Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek V avtu imate

V avtu imate

kaj sodi v avto kot obvezno, pa drugi nimajo.

wc papir

“Montirajzn” za sedežem!
Nasilje in malce znanosti.

– samolepljivi valjček za čiščenje oblačil
– čistilna gobica za čevlje ( črna, nevtralna)
– individualne zobne nitke, spravljene v posebni škatlici
– moker WC papir
– švicarski nož
– Svetilka na dinamo ( ne na baterijo)
– zbirnik polnilnih USB kablov ( za različne telefone, druge naprave -all in one), tole:
https://sewelldirect.com/allinoneusbchargerforsonypspnintendogbaspndsdsliteappleipod

Uh, vozim s sabo prevec; vzigalni kabli, mini kompresor, vlecno vrv, kovinsko cev (kot nastavek za kljuc za menjavo kolesa), akomulatorsko luc, delovne rokavice, staro veliko brisaco,’delovni plasc, staro prvo pomoc (poleg novejse), polnilec za telefon na 12V, komplet razlicnih varovalk, komplet zemljevidov, steklenico vode, rezervo tekocine za sipe, pozimi se omelo, sprej za odtaljevanje sip, strgalo, vrecko razvlazevalca, rolco WC papirja, vlazne cistilne robcke …. pod sedezem pa poleg varnostnega brezrokavnika se noz za varnostni pas s kladivcem. Pa verjetno bi se naslo se kaj…

Nož za varnostni pas s kladivcem? Kaj je to? Si mislim, da če se moraš reševati iz avta. Hm, zanimivo!

Čudno, pod tušem ne lulate, v avtu pa vozite sralni papir.

Vrečke za bruhat, če bi koga od otrok kaj prijelo na kaki avtocesti.

ja, zato, ker ni tekoče vode v avtu

ja, zato, ker ni tekoče vode v avtu
[/quote]
Zakaj se pa pod tušem ne lula?

Nož za varnostni pas s kladivcem? Kaj je to? Si mislim, da če se moraš reševati iz avta. Hm, zanimivo!
[/quote]

Ce z avtom obstanes na strehi, je malo verjetno, da ti bo uspelo odpeti varnostni pas …

https://www.interdiskont.si/vsi-izdelki/izdelek.aspx/i6388


Pa kak imaš to avto,da rabiš vso to orodje. Jaz imam staro kanto pa prav nikoli nič od orodja še nisem potreboval. Vedno me pripelje brez kašljanja. Imam pa sklenjeno asistenco če bi že kaj bilo in je zastonj v paketu zavarovanja. Vso kramo sem zmetal ven. Edino rezervno kolo imam pa tud tega ne bi rabil ampak če bi spustila guma da si jo zamenjam prej kot pride pomoč. V bistvu je asistenca za vse od nesreče in podobno ne samo zato ker kripa crkne.
Pa če šraufaš na avtocesti te komot kaznijo.


Pa kak imaš to avto,da rabiš vso to orodje. Jaz imam staro kanto pa prav nikoli nič od orodja še nisem potreboval. Vedno me pripelje brez kašljanja. Imam pa sklenjeno asistenco če bi že kaj bilo in je zastonj v paketu zavarovanja. Vso kramo sem zmetal ven. Edino rezervno kolo imam pa tud tega ne bi rabil ampak če bi spustila guma da si jo zamenjam prej kot pride pomoč. V bistvu je asistenca za vse od nesreče in podobno ne samo zato ker kripa crkne.
Pa če šraufaš na avtocesti te komot kaznijo.
[/quote]

S kabli sem ze pomagala na parkiriscu, vlecna vrv je na Hrvaskem obvezna, mini kompresor vozim s sabo, predvsem da lahko napolnim kolesa na vikendu, kolo sicer znam zamenjati, a ga se nisem potrebovala na cesti, sem pa preslaba, da bi samo na kljuc odtegnila vijake, ostalo pa so drobnarije, ki pridejo prav tudi ob kaki drugacni priloznosti.
Cestno asistenco pa imam tudi sama, sem ze koristila, ko mi je odpovedal avto na avtocesti, crknila crpalka za gorivo.

Pa se na mali gasilni aparat sem pozabila, da ga imam v prtljazniku 🙂

Prva pomoč, mali gasilni aparat, kleme, če komu avto oz. akumulator crkne. Drugega nič.

Mogoče si nekoč nabavim tudi kakšne vlečne vrvi, kajpavem.

Razkužilo za roke.

en kup krame (rokavce, jakna, …), orodja … AMZS članstvo, neke asistence pri zavarovalnici
lopato za kidanje
armafleks
kondome
f.uk cunce


Pa kak imaš to avto,da rabiš vso to orodje. Jaz imam staro kanto pa prav nikoli nič od orodja še nisem potreboval. Vedno me pripelje brez kašljanja. Imam pa sklenjeno asistenco če bi že kaj bilo in je zastonj v paketu zavarovanja. Vso kramo sem zmetal ven. Edino rezervno kolo imam pa tud tega ne bi rabil ampak če bi spustila guma da si jo zamenjam prej kot pride pomoč. V bistvu je asistenca za vse od nesreče in podobno ne samo zato ker kripa crkne.
Pa če šraufaš na avtocesti te komot kaznijo.
[/quote]

S kabli sem ze pomagala na parkiriscu, vlecna vrv je na Hrvaskem obvezna, mini kompresor vozim s sabo, predvsem da lahko napolnim kolesa na vikendu, kolo sicer znam zamenjati, a ga se nisem potrebovala na cesti, sem pa preslaba, da bi samo na kljuc odtegnila vijake, ostalo pa so drobnarije, ki pridejo prav tudi ob kaki drugacni priloznosti.
Cestno asistenco pa imam tudi sama, sem ze koristila, ko mi je odpovedal avto na avtocesti, crknila crpalka za gorivo.
[/quote]
Takšnih žensk ,ki si znajo to poštimat je samo za vzorec. Moji komplimenti. Tista vrv na hrvaškem ni več obvezna. To je bila še po zakonu iz juge in nekaj let po osamosvojitvi so jo ukinili. Šlepanje je prepovedano po evropskih xakonih in hrvati imajo enake zakone kot vsi eu. Pa tud do absurdov prihaja glede vlečenja avta. Sedaj je ogromno avtomatikov in ti se niti pod razno ne smejo šlepat. Drugač bi tud jaz moral imet kakšen kompresorček če nič drugega za napihnit kolo na karjoli na vikendu. To ti je dobra ideja stane pa kakšnih 10 eur. Gasilni aparat imam tudi jaz in sicer imam original plac pod sedežem. Zadeva lahko prepreči ogromno škodo.

Nož za varnostni pas s kladivcem? Kaj je to? Si mislim, da če se moraš reševati iz avta. Hm, zanimivo!
[/quote]

To imam tudi jaz, samo da v predalu vrat. Je še bolj pri roki.

Kleme, gasilni aparat, čistilni robčki za armaturo, kante vode, metlica, mini lopata, olje… to niti ne štejem, ker je zame obvezna oprema.
Bolj so zanimive druge zadeve:
Čistilni robčki za roke in faco 2paketa, deodorant
Voda za pit
Deka+deka za piknik
Bonboni, sadne ploščice
Ruzak z mini zalogo, povečano prvo pomoč
Solarni polnilci, baterije, dinamo lučka
3 pare pohodniških čevljev in palic
Rezervna majica, nogavice, jopa za 3 os., anorak z 12.000mm stolpcem
Rezervna škatla cigaret, zipo, šibice v višku, nož, vnetilo
Košara za gobe, gozdni nož
Škatla min. orodja- klešče, izvijač, vezice, par vijakov, lepilo, olfa, imbusi, wd 40,…
V 70{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} še spalke, sekiro ali mačeto. In še kaj.
Pogosto iz službe poberem otroke in kar kam zavijemo. Vozim avto, ki gre res povsod.

S kabli sem ze pomagala na parkiriscu, vlecna vrv je na Hrvaskem obvezna, mini kompresor vozim s sabo, predvsem da lahko napolnim kolesa na vikendu, kolo sicer znam zamenjati, a ga se nisem potrebovala na cesti, sem pa preslaba, da bi samo na kljuc odtegnila vijake, ostalo pa so drobnarije, ki pridejo prav tudi ob kaki drugacni priloznosti.
Cestno asistenco pa imam tudi sama, sem ze koristila, ko mi je odpovedal avto na avtocesti, crknila crpalka za gorivo.
[/quote]
Takšnih žensk ,ki si znajo to poštimat je samo za vzorec. Moji komplimenti. Tista vrv na hrvaškem ni več obvezna. To je bila še po zakonu iz juge in nekaj let po osamosvojitvi so jo ukinili. Šlepanje je prepovedano po evropskih xakonih in hrvati imajo enake zakone kot vsi eu. Pa tud do absurdov prihaja glede vlečenja avta. Sedaj je ogromno avtomatikov in ti se niti pod razno ne smejo šlepat. Drugač bi tud jaz moral imet kakšen kompresorček če nič drugega za napihnit kolo na karjoli na vikendu. To ti je dobra ideja stane pa kakšnih 10 eur. Gasilni aparat imam tudi jaz in sicer imam original plac pod sedežem. Zadeva lahko prepreči ogromno škodo.
[/quote]

Sem kot hrček, kar je bilo obvezno kje, pač ostaja v avtu, mimogrede pa dodam še kaj, kar se mi zazdi, da bi bilo pametno imeti pri roki.
Glede vleke avtomatikov ne vem, avte s klasičnim menjalnikom pa lahko vlečeš (ne po avtocesti), ne pa jih vžigat na vleko ali potisk.
Partner se samo za glavo drži, ko spet kaj dodajam 🙂

Nož za varnostni pas s kladivcem? Kaj je to? Si mislim, da če se moraš reševati iz avta. Hm, zanimivo!
[/quote]

To imam tudi jaz, samo da v predalu vrat. Je še bolj pri roki.
[/quote]

Jaz v predalu pod šoferjevim sedežem, v prtljažniku mi ne bi prav nič koristil, če bi ga slučajno res kdaj potrebovala zase… (upam, da je bil tudi to en od nepotrebnih nakupov).


Takšnih žensk ,ki si znajo to poštimat je samo za vzorec. Moji komplimenti. Tista vrv na hrvaškem ni več obvezna. To je bila še po zakonu iz juge in nekaj let po osamosvojitvi so jo ukinili. Šlepanje je prepovedano po evropskih xakonih in hrvati imajo enake zakone kot vsi eu. Pa tud do absurdov prihaja glede vlečenja avta. Sedaj je ogromno avtomatikov in ti se niti pod razno ne smejo šlepat. Drugač bi tud jaz moral imet kakšen kompresorček če nič drugega za napihnit kolo na karjoli na vikendu. To ti je dobra ideja stane pa kakšnih 10 eur. Gasilni aparat imam tudi jaz in sicer imam original plac pod sedežem. Zadeva lahko prepreči ogromno škodo.
[/quote]

Sem kot hrček, kar je bilo obvezno kje, pač ostaja v avtu, mimogrede pa dodam še kaj, kar se mi zazdi, da bi bilo pametno imeti pri roki.
Glede vleke avtomatikov ne vem, avte s klasičnim menjalnikom pa lahko vlečeš (ne po avtocesti), ne pa jih vžigat na vleko ali potisk.
Partner se samo za glavo drži, ko spet kaj dodajam 🙂
[/quote]
Tvoj je lahko srečen,ko ima takšno spremljevalko

Kaj imajo drugi res ne vem, niti me ne zanima..

Obvezno: žogo, superge, knjige, molitvenik, CD -je(music), včasih kake bombone/lešnike za veveričje zverinice ter kaj za psa(za se igrat, frizbi ipd,..), pa včasih kakšne naloge, če kje koga dolgo čakam – če se mi da rešujem…

New Report

Close