Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Razsaja mišja mrzlica

Razsaja mišja mrzlica

Ali se mišjo mrzlico dobi samo z vdihavanjem mišjih iztrebkov, ali tudi z dotikanjem prostoživečih miši?
Sem v skrbeh, ker sva s hčerko pred dobrim tednom med sprehodom opazili poljsko miško in jo tudi na hitro pobožali. Ali lahko zboliva?
Letos je zabeleženo že 40 primerov te bolezni.

Kaj naj naredim?

Baje jih največ zboli pri čiščenju in pometanju kleti in skednjev.
Smrtnost je 5-10 odstotna samov primeru nezdravljenja.
Imam prav?

Meni je moja miška dala ljubčka. In?

nova
Uredništvo priporoča

kaki so znaki okužbe?

vročina, glavobol, rdečica po obrazu……..

največ je v Ljubljani in Mariboru……..

Vprašanje koliko skednjev imajo v Ljubljani, ker je tu največ obolelih.

vročina, glavobol, rdečica po obrazu……..

največ je v Ljubljani in Mariboru……..
[/quote]

mene trese mrzlica že deset dni vročine nimam naj grem k dr?

Mene samo to zanima, ali se okužiš samo z vdihovanjem mišjih iztrebkov?
Ne predstavljam si kako ta virus pride v telo?

vročina, glavobol, rdečica po obrazu……..

največ je v Ljubljani in Mariboru……..
[/quote]

mene trese mrzlica že deset dni vročine nimam naj grem k dr?
[/quote]

Jaz bi šla. Se vidi tudi na krvi ali imaš ta virus.

Nic ne skrbi. Nevarne so samo prostoživeče.

jaz sem svoji dal lupčka na miško.
in?

Mišja mrzlica (strokovno hemoragična mrzlica z renalnim sindromom) je virusna bolezen, ki se prenaša z urinom glodalcev na človeka. Gre za vročinsko bolezen, ki pa se ne prenaša iz človeka na človeka. Ljudje pri tem opazijo splošno oslabelost, bolečine po celem telesu, glavobol, bolečine za očmi, možne so motnje vida, nakateri opisujejo bolečine v ledvenem predelu, nekateri tudi bruhajo. Bolezen lahko poteka v več fazah, kjer lahko pride tudi do motenj v delovanju različnih organov. V kasnejši fazi ni izključena možnost odpovedi ledvic in nastanek krvavitev.

Kolikšna je inkubacijska doba?

Kolikšna je inkubacijska doba?
[/quote]

2 – 4 tedne.
Lahko pa tudi od 5 dni do 2 mesecev.

Kako se v okuženih prostorih zaščititi, če je potrebno pospravljati, bivati v njih?
Katero sredstvo je učinkovito za dezinfekcijo, kako ga uporabiti?

Zadnjič smo šli v en vikend na višini 1300m-na cerkljanskem . V enem predalu smo našli precej mišjih drekcev. Smo očistili, oprali roke. Sedaj me je kar malo strah. To je bilo pred 14 dnevi.

Saj srte verjetno čistili mišje drekce z rokavicami in ne golimi rokami?
Po moje je večji problem vdihavanje teh izločkov (v katerih je virus) kot pa samstik z rokami.
Lahko, da se motim.

Saj srte verjetno čistili mišje drekce z rokavicami in ne golimi rokami?
Po moje je večji problem vdihavanje teh izločkov (v katerih je virus) kot pa samstik z rokami.
Lahko, da se motim.
[/quote]
Ne , nismo z rokavicami. (((.Nismo jih ravno prijemali, samo stresli v smeti. šele kasneje smo pogruntali, kaj to je (((.

To so skoraj gorske miši (1300m). Mogoče niti niso kužne?

vročina, glavobol, rdečica po obrazu……..

največ je v Ljubljani in Mariboru……..
[/quote]

Take simptome imajo alkoholiki :/

A spet malo pretiravate?

Saj srte verjetno čistili mišje drekce z rokavicami in ne golimi rokami?
Po moje je večji problem vdihavanje teh izločkov (v katerih je virus) kot pa samstik z rokami.
Lahko, da se motim.
[/quote]
Ne , nismo z rokavicami. (((.Nismo jih ravno prijemali, samo stresli v smeti. šele kasneje smo pogruntali, kaj to je (((.
[/quote]

Najbolj nevarno je sigurno čiščenje hiš in čiščenje senikov. Jaz sem lansko leto vse prečistila celoten senik, hlev, ker je brat kupil kmetijo……bilo polno drekov in ostalo pa ni bilo nič. Verjetno mora biti sama miš okužena s tem virusom. Verjetno pa niso vse miši, hrčki, podgane in podobno okuženi. Si predstavljaš kmete, ki čistijo vsak dan kurnike, hleve, senike ………pa noben ne zboli.

Da, nekdo je spet paniko zagnal.

Ko bi vedeli kakšen virus prenaša maček ga nikoli več ne bi nihče imel. V ZDA okuženih nekaj čez sto milijon ljudi. Virus počiva, če imaš dober imunski sistem, če ne postaneš podoben kot bi bil dementen, ker gre virus direkt v možgane. A tega pa medij ne bo objavljal.

Zaščitno masko za nos in usta za zaščito proti vdihavanju:

https://www.moja-lekarna.com/zascitna-maska-10-kom

predno pričneš pometat prah po kotih kleti, podstrešij, ipd – pošpricat s pršilko z vodo, da se prah ne dviguje in previdno brez prašenja pometat….

Mi imamo na koncu parcele zraven vrta z zelenjavo kompostnik. Okrog in okrog je polno lukenj. Verjetno od miši, ki hodijo po hrano. Mi veliko hodimo tam okrog, pes, ki je z nami v hiši, ves čas vohlja tam okoli.
Zdaj sem pa čisto prestrašena. Da ne bi mi kaj prinesli na čevljih v stanovanje. Je možno? Obenem me zanima, kako oporečen je tak kompost.
Oh.

New Report

Close