Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Mož me je šokiral s svojim mnenjem o mamah

Mož me je šokiral s svojim mnenjem o mamah

Mož me je šokiral z zagrizenim mnenjem, da je posvojiteljica le posvojiteljica oziroma nadomestna mama, ni pa mama kot taka, in nikoli ne bo. Pa ne s pravnega vidika.

Primer:
Neka kuzla rodi in zavrže otroka, tega otroka posvojim, ga imam za svojega, skrbim zanj, torej vstajam ponoči, ga hranim, previjam, ga vzgajam, izobražujem, pazim nanj, mu nudim vse, kar lahko, predvsem pa, in najpomembneje, ga ljubim z vsem srcem – zame je to biti mama, čeprav krušna. Zanj pa ne. Zanj je samo biološka mati mama, ne glede na to, ali je otroka zavrgla iz takšnega ali drugačne razloga. Ne razumem te filozofije.

Kakšno je pa vaše mnenje?

Recimo, če gre za žensko kot si ti, res ne boš nikoli prava mama. S tem, ko si začela s kuzlo, je jasno, da boš vedno mama le na papirju.

Pri kuzli mi je bilo vse jasno. Ne, ne moreš biti dobra mama.

Starša pri rojstvu svojega otroka doživita tudi kemijo. Pri posvojitvi je pa lahko zgolj naklonjenost in nič drugega.

______________________


Mislim da sta ravno za skupaj oba na istem nivoju.

Kuzla je tudi mene zelo zmotila…

Sicer pa je tako, mama je pač tista, ki rodi otroka. Tista, ki ga pa vgaja je pa krušna mama. Seveda jo ima otrok za mamo, ampak biološko pač ni in ne bo. OTrok bo vedno iskal pravo mamo, seveda je v večini primerov razočaran, ampak saj veš, kri ni voda.

Jaz pa razumem, da je hotela neko mamo, ki je zapustila, zavrgla svojega otroka označiti slabšalno, pa se je zato tako izrazila. Sicer malo “težka” beseda, ampak ok. Če bi lahko bila mama tujemu otroku in ga vzela za svojega dvomim, da je tako slaba oseba.
Seveda, krušna mama je v enem primeru blizu nas 100x boljša mama, z biološko mamo nočejo imeti opravka.

Ne, normalna oseba se ne bo taka izražala.
Pri posvojitvah so različne zadeve.
Lahko gre za mlado punco (ali pa tudi starejša ženska), ki je po nesreči zanosila. Ja, je kontracepcija na voljo. Ampak vsi delamo napake. Eni bolj usodne, drugi manj. In če ne želi tega otroka, zakaj bi ga imela? A ni bolje, da ga je dala posvojiti kot, da celo življenje trpi ob otroku in s tem otroku greni življenje?
Mogoče je bila ta ženska posiljena?
Mogoče je begunka?
Mogoče ima zdravstvene težave?
Mogoče je verna ali pa je samo MON brala, kjer se pljuva po tistih, ki naredijo splav in je rodila, čeprav nezaženega otroka.
Mogoče je brala MON, kjer so ženske brez otrok vedno znova na tapeti in je padla v to, ampak ko je rodila pa je ugotovila, da pa se noče podrejat nečemu, česar noče in dala otroka posvojiti.
Mogoče ima psihične težave.
Mogoče je šlo za incest.
Mogoče je v finančni stiski.
Mogoče sta oba starša umrla v prometni nesreči.

Ja, je kontracepcija, ampak vsi delamo take in drugačne napake in ja, eni tudi zanosijo. Samo več je takih, žal, ki nezaželenega otroka rodijo pa ga ne dajo posvojiti. Otork pa potem živi v kakem gnilem okolju. Pogosto videno.

Zato imeti grdo mnenje o ženski, ki da otroka posvojiti je res podlo.
Zanimivo, da pa nihče ne pljuva po očetu otroka? Vsak otrok ima očeta.

biti nekomu mama pomeni skrbeti zanj, biti zanj tu. To je mama. Vse ostalo je stroj, ki ga je povrgel. Razumem tebe, njega ne.

Ne, normalna oseba se ne bo taka izražala.
Pri posvojitvah so različne zadeve.
Lahko gre za mlado punco (ali pa tudi starejša ženska), ki je po nesreči zanosila. Ja, je kontracepcija na voljo. Ampak vsi delamo napake. Eni bolj usodne, drugi manj. In če ne želi tega otroka, zakaj bi ga imela? A ni bolje, da ga je dala posvojiti kot, da celo življenje trpi ob otroku in s tem otroku greni življenje?
Mogoče je bila ta ženska posiljena?
Mogoče je begunka?
Mogoče ima zdravstvene težave?
Mogoče je verna ali pa je samo MON brala, kjer se pljuva po tistih, ki naredijo splav in je rodila, čeprav nezaženega otroka.
Mogoče je brala MON, kjer so ženske brez otrok vedno znova na tapeti in je padla v to, ampak ko je rodila pa je ugotovila, da pa se noče podrejat nečemu, česar noče in dala otroka posvojiti.
Mogoče ima psihične težave.
Mogoče je šlo za incest.
Mogoče je v finančni stiski.
Mogoče sta oba starša umrla v prometni nesreči.

Ja, je kontracepcija, ampak vsi delamo take in drugačne napake in ja, eni tudi zanosijo. Samo več je takih, žal, ki nezaželenega otroka rodijo pa ga ne dajo posvojiti. Otork pa potem živi v kakem gnilem okolju. Pogosto videno.

Zato imeti grdo mnenje o ženski, ki da otroka posvojiti je res podlo.
Zanimivo, da pa nihče ne pljuva po očetu otroka? Vsak otrok ima očeta.
[/quote]

Kaj je normalno in kaj ni, in kaj se izraža in kaj ne, vse je relativno. Ona se je že izrazila. Vse pa je sodba. Premalo ozadja, da bi lahko nekoga označili s psovko. Vendar, če drugi sodijo mi ne bomo. Kdor sodi bo sojen.
Sicer si ji pa lepo argumentirala, zakaj ne more “hoditi v čevljih” osebe, ki je to storila…

Recimo, če gre za žensko kot si ti, res ne boš nikoli prava mama. S tem, ko si začela s kuzlo, je jasno, da boš vedno mama le na papirju.
[/quote]

Kako bi ti imenovala žensko, ki zavrže svojega otroka??
Sicer se strinjam, da kuzla ni pravi izraz, ker če je s tem mišljena psica……psica nikoli ne zavrže svojih mladičev.

Torej po tvojem si takšnemu otroku samo naklonjen, rad ga pa nimaš?????

Recimo, če gre za žensko kot si ti, res ne boš nikoli prava mama. S tem, ko si začela s kuzlo, je jasno, da boš vedno mama le na papirju.
[/quote]

Kako bi ti imenovala žensko, ki zavrže svojega otroka??
Sicer se strinjam, da kuzla ni pravi izraz, ker če je s tem mišljena psica……psica nikoli ne zavrže svojih mladičev.
[/quote]

Biološka mati.

Mene zanima, tiste, ki ste se tako spravile ne ženske, ki dajo svoje otroke v posvojitev, kaj resnično ne veste, da za narediti otroka rabimo tudi moškega?
Vsak otrok, ki je dan v posvojitev, ima očeta. Brez moškega ni otroka.

Spet je tukaj relativno razglabljanje o očetu. Vsaka zgodba je drugačna. Vsekakor moški oplodi žensko. Samo zakaj bi razpravljali, če ne vemo ozadja. Sama si rekla, kaj če je posiljena, kaj če je incest…ipd. Govora je o krušni mami.

Spet je tukaj relativno razglabljanje o očetu. Vsaka zgodba je drugačna. Vsekakor moški oplodi žensko. Samo zakaj bi razpravljali, če ne vemo ozadja. Sama si rekla, kaj če je posiljena, kaj če je incest…ipd. Govora je o krušni mami.
[/quote]

Res je govora o krušni materi in o biološki materi, ki se jo postavi za kuzlo.
Recimo, da je oče otroka posiljevalec. Ampak kuzla je pa mati.
Na bruhanje mi gre ob takih ljudeh, ki tako popačijo slike.
Vsaka čast ženski, osebi, ki da otorka v posvojitev, če ve, da ni prava za biti starš. To niso kuzle. To so spoštovanja vredne ženske.
Preveč staršev je takih, da ne dajo otrok v posvojitev. Recimo tista banica z Jesenic, ki je skupaj z dedcem ubila lastnega otroka. To pa je izmeček.

Zdej zgodbica s strani avtorice je bila podana hipotetično. Ni prav, da se dajejo kakršnikoli izrazi/imena živalskih vrst ženskega spola ljudem, če tega ne odobravaš. To se povsem strinjam. Ne sodi pa se, če se ne vidi celotne slike/zgodbe storilke. Vsekakor je od primera do primera različna.
V primeru z Jesenic pa bi bilo za otročka vsekakor bolje, da bi dobilo topel dom. Ampak tako kot vedno, so stvari v življenju, na katere sploh nimamo vpliva.

In otrok je ta, ki ve kdo mu je mama. Moj partner je posvojen takoj po rojstvu in zanj je njegova mama oz sta starsa posvojitelja, saj drugih ne pozna. Ve, da je posvojen, vec ga pa ne zanima.
Lahko povem, da se pa vidi telesna nepodobnost in jaz se denimo sprasujem, kako sta bila videti njegova bio starsa, ki sta bila takrat najstnika.

Sicer pa je posvojitev alternativa za ze rojenega otroka in ne more biti nikoli popolna kakor spocetje in rojstvo.

Ljudje doživimo kemijo tudi v ljubezni do partnerja, tudi med prijatelji je lahko kemija, zakaj ne bi mogla biti med odraslo osebo in otrokm, ki nista nič v sorodu?
Mož ima kar nekaj nečakov in najini prijatelji imajo kar nekaj otrok, pa recimo, ko so se rojevala a deca in ko zdaj odračajo, čeprav so relacije do vseh enake, sem že ob rojstvu nekaterih čutila z njimi povezanost, ki je pri večini drugih nisem.

Mislim, da ne posvojiš kar enega otroka, ampak ko greš na prvi stik, gedaš tudi, če je kemija med vami, kar ni ključno samo zate kot posvojitelja, ampak je predvsem ključno za otoka.

Spomnim se ene pogovorne oddaje, v kateri je voditeljica gostila posvojenko in njeno posvojiteljico. Punca je bila že odrasla, tudi svojo biološko mamo je s/poznala, pa je vendarle jasno povedala, da za svojo mamo smatra tisto, ki je skrbela zanjo, jo podpirala in imela rada. Go figure…

_____________________________________________________________________________________________________________ V hitlerjanskih zadnjih sobah gostiln spet udarjajo drug po drugem, ti majhni rodovi na povodcih...

Moja sestrična sicer ni posvojena, sta jo pa starša pustila pri abici in šla delat v tujino. Pozna mamo, pozna oba starša, imajo stike, se videvajo, vse normalno, babico kliče “babi”, ampak vedno pravi, da njej je bila babica mama in da čuti do babice tisto, kar naj bi otrok čutil do mame.
Res je večinoma tako, da je mama tista, ki rodi, ni pa vedno.

Čakaj malo, to pač ne pomeni biti mama. marsikdo ljubeče in dnevno skrbi za otroka (oče, babica, dedek, varuška), pa to osebe ne dela matere. Predvsem bi jaz rekla, da oseba, ki se trka po prsih, češ, jaz skrbim in jaz sem mati (pa naj bo biolška ali krušna), le to še zdaleč ni … otroka imaš rad in ga ljubiš, ker pač ga, ne zato, da to razglašaš naokoli.

Sem posvojila, sem hvaležna osebi, ki je rodila mojega otroka, ja, jaz sem mama, vprašaj mojega otroka in boš to slišala.

Opažam, da pri moških prevlada instinkt razplojevanja svojih genov, pri ženskah pa materinski nagon. Zanj je skoraj nesprejemljivo, da sprejme mladiča iz ‘tujega gnezda’. Vsaj pri moških, ki se ravnajo po pranagonih, zapisanih v možganskem deblu, jaz temu pravim ‘krokodilji možgani’.

Ženska, ki se odloči oddati otroka v posvojitev je rodilja, posvojitelja pa starša.

Ženska, ki da otroka v posvojitev tudi pokaže kako zelo ji je mar za tega otroka, zaveda se, da ne bo mogla poskrbeti za njega, samo imeti otroka rad ni dovolj.

In, kot je zgoraj že omenjeno, človek ne more vedeti v kakšni stiski se je znašla mladenka, ženska…da se je odločila dati otroka v posvjitev.
Zakaj je potrebno takoj dajati etikete, biti visoko moralen? In prav zato je posvojitev pri nas tak tabu.

Vsak posvojen otrok ima pravico vedeti, da je posvojen in posvojitelj nima nobene pravice soditi biološke matere – rodilje in nekoč otroku razlagati kako nizko mnenje ima o tej ženski in pri tem pozabljati, da prav zaradi dejanja te ženske ima posvojitljica privilegij okusti vse čare materinstva.

New Report

Close