem razumeti?
Kaj imaš od takega dedca?
Očitno ni nek bogataš, da bi se zato ga držala. Plače imate podobne. Izračunaj skupne stroške in vsak pol za te zadeve, ostalo porabi zase. Pa seveda ne pozabita na kupček za nepredviende stroške.
In, če on noče na dopust. Ja pa naj doma ostane. Ti pa pojdi in se imej fajn.

Sej ne morem verjet, ko tole berem.
Pa kaj vam oa je zaboga, da se pustite tkole komandirat o SVOJEM LASTNEM DENARJU?
Pa a ste na glavo padle?
Mož “ne pusti”????? Mož se dere 14 dni, če kaj kupiš?
Marš madona. Da bi men šel račun pregledovat in komentirat, kot da sem opravilno nesposobna?
Čist razumem, če ima družina kakšen cilj, za katerega se varčuje. Tudi čist razumem, da se z denarjem ne razmetava v tri krasne. Ampak tole, kar ve pišete, je pa zame grozljivka.
Ne , da je on tak, ampak da ve to pustite.
Dejmo mal integritete skupaj spravit, no.

New Report

Close