Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Cerkev lagala o številu vernikov, da je od države dobila več

Cerkev lagala o številu vernikov, da je od države dobila več

Norveška katoliška cerkev “vernike” prepisovala iz telefonskih imenikov, da je potegnila več dnarja od države. Pa so jih dobili na laži, a oni lažejo še naprej (dobro, res so tega navajeni že vsako nedeljo)…

Treba bi bilo tudi slovensko RKC malo preverit, ker 2x ni za rečt, da kaj ne smrdi tu … Pri nas še popisa ne upajo nardit že 15 let, po mojem se prikriva upad, da davkoplačevalski cekinčki nemoteno letijo v Vatikan, da si Argentinec & co. zlate WCje lahko privoščijo.

“Cerkev dodaja, da je od leta 2004 Norveška zabeležila velik prihod emigrantov iz katoliških držav, predvsem iz Poljske. Ker ti novi člani Cerkve sprva niso bili registrirani, so se škofije soočale z višjimi stroški, zato so popis posodobile, še navaja norveška Cerkev.”

Kakšne silne stroške pa ma cerkev z verniki? Več hostij morajo spečt? Prizidke morjo delat, ker jim cerkve pokajo po šivih?

To je še malenkost, kar počne tudi slo rkc, ker gre zgolj za denar. Noro je, kako ljudje odgovornost, da nekdo organizirano pere možgane svojim potomcem, prevali na politike.

https://www.youtube.com/results?search_query=https{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}3A{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}2F{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}2Fyoutu.be{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}2FUP7RBw8bobE

Pa David Icke tudi marsikaj pove, čeprav ga doživljam kot klasičnega populista.

Oh, ta jutra, ko tablete popustijo…

Zato pa RKC maše prireja ponavadi zjutraj, ko še tablete ne primejo.

Jasno. Problem je, da so zjutraj v farni cerkvi 3 80+ letne tercialke, na monu pa na desetine “delovnega” ljudstva…

Jasno. Problem je, da so zjutraj v farni cerkvi 3 80+ letne tercialke, na monu pa na desetine “delovnega” ljudstva…
[/quote]

Če vprašaš norveško RKC, jih je 10000, čeprav jih fizično v cerkev paše 300, zato so morali nardit nevidne prizidke, s katerimi so imeli stroške in so morali zato prilagodit evidence, da papež ni stradal.

Jasno. Problem je, da so zjutraj v farni cerkvi 3 80+ letne tercialke, na monu pa na desetine “delovnega” ljudstva…
[/quote]

Če vprašaš norveško RKC, jih je 10000, čeprav jih fizično v cerkev paše 300, zato so morali nardit nevidne prizidke, s katerimi so imeli stroške in so morali zato prilagodit evidence, da papež ni stradal.
[/quote]

Menda je vseh katoličanov tam nekaj čez 100k. Financiranje je drugačno kot pri nas. Kar je mene zmotilo pri tej temi je, da je zadeva stara več kot pol leta in nekdo jo prilima ob 7 zjutraj kot breaking news.. Ni bilo možno kak bolj sočnega najti?

Js si ful želim, da bi se prebivalstvo spet popisalo po veroizpovedi (in etnični pripadnosti, čeprav to ne spada v to temo), pa sem katoličanka. Se mi zdi prav vedet kako in kaj, ampak gremo se pretvarjat da to dvoje ne obstaja, da ne bomo izpadli nestrpni.

Kaj, na tem forumu se lahko samo frišne stvari komentirajo? Pa časovno tud maš omejeno, kdaj in kako se tema lahko odpre? Jaz sem pač prlepu, ker sem zdaj to našel in tega še nisem videl tukaj, da bi kdo pokomentiral. Če pa ti iščeš frišne zadeve, pa preskoči. Ali pač pokomentiraj…

Kako se ti zdi, da inštuticija, ki pridiga poštenje, sama laže na veliko?

Js si ful želim, da bi se prebivalstvo spet popisalo po veroizpovedi (in etnični pripadnosti, čeprav to ne spada v to temo), pa sem katoličanka. Se mi zdi prav vedet kako in kaj, ampak gremo se pretvarjat da to dvoje ne obstaja, da ne bomo izpadli nestrpni.
[/quote]

Meni se zdi, da so finančni motivi zadi. Treba se je vprašat, komu odgovarja status quo. od leta 91 do 2002 je v sloveniji št. katoličanov padlo za 15 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}. Od 2002 raste po tvoje?

Po katerih cifrah to? Tistih, ki vključujejo iz telefonskih imenikov prepisane “vernike”, ali tistih, ki ne?

Da nekdo nekaj najde, mora iskati ;). Sicer nič ne vem o tem, da bi RKC pridigala o svojem poštenju, pojdi kdaj v cerkev in poročaj. Cerkev pridiga drugim, ki si to želijo, ne o sebi.. Kar je meni bolj zanimivo je višina financiranja na norveškem, o tem si kaj preberi, te bo zvilo :).

O popisu pa bi rekel, da se ne izvede iz obratnih razlogov, RKC nima ne vpliva ne želje prikrivati podatkov. Ko enkrat ti bodo, bo RKC naš najmanjši problem.

Jasno. Problem je, da so zjutraj v farni cerkvi 3 80+ letne tercialke, na monu pa na desetine “delovnega” ljudstva…
[/quote]

Če vprašaš norveško RKC, jih je 10000, čeprav jih fizično v cerkev paše 300, zato so morali nardit nevidne prizidke, s katerimi so imeli stroške in so morali zato prilagodit evidence, da papež ni stradal.
[/quote]

Kaj ima papez veze z norvesko cerkvijo???

ja, norveška RKC tud nima namena prikrivati podatkov, samo zraven so malo napisali iz telefonskih imenikov in brez vednosti ljudi.

Slovenska RKC tudi prodaja neke cifre čez 70 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} katoličanov, medtem ko je na zadnjem uradnem popisu bila ta številka 57 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}. Me zanima, če je tu tudi “norveška” metodologija zraven ali samo vsakega z vodo politega dojenčka štejejo, kar je tudi neke sorte “norveščina”.

Js si ful želim, da bi se prebivalstvo spet popisalo po veroizpovedi (in etnični pripadnosti, čeprav to ne spada v to temo), pa sem katoličanka. Se mi zdi prav vedet kako in kaj, ampak gremo se pretvarjat da to dvoje ne obstaja, da ne bomo izpadli nestrpni.
[/quote]

Meni se zdi, da so finančni motivi zadi. Treba se je vprašat, komu odgovarja status quo. od leta 91 do 2002 je v sloveniji št. katoličanov padlo za 15 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}. Od 2002 raste po tvoje?
[/quote]

Ne vem… po mojem ne. Ampak mi je čisto vseeno. Js bi rada popis in mi je čisto vseeno, če bo pokazal, da je katolikov vedno manj. Nisem katoličanka zato, da bi pripadala največji/najmočnejši kliki.

Dvomim, da so zadaj finančni motivi. Po mojem gre samo za to, da se v sodobnem svetu tega “ne sme” ker smo vsi enaki in je čisto vseeno, katere veroizpovedi smo in kakšne etnične pripadnosti bla bla bla.

Če vprašaš norveško RKC, jih je 10000, čeprav jih fizično v cerkev paše 300, zato so morali nardit nevidne prizidke, s katerimi so imeli stroške in so morali zato prilagodit evidence, da papež ni stradal.
[/quote]

Kaj ima papez veze z norvesko cerkvijo???
[/quote]

Kufre dnarja “dobiva” od tam, razen če misliš, da je unih 500 vatikancev tako blazno darežljivih pri nedeljski nabirki.

Meni se zdi, da so finančni motivi zadi. Treba se je vprašat, komu odgovarja status quo. od leta 91 do 2002 je v sloveniji št. katoličanov padlo za 15 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}. Od 2002 raste po tvoje?
[/quote]

Ne vem… po mojem ne. Ampak mi je čisto vseeno. Js bi rada popis in mi je čisto vseeno, če bo pokazal, da je katolikov vedno manj. Nisem katoličanka zato, da bi pripadala največji/najmočnejši kliki.

Dvomim, da so zadaj finančni motivi. Po mojem gre samo za to, da se v sodobnem svetu tega “ne sme” ker smo vsi enaki in je čisto vseeno, katere veroizpovedi smo in kakšne etnične pripadnosti bla bla bla.
[/quote]

Dobro, se ne strinjava, kaj je v ozadju. Se pa strinjava, da bi bilo dobro cifre malo pošlatat. Spoštujem.

Cerkev pod vernike šteje vse, ki so bili krščeni. Npr. moj mož je bil krščen zaradi babice. Nikoli kasneje ni bil v cerkvi, tudi sedaj ne hodi. ga pa vodijo kot vernika. Se je že hotel iti izpisat, a je procedura-…((…. V glavnem številke, ki jih navajajo niti približno niso realne. Poznam precej takih kot je moj mož.

Kolikor sem seznanjena – pa sem kar seznanjena – cerkev ne dobiva nobene glavarine. Zakaj vas torej tako silno zanima koliko je vernikov? A mogoče cerkev dela popisne vprašalnike? Meni se zdi čisto možno, da je oblast strah realnosti. V mojem okolju so v glavnem vsi verni.
Potrebe pa so neizmerne. Samo Cerkev se res ukvarja z najranljivejšimi. In teh je ogromno. če samo MON pogledaš. 95{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} hudo ranjenih.

Kaj ima papez veze z norvesko cerkvijo???
[/quote]

Kufre dnarja “dobiva” od tam, razen če misliš, da je unih 500 vatikancev tako blazno darežljivih pri nedeljski nabirki.
[/quote]

Daj, zjasni se, kaj te moti! Ne pa kot mačka okoli vrele kaše.. Bobu Bob, pa se bomo lahko pogovarjali. Te moti denar, hipokrizija, sosedova tercialka, otroške travme? Ker vleči ven nek star članek med vsemi piz**rijami, ki se v svetu dogajajo se mi zdi abotno.

Me zanima, če vodijo tudi kakšne nekrščene, ki so samo v telefonskem imeniku objavljeni…

lažnjivci cerkeni pokvarjeni! Hvala Bogu, da ne hodimo k maši!

Kaj ima papez veze z norvesko cerkvijo???
[/quote]

Kufre dnarja “dobiva” od tam, razen če misliš, da je unih 500 vatikancev tako blazno darežljivih pri nedeljski nabirki.
[/quote]
Ne bo drzalo.Si nerazgledan,popolnoma normalno za rdecuha.

Kufre dnarja “dobiva” od tam, razen če misliš, da je unih 500 vatikancev tako blazno darežljivih pri nedeljski nabirki.
[/quote]

Daj, zjasni se, kaj te moti! Ne pa kot mačka okoli vrele kaše.. Bobu Bob, pa se bomo lahko pogovarjali. Te moti denar, hipokrizija, sosedova tercialka, otroške travme? Ker vleči ven nek star članek med vsemi piz**rijami, ki se v svetu dogajajo se mi zdi abotno.
[/quote]

Sej je vse povezano – hipokrizija, laži, denar. Še enkrat: preskoči, če te moti. Je dovolj placa na forumu, da komentiraš piz**rije, ki so ti bolj “pri srcu”, pred to si pa še naprej zatiskaš oči.

New Report

Close