Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Gonja proti cigaretom, kaj pa alkohol?

Gonja proti cigaretom, kaj pa alkohol?

Sem proti kajenju in je fajn, ko so to vsaj malo zajezili, da vsaj v službi ni vse zakajeno pa po šolah pa bolnicah…

Ampak zakaj pa ni gonje proti alkoholu? Alkhol naredi bistveno več škode kot cigareti. Alkoholiki uničujejo življenja svojih otrok. Omenja se samo še kake nesreče na cestah, ki jih pijanci povzročijo. Koliko gorja pa morajo pretrpeti otrocci pijancov – to pa sploh ni važno.
Važno je, da je gonja proti čikom, ki so zlo, ampak veliko manjše zlo kot alkohol. Še več, na vseh proslavah, javno, natakajo alkohol. Vsi žuri, maturantski, raznorazne zabave, polne alkiča.
Ja, sem proti kajenju. Ampak gonja proti kajenju je v polnem zamahu, proti alkoholu pa kar nič? Pa je veliko veliko hujše zlo kot cigaretni dim.
Zakaj ni gonje proti alkoholu?

Se strinjam. Težava je v tem, ker ga večina Slovencev preveč pije.

Po mojem zato, ker se vsakič vsaka pobuda ustavi, ko pride dovolj visoko. Ker ga tam tankajo na veliko – to je prvo in pa ker je zaslužek (in s tem davki) prevelik.

nova
Uredništvo priporoča

Se tudi meni zdi, da bo kaj takega, da večina preveč tanka in potem seveda ne bodo pljuvali sami po sebi.
Sem bila presenečena, da tudi moji sošolci tako popivajo. Na faksu so bili kar ok. Ampak zdaj smo pa imeli srečanje z OŠ sošolci, po 25ih. Pa to so lili potoki alkohola. Najprej sem bila začudena, ko so rekli, da damo 10€ za pijačo in se jih je cel kup oglasilo, da to pa ni nič, da je to pa premalo denarja. Potem na srečanju pa sem videla, da je večini to res čisto premalo denarja za pijačo, ker so tankali na polno. Tudi ženske. Jaz sem bila edina čudakinja, ki sploh ni bila alkohola. Večina se ga je pa nalila na polno, čeprav so vozili pa čeprav imajo doma otroke. Eni so se vsaj malo nazaj držali, ker so vozili.
Žalostno je tudi to, da so tudi ženske čisto izgubile kompas kar se tiče alkota.

Se strinjam. Politika in lobiji.

sem proti drogam, cigaretam, alkotu, cukru in nezdravi prehrani.
vse to bi moralo bit 10x obdavčeno, ker noben zakon ne more preprečit človeške neumnosti, edino udarec po žepu je večini dovolj razumljivo sporočilo.

Tudi jaz se to sprašujem

Ni problem v alkoholu problem je v ljudeh, ker nimajo meje. Ni problem v sladkorju. Ni problem v tobaku. Ampak v človeku, ker si ne zna postaviti meje, če imaš pa še slabe gene te pa hitro lahko potegne v slabe navade. Ljudi bi morali poučevati pa ne s slikami ampak z življenjem.

Bolj problematičen je alko. Veliko bolj. V SLO je ogromno alkoholikov, veliko takih, ki s časom še bodo. Resno bi se bilo za zamislit. Ne lepit samo na cigarete tistih nalepk.

Ravno takšni ljudje kot si ti povzročajo po svetu največ gorja. Ker bi vse prepovedali, obdavčili. Pusti ljudi pri miru in s svojim zgledom, ki ga pa žal ti nimaš in tako ne moreš s svojim zgledom pomagati.


Kadi okoli 25{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} slovencev pije pa 90{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} in niso nori, da bi v lastno skledo pljuval z nekim rigoroznim pivskim zakonom, varne hiše, CSD, posredovanje policije v družinah, izgubljena zaposlitev, zapito premoženje, ločitve, psihično maltretirani otroci, smrtne nesreče na cesti, vse to ni zaradi kadilcev temveč pijančkov ampak to je vseeno, važno, da ne kadijo.

cigaretni dim JE ZELO težko prenašati, sploh otrokom.

Ravno takšni ljudje kot si ti povzročajo po svetu največ gorja. Ker bi vse prepovedali, obdavčili. Pusti ljudi pri miru in s svojim zgledom, ki ga pa žal ti nimaš in tako ne moreš s svojim zgledom pomagati.
[/quote]
a sem ti mal na rep stopila 🙂

Ravno takšni ljudje kot si ti povzročajo po svetu največ gorja. Ker bi vse prepovedali, obdavčili. Pusti ljudi pri miru in s svojim zgledom, ki ga pa žal ti nimaš in tako ne moreš s svojim zgledom pomagati.
[/quote]
a sem ti mal na rep stopila 🙂
[/quote]
Kakšen idiotski komentar, če bi bil davek na neumnost bi ti bankrotirala.


a sem ti mal na rep stopila 🙂
[/quote]
Kakšen idiotski komentar, če bi bil davek na neumnost bi ti bankrotirala.
[/quote]

še en pijanček? debeluh?

To je res. Tudi jaz težko prenašam kajenje v bližini.
Ampak alkohol je 1000x in ja, grozljivo je, če rasteš gor v družini, kjer je alkholik.
Kadilci so nadloga, ampak so tudi olikani kadilci in se umaknejo, ko kadijo. Pa tudi tisti neolikani kadilci so bistveno manj škodljivi kot pijanci. Pijancu otrok ne more uiti. In tudi odrasel še kako nosi posledice alkolizma v otroštvu.

tudi bencin bi lahko krepko podražili, saj imamo zaradi prometnih nesreč za tri avtobuse mrtvih in vsaj toliko invalidov letno, jaz pa nimam ne avta ne vozniške.
pa sladkor, sladkarije in sladke pijače krepko obdavčit, da ne boste imeli sladkorne kot jo imam jaz.
meso in mesne izdelke , mleko in mlečne izdelke, jajca in jajčne izdelke tudi podražit, vegani tega ne uživamo.
sadje bi lahko tudi bilo dražje, vsebuje kar precej sladkorja.
zelenjavo bi morali tudi bolj obdavčit, ni zdrava za bolnike s črevesnimi obolenji.
tudi ceno elektrike in naročnino za tvje bi morali vsaj podvojit, posedanje pred televizorji ni zdravo.
da ne govorim o komunali, za onesnaževanje okolja plačujemo absolutno premalo.

plače bi morali vsaj prepolovit, saj imate v službah ogrevanje praktično zastonj, pa še en obrok hrane dobite.

penzije pa zmanjšat na dvaindevetdeset eurov, vsem enako, če si delal ali ne, …, itak smo penzionisti za državo samo nekoristen strošek.


Ce se naliva nekdo tam v parku meni ne skodi skodi samo in najbolj sebi ce pa ta ista oseba kadi v moji blizini se zraven pa.mi s tem skoduje ker.pasivno kajenje je tudi zeloooo skodljivo ingovoriti, da manj kot alko je neodgovorno… oboje je zivljenjsko ogrozujoce, s tem da konkretno zdejanjem pitja neposrefno skodujejo samo sebi, s kajenjem pa se vsem ostalim prisotnim. To je velika razlika


Ce se naliva nekdo tam v parku meni ne skodi skodi samo in najbolj sebi ce pa ta ista oseba kadi v moji blizini se zraven pa.mi s tem skoduje ker.pasivno kajenje je tudi zeloooo skodljivo ingovoriti, da manj kot alko je neodgovorno… oboje je zivljenjsko ogrozujoce, s tem da konkretno zdejanjem pitja neposrefno skodujejo samo sebi, s kajenjem pa se vsem ostalim prisotnim. To je velika razlika
[/quote]

Tista oseba, ki popiva v parku, bo sedla v avto in mogoče koga ubila na cesti. Mogoče tebe. Potem bo ta oseba prišla domov in bo premlatila ženo in otroke.
Ti otroci bodo imeli travme leta in leta. Verjetno se bo zgodilo, da bo hči, ki bo hotela čim prej od doma, spet naletela na pijanca, se mlada poročila in se bo krog ponovil. Pa spet jovo na novo.
Če bo kadilec kadil, bo škodovalo bistveno manj. Ne bo uničil komplet vsega. Alkoholiki pa uničijo komplet življenja svojim bližnjim.
Verjamem, da je tebi vseeno, če pijan sosed pretepa svoje otroke. Verjetno ti pa ne bo vseeno, če bo potem na cesti ubil pa tvojega otroka, ker bo pijan vozil. Boš še naprej govorila, da ti je vseeno, če pije?

Sem proti obojemu.


Ce se naliva nekdo tam v parku meni ne skodi skodi samo in najbolj sebi ce pa ta ista oseba kadi v moji blizini se zraven pa.mi s tem skoduje ker.pasivno kajenje je tudi zeloooo skodljivo ingovoriti, da manj kot alko je neodgovorno… oboje je zivljenjsko ogrozujoce, s tem da konkretno zdejanjem pitja neposrefno skodujejo samo sebi, s kajenjem pa se vsem ostalim prisotnim. To je velika razlika
[/quote]

Alkohol ubije letno ogromno življenj tudi tistih, ki ne pijejo. Cigareta pa ubije samo kadilca samega. Zato je zame alkohol tisočkrat kaj tisočkrat milijon krat hujše. Še tablete proti živčnosti povzročijo več nesreč kot kajenje. Kajenje čeprav sama ne kadim je pri meni isto kot nekdo, ki se baše s hrano. Samo sebi škoduje.


Ce se naliva nekdo tam v parku meni ne skodi skodi samo in najbolj sebi ce pa ta ista oseba kadi v moji blizini se zraven pa.mi s tem skoduje ker.pasivno kajenje je tudi zeloooo skodljivo ingovoriti, da manj kot alko je neodgovorno… oboje je zivljenjsko ogrozujoce, s tem da konkretno zdejanjem pitja neposrefno skodujejo samo sebi, s kajenjem pa se vsem ostalim prisotnim. To je velika razlika
[/quote]

Tista oseba, ki popiva v parku, bo sedla v avto in mogoče koga ubila na cesti. Mogoče tebe. Potem bo ta oseba prišla domov in bo premlatila ženo in otroke.
Ti otroci bodo imeli travme leta in leta. Verjetno se bo zgodilo, da bo hči, ki bo hotela čim prej od doma, spet naletela na pijanca, se mlada poročila in se bo krog ponovil. Pa spet jovo na novo.
Če bo kadilec kadil, bo škodovalo bistveno manj. Ne bo uničil komplet vsega. Alkoholiki pa uničijo komplet življenja svojim bližnjim.
Verjamem, da je tebi vseeno, če pijan sosed pretepa svoje otroke. Verjetno ti pa ne bo vseeno, če bo potem na cesti ubil pa tvojega otroka, ker bo pijan vozil. Boš še naprej govorila, da ti je vseeno, če pije?
[/quote]

Ne beres dobro… jasno sem na koncu napisala neposredna nevarnost zaradi dejanja… se pa strinjam, da je alkohol resna posredna prav tako in to resna. Nikomur ne zelim, da ima kakrsnokoli srecanje z alkoholikom, se manj, da bi komurkoli privoscila, da ga ubije… kot ti meni ocitno z zapisom ze kar pises


Ce se naliva nekdo tam v parku meni ne skodi skodi samo in najbolj sebi ce pa ta ista oseba kadi v moji blizini se zraven pa.mi s tem skoduje ker.pasivno kajenje je tudi zeloooo skodljivo ingovoriti, da manj kot alko je neodgovorno… oboje je zivljenjsko ogrozujoce, s tem da konkretno zdejanjem pitja neposrefno skodujejo samo sebi, s kajenjem pa se vsem ostalim prisotnim. To je velika razlika
[/quote]

Alkohol ubije letno ogromno življenj tudi tistih, ki ne pijejo. Cigareta pa ubije samo kadilca samega. Zato je zame alkohol tisočkrat kaj tisočkrat milijon krat hujše. Še tablete proti živčnosti povzročijo več nesreč kot kajenje. Kajenje čeprav sama ne kadim je pri meni isto kot nekdo, ki se baše s hrano. Samo sebi škoduje.
[/quote]

Tudi ti si ocitno povrsna v branju in tudi v svojem razmišljanju… cigarete ubijajo tudi pasivne kadilce, samo da ti tega ne ves direktno kot to izves, ce pijanec povzroci nesreco ali nekoga pretepe fo tragicnega konca…

Alkohol ubije letno ogromno življenj tudi tistih, ki ne pijejo. Cigareta pa ubije samo kadilca samega. Zato je zame alkohol tisočkrat kaj tisočkrat milijon krat hujše. Še tablete proti živčnosti povzročijo več nesreč kot kajenje. Kajenje čeprav sama ne kadim je pri meni isto kot nekdo, ki se baše s hrano. Samo sebi škoduje.
[/quote]

Tudi ti si ocitno povrsna v branju in tudi v svojem razmišljanju… cigarete ubijajo tudi pasivne kadilce, samo da ti tega ne ves direktno kot to izves, ce pijanec povzroci nesreco ali nekoga pretepe fo tragicnega konca…
[/quote]

Da bi te nekdo s cigaretami pasivno ubil bi morala biti najmanj nekaj let s kadilcem štriindvajset ur dan na dan da ti piha v usta. Da greš pa v lokal in tam zavohaš cigaretni dim pa verjemi, da tvoja plučka niso tako boga, da bodo kar zbolela. Človeški organi ogromno prenesejo.

Tudi ti si ocitno povrsna v branju in tudi v svojem razmišljanju… cigarete ubijajo tudi pasivne kadilce, samo da ti tega ne ves direktno kot to izves, ce pijanec povzroci nesreco ali nekoga pretepe fo tragicnega konca…
[/quote]

Da bi te nekdo s cigaretami pasivno ubil bi morala biti najmanj nekaj let s kadilcem štriindvajset ur dan na dan da ti piha v usta. Da greš pa v lokal in tam zavohaš cigaretni dim pa verjemi, da tvoja plučka niso tako boga, da bodo kar zbolela. Človeški organi ogromno prenesejo.
[/quote]
Ne bluzi neumnosti no, ubije te, ker dobis bolezni… dovolj pa je tudi da kronicnp zbolis, in za to dovolj je da dihas zrak zadimljen, ni treba da ti piha v usta… malo preberi kaj pomeni in povzroca pasivno kajenje

New Report

Close