Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek koliko zapravite za hrano na teden

koliko zapravite za hrano na teden

sva dva odrasla in dva otroka 2 in 4, med tednom smo v službi, vrtcu, pop doma in za vikende, zapravimo cca 50€, je to veliko?

Torej doma med tednom ne jeste nič? In v službi in vrtcu je hrana popolnoma brezplačna?
Prek vikendov pa jeste kje?

Meni se zdi malo. Mi ne pridemo pod 100 eur, pa se ne preseravamo.

med tednom pop doma mož in otroci jedo kuhano kosilo in kaj lahkega za večerjo jem samo večerjo, za vikende pa vse obroke doma

strošek ne vključuje hrane v službi in v vrtcu med tednom

Jah, to je potem tako, kot če bi jaz hodila jest ven cel teden, pa bi si potem zračunala, da sem porabila 0 eur za hrano…

za malico na dan porabim max kakšna dva eura ali pa nič, ker s sabo odnesem doma kuhano kosilo

Na oko bi rekla 120 EUR na teden, s tem, da otroka jesta kosilo v šoli, jaz si vzamem kaj od doma in 1x na teden grem jest ven, mož pa samo včasih vzame kaj od doma za malico, drugače je zunaj.

A si slučajno eno ničlo pozabla? 50 ali 500?

na teden čez 100e. ne jeva zunaj, kuham vsak dan.-

A če od doma prineseš je pa zastonj? Ne stekam te logike.

Ca. 750 – 850 na mesec. Vkljuceni obedi v gostinski ponudbi v sluzbenem casu in hrana doma, ter enkrat tedensko ali na dva tedna en dan prezivet zunaj (gostnska ponudba).

2 odrasla + 3 otroci

Midva zapraviva 200 evrov, kosilo jeva doma, malic v službi ne štejem v to. Kako drugi, ki ste še brez otrok?

Porabite manj, kot bi porabili v Sloveniji.
Kaj nisi prej en dan pisal, kako je Nečija dražja?

Trije odrasli porabimo 100€ na teden, šteti vsi obroki. Pravkar sem iz Spara in Eurospina, porabila vse skupaj 67€, od tega 10€ nehrane, torej 57€ samo za hrano, od tega bo nekaj za dalj časa, nekaj za cel teden, kakšno malenkost bomo pa še dokupili, pa mož in sin še vsak po 10€ za malico.

Nekje 200€ na teden, 4je smo, je pa res da ne gledamo kaj veliko na cene ker se mi preprosto ne da s tem ukvarjat. Kupujem kar radi jemo in nam je pri srcu. Plačo imava tudi oba kar dobro tko da se da..

Mi cca 100 eur/teden, smo 3-je, s tem,da jemo vse obroke doma,vsaki dan,hci je edino malico v šoli. Ne hodimo v gostilne in ne k sorodnikom jest. Si bom 1 mesec beležil a stroške,ker ne vem koliko v resnici zapravimo samo za hrano,ker kupujemo tudi druge stvari,ki jih imajo v teh trgovinah. Pa včasih vzamemo meso pri kmetu.

Štirje odrasli 150 eur na teden, jemo večinoma doma, sin ki je študent v LJ pa na bone ( to je všteto).

Pri vas pa zihr velik šrota pojeste;)) ITM/osebo je?

Porabite manj, kot bi porabili v Sloveniji.
Kaj nisi prej en dan pisal, kako je Nečija dražja?
[/quote]

ne vem čisto natančno kje je Nečija, vem pa da 750 eurov samo za hrano si ne more špogat prav vsaka družina.
niti ni treba…

Tri odrasle osebe, 150€ na teden (en poln voz, mercator/špar)

Ne gledamo pretirano na cene, kupujemo kar nam je všeč (stvari v akciji jemljemo kadar nimamo posebnih preferenc glede znamke/okusa). Precej pridejo ribe, raznorazni mlečni izdelki, pekovski izdelki, sladkarije,…

Pri vas pa zihr velik šrota pojeste;)) ITM/osebo je?
[/quote]

Tudi mi bi, pa si ne moremo tega privoščit. Kupila bi pa ribe za 3x na teden, ok, sardele in osliča, a radi imamo tudi orado, brancina in jaz obožujem lososa. Pa zakaj bi od sadja jedli le jabolka in banane, bi kupovala zdaj jagode in borovnice, pa češnje, kila na dan bi šla. Zelenjavo bio. Jajca bio. itd.

Mi porabimo pol manj, a če bi lahko, bi si privoščila zelenjavo od kmeta in samo zelenjava bi me prišla min 50€ tedensko.

Živim še zmer pri starših, smo 4 članska familija in je mami glih prejšn mesec neki računala in našla cifro ca 150€ na teden.

Aja, pa vse kupujemo v trgovini ali na tržnici. Nimamo nobenga vrta.

50,00 na teden zapravive s hčerko, pa sva drobni in ne pojeva veliko. Če je to za 4 člansko družino je to res malo.

New Report

Close