Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ali bi znali razporediti vejice v teh treh povedih? 2. del

Ali bi znali razporediti vejice v teh treh povedih? 2. del

Spodaj so napisane tri povedi. Pri vseh pa manjkajo vejice. Ali bi znali vejice pravilno vstaviti? 🙂

1. poved

Tako nevarnih živalic kot so klopi ki jih v Sloveniji deželi na sončni strani Alp ni malo bi se morali v času sezone če se le da izogibati.

2. poved

Vašemu sinu ki ima slabe ocene pri kar štirih predmetih in sicer pri zgodovini matematiki kemiji pri kateri nima v drugi konferenci niti ene pozitivne ocene ter fiziki grozi direktno ponavljanje letnika če ne bo do konca ocenjevalnega obdobja torej do 15. junija popravil vsaj enega izmed predmetov saj ima nato možnost da do naslednjega šolskega leta popraviti še ostale tri predmete.

3. poved

V trgovini s sicer rabljenimi ampak še vedno kakovostnimi oblačili ki so bistveno cenejša kot v trgovinah z novimi oblačili sem kupila majico in pulover ki sta sestavljena deloma iz bombaža deloma pa iz sintetičnih materialov.

Tako nevarnih živalic kot so klopi, ki jih v Sloveniji, deželi na sončni strani Alp ni malo, bi se morali v času sezone, če se le da izogibati.

Vašemu sinu, ki ima slabe ocene pri kar štirih predmetih in sicer pri zgodovini, matematiki, kemiji, pri kateri nima v drugi konferenci niti ene pozitivne ocene ter fiziki, grozi direktno ponavljanje letnika, če ne bo do konca ocenjevalnega obdobja, torej do 15. junija, popravil vsaj enega izmed predmetov, saj ima nato možnost, da do naslednjega šolskega leta popraviti še ostale tri predmete.

V trgovini, s sicer rabljenimi ampak še vedno kakovostnimi oblačili, ki so bistveno cenejša kot v trgovinah z novimi oblačili, sem kupila majico in pulover, ki sta sestavljena deloma iz bombaža deloma pa iz sintetičnih materialov.

Heh, tako bi jaz postavla 🙂

In kaj zdaj dobim za nagrado, iphone? 🙂

1. poved

Tako nevarnih živalic, kot so klopi, ki jih v Sloveniji deželi na sončni strani Alp ni malo, bi se morali v času sezone, če se le da, izogibati.

2. poved

Vašemu sinu, ki ima slabe ocene pri kar štirih predmetih, in sicer pri zgodovini, matematiki, kemiji, pri kateri nima v drugi konferenci niti ene pozitivne ocene, ter fiziki grozi direktno ponavljanje letnika, če ne bo do konca ocenjevalnega obdobja, torej do 15. junija, popravil vsaj enega izmed predmetov, saj ima nato možnost, da do naslednjega šolskega leta popravi še ostale tri predmete.

3. poved

V trgovini s sicer rabljenimi, ampak še vedno kakovostnimi oblačili, ki so bistveno cenejša kot v trgovinah z novimi oblačili, sem kupila majico in pulover, ki sta sestavljena deloma iz bombaža, deloma pa iz sintetičnih materialov.

nova
Uredništvo priporoča

1. poved

Tako nevarnih živalic, kot so klopi, ki jih v Sloveniji, deželi na sončni strani Alp, ni malo, bi se morali v času sezone, če se le da, izogibati.

2. poved

Vašemu sinu, ki ima slabe ocene pri kar štirih predmetih, in sicer pri zgodovini, matematiki, kemiji, pri kateri nima v drugi konferenci niti ene pozitivne ocene, ter fiziki, grozi direktno ponavljanje letnika, če ne bo do konca ocenjevalnega obdobja, torej do 15. junija, popravil vsaj enega izmed predmetov, saj ima nato možnost, da do naslednjega šolskega leta popravi še ostale tri predmete.

3. poved

V trgovini s sicer rabljenimi, ampak še vedno kakovostnimi oblačili, ki so bistveno cenejša kot v trgovinah z novimi oblačili, sem kupila majico in pulover, ki sta sestavljena deloma iz bombaža, deloma pa iz sintetičnih materialov.

Nikoli nisem znala postavljati vejic, zato dvomim da sem jih sedaj prav postavila.

Tako nevarnih živalic, kot so klopi, ki jih v Sloveniji, deželi na sončni strani Alp, ni malo, bi se morali v času sezone, če se le da izogibati.

Vašemu sinu, ki ima slabe ocene pri kar štirih predmetih in sicer pri zgodovini, matematiki, kemiji pri kateri nima v drugi konferenci niti ene pozitivne ocene, ter fiziki grozi direktno ponavljanje letnika, če ne bo do konca ocenjevalnega obdobja, torej do 15. junija popravil vsaj enega izmed predmetov, saj ima nato možnost, da do naslednjega šolskega leta popraviti še ostale tri predmete.

V trgovini, s sicer rabljenimi, ampak še vedno kakovostnimi oblačili, ki so bistveno cenejša, kot v trgovinah z novimi oblačili, sem kupila majico in pulover, ki sta sestavljena deloma iz bombaža deloma pa iz sintetičnih materialov.

1. poved

Tako nevarnih živalic, kot so klopi, ki jih v Sloveniji, deželi na sončni strani Alp, ni malo, bi se morali v času sezone, če se le da, izogibati.

2. poved

Vašemu sinu, ki ima slabe ocene pri kar štirih predmetih, in sicer pri zgodovini, matematiki, kemiji, pri kateri nima v drugi konferenci niti ene pozitivne ocene, ter fiziki, grozi direktno ponavljanje letnika, če ne bo do konca ocenjevalnega obdobja, torej do 15. junija, popravil vsaj enega izmed predmetov, saj ima nato možnost, da do naslednjega šolskega leta popravi še ostale tri predmete. (Sem popravila še besedo popraviti v popravi, da je zadnja poved smiselna.)

3. poved

V trgovini s sicer rabljenimi, ampak še vedno kakovostnimi oblačili, ki so bistveno cenejša kot v trgovinah z novimi oblačili, sem kupila majico in pulover, ki sta sestavljena deloma iz bombaža, deloma pa iz sintetičnih materialov.

Do sedaj nihče pravilno.

Tako nevarnih živalic, kot so klopi, ki jih v Sloveniji, deželi na sončni strani Alp, ni malo, bi se morali v času sezone, če se le da, izogibati.

Vašemu sinu, ki ima slabe ocene pri kar štirih predmetih, in sicer pri zgodovini matematiki, kemiji, pri kateri nima v drugi konferenci niti ene pozitivne ocene, ter fiziki, grozi direktno ponavljanje letnika, če ne bo do konca ocenjevalnega obdobja, torej do 15. junija, popravil vsaj enega izmed predmetov, saj ima nato možnost, da do naslednjega šolskega leta popraviti (popravi) še ostale tri predmete.

V trgovini s sicer rabljenimi, ampak še vedno kakovostnimi oblačili, ki so bistveno cenejša kot v trgovinah z novimi oblačili, sem kupila majico in pulover, ki sta sestavljena deloma iz bombaža, deloma pa iz sintetičnih materialov.

Tako bi dala jaz.

Se opravičujem za napako v drugi povedi. Hvala za popravek.

Najprej pošljem svoj odgovor, nato bom preverila, kako ste problem rešili ostali 😉 . Tretjo poved sem izpustila, ker mi dela težave postavitev vejic v prvem delu.

1. poved

Tako nevarnih živalic kot so klopi, ki jih v Sloveniji, deželi na sončni strani Alp, ni malo, bi se morali v času sezone, če se le da, izogibati.

2. poved

Vašemu sinu, ki ima slabe ocene pri kar štirih predmetih, in sicer pri zgodovini, matematiki, kemiji, pri kateri nima v drugi konferenci niti ene pozitivne ocene, ter fiziki, grozi direktno ponavljanje letnika, če ne bo do konca ocenjevalnega obdobja, torej do 15. junija, popravil vsaj enega izmed predmetov, saj ima nato možnost, da do naslednjega šolskega leta popravi še ostale tri predmete.

Za zgodovini ti manjka vejica. 😉

Za zgodovini ti manjka vejica. 😉
[/quote]

Res je! Sploh nisem videla te zgodovine O_o Mogoče, ker mi je dosti bolj domače imet slabše ocene pri tehničnih in naravoslovnih predmetih 😉

Za živalic manjka vejica.

Težave se dogajajo zaradi vrinjenih stavkov.
Postavitev pike za vsako povedjo, nam prinese vejice v povedi z vrinjenimi stavki.

Za zgodovini ti manjka vejica. 😉
[/quote]

Res je! Sploh nisem videla te zgodovine O_o Mogoče, ker mi je dosti bolj domače imet slabše ocene pri tehničnih in naravoslovnih predmetih 😉
[/quote]
🙂

Tako nevarnih živalic kot so klopi, ki jih v Sloveniji, deželi na sončni strani Alp ni malo, bi se morali v času sezone, če se le da izogibati.

Vašemu sinu, ki ima slabe ocene pri kar štirih predmetih in sicer pri zgodovini, matematiki, kemiji, pri kateri nima v drugi konferenci niti ene pozitivne ocene ter fiziki, grozi direktno ponavljanje letnika, če ne bo do konca ocenjevalnega obdobja, torej do 15. junija, popravil vsaj enega izmed predmetov, saj ima nato možnost, da do naslednjega šolskega leta popraviti še ostale tri predmete.

V trgovini, s sicer rabljenimi ampak še vedno kakovostnimi oblačili, ki so bistveno cenejša kot v trgovinah z novimi oblačili, sem kupila majico in pulover, ki sta sestavljena deloma iz bombaža deloma pa iz sintetičnih materialov.

Heh, tako bi jaz postavla 🙂
[/quote]

No, zdaj sm šla še enkrat prebrat svoje in bi mogoče popravla sam 1.poved, ostalo bi pustila kot je 😉

Tako nevarnih živalic kot so klopi, ki jih v Sloveniji, deželi na sončni strani Alp, ni malo, bi se morali v času sezone, če se le da, izogibati.

Še ta ena edina vejica v tvojem besedilu je odvečna…
😀

Tako nevarnih živalic kot so klopi, ki jih v Sloveniji, deželi na sončni strani Alp ni malo, bi se morali v času sezone, če se le da izogibati.

Vašemu sinu, ki ima slabe ocene pri kar štirih predmetih in sicer pri zgodovini, matematiki, kemiji, pri kateri nima v drugi konferenci niti ene pozitivne ocene ter fiziki, grozi direktno ponavljanje letnika, če ne bo do konca ocenjevalnega obdobja, torej do 15. junija, popravil vsaj enega izmed predmetov, saj ima nato možnost, da do naslednjega šolskega leta popraviti še ostale tri predmete.

V trgovini, s sicer rabljenimi ampak še vedno kakovostnimi oblačili, ki so bistveno cenejša kot v trgovinah z novimi oblačili, sem kupila majico in pulover, ki sta sestavljena deloma iz bombaža deloma pa iz sintetičnih materialov.

Heh, tako bi jaz postavla 🙂
[/quote]

No, zdaj sm šla še enkrat prebrat svoje in bi mogoče popravla sam 1.poved, ostalo bi pustila kot je 😉

Tako nevarnih živalic kot so klopi, ki jih v Sloveniji, deželi na sončni strani Alp, ni malo, bi se morali v času sezone, če se le da, izogibati.
[/quote]
Za besedo živalic je vejica, ker besedi kot sledi glagol.

Še ta ena edina vejica v tvojem besedilu je odvečna…
😀
[/quote]

Ne morem, ti jemati, veselja.

Ok, kukr rečeš.

Tako nevarnih živalic kot so klopi, ki jih v Sloveniji, deželi na sončni strani alp ni malo, bi se morali v času sezone če se le da izogibati.

Vašemu sinu, ki ima slabe ocene pri kar štirih predmetih, in sicer pri zgodovini, matematiki, kemiji, pri kateri nima v drugi konferenci niti ene pozitivne ocene, ter fiziki, grozi direktno ponavljanje letnika, če ne bo do konca ocenjevalnega obdobja, torej do 15. junija, popravil vsaj enega izmed predmetov, saj ima nato možnost, da do naslednjega šolskega leta popravi še ostale tri predmete.

V trgovini, s sicer rabljenimi, ampak še vedno kakovostnimi oblačili, ki so bistveno cenejša kot v trgovinah z novimi oblačili, sem kupila majico in pulover, ki sta sestavljena deloma iz bombaža, deloma pa iz sintetičnih materialov.

No, zdaj sm šla še enkrat prebrat svoje in bi mogoče popravla sam 1.poved, ostalo bi pustila kot je 😉

Tako nevarnih živalic kot so klopi, ki jih v Sloveniji, deželi na sončni strani Alp, ni malo, bi se morali v času sezone, če se le da, izogibati.
[/quote]
Za besedo živalic je vejica, ker besedi kot sledi glagol.
[/quote]

Eh, to mi je pa že šlo iz glave 😉

1. poved

Tako nevarnih živalic, kot so klopi, ki jih v Sloveniji deželi na sončni strani Alp ni malo, bi se morali v času sezone, če se le da izogibati.

2. poved

Vašemu sinu, ki ima slabe ocene pri kar štirih predmetih in sicer pri zgodovini, matematiki, kemiji, pri kateri nima v drugi konferenci niti ene pozitivne ocene ter fiziki, grozi direktno ponavljanje letnika, če ne bo do konca ocenjevalnega obdobja, torej do 15. junija, popravil vsaj enega izmed predmetov, saj ima nato možnost da do naslednjega šolskega leta popraviti še ostale tri predmete.

3. poved

V trgovini s sicer rabljenimi, ampak še vedno kakovostnimi oblačili, ki so bistveno cenejša kot v trgovinah z novimi oblačili, sem kupila majico in pulover, ki sta sestavljena deloma iz bombaža, deloma pa iz sintetičnih materialov.

New Report

Close