Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Drage šole v naravi, športni dnevi – še vedno tako

Drage šole v naravi, športni dnevi – še vedno tako

Ali je v OŠ in SŠ še vedno tako, da se organizira drage šole v naravi, drage športne dneve?

Ko sem hodila v šolo (v 80ih, 90ih) smo imeli kup takih dragih zadev. Otroci, ki smo bili revni, smo potem izpadli. Pa bili tudi tarče posmeha.
Recimo imeli smo šolo v naravi na morje – Debeli rtič, zelo drago.
Potem šolo v naravi, smučanje na enem večjih smučišč. Predrago. Tisti, ki nismo mogli plačat, smo morali lepo k pouku hoditi tisti teden. Pa bi lahko imeli šolo v naravi na lokalnem smučišču. V domačem kraju smo imeli celo več lokalnih smučišč. Poceni, blizu. Ampak ne, učitelji so raje organizirali drago varianto.
Potem kup športnih dni, že v OŠ, v SŠ pa sploh. Draga smučarija v tujini, namesto na kakem lokalnem smučišču. Spet samo za bogate. Ostali smo morali na pohod. Pa poslušali kako nas imajo za luzerje.
Pa razne izbirne vsebine. Kup dragih zadev, od Rima, Firenc in podobnih izletov. Za tiste, ki nismo mogli plačat pa kar nekaj brezveznega.

Ali je še vedno v šolah tako, da učitelji organizirajo na kupe dragih zadev, da otrocih iz revnih družin potem izpadejo?

vsaj na naši šoli take stvari pomaga finacirati lahko tudi v celoti šolski sklad.
So celo leto prireditve, zbiranje paprija za ta namen


Ja, na nekaterih šolah je še vedno tako. Celo v nekaterih vrtcih imaš obogatitveni program, kjer gredo 5 letniki lahko za cel teden smučat v Avstrijo.

nova
Uredništvo priporoča


Ja tudi pri nas imajo sklade in potem takim poskušajo pomagati in jim dalno ali v celoti poravnati. Ampak to je bilo pri nas tudi že v 70 in 80 tih samo da so takrat do delno poravnala podjetja za otroke svojih zaposlenih.
Koliko so drage ali ne bi pa težko ocenila pri nas gredo več ali manj v te CŠD domove in neke te ”cenejše” variante. Ampak če nimaš denarja je pa po moje tudi 100 Eur za teden drago.

Kakšne so bile cene težko rečem.
Zdaj ena je bila nastanitev Debeli rtič.
Ena smučarska šola pa je bila taka prav turistična varianta. In tudi same karte za smučanje so bile čisto predrage.
Kakih skladov nismo imeli. Vsak je moral vse komplet plačati.
Športni dnevi so bili pa čisto komercialni. Pač drage karte za smučanje.

Hja, se vidi, da je vrhunec zaključka tega šolskega leta, pa je treba najti še nekaj tem za kritiziranje učiteljev. :/

Ne. Ni res. Že od nekdaj je tako, da ne organizirajo vse šole (pregrešno dragih) šol v naravi in raznih ekskurzij. In še danes je tako.

In kaj ti koristi ta tema? Za vpis otroka v šolo si za letos prepozna, frustracije zaradi svoje OŠ pa bi že tudi lahko zdavnaj prebolela.

Zakaj pa ne?
Meni pa je všeč, da je več izbire v vrtcu, šoli.

Zelo bom vesela če bodo v vrtcu organizirali šolo smučanja in če se bo našel še kakšen otrok poleg našega, ki bo šel… Drugače ga bomo dali pa izven vrtca…

Ko smo imeli v osnovni šoli take in drugačne dejavnosti za “bogate”… se jih pač nisem mogla udeleževati… večina se jih pa je in sem si že v osnovni šoli rekla, jebat ga tko je…

Ko si starejši in iščeš službo ponavadi dobijo službo tisti z vezami in dobre službe spet dobijo bogatuni…

To, da nismo imeli denarja sem se hitro sprijaznila, že v začetku osnovne šole… to s službo sem pa zelo težko sprejela… vendar če si priden in ustrajen s časom prideš tudi do dobre službe.

Življenje ni pošteno, prej ko se sprijazniš bolje je.
Svojega otroka bom vzgajala v takem duhu….

Ne vem, ampak meni se je zdelo v šoli, da namerno tlačijo revne in favorizirajo bogate.
Ni ravno prijetno, da gredo ostali sošolci na smučanje, ti pa moraš k pouku hoditi.
Zraven pa veš, da bi lahko organizirali cenejšo šolo v naravi.
Ali pa, ko se ti sošolci posmehujejo, ker nimaš za smučanje v tujini, ko je športni dan.

Hja, se vidi, da je vrhunec zaključka tega šolskega leta, pa je treba najti še nekaj tem za kritiziranje učiteljev. :/

Ne. Ni res. Že od nekdaj je tako, da ne organizirajo vse šole (pregrešno dragih) šol v naravi in raznih ekskurzij. In še danes je tako.

In kaj ti koristi ta tema? Za vpis otroka v šolo si za letos prepozna, frustracije zaradi svoje OŠ pa bi že tudi lahko zdavnaj prebolela.
[/quote]

Domnevam, da si mama. Kot mama bi človek pričakoval, da si sposobna normalne komunikacije. Ampak očitno ti to ne gre.

jaz pa svojih otrok ne puščam v varstvo in oskrbo (čez noč) drugim vse do 5 razreda. Program in cena so v tem primeru nepomembni. Ko bi vedeli kaj vse se dogaja..od zlorab do zanemarjanja varnosti bi bili starši veliko bolj odgovorni in ne bi otroke tlačili na te dopustke..aja..njim je prioriteta lasten dopust brez obveznosti do otroka..no ja, seveda ne bodo priznali.

Jaz sem hodila v os v devetdesetih in smo imeli ximsko solo v naravi na blixnjem smuciscu, sola pa je dala vsem, ki nismo imeli, komplet smucarsko opremo (razen oblacil) in celo opremo za tek na smuceh je imela svojo, smo jo uporabljali tudi pri telovadbi.
Ko gledam za nazaj lahko to potezo samo pohvalim, da se je nasel denar za kaj takega.

Hja, se vidi, da je vrhunec zaključka tega šolskega leta, pa je treba najti še nekaj tem za kritiziranje učiteljev. :/

Ne. Ni res. Že od nekdaj je tako, da ne organizirajo vse šole (pregrešno dragih) šol v naravi in raznih ekskurzij. In še danes je tako.

In kaj ti koristi ta tema? Za vpis otroka v šolo si za letos prepozna, frustracije zaradi svoje OŠ pa bi že tudi lahko zdavnaj prebolela.
[/quote]

Domnevam, da si mama. Kot mama bi človek pričakoval, da si sposobna normalne komunikacije. Ampak očitno ti to ne gre.
[/quote]

In kaj nenormalnega sem zapisala?

Nemogoče, da si hodila v slovensko šolo.
😉

Ja, na gimnazijah je še vedno tako. Ful nekih plačljivih izletov in dejavnosti, tudi večdnevnih.
Sploh me ne moti, da gredo gimnazijci pogledat različne kraje, muzeje, dejavnosti,… ampak noben ne gleda na ceno, ko organizirajo dejavnosti. Vzamejo prvo ponujeno in najdražjo varianto. Saj bomo že starši plačali, saj otrokom privoščimo najboljše, a ne:(
Fora pa je, da se večina idiotskih staršev s tem strinja. Naprimer so šli na večdnevni izlet, pa so bivali v hotelu, namesto v hostlu, ki jih je bilo veliko na voljo. Ja, je bolj fensi v hotelu, a ne? Pa polovico dražje tudi!
Pol pa pravi ena mama, ki je trgovka, da bo šla k enim čistit za par dni (dodatno poleg svoje službe) in bo njena hčerka lahko šla na ta izlet. Mislim, da se s temi predragimi izleti bolj bojujemo tisti, ki nimamo finančnih težav, tisti, ki jih imajo, pa se raje strinjajo, da drugi ne opazimo, da so revni:(
Ne vem, kam gre vse to.

Ne vem, ampak meni se je zdelo v šoli, da namerno tlačijo revne in favorizirajo bogate.
Ni ravno prijetno, da gredo ostali sošolci na smučanje, ti pa moraš k pouku hoditi.
Zraven pa veš, da bi lahko organizirali cenejšo šolo v naravi.
Ali pa, ko se ti sošolci posmehujejo, ker nimaš za smučanje v tujini, ko je športni dan.
[/quote]

Ti samo nakladaš, da glava peče in še lažeš zraven. Verjetno si kakšna političarka ali lažniva novinarka.

V življenju pa je vedno tako. Tisti, ki ima denar si lahko več privošči. A zaradi tebe, ker si revna pa zdaj drugi ne smejo hoditi na dopuste, ker se ti slabo počutiš in se počutiš manjvredno. Poznam kar nekaj družin, kjer nimajo denarja in nikoli in nikdar ne bodo tako žleht kot ti. Nabijaš slabo vest ljudem.

Moja šola v naravi je potekala na zelenici. Vso smučarsko opremo smo dobili v šoli, oblačila smo si sposodili. Vsak je dobil seznam kaj potrebuje sabo, Tudi hrano smo prinesli v šolo, da so nam učiteljice kuhale, dve sta šli zraven ravno zaradi tega. Tisti teden je bil nekaj najlepšega, čeprav sem takrat prvič in zadnjič stala na smučeh. Šlo nas je cca 40. Dva razreda, zvečer zabavne igre…
Pri mojih mulcih je zadeva podobna… od oktobra do januarja obročno plačevanje za zimsko šolo v naravi, od februarja do maja pa za poletno, Vse v istem šolskem letu., no, vrtčevskem. Kdor nima, mu pomaga pri plačilu šolski sklad. Športni dnevi so večinoma na bližnjem hribu in gozdu, edino enkrat so šli v živalski vrt.

________ Flectere si nequeo superos, Acheronta movebo.

Ne vem, ampak meni se je zdelo v šoli, da namerno tlačijo revne in favorizirajo bogate.
Ni ravno prijetno, da gredo ostali sošolci na smučanje, ti pa moraš k pouku hoditi.
Zraven pa veš, da bi lahko organizirali cenejšo šolo v naravi.
Ali pa, ko se ti sošolci posmehujejo, ker nimaš za smučanje v tujini, ko je športni dan.
[/quote]

Ponavadi vidimo tisto kar sami hočemo videti… pa ne vem če je ravno tako, da gredo eni v šolo v naravo, drugi pa imajo pouk naprej…

To je pa več kot super.
Meni bi bilo že super to, če bi samo organizirali na lokalnih smučiščih, namesto na dragih večjih. Ne bi nihče plačeval zame ali pa mi dajal opremo. Samo preprosto za vse bi organizirali cenovno ugodno. Kar je bilo povsem možno.

Ne vem, ampak meni se je zdelo v šoli, da namerno tlačijo revne in favorizirajo bogate.
Ni ravno prijetno, da gredo ostali sošolci na smučanje, ti pa moraš k pouku hoditi.
Zraven pa veš, da bi lahko organizirali cenejšo šolo v naravi.
Ali pa, ko se ti sošolci posmehujejo, ker nimaš za smučanje v tujini, ko je športni dan.
[/quote]

Ponavadi vidimo tisto kar sami hočemo videti… pa ne vem če je ravno tako, da gredo eni v šolo v naravo, drugi pa imajo pouk naprej…
[/quote]

Pri nas je bilo točno tako. Eni v šolo v naravi – smučat. Eni pa ostali v šoli pri pouku. V drugem razredu, v paralelki.

Fajn to.

Najbolje, da jih še šolaš doma, tam se tudi dogajajo zlorabe…
pa da jih imaš do 18 leta doma in ne samo do 5 razreda… večina zlorab se pa itak zgodi v družinskem krogu…

Ne vem, ampak meni se je zdelo v šoli, da namerno tlačijo revne in favorizirajo bogate.
Ni ravno prijetno, da gredo ostali sošolci na smučanje, ti pa moraš k pouku hoditi.
Zraven pa veš, da bi lahko organizirali cenejšo šolo v naravi.
Ali pa, ko se ti sošolci posmehujejo, ker nimaš za smučanje v tujini, ko je športni dan.
[/quote]

Ti samo nakladaš, da glava peče in še lažeš zraven. Verjetno si kakšna političarka ali lažniva novinarka.

V življenju pa je vedno tako. Tisti, ki ima denar si lahko več privošči. A zaradi tebe, ker si revna pa zdaj drugi ne smejo hoditi na dopuste, ker se ti slabo počutiš in se počutiš manjvredno. Poznam kar nekaj družin, kjer nimajo denarja in nikoli in nikdar ne bodo tako žleht kot ti. Nabijaš slabo vest ljudem.
[/quote]

Smem vprašat kaj je s tabo narobe, da se tako nesramno in zlobno obnašaš?
Glede česa lažem?
Veš kako je. Eno je dopust, drugo pa so šolske dejavnosti. Logično je, da med šolskmi počitnicami bogati otroci hodijo na dopuste, na morje ali kamor pač hočejo. Ni pa ok, če se drage dejavnosti organizirajo v okviru obvezne osnovne šole.

Ponavadi vidimo tisto kar sami hočemo videti… pa ne vem če je ravno tako, da gredo eni v šolo v naravo, drugi pa imajo pouk naprej…
[/quote]

Pri nas je bilo točno tako. Eni v šolo v naravi – smučat. Eni pa ostali v šoli pri pouku. V drugem razredu, v paralelki.
[/quote]

Oprosti, vendar ti ne vrjamem…
Katerega leta je bilo to?

Ja, če si reven, je težko priznati, da ne moreš plačati. Pri nas je bilo tako, da so se sošolci posmehovali revnim. Zato je bilo še toliko težje.
Od bogatih pa redko kdo razmišlja tako kot ti. Je pa zelo lepo, da tako razmišljaš. Pohvalno. Čim več takih.

Pri nas je bilo točno tako. Eni v šolo v naravi – smučat. Eni pa ostali v šoli pri pouku. V drugem razredu, v paralelki.
[/quote]

Oprosti, vendar ti ne vrjamem…
Katerega leta je bilo to?
[/quote]

Šolsko leto 1988/89.

New Report

Close