Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Apourin, trittico in walbutrin

Apourin, trittico in walbutrin

Pozdravljeni,pred kakšnimi 4 meseci sem pri psihiatrinji zaradi anksioznosti in depresije dobil AD trittico za zvečer in walbutrin za čez dan.welbutrin sedaj jemljem kak dober mesec in čez dan ne opazim kakšne velike razlike, razen tega da sem bolj len in brez energije.občasno imam tudi občutek mravljinčenja po glavi in to bolj v zatilju (tak občutek imam že nekaj časa).čudno se mi pa zdi tudi to kod ,da bi bil čustveno bolj otopel do svoje družine in otrok.kod da jih nebi imel dovolj rad in kod da nimam nekega zanimanja do njih .bi bilo morda bolje prekiniti z welbutrinom in jemati kakšna druga zdravila npr. Apourin 2mg čez dan in 5mg čez noč katere mi je tudi ona predpisala.zdi se mi da sem po vseh teh zdravilih postal čuden tudi do sebe,kod da nebi bil to jaz namreč nimam neke energije,volje in občasno tudi volje do življenja.ja tudi črne misli me obdajajo.s partnerico se zastopiva,nimava nobenih problemov,oba sva zaposlena in otroci so zdravi.skratka brez problemov.star sem 32 let in res bi se rad našel nazaj in postal to kar sem bil prej.človek na mestu z voljo in energijo do življenja.hvala za odgovor in lp

Ne vem kakšno imate zdravnico vendar bi vas morala poslati tudi na razgovore in to vsaj enkrat tedensko, da boste odpravili vzrok, ki vas je pripeljal do sem, kjer ste.

Se strinjam z eno nad mano. Najprej zdravimo vzrok potem posledice! Ali pa vsaj oboje sočasno. Dati terapijo in potem pustiti človeka samega ni rešitev.

nova
Uredništvo priporoča

Takoj nazaj k psihiatru. Zdravila niso primerna za vas, stanje bo vse slabše.

Bom še naročil k psihiatru na ponoven razgovor.zdravnica mi pa ni predpisala nobenih zdravil,le napotnico k psihiatru.hvala vsem za odgovore

ne vem zakaj skoraj vsi psihiatri že takoj predpišejo nekaj različnih tablet in ne samo enih. Tako se izbriše sled kaj ti odgovarja in kaj ne in tudi medsebojne interakcije obstajajo. Kot sem enkrat brala ti AD-ji pokrivajo 3 različna področja- nespečnost, depresija in anksioznost. Menim, da bi za začetek poskusil samo te, ostalo je nepotrebno. Kot vem pa so po novem tableti Welbutrin sploh prepovedani.

Tritico je antidepresiv proti anksioznosti, ki povzroca medlost, brezčutnost.
Da odrasel moski pri 32 letih izbere zdravila namesto druzino in custva…
Si kar si, si pac zivcen in kaj!
Wellbutrin je od lani naprej prepovedan in ga ne smejo vec dajati.
Prenehaj z zdravili.

Namesto z aminokislinami
Fenilanin-zelo močan antidepresiv
Tirozin-zelo močan antidepresiv
Triptofan-5htp-naraven SSRI-tvorba serotonina
Niacinamid-antipsihotik

Wellbutrin in Apaurin sta dve različni stvari: prvo antidepresiv, drugo anksiolitik (pomirjevalo), zato ne vem, če je ravno pametno eno menjati z drugim. Pravzaprav ni pametno sam nekaj eksperimentirati. Raje pojdite do zdravnika in povejte, da bi radi z zdravili prekinili, oziroma povejte to, kar ste tukaj zapisali.

Očitno niso prepovedani.ker jih pač še pišejo na recept.res čudno?

Hvala za pomoč.

In zdaj bos poleg stanja, ki si ga imel prej, poleg tega se samomorilen, ce te obdajajo crne misli itd..nobena zdravila ne morejo pozdravit psihe..uberi drugo pot, nekaj v tvojem zivljenju ne stima..

O tem kar mi govorite nimam neke predstave.lahko bolj natančno bolj prevedeno za ljudi ki nismo v tej branži izrazov.hvala in lp

Včasih imaš občutek kod da si na tleh morda še nižje.

Zdravila različno delujejo na posameznika. Vsekakor pojdite do psihiatra, da preverite kakšna kombinacija bi vam ustrezala, morda ta terapija ni najboljša za vas, vendar naj o tem presodi strokovnjak, morda je potrebno malo potrpeti, da prične ustrezno delovati.Pa kaj ljudje še niste slišali za psihične bolezni ali kaj. Halo 21.stoletje. Ne morem verjeti kakšni ljudje me obdajajo. Dajte si najprej psiho vi pošlihtat predenj pišete neumnosti. Kolikor mi je znano le, ne počnite tega, da neredno jemljete.

Clovek je dobil tri razlicna zdravila ki lahko, oziroma delujejo tudi isto..in polno stranskih ucinkov, ki zdaj ne ve, kako in kaj je kaj pivzrocilo..pri teh zdravilih pa je itak tako, da ko beres stranske ucinke, so tocno taki, kot simptomi, ki naj bi jih ravno to zdravilo zdravilo..
Ko se je moja teta zdravila, pa je bilo kar hudo, so vedno uvajali po eno zdravilo, da se je videl ucinek in stranski ucinki..ne pa kar tri naenkrat, pa ne vem, ce ima tale gospodic take hude probleme, kot jih je imela ona..
Mogoce jih ima zdaj se vec kot prej, kot navaja.


Bedakov tule, ki ne prizanvajo duševnih težav in bolezni, ne poslušaj. Pojdi do zdarvnika in mu razloži svoje stanje, učinki ki jih opisuješ so lahko od zdravil, lahko pa da ne delujejo dovolj. Skratka k zdravniku ne na forum, kjer so popolnoma nevedni teleti in bi depresijo zdravili s sprehodom. Sam ne eksperimentiraj, kot ti je že belučijeva napisala ne moreš menjat teh dveh zdravil, kvečjemu imaš lahko apaurin kot dodatek za pomirjanje, vendar je treba bit tui previden, ker povzroča zasvojenost za razliko od antidepresivov.

Wellbutrin ni za anksiozne motnje! Wellbutron se prdpisuje pri globokih depresija, ko clovek vec ne more s postelje, je cel dan otozen in brez energije. Pri tebi lahko zelo poslabsa ankdioznost.
Trittico je precej staro zdravilo. Predvsem se ga daje za spanje. In ja od njega se lahko pocutis rahlo odtujen od sebe on sveta. Kombinacija je zelo pogosta, vendar ne za take, ki ste nervozni, ankdizni.
Najprej pojdi nazaj do zdravnika. Povej, da ti ta zdravila ne pasejo. Zate pridejo v postev antidepresivi kot so ecytara, paroxat, valdoxan, coaxil, amyzol, zoloft. Pa se to na zacetku v cisti nizkih odmerkih. Predvsem pa poskusi razmisliti tudi, kaj te je pripeljalo do te tocke.
Apaurin pa ne uporabljaj predolgo, ker dela odvisnega in s casoma bos rabil vecje odmerke. Posledicno, ko ti ga bo zmanjkalo, bo anksioznost se hujsa.
Ce te se kak zanima, pa vprasaj! 🙂

Lp, David

Pozdravljeni David.najprej hvala za komentar.rad bi rekel le tako ,da trittico jemljem le zvečer, preden grem spat walbutrin pa zjutraj vendar se mi zdi kod da bi bil premočan zame.kod da bi bil malo zadet po vsem tem.tudo zbranost je slabša pri delu,morda tudi malo zmedenosti v glavi kod da ni nekih jasnih ciljev za tisti dan.grozen občutek ko se zbudiš pa si še vedno zaspan,utrujen in brez moči in energije.včeraj nisem vzel ne enega ne drugega zdravila in se mi zdi kod da je vse vredu in brez problemov.čudno mi je to vse skupaj ,morda je le slučajno prišlo tako.bomo videli kaj bo jutri .

Ja, je cist obicajno, da se tako pocutis. In ta megla bo izginila, ko bos dovolj dolgo jemal zdravilo ali pa ce prenehas znjim.
Se vedno pa wellbutrin verjetno ni primeren zate. Je pa res, da jst ne vem vsega kar ve tvoj psihiater. Ce si mu omenil, da ti manjka energije in si pogosto brez volje, potem razumem zakaj ti je to predpisal. Wellbutrin tudi ze pri samo 150 mg dela tezave s spanjem. Zato se potem dodal trittico. Ampak tudi trittico se da zamenjat za boljsa zdravila, ki uspavajo in ne delajo dvisnega. Recimo kventiax je tak. Lahko ga jemles samo za spanje in anksioznost v zelo nizki dozi in razen da bos zaspan drugih tezav ne bos imel z njim. Skratka opcij je ogromno. In vecino zamenja vec zdravil, da najdejo ta pravo. Mogoce pa poskusi najprej samo z enim zdravilom. Da bos sploh vedo, kaj je od katerega zdravila. Pa ne pozabi na sprostitvene tehnike!

Pozdravljeni David.najprej hvala za komentar.rad bi rekel le tako ,da trittico jemljem le zvečer, preden grem spat walbutrin pa zjutraj vendar se mi zdi kod da bi bil premočan zame.kod da bi bil malo zadet po vsem tem.tudo zbranost je slabša pri delu,morda tudi malo zmedenosti v glavi kod da ni nekih jasnih ciljev za tisti dan.grozen občutek ko se zbudiš pa si še vedno zaspan,utrujen in brez moči in energije.včeraj nisem vzel ne enega ne drugega zdravila in se mi zdi kod da je vse vredu in brez problemov.čudno mi je to vse skupaj ,morda je le slučajno prišlo tako.bomo videli kaj bo jutri .

Ne si sam ukinjat in določat zdravil. Pojdi h psihiatru, ki ti je zdravila predpisal. Z njim se pogovori in najdita skupno rešitev. Ali pa povprašaj na MON Psihiatrija, kjer boš dobil najbolj strokoven odgovor.


Ne vidiš, da dohtarjov sploh ne rabimo, so toliko pametni na monu, da so medicinski študiji popolnoma nepotrebni.
[/quote]
Ko ko imaš včasih presvetle se trenutno strinjam s tabo

New Report

Close