Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kazen na avtobusu v tujini

Kazen na avtobusu v tujini

Zivjo,

ja vem, da je res butasto, ampak to se tudi meni zgodilo.
V tujini (Nemcija) sem se vozil na avtobusu brez kartice in ko je prisla kontrola, sem seveda dobil kazev v visini 60 eur! Pokazal sem svojo studentsko kartico, kontrolor je pa zapisal moje podatke: zacasni naslov v Nemciji, rojstni dan ….

Nemcijo bom zapustil cez en mesec in zanima me ali se lahko kazni ‘izogibam’?

Ko pridem nazaj v SLO bom moral vseeno placati?

Hvala in lp

Kaj zdej mutiš? Vedel si, da se brez vozovnice ne smeš voziti. Plačaj kar moraš in pridi v domovino opran grehov.
Posle je*anja nema kajanja, saj veš.

Se mi je zgodilo popolnoma enako. Ne poslusi teh slovenskih ovc. Js nism nic placala in lepo sla v slo. To je blo dve leti nazaj in ne boste vrjeli, se sm na prosotsti…
Pravila so zato da se jih drzimo, ce smo ovce. Ce pa nismo, se bomo drzali takih, ko so dejansko pomembna…no in tole ni. Lp

nova
Uredništvo priporoča

Pred leti tudi za prometne prekrške še niso pošiljali, zdaj pošiljajo za vse kazni….

O čem pa ti spet blodiš?

Samo nekaj povej: a ti sploh kakšen post do konca prebereš? Ker izgleda, da na sredi nehaš in imaš že pripravljen “veleumen” odgovor, ki ne paše nikamor, in je velikokrat napačen?

Ta folk z juga se res ne zna obnašati, še tega niso vzeli, da je treba vožnjo z avtobusom plačati. In ko jih kaznujejo, razmišljajo le o tem, kako bi se izognili kazni.

Pri nas na kupe tem o migrantih z juga kako so grozni. Ampak podobno grozno se slovenski migranti obnašajo v Nemčiji.

Ampak res. :-)))

Za hazarderje: vprasanje je preprosto in se glasi: se nameravate kadarkoli v prihodnje posluziti kateregakoli javnega urada v Nemciji?

Ni se ti zgodilo.
Povej, da je bilo namerno.

Cisto logicen odgovor – vcasih si prekoracil hitrost v Avstriji, Nemciji in se vrnil v Slovenijo in kazni nisi nikoli placal.
Zdaj tudi za male prekoracitve dobis kazen po posti v Slovenijo…

Hrvati (kot ena izmed clanic EU drzav) konkretno vlaga tudi izvrsbe, tako da je precej verjetno, da bo dobil avtor kako pismo na dom.. so bili celo primeri, da so zavracali vstop na Hrvasko zaradi neplacane parkirne kazni (mimogrede, na meji Avstrija-Nemcija so mejne kontrole s kontrolo dokumentov, ze lani poleti so bile).

Tako da ja, lahko se zgodi, da bo res treba poravnati, tudi po vrnitvi…

O čem pa ti spet blodiš?

Samo nekaj povej: a ti sploh kakšen post do konca prebereš? Ker izgleda, da na sredi nehaš in imaš že pripravljen “veleumen” odgovor, ki ne paše nikamor, in je velikokrat napačen?
[/quote]

Lani poleti sem se z nizozemsko znanko peljala na mestnem avtobusu v Amsterdamu. Vstopili sva pri srednjem vhodu, bus je bil natrpan do zadnjega. In se začne ona gurat proti šoferju, da bo plačala vozovnici za naju. Ji rečem, kaj se gužvaš, saj itak greva na naslednji postajo dol.
Pa me zgroženo pogleda: a se ti misliš švercat na avtobusu? Ni šans, tega tukaj nihče ne počne in ne spravljaj me v sramoto.
Toliko o izogibanju obveznost v deželah severno od nas.

U Švici je šele grozno, ko te dobijo. Raje ne pomislite!

Jaz imam HVV aplikacijo na ajfounu, vezano direkt na racun na banki. Enkrat se mi je zgodilo, da potrditev PIN ni zagrabila. Napacen vnos ali karkoli ze. Nisem imel za mar. Seveda sem placal kazen. Pravila so jasna: e-karto je treba aktivirati pred vstopom. Pika.

O čem pa ti spet blodiš?

Samo nekaj povej: a ti sploh kakšen post do konca prebereš? Ker izgleda, da na sredi nehaš in imaš že pripravljen “veleumen” odgovor, ki ne paše nikamor, in je velikokrat napačen?
[/quote]
[/quote]

O kaksni kontroli z dokumenti na A-D meji sanjas? Si sploh predstavljas kaj bi to pomenilo v reali? Si nekje spet prebrala in pises dalje. Jaz, ki sem to mejo od lani preckala v reali ze x krat ti povem, da osebne avte spustijo cez en pas in tam vozis pocasneje, kombije in vecja vozila pa posebej in pogledajo zadaj notri, dokumenta pa naceloma ne rabis. In se to le meja pri Salzburgu, na drugih se jim fucka. No, na eni drugi meji so bili enkrat tam in nam je zazelel lep povratek domov, ker smo bili na poti z dopusta.

Ne prebrala, dozivela in ne samo proti Salzburgu, tudi pri vracanju in v osebnem avtomobilu…

[/quote]

O kaksni kontroli z dokumenti na A-D meji sanjas? Si sploh predstavljas kaj bi to pomenilo v reali? Si nekje spet prebrala in pises dalje. Jaz, ki sem to mejo od lani preckala v reali ze x krat ti povem, da osebne avte spustijo cez en pas in tam vozis pocasneje, kombije in vecja vozila pa posebej in pogledajo zadaj notri, dokumenta pa naceloma ne rabis. In se to le meja pri Salzburgu, na drugih se jim fucka. No, na eni drugi meji so bili enkrat tam in nam je zazelel lep povratek domov, ker smo bili na poti z dopusta.
[/quote]

O kaksni kontroli z dokumenti na A-D meji sanjas? Si sploh predstavljas kaj bi to pomenilo v reali? Si nekje spet prebrala in pises dalje. Jaz, ki sem to mejo od lani preckala v reali ze x krat ti povem, da osebne avte spustijo cez en pas in tam vozis pocasneje, kombije in vecja vozila pa posebej in pogledajo zadaj notri, dokumenta pa naceloma ne rabis. In se to le meja pri Salzburgu, na drugih se jim fucka. No, na eni drugi meji so bili enkrat tam in nam je zazelel lep povratek domov, ker smo bili na poti z dopusta.
[/quote]
[/quote]

jaz sem sla cez mejo ze ene 20 x gor in 20 dol in se nikoli nas niso pregledali ali zahtevali dokumenta ali nas popolnoma ustavili, vedno promet pocasi tece. Dokumente pregledajo samo kaksnim Turkom. Tebe so pregledali, ker tako pise v linku.

Edino prav da te je popisal saj pri nas ni nič drugače če te dobi na avtobusu brez vozovnice. Če nimaš denarja hodi peš.

Ti narodi zahodne in severne Evrope nimajo balkanske mentalitete kot jo imajo Slovenci.

Tole je pa tako, ko pridejo balkanski migranti v Nemčijo, rečejo Nemci, ko naletijo na take tipe.
Same težave s temi migranti.

Dobro si jo odnesel. Sem bil nekoč v neki drugi državi (na “robu” Evrope) na avtobusu, sredi parka se je ustavil, okoli so bili oboroženi policaji oz. redarji. Kontrola kart, kdor ni imel so ga odpeljali direkt v marico. K sreči sem imel karto, a od takrat dalje nikjer niti ne pomislim da bi se “švercal” :-).

O čem pa ti spet blodiš?

Samo nekaj povej: a ti sploh kakšen post do konca prebereš? Ker izgleda, da na sredi nehaš in imaš že pripravljen “veleumen” odgovor, ki ne paše nikamor, in je velikokrat napačen?
[/quote]
[/quote]

Glej jo…
ti veš, kakšno vprašanje ima avtor teme in kaj se mui je zgodilo?
Ne veš, ker daješ odgovor na nekaj drugega oziroma opisuješ, kaj se je tebi zgodilo.

Daj no, ne vrti se cel svet okrog tebe.


Ja, tipično za mnoge Slovenčke, najprej se izogiba plačilu vožnje z avtobusom (ki je najbrž kak minoren znesek), potem se pa izogiba še kazni, ki jo je pokasiral zaradi tega …


Ja, tipično za mnoge Slovenčke, najprej se izogiba plačilu vožnje z avtobusom (ki je najbrž kak minoren znesek), potem se pa izogiba še kazni, ki jo je pokasiral zaradi tega …
[/quote]

Ma, me jezijo taki. Potem pa gledajo Nemci na nas kot mi gledamo na tiste migrante z juga.
Potem mislijo, da smo vsi taki.

New Report

Close