Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek kdo je upravičen do pomoči v obliki hrane

kdo je upravičen do pomoči v obliki hrane

Z 292 € je hudičevo težko prebiti se skozi mesec. A kdo ve, kdo je upravičen do kakšnega paketa s hrano in kako to gre… postopek.
Upam, da se kmalu izvlečem iz tega ven, res.

Sicer ne vem kako je drugod, toda pri nas v enem Štajerskem mestu ti pripada tudi kuhan obrok na dan v kolikor prejemaš samo denarno socialno pomoč. (dobiš bone in lahko greš vsak dan jest ali greš iskat in neseš domov).Če so prejemki od npr. SPIZ, ti žal obrok ne pripada. Lahko se obrneš tudi na Karitas po paket hrane, oblačila, enkrat letno tudi plačilo položnice. Verjetno tudi na Rdeči križ, to le predvidevam.

Oblačil imam zaenkrat še dovolj, so bili časi, ko je bilo tudi denarja dovolj… 😉 ampak kakšen paket s hrano bi mi prav prišel… Vsaj nekaj, da človek dobi, pa je super. Dokler ne dobim službe. Upam, da se obrne zadeva vsak dan… !

Avtor koliko si pa star-a da tole sprasujes? Si zdrav-a? Ce si mlad in zdrav te ne pripada nic. Zacni delat in ne prosjacit?

Ne obsojaj, če splih ne veš za kaj se gre. S polno ritjo je lahko srat, pravijo. Zahvali se za redno službo, če jo imaš in upaj, da tebe nikoli ne doleti socialno dno.
Tudi sama sem verjela, da se mi to ne bo zgodilo, pa se življenje v sekundi dvajset obrne. Dve leti sem živela od prihrankov, pisala prošnje in hodila na razgovore. Imam 2 fakulteti. Slednje dvoje še delam, prihrankov mi je žal zmanjkalo…
Nimam niti malo slabe vesti, upam le, da se čimprej izvlečem iz tega. Ti pa, ki obsojaš upaj, da se kaj ne obrne… Srečno!

Saj nihče ne obsoja, nikomur ne privoščimo takega stanja, ampak res je čudno v današnjem času slišati, da nekdo nima za hrano, ker nima službe. Verjamem, da je dobro ali zaželeno službo težko dobiti, ampak delo za spodobno plačilo se danes res dobi. Toliko, da je za hrano, pa že, no. Vrabci na veji čivkajo, kako se delodajalci tepejo za delavce.

Eno je želja, dobiti službo, primerno izobrazbi, in s plačo dva jurja plus. Ampak delo v proizvodnji za okoli jurja bruto se pa definitivno dobi, če je človek le pripravljen in seveda sposoben delati. Če so vmes kakšne zdravstvene ovire, je seveda druga reč.

Evo, recimo tule zanimivo branje:
http://cekin.si/clanek/izobrazevanje_in_zaposlitev/toliko-brezposelnih-delodajalci-pa-ne-morejo-dobiti-delavcev.html

Ti, princess s kavča je lahko bit pameten.
Mislim, da grem težko za varilca, avtomehanika in podobne zadeve.
Sem hotla e zaposliti v strežbi, pa nimam izkušenj, sem hotla delat na hotelu recepcije, pa nimam turistične izobrazbe. Iz Mc Donaldsa me niso niti kontaktirali nazaj, pa še iz kup drugih firem. Ker raje zaposlijo študente. Jaz pa preko študenta žal ne morem delati več.
Res so zajebani časi, govorim iz izkušenj, ker sem poslala par sto prošenj. Tako, da, ne pametujete tisti, ki niste tega nikoli izkusili. Šla bi dejansko delat karkoli, ampak tudi tega karkoli danes žal ni več.
Vem pa ja, da iščejo električarje za delo v Avstriji, pa voznike C kategorije, pa take zadeve… Žal, tega res ne morem iti delat, tudi, če bi še tako želela.

Ne, nimam za hrano, ker živimo v taki državi, ki te ne podpre v nobeni stvari. Imam dva faksa in en dobim zaposlitve in se dodatno izobražujem, ker bom s tem novim poskusila srečo. Sem tik pred koncem, rada bi do jeseni zaključila, rabim pa jurja za izpite in šparam the 292€ kot nora. Kredita ne dobim na banki, ker nimam zaposlitve, zavod me je odslovil, ker imam že dve izobrazbi… Ja, le bi imela samo osnovno šolo, pol bi me zavod financiral, da bi spacala neko srednjo šolo. To je pa tudi vse, kar država da. Jaz pa kljub vsemu ne spim doma, ampak se trudim in ja, lej, pride včasih tako. Tisto, kar si najmanj mislil, da te bo doletele, te doleti. Upam, da vse vas, ki ste tako vrlo pametni to zaobide, če pa vas sreča, se pa spomnite na te pisarije, ki jih pišete s polno ritjo vsega tle po forumu.

Pošta Slovenije išče poštarje za Ljubljano i okolico, pa verjetno še kje, Pošta je povsod!
Plača ni tako slaba, pa še vse nadure so plačane ali pa koristiš proste dneve, ne moreš sicer izbirat rajona, a gledajo, da si le bližje domu. Meni se ne zdi tako slabo,v bistvu veliko bolje kot v kaki fabriki.
Glede strežbe, tudi zdaj ful iščejo, a vse na napotnice.

New Report

Close